SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2007 o 14:24, Net.com napisał:

ciężko go podnieść chodzi ze on jest ciężki

Pisałem już. Skróć sztycę siodła, wywal przedni hamulec i rotor, puść długą linkę. Możesz też kupić za 80zł ultralekkie siodło Haro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze wywróciłem się dzisiaj :( zaczeło padać i chciałem wrócić do domu i na zakręcie przednie koło mi się poślizgnęło :( i od tego czasu coś mi trzeszczy w przedniej tarczówce
powiedzcie mi proszę czy coś mogło się stać ? rower spadł na kierownice i siodełko chyba tak mi kolega mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 18:09, Sebo7 napisał:

kurcze wywróciłem się dzisiaj :( zaczeło padać i chciałem wrócić do domu i na zakręcie przednie

Zdarza sie:)

Dnia 07.11.2007 o 18:09, Sebo7 napisał:

koło mi się poślizgnęło :( i od tego czasu coś mi trzeszczy w przedniej tarczówce
powiedzcie mi proszę czy coś mogło się stać ? rower spadł na kierownice i siodełko chyba tak
mi kolega mówił

To źle mówił. Łozyska się posypały, albo tarcza się pokrzywiła. A po co ci wogle przedni hamulec? Wywal go i opchnij na allegro za stówkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 19:18, rogoz94 napisał:

To źle mówił. Łozyska się posypały, albo tarcza się pokrzywiła.

na 100 % coś się musiało zepsuć :( ? bo wiesz rower kupiłem w poniedziałek dzisiaj go dostałem pierwszy dzień jazdy i już zepsuty :( ?

Dnia 07.11.2007 o 19:18, rogoz94 napisał:

A po co ci wogle przedni hamulec?

fajne pytanie ...

Dnia 07.11.2007 o 19:18, rogoz94 napisał:

Wywal go i opchnij na allegro za stówkę:)

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 20:11, Sebo7 napisał:

> To źle mówił. Łozyska się posypały, albo tarcza się pokrzywiła.
na 100 % coś się musiało zepsuć :( ? bo wiesz rower kupiłem w poniedziałek dzisiaj go dostałem


A co ja napisałem? Wymiana łożysk maszynowych, to koszt ok. 40-80zł. Tarcza kosztuje ze trzy dychy. Ale jeżeli to łożyska, to powinieneś dostać nowe z gwary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje przyzwoitej jakosci rower, najlepiej taki uniwersalny zeby mozna bylo jezdzic i w miescie i w terenie? jak ktos cos moglby polecic to bylbym wdzieczny bo wogole sie nie orientuje - od 10 lat nie kupowalem roweru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity, to pojęcie względne ;- )
Ale myślę, że dla, bez urazy, zwykłego rowerzysty, można coś przyzwoitego znaleźć w granicach 1500 - 2000 zł. Ba, teraz po sezonie można złapać bardzo dobre rowery za śmieszne pieniądze. Radze się rozejrzeć za jakimiś wyprzedażami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kup Kross Sign Panic lub DS za 1159 - 1300 sprawdź moje ostatnie posty w tym temacie ja wziąłem panica i super sprawa
co do mojej wywrotki to ten trzask z hamulca to chyba nie dotarty klocek hamulcowy
mam jeszcze pytanko posiadam w moim rowerku xcr santor 120 mm ( amora ) i czasami jak skacze to mi coś strzela o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 20:57, dobrakos napisał:

ile kosztuje przyzwoitej jakosci rower, najlepiej taki uniwersalny zeby mozna bylo jezdzic
i w miescie i w terenie? jak ktos cos moglby polecic to bylbym wdzieczny bo wogole sie nie
orientuje - od 10 lat nie kupowalem roweru :)

No za dwa juz kupisz. I jak dobrze trafisz, to nawet za mniejsze pieniądze w posezonowych przecenach. Polecam jakiegoś Gianta. Jeżeli nie chcesz skakać bardziej poważnie. Jak "teren" masz na myśli Dirt, czy Dual, albo dh, to polecam jakąś Konę. Nie jest to rowerek pierwsza klasa, ale myslę, że ci wystarczy.

Sebo
Mówiłem, ten rowerek to badziewie. Amor po prostu jest za słaby i dobija ci do końca amortyzacji. Jakbyś miał olejowe tłumienie, to nawet przy 100mm skoku powinno nie dobijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Feno, Sebo, Rogoz - dzieki za porady. Teraz juz wiem jakiego rzedu to wydatek, szczerze mowiac liczylem ze da sie cos kupic ponizej tysiaca, bo w zasadzie potrzebujemy z zona 2 rowerow czyli podwojny wydatek a to przy cenie 1,5 za szt. to juz nie male pieniadze. Marka Giant mi cos mowi, choc kojarzy mi sie z typowo terenowymi rowerami, nam wystarczy taki pol-terenowy ale cos sie zawsze wybierze. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 19:45, Sebo7 napisał:

raczej nie rower tylko amor ;),

To też:)

Dnia 08.11.2007 o 19:45, Sebo7 napisał:

a stanie mi się coś przes to dobijanie ?

Tak. Jeżeli będzie cały czas tak dobijało, amor się zatrze i przestanie się uginać. A jeżeli rabniesz raz, a mocno, to po prostu może się wykrzywić, albo pójdą sprężyny. Tak, czy siak trza go wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak, czy siak

Dnia 08.11.2007 o 19:47, rogoz94 napisał:

trza go wymienić.

nawet mnie nie denerwuj, nie mam kasy :(, a da się jakoś temu zapobiec ? bo nie zawsze strzela tylko czasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 19:49, Sebo7 napisał:

>Tak, czy siak
> trza go wymienić.
nawet mnie nie denerwuj, nie mam kasy :(, a da się jakoś temu zapobiec ? bo nie zawsze strzela
tylko czasami

Tak. Nie skacz:) Też kiedyś mniałem ten amorek. Ale spróbuj tak: jeżeli masz papiery i rower jest nowy, to miesiąc od zakupu możesz go bezpłatnie przebadać tam, gdzie go kupiłeś. Powiedz im, o co gania, a oni może ci to naprawią, albop wymienia amorek:)
A co do amorków, to polecam Dirt Jumpera 110mm i tylko 879zł:) Jeden z tańszych:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się