SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2008 o 17:42, StunterLiZaRd89 napisał:

Hah a Ja mam rowerek za 350 zł kupiony na allegro, i jeździ juz ponad 3 lata, jedyne
co sie rozwalilo to pedał pękł, ale wtedy naprawde mocni sie wywalił.
Aż się dziwię, że jeszcze się nie rozleciał przy mojej jeździe, dodam że czasem robie
wypad na hopki :]

Ale to chyba nie jest dual. Wiesz, jak masz stalową ramę i wideł, to trudno takie coś rozwalić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 19:48, rogoz94 napisał:

Ale to chyba nie jest dual. Wiesz, jak masz stalową ramę i wideł, to trudno takie coś
rozwalić :P

Tak to jest dual c[: jak widać na zdjęciu w poście na moim GS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 00:56, StunterLiZaRd89 napisał:

> Ale to chyba nie jest dual. Wiesz, jak masz stalową ramę i wideł, to trudno takie
coś
> rozwalić :P
Tak to jest dual c[: jak widać na zdjęciu w poście na moim GS :)


Obawiam się, że to co jest na twoim GS''ie to nie jest Dualówka. Tak wygląda prawdziwa dualówka :

20080622095711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2008 o 09:57, Samurai Nobuke napisał:

Obawiam się, że to co jest na twoim GS''ie to nie jest Dualówka. Tak wygląda prawdziwa
dualówka :


Ładna, muszę przyznać, łądna :D
Choć ja preferuję mniej ścięte ramy i jazdę brakeless :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 10:36, rogoz94 napisał:


> Obawiam się, że to co jest na twoim GS''ie to nie jest Dualówka. Tak wygląda prawdziwa

> dualówka :
>
>
Ładna, muszę przyznać, łądna :D
Choć ja preferuję mniej ścięte ramy i jazdę brakeless :D


Ładna, lecz to nie moja. Ja na BMXie jeżdżę ;) Chciałem dać przykład koledze, jak wygląda dualówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 10:39, Samurai Nobuke napisał:

Ładna, lecz to nie moja. Ja na BMXie jeżdżę ;) Chciałem dać przykład koledze, jak wygląda
dualówka.

Acha... Wczoraj mnie naszło, żeby jednak kupić inną ramkę... Właśnie bardziej ściętą, nie wiem czemu.

Myślałem o tej http://www.sklep.exsports.info/product_info.php/products_id/1288?osCsid=5c36e0b5d7be bed422cf5f58801e20cb

Co sądzicie?
Aktualnie jeżdżę na Dartmoorze Creeper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 09:57, Samurai Nobuke napisał:

Obawiam się, że to co jest na twoim GS''ie to nie jest Dualówka. Tak wygląda prawdziwa
dualówka :



To akurat streetówka. Dual z jednym hamulcem i singiel? Dual to typowy ścigacz, a nie rower do tricków ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 19:16, Feno napisał:

> Obawiam się, że to co jest na twoim GS''ie to nie jest Dualówka. Tak wygląda prawdziwa

> dualówka :


To akurat streetówka. Dual z jednym hamulcem i singiel? Dual to typowy ścigacz, a nie
rower do tricków ;- )


To dziwne, bo moje otoczenie (i wiele innych ludzi z forów internetowych) sądzimy, że dualówka to właśnie ta w Twoim mniemaniu "streetówka". A jeśli Ci chodzi o ścigacza to do czego? Downhill, 4X, a może kolarzówka? ;)

Edit: Nie możesz patrzeć stricte na ilość amorów, dualówką nazywa się rower do trików, nawet jeśli nie ma dwóch amorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 19:19, Samurai Nobuke napisał:

To dziwne, bo moje otoczenie (i wiele innych ludzi z forów internetowych) sądzimy, że
dualówka to właśnie ta w Twoim mniemaniu "streetówka". A jeśli Ci chodzi o ścigacza to
do czego? Downhill, 4X, a może kolarzówka? ;)


Widocznie w niektórych kręgach się błędna nazwa przyjęła. Dualówka, jak sama nazwa wskazuje, to rower do dualu (dual slalom). Czyli rower o przeznaczeniu typowo wyścigowym a nie do odstawiania trików.

Nazwa nie ma nic wspólnego z ilością amorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błądzisz synu...
Wszystko wyjaśnił mój przedmówca.
Dodam, jedynie, że na forach pełno jest małolatów, które mówią ''dual'' na każdy rower, który ma grube opony i nisko siodełko ;- )

I zapewniam cię... Rower, który pokazałeś na zdjęciu, to 100% streetówka.

Rower Dualowy to rower NIE do tricków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu nie mogę wyjść z podziwu nad faktem, jak mój czteroletni TREK4400 się toczy. Mam zwyczajne piasty Deore, ramę aluminiową, rower waży lekko ponad 12kg i kiedy puszczę się z górki równolegle z jakimkolwiek znajomym na swoim rowerze (a nie są to markety, tylko np. KONA, lub MERIDA) to po kilku sekundach zaczynam ich wyprzedzać. Podobnie na płaskim terenie i to pomimo opon CONTINENTAL SURVIVAL 2.3! Jakieś wytłumaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do przedmówców:

Cóż, mogłem popełnić błąd. U mnie jeżdżą chłopaki od roku na "streetówkach" i każdy z nich mówił na to dualówki. W takim razie jak mam to nazywać profesjonalnie: "streetówki"? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 23:27, Splocky napisał:

Ja po prostu nie mogę wyjść z podziwu nad faktem, jak mój czteroletni TREK4400 się toczy.
Mam zwyczajne piasty Deore, ramę aluminiową, rower waży lekko ponad 12kg i kiedy puszczę
się z górki równolegle z jakimkolwiek znajomym na swoim rowerze (a nie są to markety,
tylko np. KONA, lub MERIDA) to po kilku sekundach zaczynam ich wyprzedzać. Podobnie na
płaskim terenie i to pomimo opon CONTINENTAL SURVIVAL 2.3! Jakieś wytłumaczenie?

Opływowa rama, dobre dopasowanie raidera do roweru, dobra pryczepność, niezły bieżnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 19:39, kedzior141 napisał:

Jadę rozejrzeć się po sklepach rowerowych za rowerem do dirtu, ale też taki, który nadaje
się do jazdy po mieście.
Czym mam się kierować? Tak ogolnie.


Musisz wybrać rower z nie za dużym amorem, dość mocno ściętą ramą, ale nie za bardzo, żebyś typowej streetówki nie kupił. Jak dirt, to musi mieć hampel, najlepiej tarczę. poza tym to osprzęcik w sumie nie jest potrzebny, ale jak potrrzebujessz biegów, to weź najlepiej SRAMy. Korbę też w miarę dobrą, ale najważniejsza rzecz w dircie: support. Musisz mieć porządny support najlepiej na zewnętrznych łożyskach maszynowych.
Tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 18:41, rogoz94 napisał:


Musisz wybrać rower z nie za dużym amorem, dość mocno ściętą ramą, ale nie za bardzo,
żebyś typowej streetówki nie kupił. Jak dirt, to musi mieć hampel, najlepiej tarczę.
poza tym to osprzęcik w sumie nie jest potrzebny, ale jak potrrzebujessz biegów, to weź
najlepiej SRAMy. Korbę też w miarę dobrą, ale najważniejsza rzecz w dircie: support.
Musisz mieć porządny support najlepiej na zewnętrznych łożyskach maszynowych.
Tyle :D


Naprawdę wielkie dzięki, sporo pomogłeś :-)
Jeszcze mały słowniczek:
hampel- hamulec?
support-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2008 o 19:32, kedzior141 napisał:

hampel- hamulec?

Tak

Dnia 23.06.2008 o 19:32, kedzior141 napisał:

support-?

Takie małe, drogie gówno na którym trzyma się korba, czyli pedały i zębatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 18:37, rogoz94 napisał:

To do czego w takim razie? Bo aj już nie wiem...


Rower dualowy to rower do wyścigów. Jednak nie takich po ulicy ;- ) Taki sprzęt jest mocny, stosunkowo lekki i bardzo zwrotny. Musi dobrze trzymać się nawierzchni i błyskawicznie przyspieszać.
Wyścig dualowy rozgrywa się na najczęściej ziemistym podłożu. Tor jest pełny różnych przeszkód i hopek. Zawodników jest dwóch i wygrywa oczywiście ten, który dojedzie najszybciej.

To tak w skrócie :- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się