SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2008 o 16:15, Baluk25 napisał:

Yy? Mi koleś powiedział, że tylko teoretyczny...To w praktyce też się coś zdaję? :D

zdaje, zdaje. przynajmniej ja zdawałem. u mnie to wyglądało tak, że na boisku zrobili takie "miasteczko ruchu drogowego" i miałeś jeździć i wykazywać się znajomością znaków i wszelakich zasad. znaczy wiesz - ustępujesz pierwszeństwa, wystawiasz łapsko przy skręcie i inne bzdety. nie powinieneś mieć problemów, aczkolwiek nie wiem, czy w ogóle takie coś sie zdaje teraz ;)

jak jeżdzę rowerem (karta na stałe wepchnięta do saszetki pod ramą zawieszonej) po ulicach (choć sporo czasu spędzam też w lesie/na polu) to mnie jeszcze policja nie zatrzymała. inna sprawa, że mało razy widziałem radiowóz na patrolu, a ci z suszarką raczej na mnie się nie czaili ^^

btw - co trzeba mieć w razie kontroli? sprawny jeden hamulec co najmniej, przednie, tylne światło, co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie spojrzałem na twój nabytek i się okazuje, że masz taki sam rower jak mój kumpel. Cholernie mu zazdroszcze tego roweru bo faktycznie dobrze sie jeździ na nim. Tylko mogly by być ciut chudsze opony jeżeli chodzi tylko jazde po asfalcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 16:15, Baluk25 napisał:

Yy? Mi koleś powiedział, że tylko teoretyczny...To w praktyce też się coś zdaję? :D


Podobnie jak szypek26 zdawałem także praktyczny (wiele zim temu :P)
Wróciły wspomnienia - slalom między pachołkami, skręcanie z wyciągniętą ręką, jechanie po linii prostej itd. :D

Skoro "koleś" powiedział że tylko teoretyczny to widocznie mówił prawdę :] (swoją drogą praktyczny i tak zbyt wiele nie wnosił - moim zdaniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kartę rowerową zdawałem jakieś...trzy-cztery lata temu;) Było bardzo łatwo, test teoretyczny z tego co pamiętam to nie było problemów, a w praktyce to sama przyjemność była;)
Postaram się w końcu wrzucić zdjęcie mojego roweru, 6-ścio letniego już:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie, czy jeśli musiałem przeczyścić klocki hamulcowe i tarczę w hamulcu (wpadło mi jakieś dziadostwo, rozsmarowała się żywica po klockach i tarczy i piszczało jakby hamowała jakaś stara lokomotywa, myślałem, że starłem całe klocki) to teraz powinienem tarczę, lub klocki czymś posmarować? bo od tego czasu jak wszstko wyczyściłem to przy hamowaniu słychać takie dość głośne tarcie, czy szorowanie, a przed tym drobnym wypadkiem hamowało wszystko praktycznie bezszelestnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 17:51, sz94 napisał:

http://www.rower.com.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=5870

Hmmm od roku mam ten rower i chcę poznać wasze zdanie na jego temat (dobry/nie dobry/tragiczny)
mi się jeździ bardzo dobrze :)

cena całkiem atrakcyjna i osprzęt do spokojnej jazdy wystarcza, rower jest dość ciężki i to moim zdaniem wada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 19:33, kordzio1 napisał:

pytanie, czy jeśli musiałem przeczyścić klocki hamulcowe i tarczę w hamulcu (wpadło mi
jakieś dziadostwo, rozsmarowała się żywica po klockach i tarczy i piszczało jakby hamowała
jakaś stara lokomotywa, myślałem, że starłem całe klocki) to teraz powinienem tarczę,
lub klocki czymś posmarować? bo od tego czasu jak wszstko wyczyściłem to przy hamowaniu
słychać takie dość głośne tarcie, czy szorowanie, a przed tym drobnym wypadkiem hamowało
wszystko praktycznie bezszelestnie.

na pewno niczym nie smarować, przyjżyj się dokładnie tarczy czy nie jest porysowana(jakieś głębokie rysy) sprawdź czy nie jest pogięta, sprawdź grubość i stan klocków(to że jeszcze są wcale nie znaczy że nadaja się do jazdy), sprawdź czy czy zacisk nie jest uszkodzony(równo dociska z obu stroon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 20:09, czaja24 napisał:

na pewno niczym nie smarować, przyjżyj się dokładnie tarczy czy nie jest porysowana(jakieś
głębokie rysy) sprawdź czy nie jest pogięta, sprawdź grubość i stan klocków(to że jeszcze
są wcale nie znaczy że nadaja się do jazdy), sprawdź czy czy zacisk nie jest uszkodzony(równo
dociska z obu stroon)

Czyli to wina klocków, tarcza jest ok, klocki są jeszcze całkiem zdatne, tylko wcześniej musiały być krzywo dociskane - są lekko krzywo starte- możliwe, że założyłem klocki odwrotnie i teraz przy słabszym nacisku tylko część klocka dociska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więc wymień klocki na nowe, nie spiesz się przy wymianie, sprawdź dwa razy czy dobrze zrobiłeś. Tak starte klocki prowadzą doo mniejszej siły hamowania, szybszego zuzycia tarczy lub jej uszkodzenia a w najgorszym przypadku tracisz nagle hamulce i masz wypadek (nierówno starte klocki - w pewnym momencie kończą się możliwości zacisku i albo zaczyna szorować wlaśnie zaciskiem albo wcale nie masz hamulcow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 20:57, czaja24 napisał:

więc wymień klocki na nowe, nie spiesz się przy wymianie, sprawdź dwa razy czy dobrze
zrobiłeś. Tak starte klocki prowadzą doo mniejszej siły hamowania, szybszego zuzycia
tarczy lub jej uszkodzenia a w najgorszym przypadku tracisz nagle hamulce i masz wypadek
(nierówno starte klocki - w pewnym momencie kończą się możliwości zacisku i albo zaczyna
szorować wlaśnie zaciskiem albo wcale nie masz hamulcow)

Klocki w najmocniej startym miejscu są starte w 50% mniej więcej, więc z samą wymianą się nie spieszę, choć o zakupie nowych myślę gdy dostanę zwrot podatku. Jak na razie hamują idealnie (tzn. przedni nie, ale on jest tak specjalnie wyregulowany, aby za ostro nie hamować nim), natomiast działa w pełni sprawnie i przez kilka kolejnych mies. pewnie będzie dalej tak działał.Spieszyć się nie będę, bo klocki są jeszcze sprawne, tylko teraz pewnie się inaczej układają i stąd, gdy powoli naciskam najpierw słychać ten dźwięk, a dopiero gdy dociskam dźwięk znika i hamuję w pełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak uważasz, moim zdaniem to że na luźno ustawiasz przedni hamulec przedni to błąd, kwestia wprawy i będziesz używał tylnego jako pomocniczego, nie jestem jakimś prosem że tak się wypowiadam ale moim zdaniem - safty first i dlatego tak pisze o klockach, a hamowanie na jednośladzie - przedni hamulec to podstawa techniki jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 21:56, czaja24 napisał:

jak uważasz, moim zdaniem to że na luźno ustawiasz przedni hamulec przedni to błąd, kwestia
wprawy i będziesz używał tylnego jako pomocniczego, nie jestem jakimś prosem że tak się
wypowiadam ale moim zdaniem - safty first i dlatego tak pisze o klockach, a hamowanie
na jednośladzie - przedni hamulec to podstawa techniki jazdy


Przedni mam tak ustawiony, żeby można nim było wyhamować, ale łagodnie- tak, aby nie wyhamować "na katapultę" - choć koło blokuje całkowicie, jeśli się dociśnie do końca. Tylni jest ustawiony tak, że dość szybko jest blokowane koło, możliwe, że gdy jest się bardziej pro ustawienia powinny być inne, ale takie ustawienie [asuje do mojego stylu jazdy. te 50% klocka starło mi się w ok16mies, więc jeszcze trochę wytrzyma, zwłaszcza po zamianie, a ostatnio wydałem trochę pieniędzy na akcesoria winiarskie (takie sobie hobby przyjemne z pożytecznym znalazłem;)), więc poczekam do końca miesiąca na pieniądze z zakupem, a z wymianą pewnie do jesieni dociągnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2008 o 22:16, kordzio1 napisał:

po zamianie, a ostatnio wydałem trochę pieniędzy na akcesoria winiarskie (takie sobie
hobby przyjemne z pożytecznym znalazłem;)), więc poczekam do końca miesiąca na pieniądze
z zakupem, a z wymianą pewnie do jesieni dociągnę.


więc zapraszam do tematu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=31034&u=58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jest tu ktoś z Was, kto zna się na BMX-ach?:)
Mam zamiar kupić taki rower. Nie chciałbym zapłacić za niego więcej niż ok. 600zł, a wiem że za tyle można już taki kupić. Zależy mi żeby był solidny, ale taki na którym można wykonywać triki, nie tylko jeździć.
No, jeśli możecie to spróbujcie pomóc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 13:17, kedzior141 napisał:

Co myślicie o tym? Za 490zl, chyba nie jest zły.
http://allegro.pl/item378630548_bmx_gtix_hard_i_heavy_przesylka_free_gratis_.html
Tutaj jego aukcja, pomóżcie kupić coś dobrego.)

Najgorszy GTiX jaki może być! Kumpel na nim jeździł, jest ciężki, duży, źle wymierzony i ma beznadziejne siodło.
Jak chcesz kupić rower za 500 zł, to polecam jakiś treckingowy. Doskładaj trochę i kup FOCUS''a za 900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o BMXa to nie kupuj GTXa! :) Naprawdę jeśli chcesz zacząć jeździć i uczyć się tricków to kup za 500-600 zł dobrego używanego, albo za ok. 900 zł. normalnego już dobrego BMXa, np. Felta Vaulta. Poza tym ten GTX co chcesz kupić ma ramę z Hi-Ten''u, czyli jest ciężka i mało wytrzymała. Lepiej dołożyć trochę kasy i cieszyć się dobrą ramą z Cr-Mo, która jest stosunkowo lekka i wytrzymała. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o hamulce: w moim przypadku jest dziwnie. Mam rower WTB firmy Mongoose. Od samego początku hamowałem tylko tylnym, a teraz tylna opona już się dosyć starła (jeszcze nie muszę wymieniać) i hamuję już tylko przednim hamulcem (wyjątkiem jest jeżdżenie po żużlu, ziemi, w lesie itp.). Hamowanie przednim hamulcem wyćwiczyłem sobie tak, że nawet jadąc na maxa z górki potrafię przednim tak zahamować, że nawet tył się nie podniesie (to kwestia jak gwałtownie zahamujesz).
Jeżeli chodzi o GTX-a ta rama moim zdaniem jest za ciężka na fajne triki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się