Zaloguj się, aby obserwować  
P8R

Top Secret, Gambler, Secret Service, Reset - wspomnienia wciąż żywe...:-)

195 postów w tym temacie

gry komputerowe - mam ze 3, 4 numery; tez z 1 opisem quake''a 1, oraz te z wyczerpującymi opisami kombosów, fatality, friendshipów itp. do Mortal Kombat 3 (łącznie ze screenami jak wygladały zakończenia walk i specjale :)

ale pisemko srednio mi pasiło klimatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Heee, mam jeszcze kilka numerów Top Secret, to było coś. Te komiksy... Naczelny Kopalny i Dżemik :D
Najlepsze pismo komputerowe, jeszcze gry na Amigę itd
Kiedyś miałem 4 numer taki wydane jeszcze na srajtaśmie, ale przepadł przy przeprowadzce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, na żółtych stronach Gamblera było tylko tips''n''tricks (te te).

Jako Amigowiec nie mogę nie wspomnieć o następujących pismach: Amiga, Amigowiec, Amiger, Amiga Computer Studio, C64 & Amiga. Żadnego numeru nie wyrzuciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś przybyło do mnie kilka numerów SS, teraz do pełnej kolekcji brakuje mi tylko 8 numerów. :)
Trzeba jednak przyznać, że najlepszy klimat miały wcześniejsze numery - później trafność recenzji i zapowiedzi drastycznie spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych numerach SS praktycznie nie było recenzji przygodówek. Nazwanie tak tekstu składającego się z kilku zdań (w porywach kilkunastu) i solucji jest nieporozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SS byl tez znany z tego, ze recenzuje piraty... Niektore ze zrecenzowanych gier nigdy nie ujrzaly swiatla dziennego, bo projekty zostaly zawieszone. (Nie pamietam juz szczegolow.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Był jeszcze Świat Gier Komputerowych z mojego rodzinnego miasta, kiedyś pamiętam że był świetny i gruby, kupowało sie za czasów 3.86 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem w jednym nrze (2/98) pracę, która wygrała konkurs Diablo Writer. bardzo mi się podobała ta praca i przeczytałem ją wiele razy. Świetna jest, napisał ją Marcin Perkowski.
Zaczyna się, o tak:

7 Balla 9 roku Krotona
Pamiętnik ten piszem ja - Gżdyl - goblinek, z powodu tego, co umiem pisać. Będzie ze dwa księżyce, jakżem się do paczki Szramy Na Ryju zaciągnął. Wstąp do paczki - powiedzieli - poznasz świat. A tu psińco. Poszła fama, co tutejsze Buuu zbiera armie, to dzisiaj rańcem przybylim tylko po to, co by zadekowano nas w takowych wielkich loszyskach pode kościółkiem wraz z inszemi, jak to się prawi "aljantami" (ja Gżdyl - goblinek poezje pisywam, to i mondre słowa znam).
(...)
4 Azerotha
Ułożyłem poezje. tytuł "Oda do brzucha".

Oj, mój kochanu brzuszku
Jakaś pustka jest w tobie
Takaż podobna pustka
Siedzi u Szramy w głowie


Szef jak usłyszał wierszyk, dał mnie w pysk i wybił kła. Ale chłopakom się podobało.
....

A Wam się podobało? Kto to pamięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jeja, to byl super tekst. Zreszta ten gosc chyba pisal tez scenariusze w "Magii i Mieczu".

Z innych swietnych rubryk pamietam "Piwem i Mieczem" w TS oraz "Gabinet Doktora Destroyera" w Gamblerze (Randall, Dr. D i duch Hopkirka...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 23:26, Martimat napisał:

ja pamiętam :) to tam dalej jest jeszcze ciekawiej - szgególnie jeśli chodzi o "siekierkę/toporek"
sprzedany na lewo (dobrze pamiętam?)


Tak, był taki motyw z siekierką :)

Jak bardzo chcecie to mogę napisać tu całe opowiadano w paru odcinkach :)
Nie powinno być uznane za spam, bo przecież wspominamy o Gamblerze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 23:35, P8R napisał:

Jak bardzo chcecie to mogę napisać tu całe opowiadano w paru odcinkach :)

Jesli masz czas, to ja bardzo chetnie przeczytam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jutro resztę zapodam, bo nie będę mógł za długo na necie siedzieć.
To lecimy 1 odcinek

8 Balla
Dzisiaj przyszedł chłopek od szefa. Jedlim akurat zupe z trupa, a tu jak nie piardnie, jak nie zaśmierdzi i pojawia się taka morda nad kociołkiem. Gapi się i gada: "Wy takie owakie, Jaśnie Wielmożny, udzielny książę piekieł Diablo nakazuje, aby wasza hałastra strzegła tych krypt od tych schodków do tamtych. Żołd co tydzień, żarcie raz dziennie. Jak coś się nie podoba, to ja mam to w rzyci." I zniknął Z tej całej gadki to pojelim, iż mamy tu gnić i pilnować tych gołych ścian. I co ważniejsze, że gdzieś tu są krypty. Szrama zaraz wysłał chłopaków, co by przepatrzyli za świecidełkami. Nie minęło pare przekląć, a słyszym wrzask i Gnatogryz wypada zza węgła, a za nim kupa szkieletów i zombiaków. Prawie zdechlim ze stracha, ale one tylko dopadły Gnatogryza i wyrwały mu nogi z tyłka. I poszły sobie. Szrama ogłosił, co by nie ruszać tych krypt

Koniec dzisiejszego odcinka, nie chce mi się już przepisywać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepiej po kawałku tutaj - zawsze bedzie ciekawiej, tak myśle - można skana walnąć i do jakiegoś OCR wrzucić - a potem po kawałku dodawac tu - tak codziennie ok 12 - taka bajka na dobranoc - zawsze ktoś wpadnie i się zainteresuje. tylko nie wszystko na raz (jakbym te swoje Gamblery miał pod ręką, to sam bym tak zrobił).

"a ta morda nad kociołkiem" - to Butcher chyba? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2006 o 23:31, Elwro napisał:

Z innych swietnych rubryk pamietam "Piwem i Mieczem" w TS oraz "Gabinet Doktora Destroyera"
w Gamblerze (Randall, Dr. D i duch Hopkirka...)


O Piwem i Mieczem było boskie, mam jeszcse dwa numery tego :P
Druid Kaczoramiks xD
Poza tym rozwalały mnie listy w Top Secret, nieziemska polewka z odpowiedzi redakcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A byl ktos z Was moze na Gambleriadzie?? :) To byly takie targi gier komputerowych, ja bylem akurat w Spodku raz czy dwa. W sumie to nic szczegolnego, ale jak sie nie ma mozliwosci jezdzic na ECTS, E3, GC, to nawet Gambleriada fajna sprawa ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2006 o 00:30, Martimat napisał:

"a ta morda nad kociołkiem" - to Butcher chyba? :)


Niee, coś Ty. Pan Baczer będzie później. Morda nad kociołkiem to..hmm może arcybiskup Lazarus? ;)
W końcu pojawił się teleportem, zresztą dość śmierdzącym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować