Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Za każdym razem wyskakuje jakiś wielki borsuk, z którym nic nie mogę zrobić.

Dziwne to bardzo. Jaki borsuk?? Chyba sama Elanee nie rzuca na siebie po tym polimorfii u Ciebie? Nie wiem, czy wcześniej, w poprzedniej wersji tej kampanii doszedłeś już do tego momentu, ale tam się nie ma nic specjalnego dziać, tylko pojawia się okienko dialogowe, że coś tam się stało i że udało Ci się "unlock the tree. There must be others about" - ja miałam to śmiesznie nieprzetłumaczone w grze. I po ostatnim drzewie podchodzisz blisko jeziora i jest filmik. Sam ten quest jest do niczego nie potrzebny, poza doświadczeniem i paroma gadzetami (w drodze powrotnej się trochę walczy). Ale do posunięcia głównego wątku nie jest potrzebny wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkim za odpowiedzi, plan brzmi: elf słoneczny, mag, towarzysze: Khelgar (nie zmieniać na mnicha), Neeshka, Casavir i Elanee. Bishopa, Quarę i Sanda nie brać bo chamy :). Ile dzięki forum można dowiedzieć się o grze nawet w nią nie grając...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 22:30, shelion napisał:

Dziwne to bardzo. Jaki borsuk??


Niestety gre mam dopiero tydzień i wcześniej nie miałem okazji odwiedzać tej lokacji.
Już byłem gotów rozpoczynać kampanie od nowa, na patchu 1.04, jednak postanowiłem wrzucić screena na forum z ów pojawiającym się borsukiem. Ponownie wczytałem ostatni save, podszedłem do pierwszego lepszego drzewka wybrałem czar i... zadziałało o.O
Jestem winien Ci podziękowania, bo gdyby nie Ty, pewnie rozpocząłbym kampanie od nowa, a tu okazało się, iż wystarczyło ponowne uruchomienie komputer. Tak banalnego rozwiązania nigdy bym się nie spodziewał, a tu prosze - człowiek uczy się całe życie :). Swoją drogą ciekaw jestem w jaki sposób mogło dojść do tak dziwnego buga i ile jeszcze patchy będzie musiało wyjść, aby usunąć wszelkie niedoróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam problem z rekrutacją Szarych płaszczy, przez cały drugi akt nieudało mi się zrekrutować ani jednego, w trzecim akcie do rektutacji oprucz Światła Niebios dołączyła jescze Katriona i dalej nic
problem mam też ze szkoleniem, ćwiczenia i wyszkolenie mam na czerwono mimo, iż Katriona cały drugi akt ich szkoliła
obu sierżantów dołączyłem najszybciej jak się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 08:42, Luicen LaCroix napisał:

Witam,
mam problem z rekrutacją Szarych płaszczy, przez cały drugi akt nieudało mi się zrekrutować
ani jednego, w trzecim akcie do rektutacji oprucz Światła Niebios dołączyła jescze Katriona
i dalej nic
problem mam też ze szkoleniem, ćwiczenia i wyszkolenie mam na czerwono mimo, iż Katriona cały
drugi akt ich szkoliła
obu sierżantów dołączyłem najszybciej jak się da

Mnie przez całą grę udało się zwerbować 57 szarych płaszczy, choć niektórzy na tym forum mówią o 600 zwerbowanych osobach, sam się zastanawiam nad tym jak oni to zrobili. A zawarłeś już sujusze z krasnoludami i jaszczuroludźmi? Jeśli chodzi o wyszkolenie to u mnie prawie na samym początku wskoczyło na maksymalne, a prowadziła je tylko Katriona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości rekrutów to jest różnie i nie wiem od czego to tak naprawdę zależy. Grę skończyłem 3 razy trzema różnymi postaciami i za każdym razem miałem inną liczbę rekrutów i wyszkolenie. Na pewno duży wpływ na rekrutację ma bezpieczeństwo na drogach i ziemiach, wysyłaj często patrole by werbowali ludzi z wiosek, w trzecim akcie jest Światełko Nieba (czy jakoś tak), która jest w rekrutacji, pozwól skazańcom na dołączenie do Ciebie, pomagaj w misjach, komu się da a do Ciebie się przyłączy.
Powodzenia:P
Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 22:34, bartek0700 napisał:

Dzięki za wszystkim za odpowiedzi, plan brzmi: elf słoneczny, mag, towarzysze: Khelgar (nie
zmieniać na mnicha), Neeshka, Casavir i Elanee. Bishopa, Quarę i Sanda nie brać bo chamy :).
Ile dzięki forum można dowiedzieć się o grze nawet w nią nie grając...


Ja bym tam powiedzial inaczej.

Quare i Sanda brać, bo to fajne postaci. Z tym, że lubi się albo jedną, albo drugą. Khelgara na wojownika jak najbardziej, bo widać, że chłopu zależy. Neeshka jest niezbędna, jeśli nie jesteś złodziejem. Amon jest OK, bo to postać z charakterem. Gnomów nie lubię, a Zhiave jest nawiedzona, jak nieprzymierzając Dakkon, więc też niech spada. Casavir to paladyn, a to z założenia buce:>. Shandra jest ok, choć to taka typowa wiejska dziołcha.

Co do przydatności w grze i tego kto kiedy mnie opuszcza, to kompletnie mnie to nie obchodzi, bo to RPG, a nie strategia i taktyka.

A w ogóle, czy Bevil może na końcu dołączyć do drużyny?

Tylko bardzo, bardzo szkoda, że w zasadzie żaden z wątków towarzyszy nie jest dokończony i każdy, może z wyjątkiem Bishopa, urywa się w połowie, pozostawiając jakieś niezwiązane z niczym kwestie i wypowiedzi z początku fabuły.Najbardziej mnie to irytuje przy Neeshce. Chyba, że coś przeoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 11:12, Kaen napisał:

Tylko bardzo, bardzo szkoda, że w zasadzie żaden z wątków towarzyszy nie jest dokończony i
każdy, może z wyjątkiem Bishopa, urywa się w połowie, pozostawiając jakieś niezwiązane z niczym
kwestie i wypowiedzi z początku fabuły.Najbardziej mnie to irytuje przy Neeshce. Chyba, że
coś przeoczyłem.

udało mi się zakończyć wątek Khelgara (jako mnich macha mi młotem równie dobrze jak wojownik), z Quarą skończyłem na zabiciu Żywiołaka, z Neeshką obrabowałem Kolekcjionera i zakończyłęm sprawę z Landonem,

dziękuje za odpowiedzi Alajka i Neversod
Katriona u mnie też szkoliła i bez efektu
a rekrutów wogóle nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję podpowiedzi:
Mam zadanie ,aby zatrzymać konwój z bronią dla Moiry.
Przeszukałem caly zamek Neverwinter i nie mogę ich znaleść.
Ktoś podpowie?Gdzie jest ten konwój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 11:50, Hades King napisał:

Potrzebuję podpowiedzi:
Mam zadanie ,aby zatrzymać konwój z bronią dla Moiry.
Przeszukałem caly zamek Neverwinter i nie mogę ich znaleść.
Ktoś podpowie?Gdzie jest ten konwój?

W dokach w górenej prawej cześci mapy jest przejście (mapa świata) do tylnego załułka, i poprostu przejdź do końcą te lokację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 12:00, Luicen LaCroix napisał:

> Potrzebuję podpowiedzi:
> Mam zadanie ,aby zatrzymać konwój z bronią dla Moiry.
> Przeszukałem caly zamek Neverwinter i nie mogę ich znaleść.
> Ktoś podpowie?Gdzie jest ten konwój?
W dokach w górenej prawej cześci mapy jest przejście (mapa świata) do tylnego załułka, i poprostu
przejdź do końcą te lokację

Dziękuję za podpowiedz
Już tam dotarłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 11:45, Luicen LaCroix napisał:

udało mi się zakończyć wątek Khelgara (jako mnich macha mi młotem równie dobrze jak wojownik),
z Quarą skończyłem na zabiciu Żywiołaka, z Neeshką obrabowałem Kolekcjionera i zakończyłęm
sprawę z Landonem,


Khelgar OK. Można to uznać za zakończony wątek.
Ciekawy wątek Quary kończy się nagle i bez sensu. Tylko ględzenia o tym jaka to ona jest niebezpieczna i w pewnym momencie wszystkim zaczyna to latać. Co do Neeshki, to też wątek wydaje się przerwany bez powodu.
Poza tym skoro Neeshka jest największym złodziejem Neverwinter, to dlaczego Złodzieje Cienia mają ją totalnie gdzieś?

Dnia 02.02.2007 o 11:45, Luicen LaCroix napisał:

dziękuje za odpowiedzi Alajka i Neversod
Katriona u mnie też szkoliła i bez efektu
a rekrutów wogóle nie mam


A wysyłasz ludzi do wiosek, żeby rekrutowali?
Jak to nie masz? Jakichś musisz mieć.
Rekrutuj i szkól dopóki ta kobiecina od wojska nie powie Ci, jakie są efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 12:13, Kaen napisał:

Khelgar OK. Można to uznać za zakończony wątek.
Ciekawy wątek Quary kończy się nagle i bez sensu. Tylko ględzenia o tym jaka to ona jest niebezpieczna
i w pewnym momencie wszystkim zaczyna to latać.

racja w tym jest

Dnia 02.02.2007 o 12:13, Kaen napisał:

Co do Neeshki, to też wątek wydaje się przerwany bez powodu.
Poza tym skoro Neeshka jest największym złodziejem Neverwinter, to dlaczego Złodzieje Cienia
mają ją totalnie gdzieś?

tak to można wszystko rozwinąć

Dnia 02.02.2007 o 12:13, Kaen napisał:

> dziękuje za odpowiedzi Alajka i Neversod
> Katriona u mnie też szkoliła i bez efektu
> a rekrutów wogóle nie mam

A wysyłasz ludzi do wiosek, żeby rekrutowali?
Jak to nie masz? Jakichś musisz mieć.
Rekrutuj i szkól dopóki ta kobiecina od wojska nie powie Ci, jakie są efekty.

żadnych i zero efektu z szkolenia, mimo, że trwało od mojego drugiego wejścia do twierdzy
werbowali we wioskach i ogłosiłem amnestię dla przestępców - zero efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 14:17, Luicen LaCroix napisał:

>

U mnie Katriona też nikogo nie zwerbowała. Dopiero Światło Niebios zaczęła przyjmować ludzi.
Przez kilka tur/wejść do twierdzy/misji też nikogo z początku nie było, ale w pewnym momencie dostałem ok. 100, a potem nieco ponad 200 Płaszczy. Pozostaje Ci tylko uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to ma być?
Chcę mieć drugi level mistycznego łucznika a patrze ,że nie mogę.
Oglądam staty swojego hera i widze problem:
nie mogę wbić sobie do księgi żadnego czaru z pierwszego lvl a wcześniej miałem 3!
Mam tylko 5 zaklęć zerowego lvl.Dlaczego tak się stało?
Dlatego ,że żadko używałem czarów?Ale wtedy chyba można było się nauczyć innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
takie 2 pytanka
czy jest możliwość podobnie jak w jedynce przerobienia polskiej wersji na angielska ? ( zamiana kilku plikow + cirtical rebuild )
jezeli nie to czy moge zamówić angielska wersje ?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 23:28, Trrampekk napisał:

czy jest możliwość podobnie jak w jedynce przerobienia polskiej wersji na angielska ? ( zamiana
kilku plikow + cirtical rebuild )

NIe, w jedynce też nie możńa było, to łamanie licencji.

Dnia 02.02.2007 o 23:28, Trrampekk napisał:

jezeli nie to czy moge zamówić angielska wersje ?

Oczywiście, że możesz. Oczywiście, koszty przesyłki wyniosą połowę ceny gry, ale możesz zamówić sobie gdzieś na zagranicznych stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 23:28, Trrampekk napisał:

witam
takie 2 pytanka
czy jest możliwość podobnie jak w jedynce przerobienia polskiej wersji na angielska ? ( zamiana
kilku plikow + cirtical rebuild )
jezeli nie to czy moge zamówić angielska wersje ?

pozdrawiam

Wersję angielską możesz zamówić w sklepie gram.pl
http://www.gram.pl/sk6_6gfr4_Neverwinter_Nights_2_Wersja_Angielska.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować