Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2008 o 14:01, Łowca Gier napisał:

Jest zarezerwowane tylko dla złych (chyba, bo neutralnym nie grałem), podobnie jak alternatywne
zakończenie Maski Zdrajcy.


Nie wiedziałem, bo ja zawsze gram dobrym, albo neutralnym, jak grałem złą postacią to nawet odechciało mi się skończyć 1 akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, dzisiaj wyskoczył mi przy zapisywaniu gry błąd, że mam za mało miejsca na dysku aby wykonać operacje. Wyłączyłem grę, aby sprawdzić o co chodzi, ale wszystko wporządku na dysku c: 800mb, a na tym gdzie zainstalowana jest gra 8 GB wolnego. Więc uruchamiam grę ponownie i niespodzianka save''ów nie ma. Nie chcę grać od nowa, bo może nie byłem daleko ale dobrze mi szło (doszedłem do Neverwinter, miałem quest w Studni). Czy jest jakiś sposób na odzyskanie save''ów? Może przywracanie systemu? Poradźcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nakaż wyszukiwanie i jako nazwę pliku wpisz "ROS-khelgar.ros" (bez cudzysłowów), jest to jeden z plików tworzonych w katalogu sejwa więc jeśli wyszukiwanie go wykryje to będziesz wiedział gdzie są twoje zapisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyłem grę ponownie. Tym razem po stronie Cienia. Muszę przyznać że to zakończenie jest interesujące i co niestety muszę przyznać ale przygnębiło mnie trochę. Ale to tylko gra i nie ma co rozpaczać. :) Teraz przejdę maskę też złym i będzie cool.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 14:48, Karharot napisał:

Nakaż wyszukiwanie i jako nazwę pliku wpisz "ROS-khelgar.ros" (bez cudzysłowów), jest
to jeden z plików tworzonych w katalogu sejwa więc jeśli wyszukiwanie go wykryje to będziesz
wiedział gdzie są twoje zapisy.

Cóż. wiem gdzie powinny byc zapisy, ale są tam tylko puste foldery, A w grze nic ne wykrywa, więc chyba gra je po prostu odinstalowała, więc pytam czy da się je jakoś odzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 11:56, edeń napisał:

> Zamierzam kupić Neverwinter 1 i 2 z dodatkami. Kupując oddzielnie wydałbym ok 100


19 zł za podstawkę, 19 za oba dodatki, 19 za Kingmakera i 99 za NWN 2 + MotB. Co daje
razem gdzieś koło 160 zł. No chyba, że nie kupujesz nówek.

> ale widziałem w empiku Kolekcje Wszechczasów za 140 zł i stąd moje pytanie. Czy
warto
> dołożyć te 40 zł i kupić duże pudło? Mam słabość do bogatych wydań :P

Jak możesz kupić taniej, to po co przepłacać?


Neverwinter Nights Diamentowa Edycja - 26,99 (XK Gold) + NWN 2 - 46,90 (Platynowa Kolekcja) + NWN 2 Maska Zdrajcy - 31,90 (topseller) - zniżki wPLN = mniej więcej 100. Chyba, że Cię źle zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byćmoże i padło to pytanie, ale nie sledze tego forum i ciężko jest mi teraz znaleść to, co mnie interesuje wśród tylu watków. Mianowicie mam problem z awansem postaci. Mam 8 poziom i uzyskałem odpowiednia ilośc punktów doświadczenia na następny poziom. Jednak kiedy otwieram kartę postaci pod paskiem doświadczenia jest napisane tylko "*pora awansować*". Nie mam przycisku awansu i nie moge nic zrobić. Na wizerunkach moich postaci z boku są takie plusiki, na które też klikam i nic się nie dzieje. Proszę pomóżcie:) Dawno ostatni raz grałem i może po prostu zapomniałem jak się robi awans. Z góry dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 11:01, Michal 1232 napisał:

Neverwinter Nights Diamentowa Edycja - 26,99 (XK Gold) + NWN 2 - 46,90 (Platynowa Kolekcja)
+ NWN 2 Maska Zdrajcy - 31,90 (topseller) - zniżki wPLN = mniej więcej 100. Chyba, że
Cię źle zrozumiałem.


No tak, moja pomyłka, po prostu nie wiedziałem, że CDP przepuściło zmasowany atak na serię NWN i obniżyło ceny, więc przepraszam bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy sterowanie czarodziejem jest trudne? Bo, gdy myślę o tym ciągłym rzucaniu czarów itp. to robi mi się niedobrze... Zresztą ja nie wyobrażam sobie dodatku do NWN 2 np: przejść magiem, ponieważ cała drużyna czaruje i wtedy byłby trup na miejscu.. (wszyscy przeciwnicy by się na nas rzucili i koniec, a wojownik przynajmniej przyjmuje na siebie ciosy, podczas gdy magowie czarują) A chciałabym żeby można było tej postaci również używać, w dodatku :P Myślę, że to chyba będzie za trudne... Co wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 20:31, 332 napisał:

Mam pytanie, czy sterowanie czarodziejem jest trudne? Bo, gdy myślę o tym ciągłym rzucaniu
czarów itp. to robi mi się niedobrze...


Skoro nie lubisz rzucać czarów, to nie graj czarodziejem... Do gry magiem trzeba umieć:
1. Odpowiednio posługiwać się pauzą
2. Odpowiednio rozdzielać atuty i umiejętności
3. Dobrze planować zaklęcia do księgi (na każdą okazję)
4. Znać dokładnie zaklęcia i umieć tak manewrować, by siebie nimi nie przypalić (jeśli grasz na normalnym/łatwym ten punkt odpada).
Jeśli to potrafisz, to z magiem nie będziesz miała trudności (obowiązkowo wyłącz automatyczne czarowanie, zaklęcia tylko ręcznie!). Moje zdanie o czarodzieju (moja ulubiona klasa) - czarodziej specjalista z dobrze przygotowaną księgą jest 10 razy lepszy od czarownika. Zwykle nie biorę prestiżówek, ale blady mistrz jest dobry dla złego nekromanty (klas z Maski nie rozgryzłem jeszcze, wiec się nie wypowiadam).

>Zresztą ja nie wyobrażam sobie dodatku do NWN

Dnia 29.08.2008 o 20:31, 332 napisał:

2 np: przejść magiem, ponieważ cała drużyna czaruje i wtedy byłby trup na miejscu..


Rzeczywiście, trup na miejscu, ale w przypadku wrogów. Cała drużyna magów na epickich poziomach jest nie do pokonania, Okku nie nadążał się nawet rozgrzać, a ja, Safiya i Gann nie pozwalaliśmy wrogu podejść.

Dnia 29.08.2008 o 20:31, 332 napisał:

Myślę, że to chyba będzie za trudne... Co wy o tym sądzicie?


Ja swojego czarodzieja importowałem z podstawki. Było łatwiutko (co prawda nie jak przy złym czarnoksiężniku, ale zawsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 20:42, Łowca Gier napisał:

> Mam pytanie, czy sterowanie czarodziejem jest trudne? Bo, gdy myślę o tym ciągłym
rzucaniu
> czarów itp. to robi mi się niedobrze...

Skoro nie lubisz rzucać czarów, to nie graj czarodziejem... Do gry magiem trzeba umieć:
1. Odpowiednio posługiwać się pauzą
2. Odpowiednio rozdzielać atuty i umiejętności
3. Dobrze planować zaklęcia do księgi (na każdą okazję)
4. Znać dokładnie zaklęcia i umieć tak manewrować, by siebie nimi nie przypalić (jeśli
grasz na normalnym/łatwym ten punkt odpada).
Jeśli to potrafisz, to z magiem nie będziesz miała trudności (obowiązkowo wyłącz automatyczne
czarowanie, zaklęcia tylko ręcznie!). Moje zdanie o czarodzieju (moja ulubiona klasa)
- czarodziej specjalista z dobrze przygotowaną księgą jest 10 razy lepszy od czarownika.
Zwykle nie biorę prestiżówek, ale blady mistrz jest dobry dla złego nekromanty (klas
z Maski nie rozgryzłem jeszcze, wiec się nie wypowiadam).

>Zresztą ja nie wyobrażam sobie dodatku do NWN
> 2 np: przejść magiem, ponieważ cała drużyna czaruje i wtedy byłby trup na miejscu..


Rzeczywiście, trup na miejscu, ale w przypadku wrogów. Cała drużyna magów na epickich
poziomach jest nie do pokonania, Okku nie nadążał się nawet rozgrzać, a ja, Safiya i
Gann nie pozwalaliśmy wrogu podejść.

> Myślę, że to chyba będzie za trudne... Co wy o tym sądzicie?

Ja swojego czarodzieja importowałem z podstawki. Było łatwiutko (co prawda nie jak przy
złym czarnoksiężniku, ale zawsze).



Rozumiem, dzięki za rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 20:42, Łowca Gier napisał:

czarodziej specjalista z dobrze przygotowaną księgą jest 10 razy lepszy od czarownika.

Dodam, że odpowiednio rozwinięty czarodziej jest jedną z najsilniejszych klas w grze. Pomijam już specjalizację (nie lubię być ''okrajany'' z zaklęć), bo epicki talent magiczny i epicka magiczna penetracja wystarczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 15:31, edeń napisał:

> Neverwinter Nights Diamentowa Edycja - 26,99 (XK Gold) + NWN 2 - 46,90 (Platynowa
Kolekcja)
> + NWN 2 Maska Zdrajcy - 31,90 (topseller) - zniżki wPLN = mniej więcej 100. Chyba,
że
> Cię źle zrozumiałem.

No tak, moja pomyłka, po prostu nie wiedziałem, że CDP przepuściło zmasowany atak na
serię NWN i obniżyło ceny, więc przepraszam bardzo.

Spoko. Nic takiego się nie stało żebyś przepraszał :D Mimo wszystko chyba jednak dopłace i kupię Kolekcję Wszechczasów. Jak już pisałem mam słabość do bogatych wydań :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 21:43, Michal 1232 napisał:

Spoko. Nic takiego się nie stało żebyś przepraszał :D Mimo wszystko chyba jednak dopłace
i kupię Kolekcję Wszechczasów. Jak już pisałem mam słabość do bogatych wydań :P


Ja mam NWN z tego wydania (wcześniej miałem tylko podstawkę NWN2) i jestem zadowolony. Dostajemy mapki, artbooki i inne małe gadżety (koszulka, breloczek), a wszystkie gry są w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 21:47, Łowca Gier napisał:

> Spoko. Nic takiego się nie stało żebyś przepraszał :D Mimo wszystko chyba jednak
dopłace
> i kupię Kolekcję Wszechczasów. Jak już pisałem mam słabość do bogatych wydań :P


Ja mam NWN z tego wydania (wcześniej miałem tylko podstawkę NWN2) i jestem zadowolony.
Dostajemy mapki, artbooki i inne małe gadżety (koszulka, breloczek), a wszystkie gry
są w jednym miejscu.

Czyli jest wszystko, co dla mnie najważniejsze poza samą grą. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż poprzedniego problemu nie udało mi się rozwiązać i gram od nowa, lecz teraz mam kolejny nietypowy problem, otóż tym razem postanowiłem pomóc Slaanowi i po uwolnieniu jego towarzyszy wybrałem opcję dialogową że nie jestem jeszcze gotowy by wyruszyć do jego wodza, lecz kiedy już przeszukałem dokładnie pomieszczenia sierżanta jaszczuroludzi nie było, a ze slaanem pogadać nie mogę, a siedziby wodza nie mam zaznaczonej na mapie, co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 20:58, jaki of blade napisał:

Cóż poprzedniego problemu nie udało mi się rozwiązać i gram od nowa, lecz teraz mam kolejny
nietypowy problem, otóż tym razem postanowiłem pomóc Slaanowi i po uwolnieniu jego towarzyszy
wybrałem opcję dialogową że nie jestem jeszcze gotowy by wyruszyć do jego wodza, lecz
kiedy już przeszukałem dokładnie pomieszczenia sierżanta jaszczuroludzi nie było, a ze
slaanem pogadać nie mogę, a siedziby wodza nie mam zaznaczonej na mapie, co mam zrobić?



Hmmm a jaszczuroludzie nie czekają przypadkiem na zewnątrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2008 o 21:56, 332 napisał:

Hmmm a jaszczuroludzie nie czekają przypadkiem na zewnątrz?


Nie, ale już udało mi się rozwiązać problem:) Wystarczy shift+PPM na Slaana i po kłopocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować