Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Patrzac na te screeny to ja jednak wole rozdzielczość 1024 x 768 i z max detalami, bo wyglada to jednak lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 07:59, Big_pl napisał:

Olamagato, prównywanie maksymalnych i minimalnych ustawień na 9800pro mija się z celem.
ta karta nie obsługuje kilku najnowszych "bajerów" i z definicji może mieć zablokowanych kilka
opcji graficznych, dostępnych dla nowszych kart.

Oczywiście że tak na pewno jest, ale problem w tym, ze jakoś nie mogę dostrzeć różnicy na dwóch innych kompach z dość wypasioną konfiguracją. Tak więc te efekty, to wodotryski, które nie wpływają na całość bardziej niż może 20% ogólnego wrażenia.
Pamiętasz przypadek bardzo długiej popularności GF2 Ti, GF 3 i GF 4 Ti? Na nich równiez działało bardzo dobrze mnóstwo gier, które były o wiele nowsze niż te karty. To dlatego, że to co na nich jednak działało działało, bardzo szybko, a to nie działało, tego nie było widać. Tutaj jest dokładnie ten sam przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 05:02, Selv napisał:

Na rozdziałce 1024x768 i po ustawieniu wszystkiego tak nisko jak tylko przewidzieli twórcy
da się grać. Fpsy skaczą od 10-20 klatek, ale nie więcej - może później mniej.

Mniej.

Dnia 09.12.2006 o 05:02, Selv napisał:

Pixele wpadają w oczy tak mocno, ze po chwili człowiek czuje się przez nie osaczony.

Czemu się dziwisz? Najniższe ustwienia nie różnią się wiele od software''owego renderowania. Tyle, że musiałbyś mieć 7 razy mocniejszy CPU bo mniej więcej takie przyspieszenie dają karty z segmentu ekonomicznego (w porównaniu do najsilniejszego CPU z tego samego okresu).

Dnia 09.12.2006 o 05:02, Selv napisał:

Poniżej 9600pro nawet nie radze myśleć o tym, aby z ciekawości poznać linie fabularną.

Przecież to najsłabsza obłsugiwana karta są jeszcze uwzględnione serie 9500 i 9550, ale one się różnią od tej o kilka procent. A karta z wymagań minimalnych zawsze oznacza minimalną rozdzielczość i wyłączone wszystkie efekty. A jak takie coś wygląda, to chyba każdy wie.

Dnia 09.12.2006 o 05:02, Selv napisał:

To już nie jest stare nwn, tylko chaotyczny twór o nielogicznym UI wzorowanym na
mmorpgach. Porażka na całej lini.

To wreszcie wyglada jak prawowity następca BG w 3D bo NWN wybacz nie można było nazwać tym określeniem. NWN1 w porównaniu z dwójką, to był po prostu wymiot i nędza.

Dnia 09.12.2006 o 05:02, Selv napisał:

Pomijam już fakt, że poza paroma melodiami chyba wszystkie dzwięki pochodzą z nwn1.

A to fakt. CDP poszedł na łatwiznę. Można było zostawić np. 30% głosów i dźwięków z jedynki, ale to wygląda na 60%.

Dnia 09.12.2006 o 05:02, Selv napisał:

Wszędzie panuje chaos a kolorowe ikonki psują ostatki klimatu pierwszej części.

A ja wreszcie dzięki nim moge odróżnić co jest czym. W jedynce jak widziałem ten ponury monochromatyczno-przeźroczysty interfejs będący chyba najgorszą porażką Bioware i jak słuchałem tej nędznej muzyki będącej koszmarem Jeremiego Soule''a, to odechciewało mi się grać. I mogę się założyć, że nie na to czekali Ci, którzy w BG widzieli doskonałą grę. Natomiast NWN2 może już pretendować do prawdziwego następcy BG 1 i 2.

Dnia 09.12.2006 o 05:02, Selv napisał:

Nie jest to gra na którą wszyscy czekali.

Ja czekałem. NWN1 nie było grą na którą czekałem. Z całą pewnością.

Dnia 09.12.2006 o 05:02, Selv napisał:

Solidny, dobry RPG ale to wszystko.

Tak samo nazywano na początku BG1. A jak ocenia się do dzisiaj tamtą grę, to wiesz. NWN1 nigdy nie doskoczyło nawet do połowy jej poziomu. O jedynce moim zdaniem zapomni się po najbliższym roku i więcej się nie będzie wspominać. O BG1 do dzisiaj pisze się na mnóstwie forów. Dwójkę moim zdaniem czeka lepsza przyszłość.

Dnia 09.12.2006 o 05:02, Selv napisał:

Może na ultra high są ładne, ale z tego co widziałem,
zmienia się tylko jakość tych kresek, prostych, półprostych, odcinków i okręgów.

Czary są naprawdę ładneo wiele ładniejsze niż te głupie płaskie teksturowanie terenu z NWN1 opatrzone kilkoma świetlikami. Te czary bardziej podobne są trochę z wyglądu do tych z Icewind ale 1 lub 2.

Dnia 09.12.2006 o 05:02, Selv napisał:

PS: efekty czarów ochronnych takich jak np: Tarcza nie obejmują stóp postaci, ot pięta Achillesa chyba :/

Pewnie bug. A bug do eliminacji.

Dnia 09.12.2006 o 05:02, Selv napisał:

PS2: Samo wykonanie menu przypomina mi tandetne programy do administracji systemu, nawet klik guzików taki sam :\

Co chcez od menu? Jest zupełnie w porządku. A jeżeli chodzi o menu kontekstowe, to jesztem szczęśliwy, że wreszcie ktoś rozsądny uznał, że okrągłe menu, to najgorszy babol w historii projektowania gier przez Bioware. Nowe menu ma tylko da poziomy i wreszcie jest tym czym miało być menu do rozgrywki sieciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 Magazyn: wydanie kurierowi 09/12/2006 08:50:30 Przesyłka wychodząca z sortowni PLO
2 Linehaul: przyjęcie 09/12/2006 08:27:40 Przesyłka wchodząca do sortowni PLO
3 Utworzenie kwitu importowego DPD 08/12/2006 22:39:46 Przesyłka odebrana przez kuriera WA1
4 Magazyn: przyjęcie od kur. 08/12/2006 20:31:09 Przesyłka wchodząca do sortowni WA2

Będe miał dzisiaj NWN 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tez juz mam!!!!!!!!!!!!
Cd-Projekt z tego miejsca bardzo przepraszam za brak wiary ze przesylka dojdzie w sobote. Wybaczcie.

Ps. czy ktos wie czy mozna zarejestrowac diamentowa Edycje NWN1 dolaczano do EK NWN2 ???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 12:10, ex00man napisał:

Czy ktos moze mi pomoc i powiedziec jak sie odlacza npc ze swojej druzyny? Nigdzie nie moge
znalesc tej opcji...

Chyba tylko rozmawiając z nimi. Na początku musisz mieć drużynę taką jaką narzuca Ci gra i gdyby była taka opcja, to byłby problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 12:06, Olamagato napisał:

A ja wreszcie dzięki nim moge odróżnić co jest czym. W jedynce jak widziałem ten ponury monochromatyczno-przeźroczysty
interfejs będący chyba najgorszą porażką Bioware i jak słuchałem tej nędznej muzyki będącej
koszmarem Jeremiego Soule''a, to odechciewało mi się grać. I mogę się założyć, że nie na to
czekali Ci, którzy w BG widzieli doskonałą grę. Natomiast NWN2 może już pretendować do prawdziwego
następcy BG 1 i 2.


To pewnie zmartwi cię że w NWN2 wykorzystuje się niektóre melodie z "jedynki" -.-
IMHO muzyka w NWN1 była cudna, jak zresztą każdy soundtrack Jeremiego Soula.

Poza tym piszesz jakby jedynka była totalnie-beznadziejnym-syfem, a nie była.
Zgadzam się, że "dwójka" jest lepsza. Ale czy AŻ tak lepsza? Nie sądzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 12:19, toolek napisał:

Poza tym piszesz jakby jedynka była totalnie-beznadziejnym-syfem, a nie była.
Zgadzam się, że "dwójka" jest lepsza. Ale czy AŻ tak lepsza? Nie sądzę...


bycie lepszym od NWN 1 nie jest wielkim osiągnięciem. kampania główna mnie rozczarowała (głównie fabuła), a w dodatki już nie miałem siły grać. tak, wiem, że potęga NWN w pełni objawia sie w grze przez net - ale ten nie miałem okazji spróbować, i dlatego moja opinia jest taka, jaka jest.
a skoro Dwójka jest lepsza - to znaczy że jest lepsza - i na pewno sie na nią skuszę. bo omijanie nowych RPGów nie leży w mojej Chaotycznej Dobrej naturze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olamagato: dziwie się, bo można zrobić grę w której można było uniknać tak niskich ustawień. Można było w Obku stworzyć ładną grafikę która na otwartych przestrzeniach (których nwn2 nie ma) chodziła bajecznie na ustawieniach średnich.

Są ludzie którzy mają słabe karty ale marzą o pograniu w nwn2 bo przecież "grafika nie jest najważniejsza". Mój komentarz co do karty był skierowany właśnie do takich ludzi. Nadzieja matką głupich.

Dla mnie ten monochromatyczny interfejs był własnie wspaniały, miał swój klimat. Przez takie durne kolorowe ikonki których jest cholernie mało (bo w sumie, ciemność ma taki sam wygląd ikonki jak ognie faerie tylko, kolor inny O.o) czuje się, jakbym grał w spellforce bądź tandetnego bezpłatnego mmo a nie następce BG.

CDP odwalił dobrą (?) robotę przy przenoszeniu dzwięków, ja mam angielską wersje i to są dzwięki z angielskiej jedynki. Zwaliło Bioware oszczędzając na nagraniach.

Zobaczymy co będzie dalej, ja mam mimo wszystko mieszane uczucia.

Swoją drogą, zalety kołowego interfejsu człowiek doceniał dopiero w multi gdzie nie było autopauzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować