Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dzisiaj jak grzebalem w sieci to przypadkiem znalazlem taki komentarz na news o DoWie
"Co trzeba robić? RTS to taka zręcznościówka kto szybciej klika myszką to wygrywa."
Po czym ktos mu powiedzial ze generalizuje, wiec on na to
"Oczywiście że Generalizuje, bo zdarzają sie RTS-sy które naprawde wymagają myślenia. Ale nie jest to Warhammer 40k, ani Star Craft, ani Red Alert itd..."
xD (sorry ze robie OT ale musialem to gdzies wrzucic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teokrata
> ale to wszystko i tak blado wypada przy tym co sie dzieje na multi - 9 ras, latadla,
> balans !!!
Balans...tak doskonały balans. Szkoda tylko że ja jestem na nim najbardziej poszkodowany. Orkowie są słabi jak nigdy. Ostatnio rozwalił mnie ku mojemu głębokiemu zdziwieniu samiutki spam SM(bez ciężkich broni). W DC takich cudów nie widziałem zwłaszcza że bannery były po ulepszeniu. Wszystko pada jak muchy a SMa ani rusz.
> daltego kiedy w koncu wyjdzie patch lub hotfix - warto mieć Soulstorma ;-)))
No ale skoro teraz jest cienko, to po co teraz kupować? Przecież gra nie zdrożeje, wręcz przeciwnie może stanieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 14:23, Konował napisał:

Balans...tak doskonały balans. Szkoda tylko że ja jestem na nim najbardziej poszkodowany.
Orkowie są słabi jak nigdy. Ostatnio rozwalił mnie ku mojemu głębokiemu zdziwieniu samiutki
spam SM(bez ciężkich broni). W DC takich cudów nie widziałem zwłaszcza że bannery były
po ulepszeniu. Wszystko pada jak muchy a SMa ani rusz.


I say lol, tr3i hard go pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Orkowie są słabi jak nigdy.



Facepalm.jpg


Orcza Horda ma bombki,Big Shotty,Gitzy i Free Slugga(choć w T4).Czemu niby są słabi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padają jak muchy pod ostrzałem SM które jest bardzo wytrzymałe na dodatek. W DC było o lepiej pod tym względem. Chodzi mi zwłaszcza o początkowe tiery. Mi taki balans zwisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ork w dalszym ciągu jest bardzo mocny, ma "pro" teleport Meka, który pozwala mu na łatwy harras, samo broniącą sie bazę, niewidzialne robole, a w t3 Konowała z soczkiem (z Gitami nadal bardzo mocne... by nie rzec: imba). Na dodatek, na wielu mapach Ork ma freewina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 15:25, Everial napisał:

Haha, Ork nie jest już lepszy od SMa pod każdym względem i dlatego nie ma balansu. facepalm.jpg.

Tzn według ciebie kiedyś był lepszy od SM pod każdym względem? Brednie. Tau i SM to najgroźniejsi przeciwnicy dla orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 16:46, Konował napisał:

Pewien poradnik który jest polecany, na podobno najlepszej stronie o DoWie w Polsce podaje
co innego.


Owy poradnik był pisany przez pewnego bardzo nieobiektywnego orkowego gracza, dla którego "Ork jest uporządkowany", a SM(zawsze)>Ork. Także tym bym się nie sugerował. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2008 o 16:53, Dyzio Diablo napisał:

Owy poradnik był pisany przez pewnego bardzo nieobiektywnego orkowego gracza, dla którego
"Ork jest uporządkowany", a SM(zawsze)>Ork. Także tym bym się nie sugerował. :p


A ja uważam że on ma jednak rację. Grałem Orkami już dość długo bo to moja ulubiona rasa i myśle tak samo. Z SM bywają często trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 17:04, Konował napisał:


> Owy poradnik był pisany przez pewnego bardzo nieobiektywnego orkowego gracza, dla
którego
> "Ork jest uporządkowany", a SM(zawsze)>Ork. Także tym bym się nie sugerował.
:p

A ja uważam że on ma jednak rację. Grałem Orkami już dość długo bo to moja ulubiona rasa
i myśle tak samo. Z SM bywają często trudności.

Obejrzyj repki Hella kontra Jaracz w finale ligi 1v1.
Hell tak narzekał na to mu a przeleciał Jaracza bez większych problemów.
Hellscream jest zajebistym graczem - ale jest też tak samo nieobiektywny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 17:04, Konował napisał:


A ja uważam że on ma jednak rację. Grałem Orkami już dość długo bo to moja ulubiona rasa
i myśle tak samo. Z SM bywają często trudności.


Ork > SM. Smutno wiedzieć, że grasz tak długo orkami i nadal źle uważasz. Może kiedyś zagrasz SM kontra jakiś ork i zobaczysz jakie to SM ma problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jedno jakie macie problemy, to lepiej dla mnie, niech żyje Chaos!:D
A tak na poważnie - każda rasa ma jakieś problemy, z którymi gracze muszą sie zmagać podczas gry. Nie ma rasy, która byłaby absolutnie IMBA, rasy którą dałoby się pokonać dowolną liczbę przeciwników na jednej mapie. Osobiście grając Chaosem dostaje niemalże ataków serca gdy widzę jak ktoś mi sie bezczelnie wbija słabymi jednostkami z infiltracją, a ja nie posiadam żadnych zdolności by je wykryć....cóż to u Chaosu z pewnością jedna z poważnych wad...; 1 bohater potrafiący swą obecnością wykrywać wrogie jednostki. Teoretycznie lord chaosu ma te swoje wykrywacze ale przecież można je zniszczyć, a często nie ma czasu by zawalać nimi całą mapę...ba czasem gra osiąga takie tempo, iż nawet nie ma czasu zabezpieczyć własnej bazy dokładnie bo trzeba wyjść z kontratakiem lub innego rodzaju akcją.

Pozdrawiam wszystkich
...no może nie SM''owych graczy....Chaos 4eva :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOOT Oo

Chaos ma jeden z najlepszych dostępnych szybko detektorów - wzrok Kultystów, których i tak musisz zrobić na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+ cosie od CLa, też całkiem dobre do zabezpieczania terenu
+ Sorc
+ ew. turrety xD.

Imo Chaos ma jedne z najlepszych możliwości wykrywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 23:26, Everial napisał:

+ cosie od CLa, też całkiem dobre do zabezpieczania terenu
+ Sorc
+ ew. turrety xD.

Imo Chaos ma jedne z najlepszych możliwości wykrywania.


Nie jedne z najlepszych tylko najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ork jest jedną z silniejszych ras w grze.

- Bardzo szybki cap.
- Baza, w której nie musisz obawiać się harrasu.
- Teleport Meka.
- Szutasy, które są tanie jak barszcz i o wiele za dobre jak na swoją cenę.
- FG, którzy nie zostali znerfieni (a powinni).
- Free Slugga.
- Soczek bojowy.

Czego ci brakuje? Nobzów w T1 i Rzeziblachy w T1.5?

SM dostał pewnego buffa, ale to po prostu uczyniło go względnie konkurencyjnym, bo wcześniej T1 SM<T1 reszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować