Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2008 o 08:15, benjiro napisał:

To w SS są Tyranidzi? Dotychczas nikt o tym nie wspominał.


Nom,tyle że zamiast by grywalną rasą ukrywają się w pozostałych 9 rasach i na nie wpływają np.Tyranid "Święta Ikona",sprawia,że wielu nienawidzi SoB,a dzięki Tyranidowi "Taniec Śmierci" Eldar nie jest całkowicie przepakowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 09:43, szweider napisał:

> To w SS są Tyranidzi? Dotychczas nikt o tym nie wspominał.

Nom,tyle że zamiast by grywalną rasą ukrywają się w pozostałych 9 rasach i na nie wpływają
np.Tyranid "Święta Ikona",sprawia,że wielu nienawidzi SoB,a dzięki Tyranidowi "Taniec
Śmierci" Eldar nie jest całkowicie przepakowany


o LOLOLO ;-))) to ja może wyjasnie o co kolegom z forum chodzi ;-P

Tyranid to robak a robak to BUG a bug to błąd, np w zarobaczonym Soulstormie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 20:12, Xantor napisał:

Powiedzmy to sobie szczerze. Jeśli chodzi o SP to tylko w podstawce i WA jest on w miarę
sensownie zorganizowany ( DC to porażka)


Nie jest prawdą jakoby. SP w DC stanowi bardzo miłą odmianę po liniowych kampaniach z podstawki i WA. W WA ponadto zastosowano pewne frustrujące rozwiązania, które mniej hardkorowych graczy mogą od niej odrzucić.

Dnia 31.07.2008 o 20:12, Xantor napisał:

a żeby grać w multi z jakąś większą ( sic) ilością graczy to trzeba by dokupić SS


A to (sic) tu po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 18:11, pkapis napisał:

> Powiedzmy to sobie szczerze. Jeśli chodzi o SP to tylko w podstawce i WA jest on
w miarę
> sensownie zorganizowany ( DC to porażka)

Nie jest prawdą jakoby. SP w DC stanowi bardzo miłą odmianę po liniowych kampaniach z
podstawki i WA. W WA ponadto zastosowano pewne frustrujące rozwiązania, które mniej hardkorowych
graczy mogą od niej odrzucić.

> a żeby grać w multi z jakąś większą ( sic) ilością graczy to trzeba by dokupić SS


A to (sic) tu po co?



Jeśli ktoś lubi grać skrimishe z komputerem to proszę bardzo - kampania w DC powinna mu się spodobać. Bo do tego (plus kilka misji w których teoretycznie zadanie urozmaicono) . Poza tym fabuła praktycznie nie istnieje.

A ten sic był dlatego że niewiele osób w ss gra obecnie na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 00:19, Nagaroth napisał:

No właśnie, spójrzcie. Gdyby Relic olał DoWa to czy:
a) THQ wykupiło by licencje na gry w świcie WH40K do 2011 roku?
b) czy powstawałby DoW 2?
Nie. Czyli nikt niczego nie olał tylko Relic kieruje się prawami rynku.


IMO Kreric w swym samouwielbieniu i przekonaniu o własnej doskonałości dlatego olał (bo totalny brak ELEMENTARNEGO supportu TO JEST olewactwo na maxa) ostatnie dziecko "jedynki", gdyż wierzy, że "dwójka" rzuci świat na kolana, wyznaczy nową jakość i ludzie zapomną o tym całym syfie który się teraz dzieje... Cóż... Szczerze to GL (bo to w moim interesie jest), ale ja nie zapominam. Wyjdzie "dwójka" to nie pobiegnę bezkrytycznie do sklepu (jak zapewne bym zrobił gdyby nie popełniono SS). Poczekam i dopiero kiedy będę przekonany, że WARTO Rebrik zarobi na jedną śrubkę do nowego samochodu prezesa... Więcej jako gracz zrobić nie mogę... Tyle...

P.S. Odnośnie zarabiania kasy - jak gra totalnie ignorowana przez "tfurcę" (i co z tego że poroniło ją IL - miało błogosławieństwo z góry przecież) ma zarabiać kasę? Jak ma budzić pozytywne, entuzjastyczne komentarze, tłumy na lobby i całą tą fetę tworzącą się wokół hitu?? A przecież TO w ogromnym stopniu przekłada się na zyski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 20:49, Xantor napisał:

Jeśli ktoś lubi grać skrimishe z komputerem to proszę bardzo - kampania w DC powinna
mu się spodobać. Bo do tego (plus kilka misji w których teoretycznie zadanie urozmaicono)
. Poza tym fabuła praktycznie nie istnieje.


Za to ma większe replayability. Kampania z DoW jest dobra na jeden-dwa razy, a te z WA zmuszają do grania dwiema rasami naraz i bardzo szybkiej gry pod zalewem hord wrogów. Jeśli komuś się to podoba, to ok, ale ja takich misji nie cierpię. Fabuła istnieje w formie przerywników i czasami zadań pobocznych, za to DC daje większą swobodę graczowi i pozwala wybrać jedną, konkretną rasę do prowadzenia.

Dnia 01.08.2008 o 20:49, Xantor napisał:

A ten sic był dlatego że niewiele osób w ss gra obecnie na necie.


Tego nie neguję. Ale wiesz, co to wyrażenie oznacza i w jaki sposób się z niego korzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 23:14, pkapis napisał:

Za to ma większe replayability. Kampania z DoW jest dobra na jeden-dwa razy, a te z WA
zmuszają do grania dwiema rasami naraz i bardzo szybkiej gry pod zalewem hord wrogów.
Jeśli komuś się to podoba, to ok, ale ja takich misji nie cierpię. Fabuła istnieje w
formie przerywników i czasami zadań pobocznych, za to DC daje większą swobodę graczowi
i pozwala wybrać jedną, konkretną rasę do prowadzenia.


W podstawce i WA też można grać skrimishe z komputerem. W DC natomiast zrobiono z tej funkcji oś kampanii. Co do replayability to ono praktycznie nie istnieje - mimo że można grać kampanię różnymi rasami to est ona dokładnie taka sama - po pierwszym przejściu nie ma nic więcej do zaoferowania. Jeżeli ktoś lubi okładać martwą rybę przy użyciu różnych młotków to jego sprawa.

>Tego nie neguję. Ale wiesz, co to wyrażenie oznacza i w jaki sposób się z niego korzysta?

Zależy o które znaczenie ci chodzi - według ludzi udzielających się na urbandictionary jest ich dość dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Sebat fajnie że masz WH40k, możemy razem zagrać. Ja gram na multi w Dark Crusade i nie mam żadnych przeciwskazań. Także nie uważam żeby Relic olewał graczy, do tej gry wyszły 3 dodatki i tyle patchy że w żadnej innej grze tyle nie widziałem. Oni się tak denerwują bo im do SS jeszcze patch nie wyszedł. Ja tam się na ten temat nie wypowiadam bo w SS jeszcze nie grałem i uważam że bez sensu jest to kupować, szkoda kasy.. no może dla maniaków nie.. Myśle że Relic teraz najbardziej skupia się na WH40k DoW 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 06:06, Grizzly. napisał:


Także nie uważam żeby Relic olewał graczy, do tej gry
wyszły 3 dodatki i tyle patchy że w żadnej innej grze tyle nie widziałem.

Do DoW i WA było sporo patch, ale nie ma się co dziwić bo wtedy Relic był skupiony na promocji i supporcie tych gier.
Do DC... wooow 1 patch.
SS sami wiecie.

Dnia 02.08.2008 o 06:06, Grizzly. napisał:

Oni się tak
denerwują bo im do SS jeszcze patch nie wyszedł.

A żebyś wiedział. Nie ma to jak wydać 80 zł (w momencie premiery) na dodatek, w którym wiele zmian powinno znaleźć się tak naprawdę w patchu do DC, a potem czekać nie wiadomo ile jeszcze czasu, aż poprawią to co sknocili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Czemu jak zaczynam z kimś rozgrywkę sieciową to po 15-20 sekundach wyskakuje mi błąd "Wykryto błąd synchronizacji" a później wywala mnie na pulpit.Nie wiem czy to przez połączenie sieciowe ale jak je sprawdzałem to wszystko wydawało się być ok ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 10:45, GUNNER napisał:

Mam problem.Czemu jak zaczynam z kimś rozgrywkę sieciową to po 15-20 sekundach wyskakuje
mi błąd "Wykryto błąd synchronizacji" a później wywala mnie na pulpit.Nie wiem czy to
przez połączenie sieciowe ale jak je sprawdzałem to wszystko wydawało się być ok ;/


Masz lub miałeś zainstalowane jakieś mody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.08.2008 o 10:47, Mroku21 napisał:

Masz lub miałeś zainstalowane jakieś mody?


Owszem, mam moda "Annihilation" ale przed każdą rozgrywką deaktywuje go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 10:50, GUNNER napisał:

Owszem, mam moda "Annihilation" ale przed każdą rozgrywką deaktywuje go.

Czasem to nie wystarcza i konieczna jest reinstalacja gry już bez modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.08.2008 o 10:54, Mroku21 napisał:

Czasem to nie wystarcza i konieczna jest reinstalacja gry już bez modów.


Odezwę się jak pomorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 00:17, Xantor napisał:

W podstawce i WA też można grać skrimishe z komputerem. W DC natomiast zrobiono z tej
funkcji oś kampanii. Co do replayability to ono praktycznie nie istnieje - mimo że można
grać kampanię różnymi rasami to est ona dokładnie taka sama - po pierwszym przejściu


Nie jest, bo różnymi rasami różnie się gra. Kampanie w DoW czy WA były może lepsze fabularnie, ale na jeden raz.

Dnia 02.08.2008 o 00:17, Xantor napisał:

nie ma nic więcej do zaoferowania. Jeżeli ktoś lubi okładać martwą rybę przy użyciu różnych
młotków to jego sprawa.


Jeśli ktoś lubi być zalewanym masami przeciwników i zmuszanym do stosowania niewygodnych rozwiązań, które projektanci uznali za konieczne, np. przełączania się pomiędzy dwiema rasami, to kampania WA jest dla niego. Ale miło, że o ludziach, którzy tego nie znoszą ktoś też pomyślał. Dla mnie stratą pieniędzy było właśnie WA, a DC już było warte swojej ceny.

Dnia 02.08.2008 o 00:17, Xantor napisał:

Zależy o które znaczenie ci chodzi - według ludzi udzielających się na urbandictionary
jest ich dość dużo.


O znaczenie wg słownika języka polskiego. Jedyny standard dla ludzi z całej Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 16:13, pkapis napisał:

Nie jest, bo różnymi rasami różnie się gra. Kampanie w DoW czy WA były może lepsze fabularnie,
ale na jeden raz.


Tyle że ten jeden raz (choć w przypadku WA to niby 2 nie?) jest o wiele przyjemniejszy. A co do grania różnymi rasami to można tylko po co?? Nic nowego się nie uświadczy - wszydtkie mapy i misje będą takie same (no poza tą jedną stolicą).

Dnia 03.08.2008 o 16:13, pkapis napisał:

Jeśli ktoś lubi być zalewanym masami przeciwników i zmuszanym do stosowania niewygodnych
rozwiązań, które projektanci uznali za konieczne, np. przełączania się pomiędzy dwiema
rasami, to kampania WA jest dla niego. Ale miło, że o ludziach, którzy tego nie znoszą
ktoś też pomyślał. Dla mnie stratą pieniędzy było właśnie WA, a DC już było warte swojej
ceny.


Tyle że w DC to nie jesteśmy w ogóle zalewani falami przeciwników. Zwykłe plansze są w DC banalne, stolice w w większości też a sama rozgrywka mega powtarzalna. Dobra EOT bo to zaczyna się robić dyskusja o wyższości bożego narodzenia nad Wielkanocą.

Dnia 03.08.2008 o 16:13, pkapis napisał:

O znaczenie wg słownika języka polskiego. Jedyny standard dla ludzi z całej Polski.


Nie ma czegoś takiego jak standard w języku z tego prostego powodu że jest on żywym. Słowa mogą mieć dzisiaj znaczenie takie jutro inne - ważne tylko żeby ludzie się mniej więcej rozumieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować