Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2008 o 15:42, Czedwik napisał:

Co do CnC - te gry krótko żyją na sieci i EA specjalnie nigdy nie dba tam o balans. (...)


Hmmm zadanie domowe - napisać wypracowanie pt.
"Brak supportu w C&C3 w aspekcie 9 (słownie - dziewięciu) patchy do podstawki i pierwszego do Gniewu Kane''a, a mega zaangażowanie Relica na podstawie pojedynczych patchyków rzucanych do DoWa i jego kolejnych dodatków (OCZYWIŚCIE Z WYŁĄCZENIEM #*&$^)@%^ "Burzokupy")
W wypracowaniu proszę odnieść się do:
- changelogów
- częstotliwości występowania
- balansu
- własnych przemyśleń/doświadczeń
A jak mi ktoś z Was drogie dzieci napisze, że w C&C3 nie ma balansu bo tam się tylko massuje a DoW jest taki pr0 love kofany to z miejsca pałę postawię na koniec roku i będzie powtarzanie klasy. I po co to komu??;]

Edit: I teraz na poważnie - tak jak C&C3 z DoWami dotychczas miało mało wspólnego, tak "Shitstorm" prezentuje się jak jego nieudolna podróbka - mega spamerstwo podlane toną bugów -> C&C3-Kane's Wrath zjada Kupoburzę jednym chapnięciem - o tak - "chrup";p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2008 o 22:13, ChrisBgnr napisał:

Edit: I teraz na poważnie - tak jak C&C3 z DoWami dotychczas miało mało wspólnego, tak
"Shitstorm" prezentuje się jak jego nieudolna podróbka - mega spamerstwo podlane toną
bugów -> C&C3-Kane''s Wrath zjada Kupoburzę jednym chapnięciem - o tak - "chrup";p


... a święta Bożego Narodzenia są ważniejsze od świąt Wielkiej Nocy... ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłbyś sobie, naprawdę. ;]

Ale fakt - masówka ze stajni EA ma większy support niż SS. Ale w swoim czasie (tzn. przed DC) DoW też miał przyzwoity support. Supportem SS miało się zająć IL. A że upadło - cóż, plan papy Rerica nie wypalił, i teraz pozostało nam granie w zabugowane coś, podczas gdy w czeluściach Relicowego laboratorium powstaje DoW2. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 22:27, Dyzio Diablo napisał:

Odpuściłbyś sobie, naprawdę. ;]

Rzadko odpuszczam - nigdy nie zapominam. Taki już jestem zimny, pamiętliwy, monotematyczny drań^^ No i tak jakoś się nie mogłem powstrzymać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 22:27, Dyzio Diablo napisał:

teraz pozostało nam granie w zabugowane coś, podczas
gdy w czeluściach Relicowego laboratorium powstaje DoW2. ;d


To jeszcze ktoś w to gra? :E

Hotfix nie zmienia praktycznie nic, usunie bugi ( w tym buga Arlekina, przez co Eldar stanie się jeszcze bardziej imba :D ), ale balansu nie ruszy. Zresztą tej gry nie da się zbalansować: jest za dużo MU i bugów ciągnących się od poprzednich części, które w hotfixie raczej nie będą uwzględnione. Relic powinien sobie darować wydawanie tego Patcha (co jak widać skutecznie mu się udaje), ponieważ nic to nie zmieni i gry już nie wskrzesi, a powinni skoncentrować się na DoW 2, żeby dało się w to normalnie grać.

Dyzio jak już Ci pisałem przerzucamy się na Warcraft 3 w oczekiwaniu na premierę DoW 2 i poćwiczymy sobie APM :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 22:37, Mroku21 napisał:

Hotfix nie zmienia praktycznie nic, usunie bugi ( w tym buga Arlekina, przez co Eldar
stanie się jeszcze bardziej imba :D )


Po usunięciu tego buga Eldar nie będzie imba. Eldar będzie... nieśmiertelny. :D

Dnia 17.07.2008 o 22:37, Mroku21 napisał:

Zresztą tej gry nie da
się zbalansować: jest za dużo MU i bugów ciągnących się od poprzednich części, które
w hotfixie raczej nie będą uwzględnione.


Mody z serii pro jakoś balansują rozgrywkę. :P Relicowi się nie chce. I tyle.

Dnia 17.07.2008 o 22:37, Mroku21 napisał:

Relic powinien sobie darować wydawanie tego
Patcha (co jak widać skutecznie mu się udaje), ponieważ nic to nie zmieni i gry już nie
wskrzesi, a powinni skoncentrować się na DoW 2, żeby dało się w to normalnie grać.


Relic powinien wypuścić hotfixa, a dopiero potem odpuścić sobie SS. M.in. po to, by SoBy mogły być grywalną rasą.

Dnia 17.07.2008 o 22:37, Mroku21 napisał:

Dyzio jak już Ci pisałem przerzucamy się na Warcraft 3 w oczekiwaniu na premierę DoW
2 i poćwiczymy sobie APM :P


Pewnie znów będziesz się wkurawyiać na moje elfiki. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 22:13, ChrisBgnr napisał:

Hmmm zadanie domowe - napisać wypracowanie pt.
"Brak supportu w C&C3 w aspekcie 9 (słownie - dziewięciu) patchy do podstawki i pierwszego
do Gniewu Kane''a, a mega zaangażowanie Relica na podstawie pojedynczych patchyków rzucanych
do DoWa i jego kolejnych dodatków (OCZYWIŚCIE Z WYŁĄCZENIEM #*&$^)@%^ "Burzokupy")

Początek wypowiedzi zostawiam bez komentarza (dzieckiem nie jestem, więc jak chcesz obrażać w ten sposób, to źle trafiłeś). Niestety, ale balans nadal jest zły, skoro grę można często wygrać jednym typem jednostki. Poza tym wystarczy porównać ile ludzi w to gra, na auto matchu teraz czeka się tam bardzo długo zanim kogokolwiek znajdzie, a taki W3? Nadal ma się dobrze, mimo, że to już w sumie stara gra. Fakt, że w przypadku C&C3 jest lepiej niż w przypadku gier Relica z supportem (a Kane''s Wrath był dodatkiem dużo lepszym niż Soulstorm), ale za dobrze też nie jest. Dodatkowo dochodzi dużo mniejsza stabilność gry na multi niż u produkcji Blizzarda, gdzie takowe problemy bywały rzadkością.

Generalnie pozostawiając SS w tak zabugowanym stanie Relic sam sobie strzelił w stopę. Nawet cierpliwość największych fanów ma swoje granice, więc jeśli w DoW 2 tak zawalą może to być, może nie tyle co koniec tej serii, ale gra na pewno będzie niewypałem w multi w takim przypadku. Tak swoją drogą to sporo naobiecywali odnośnie kampanii, zwłaszcza ten tryb współpracy, że drugi gracz będzie mógł wkroczyć do gry kiedy chce itd. Jestem ciekaw czy będzie to działać całkowicie bezbłędnie, no i czy faktycznie będzie takie poczucie swobody. Przypomina mi się jak zapowiadano kampanię w SS, gdzie do podbicia będzie "cały układ planetarny". Może tutaj wybór gracza ograniczy się, czy wybrać misję dodatkową a) czy misję dodatkową b) będące zwykłym skirmishem z dodatkowym celem, po zakończeniu ta niewybrana stanie się niedostępna itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 22:45, Dyzio Diablo napisał:

Mody z serii pro jakoś balansują rozgrywkę. :P Relicowi się nie chce. I tyle.

Tylko malo ludzi w to gra, jak chcę szybko zagrac w DoW to tylko na auto, a DCpro pozostają tylko customy.

Dnia 17.07.2008 o 22:45, Dyzio Diablo napisał:

Relic powinien wypuścić hotfixa, a dopiero potem odpuścić sobie SS. M.in. po to, by SoBy
mogły być grywalną rasą.


Jak dla mnie są i wcale nie abusjue ikon ^^

Dnia 17.07.2008 o 22:45, Dyzio Diablo napisał:

Pewnie znów będziesz się wkurawyiać na moje elfiki. :p

Możesz byc tego pewien, na szczęścię w W3 nie mają tego *&*&$*#4 FoF''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 22:50, Mroku21 napisał:

Tylko malo ludzi w to gra, jak chcę szybko zagrac w DoW to tylko na auto, a DCpro pozostają
tylko customy.


W DCpro gra mało osób m.in. dlatego, że to DC. ;p Po wydaniu wersji pod SS ich ilość powinna nieco wzrosnąć. Być może też części community przeje się zbugowany SS. ;d

Dnia 17.07.2008 o 22:50, Mroku21 napisał:

Jak dla mnie są i wcale nie abusjue ikon ^^


Są niegrywalne na auto, bo wszyscy boją się o bug abusing. ;d

Dnia 17.07.2008 o 22:50, Mroku21 napisał:

Możesz byc tego pewien, na szczęścię w W3 nie mają tego *&*&$*#4 FoF''a :)


Są niewidzialne. I mają samo broniące się bazy. Prawie jak ork. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 22:47, Czedwik napisał:

Początek wypowiedzi zostawiam bez komentarza (dzieckiem nie jestem, więc jak chcesz obrażać
w ten sposób, to źle trafiłeś).

Eeeech... Troszkę luzu i dystansu;] Również dzieckiem nie jestem ("technicznie" rzecz biorąc^^), ale moje ego nie cierpi przez naprędce improwizowany żart/scenkę - tym bardziej jeżeli nie jest wycelowany w nikogo konkretnego... Podjąłem tylko polemikę - zgadza sięktoś ze mną fajnie, nie też fajnie i... tyle;p

P.S. Żeby nie było tutaj zaraz wojny (a może by się przydał mały flame na rozruszanie wątku?) oficjalny komunikat:
Ja niżej podpisany oświadczam, że nie chciałem nikogo urazić. Over. ^^

P.S.2 I po tym uroczym akcencie i rozładowaniu atmosfery możemy dalej obgadywać Relica;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie Dc(bo w ss nie ma co grać) i ściagnołem sobie Tyranid mod^^. gdy włanczam go po przez ikonke to wyświetla mi sie samo dc. tak samo jak z innymi modami...jak wypakowuje do folderu dc to nie ma ich w menadżerze modów...co jest ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''SS jak Twoja Stara'' - odcinek 22747

Oto trzecia i prawdopodobnie ostatnia część przeglądu modyfikacji i dodatków do Dawn of War by gtx69.

Połyskujące textury dla ras
Jeżeli macie zainstalowany Uber Painter Mod to przyjrzyjcie się w nim budynkom Necronów. Widzicie ich powierzchnię połyskującą przy obracaniu? To właśnie mniej więcej o to chodzi z tzw. specular maps. Chcielibyście aby podobny metaliczny połysk miały np. zbroje Marines albo pancerze Gwardzistów czy pojazdów? Wystarczy znaleźć i zainstalować odpowiednie textury. Generalnie wiele textur dla pojedynczych jednostek i ras jest porozrzucanych po rozmaitych stronach. Całkiem spore skupisko jest na http://savefile.com/projects/1040547 Autor wrzucił zestawy dla prawie wszystkich ras. Kiedyś je sprawdzałem i mogę powiedzieć, że efekt połysku prezentuje się jak należy. Niestety nie pamiętam na bazie jakich textur są wykonane. Motyw jest taki, że połysk dodaje się chyba jako dodatkową ''warstwę'' w pliku .rsh determinującym w dużej mierze ostateczny wygląd textur na modelach. Jeżeli ktoś chciałby dodać połysk do swoich ulubionych textur (np. Golden Eagles), to musiałby chyba pobawić się opisywanym poprzednio narzędziem Texture Tool i wyciągnąć z .rsh połyskujące warstwy i wsadzić je do docelowych. Niewykluczone, że autor opracował je akurat na bazie textur Hangar-8''a, ale tego już nie pamiętam. Gdzieś chyba ostatnio czytałem o zamiarze zrobienia specular maps dla Orków, co by wyglądali ''ślisko'' (jakby nie patrzeć, na screenach DoW2 wyraźnie widać specular na Orkach, ale chyba trochę innego rodzaju). Istotna informacja - efekt połysku może obciążać w niemałym stopniu procesor, więc należałoby się liczyć z pewnym spadkiem wydajności przy ich szerokim stosowaniu. Przy maxymalnym zoom-out''cie efekt nie jest w trakcie gry zbyt widoczny, niemniej jednak poexperymentować warto.

Zmiana rozmiaru pojazdów (i nie tylko)
Między innymi na http://wh40k.ei8ht.net/forums/index.php?topic=214.0 można ściągnąć modyfikację zmieniającą rozmiary pojazdów w celu przybliżenia ich do rozmiarów ''rzeczywistych''. Co jest najlepsze - zmiany są w zupełności kompatybilne z grą przez internet i bardzo łatwo możemy je modyfikować sami. Są to pliki .lua ze zmienionymi wartościami liczbowymi, wyciągnięte z oryginalnych archiwów gry. Modyfikacja jest bardzo prosta i za pomocą narzędzia Dawn of War SGA Archives Unpacker opisywanego poprzednio możemy przy odrobinie chęci sami zmienić sobie rozmiary wszystkich pozostałych jednostek i chyba nawet budynków (więcej info w pierwszym poście na zlinkowanej stronie). Inną dobrą stroną jest brak wpływu na zachowanie się powiększonych jednostek - pathfinding i system kolizji z otoczeniem się nie zmienia - jeżeli kogoś poniesie przy zmianie wartości odpowiedzialnych za wymiar, to efektem ubocznym będzie zapewne jedynie przenikanie przez otoczenie ''nadwymiarowych'' elementów i dziwnie wyglądające sync-kille (co w przypadku pojazdów jest raczej nieistotne). Jeśli zawsze wkurzały cię Rhino czy Predatory wielkości czterech Marines, to warto bliżej zainteresować się możliwością ich powiększenia. Sam bawiłem się trochę w zmianę rozmiarów pojazdów SM i trzeba przyznać, że poprawione proporcje robią o wiele lepsze wrażenie.

Digital Camo for Guardsmen (autor: Soleil_Rouge [Fr])
Chyba mój ulubiony kamuflaż dla IG. Oparty na nowoczesnym kamuflażu cyfrowym MARPAT używanym przez US Marines. Jak autor sam zauważył - przypomina też niemiecki Flecktarn. W sumie szkoda, że nie usunął przy okazji tych pseudocadiańskich insygniów z pancerza... a BTW - czy ktoś zastanawiał się dlaczego Relic nie zrobił porządnych insygniów jak np. tutaj http://skins.hiveworldterra.co.uk/Downloads/detail_CadianGateGuardsman.html?version= 1.0 tylko jakieś dziwne kółeczka?

Camouflaged Buildings (autor: Havoc)
Dostajemy w zestawie trzy rodzaje kamuflażu do wszystkich budynków IG: http://skins.hiveworldterra.co.uk/Downloads/detail_CamouflagedBuildings.html?version =1.0 Możemy wybierać między wersjami ''forest'' (tereny leśne), ''urban'' (tereny zabudowane) i ''desert'' (tereny pustynne). Niestety schematy są stałe i nie dopasowują się do barw naszej armii. Sam kamuflaż nie do końca przypomina znane wzory, ale dla wszystkich lubiących zabawę w leśnych ludzi, jak najbardziej wart wypróbowania.

Jak pisał IBBoard na swoim forum Hive World Terra, DoW jest już z deka podstarzały i fanowskich modyfikacji do niego wychodzi coraz mniej. W sumie nie dziwota skoro na horyzoncie jest DoW2 i chyba nie ma większego sensu angażować się w większe projekty jeśli zdrowy rozsądek podpowiada, że fani przerzucą się od razu na niego. I taki np. Tyranid Mod - coś wątpię żeby go ukończyli jeżeli w DoW2 będzie można zagrać robactwem za kilka miesięcy. Zapewne wiele będzie także zależało od poziomu DoW2 i przyjęcia go przez graczy, ale IMO można śmiało powiedzieć, że najlepsze modyfikacje do DoW jakie miały się ukazać, już się ukazały. Zachęcam do poszukiwań!

---

Wujek gtx69 radzi:
- Jeżeli Twoja znajomość angielskiego ogranicza się jedynie do ''Hu-ju ar?'', ''Hu-ju du ju du?'' i podobnych, to odradzałbym zabawę w ''Let''s make DoW better''. No chyba, że częste reinstalacje sprawiają Ci taką samą przyjemność jak stawianie retorycznych pytań typu ''Dlaczego to @#$%& nie działa!?111''
- Jeżeli kumasz lengłydż i lubisz experymentować, to pamiętaj żeby ZAWSZE zapoznać się z Readme i informacjami w miejscu skąd ściągasz modyfikację. Oszczędź sobie czasu i nerwów na stawianie retorycznych pytań typu ''Dlaczego to @#$%& nie działa!?!111'' Ktoś wspaniałomyślnie poświęcił swój, aby Ci tego oszczędzić, a przy okazji oszczędzić go sobie na odpowiadanie po raz 742358913 na pytanie ''gdzie to sie instalóje?''
- Jeżeli będziesz podmieniał jakiekolwiek pliki (zwłaszcza standardowe) to pamiętaj żeby ZAWSZE zrobić backup. No chyba, że lubisz stawianie retorycznych pytań typu ''Dlaczego to @#$%& nie działa!?111''...
- Jeżeli będziesz bawił się modyfikacjami wystarczająco długo, to zdobędziesz wprawę i wiedzę wystarczającą do wprowadzania samodzielnych zmian różnego rodzaju bez konieczności stosowania się do powyższych punktów. Wtedy możesz zacząć pisać własny ''poradnik'' ;P

Linki do poprzednich postów:
Part 1 http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11211&pid=22701
Part 2 http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11211&pid=22707

Przy okazji - zauważyłem, że Games Workshop odświeżyło chyba swoją stronę: http://www.games-workshop.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z tego co wiem, to specular map/lighting jest renderowana przez silnik gry jako mapa odbić w szarości i nie stanowi osobnej tekstury. Radziłbym jednak zasięgnąć fachowej porady, bo mnie w tej kwestii do poziomu eksperckiego jeszcze baaardzo daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The current Soulstorm patch is undergoing testing with Gamespy and although slightly delayed, is progressing well. The patch will include fixes for the critical issues (SOB infinite resource, Harlequin bug, DE Observer bug, Necron infinite Monolith bug).

Thank you for your patience, we''ll update you with a more specific release date as the patch gets closer to shipping.

- Relic Team

http://www.relic.com/news/July-14-2008---Soulstorm-patch-update/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 15:39, Maciek2194 napisał:

The current Soulstorm patch is undergoing testing with Gamespy and although slightly
delayed, is progressing well. The patch will include fixes for the critical issues (SOB
infinite resource, Harlequin bug, DE Observer bug, Necron infinite Monolith bug).

Thank you for your patience, we''ll update you with a more specific release date as the
patch gets closer to shipping.

- Relic Team

http://www.relic.com/news/July-14-2008---Soulstorm-patch-update/


nie wiem czy zauważyłeś ale to było już prawie 10 dni temu. Poza tym to przedstawiciel rerica powiedział tylko że " prace trwają " i wszyscy mogą się wypchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna ilość zawodzenia, pomstowania i walenia głową w ściane nie przyspieszy wydania tego patcha, ale stwierdenie, że jest on "slightly delayed" to już kpina w żywe oczy... ROFL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 22:13, ChrisBgnr napisał:

A jak mi ktoś z Was drogie dzieci napisze, że w C&C3 nie ma balansu bo tam się tylko
massuje a DoW jest taki pr0 love kofany to z miejsca pałę postawię na koniec roku i będzie
powtarzanie klasy. I po co to komu??;]


Jedno ale - DoW jaki by nie był, nie daje opcji wparowania do bazy jednostką, która nawet nie została stworzona do walki i wygranie mapy zanim cokolwiek się zaczęło dziać (Engineer rush). W multi powinni abo zablokować inżynierów albo zablokować możliwość przejmowania głównego budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 01:45, Bambusek napisał:

Jedno ale - DoW jaki by nie był, nie daje opcji wparowania do bazy jednostką, która
nawet nie została stworzona do walki i wygranie mapy zanim cokolwiek się zaczęło dziać
(Engineer rush).


W SS na małych mapach można wpaść robolami SoB do bazy przeciwnika i na dzień dobry skasować baraki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować