Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

A jak chodzi o mój grosz w dyskusji o wprowadzeniu hardcapów na pewne jednostki...
Moim zdaniem to dobrze. "Poluzowałbym" je miejscami (a czasem i obostrzył, vide krootoxy), ale generalnie bitwy nie straciły na intensywności, za to jednostki elitarne są faktycznie elitarne.
Możnaby sie astanowic na ile "elitarny" jest taki Predator czy Leman Russ (podpowiem, że wedle realiów świata - niezbyt elitarny..), ale warto pamietać, że DoW nie jest symulacją epickich bitew. On raczej obrazuje zażarte starcia toczone pomiędzy swego rodzaju "grupami szturmowymi", nie zaś armiami. Ot, 6 Kompania Salamander w sile 100 marines i ze wsparciem 10 drednotów i 2 predatorów stara sie w jednym brutalnym ataku przełamać zaciekłą obronę ufortyfikowanych na wzgórzu Iron Warriors w sile ok. 80 marines chaosu wspieranych przez naprędce przywołane demony i sześć plugawicieli bombardujących bezustannie szturmujących marines.
W tym kontekście ograniczenie liczebności elitarnych oddziałów i ciężkiego sprzętu ma logiczne podstawy. Poza tym, w przedłużającej sie rozgrywce (czyt. Iron Warriors bronią się nad wyraz zaciekle, zaś Salamanders nie chcą ustapić) do akcji wprowadzone zostają TONY czołgów, machin kroczących i wszelkiej maści żelastwa, jako, że w rozbudowanych bazach straty zastępowane są wręcz na bieżąco przez zdublowane (albo i lepiej...) budynki produkcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 16:04, DragonLord napisał:

> Powiedz to np. Nieśmiertelnym u Necronów, gdy zezłomują te Sentinele w 5 sekund :P.


Jeśli je dogonią....
Zaś "Nieśmiertelni" zostaną sami obróceni w kupę rdzy przez dowolny oddział piechoty Gwardii.
Ot..papier-nożyce-kamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 16:11, Lord Avatar napisał:

Jeśli je dogonią....
Zaś "Nieśmiertelni" zostaną sami obróceni w kupę rdzy przez dowolny oddział piechoty Gwardii.
Ot..papier-nożyce-kamień.

Nieśmiertelni mają chory zasięg, zresztą GI będzie uciekała od Rozdzieraczy :P. Nie zmienia to faktu, że jedyne jednostki AV w GI to pojazdy. Wszystkie pozostałe rasy mają jednostki AV "piechotne", a GI musi zmarnować cenne sloty na pojazdy (szczególnie, że muszą więcej hangarów zbudować, by mieć więcej pojazdów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 16:26, DragonLord napisał:

. Nie zmienia
to faktu, że jedyne jednostki AV w GI to pojazdy.


To akurat prawda. Podobna sytuacje mieli eldarowie przed wprowadzeniem WA.
No cóż, bywa. W asadzie mozna uyc HW Tams do obrony pzed pojazdmi. Po ulepszeniu do 3 stopnia (battle cannon) są bardzo dobre na wszystko (z pojadami włącznie, choc ze wskazaniem na te lekkie..).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2006 o 13:25, DragonLord napisał:

Dobrze grana gwardia potrafi zwykłych gwardzistów przerobić na maszynki do zabijania, egzekucja
swoje robi.


No-egzekucja w IG jest obowiązkowa,jeśli chce się wygrać,ale czasem jest zbędna.Gwardia ma wysokie premie,gdy siedzi w osłonie-siedziałem tak 3 full(t2) oddziałami w osłonie(lekka czy ciężka-nie pamiętam )i odpierałem wielkie ataki orków.Fajnie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2006 o 16:26, DragonLord napisał:

Nieśmiertelni mają chory zasięg, zresztą GI będzie uciekała od Rozdzieraczy :P. Nie zmienia
to faktu, że jedyne jednostki AV w GI to pojazdy. Wszystkie pozostałe rasy mają jednostki AV
"piechotne", a GI musi zmarnować cenne sloty na pojazdy (szczególnie, że muszą więcej hangarów
zbudować, by mieć więcej pojazdów).


Wiesz co-rozdzieracze zanim dotrą,zostaną rozwaleni przez Heavy Weapons Teamy,hellhound może skupić na siebie ataki jednostek CC,a w t3 je podpali(niech spłonie-podoba mi się ta zdolność:)).Ogólnie miałem początkowo problemy z "konserwami"(czyt.Nekroni),ale teraz całkiem nieźle mi idzie.Głównie,co mnie u konserw wkurza to pająki grobowe(ale trochę lascannonów i po kłopocie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 18:26, szweider napisał:

Wiesz co-rozdzieracze zanim dotrą,zostaną rozwaleni przez Heavy Weapons Teamy


Rozdzieracze mogą się też teleportować obok HWT :) i co teraz?

>,hellhound może

Dnia 08.12.2006 o 18:26, szweider napisał:

skupić na siebie ataki jednostek CC,a w t3 je podpali(niech spłonie-podoba mi się ta zdolność:))


Tylko najpierw trzeba dotrwać do Tier 3 :)

>.Ogólnie

Dnia 08.12.2006 o 18:26, szweider napisał:

miałem początkowo problemy z "konserwami"(czyt.Nekroni),ale teraz całkiem nieźle mi idzie.Głównie,co
mnie u konserw wkurza to pająki grobowe(ale trochę lascannonów i po kłopocie)


Heh ja gram Eldarami i też wkurzają mnie pajęczarze :) ale pare lanc świetlnych (na wraithlordach) i po kłopocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 18:26, szweider napisał:

Gdzie...siedziałem do końca bitwy tam

Mnie to z takich dziur dosyć szybko wyganiają (ostrzał artyleryjski) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 18:30, dizzy1942 napisał:

Mnie to z takich dziur dosyć szybko wyganiają (ostrzał artyleryjski) :)


No ja z tych dziur wogóle nie korzystam :) wystarczy ,że wpadną tam jednostki CC i po zawodach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie moze odbiegne troche od waszego tematu ale mam pytanie a brzmi ono czy posiadacie moze jakiś link do programu który tworzy mapy do warhammera? nie musi byc DC koniecznie ale zeby monzna bylo samemu mapy robic i nic wiecej mi nie trzeba... woem ze na stronce cdprojekt jest jakis program ale to jest bodajrze do modów ale ie do map... jezeli mozecie pomudz to bardzo bym prosil :) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 18:35, kornel17 napisał:

słuchajcie moze odbiegne troche od waszego tematu ale mam pytanie a brzmi ono czy posiadacie
moze jakiś link do programu który tworzy mapy do warhammera? nie musi byc DC koniecznie ale
zeby monzna bylo samemu mapy robic i nic wiecej mi nie trzeba... woem ze na stronce cdprojekt
jest jakis program ale to jest bodajrze do modów ale ie do map... jezeli mozecie pomudz to
bardzo bym prosil :) pozdr.



www.dowfiles.com

Poszperaj, a znajdziesz tam linki do potrzebnych ci narzędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W zasadzie i z DoWa można by zrobić coś takiego ;-) Wystarczy jedynie:

1. Nieco urealnić grę (strzał z czołgu to strzał z czołgu, a nie jakieś bzyknięcia ;-)). Kto grał w Earth 2140, ten wie, jak pojazdy powinny się mieć do piechoty (m.in. osłabić piechotę; uniewrażliwić ciężkie pojazdy na broń "maszynową", a dostosować odpowiednio DMG od rakiet, itd ... wszystko jak w realu ;-))
2. Zniesć wszelkie limity (może lekko przesadzam ;-P, ale to co jest obecnie, to skandal i hańba ;-P).
3. Obniżyć koszty piechoty, zwiększyć koszty pojazdów (zancząco) , oraz analogicznie czasy budowania (tez znacząco ;-P). BTW: piechota z rakietami ma kosztować znacznie drożej ;-) oczywiście od zwykłej.
4. Powiększyć rozmiary pól bitewnych.
5 Dodać rzeczy w postaci nierówności terenu, generalnie znacząco zwiększyc zasięg wszystkich jednostek strzelających. (zasięg większy niż pole widoku to standard, a nie zaleta).
6. Dostosować silnik gry do nowych wymagań
7. itd. ;-P

Hmm ... czyli innymi słowy zrobić nową grę ;-) No .. ale kto wie, moze tak właśnie będzie wyglądać DoW 2 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Głównie,co

Dnia 08.12.2006 o 18:26, szweider napisał:

mnie u konserw wkurza to pająki grobowe(ale trochę lascannonów i po kłopocie)


Z nimi akurat nie mam żadnych problemów (autentycznie...). Są bardzo wrażliwe na ostrzał Av, a do nazbyt wytrzymałych nie należą.

Więcej bólu przysparzaja mi zwykli NW i Rozdzieracze.
No i "solar pulse" Lorda Nekronów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 18:41, Lord Avatar napisał:

> słuchajcie moze odbiegne troche od waszego tematu ale mam pytanie a brzmi ono czy posiadacie

> moze jakiś link do programu który tworzy mapy do warhammera? nie musi byc DC koniecznie
ale
> zeby monzna bylo samemu mapy robic i nic wiecej mi nie trzeba... woem ze na stronce cdprojekt

> jest jakis program ale to jest bodajrze do modów ale ie do map... jezeli mozecie pomudz
to
> bardzo bym prosil :) pozdr.


www.dowfiles.com

Poszperaj, a znajdziesz tam linki do potrzebnych ci narzędzi.



no właśnie o to chopdzi ze tam sa same mapy i mody jak zerkam na tą stronke juz od dobrych paru miechów i kicha nie ma zadnych programów..... ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 18:43, Dann napisał:


W zasadzie i z DoWa można by zrobić coś takiego ;-) Wystarczy jedynie:

1. Nieco urealnić grę (strzał z czołgu to strzał z czołgu, a nie jakieś bzyknięcia ;-)). Kto
grał w Earth 2140, ten wie, jak pojazdy powinny się mieć do piechoty (m.in. osłabić piechotę;
uniewrażliwić ciężkie pojazdy na broń "maszynową", a dostosować odpowiednio DMG od rakiet,
itd ... wszystko jak w realu ;-))
2. Zniesć wszelkie limity (może lekko przesadzam ;-P, ale to co jest obecnie, to skandal i
hańba ;-P).
3. Obniżyć koszty piechoty, zwiększyć koszty pojazdów (zancząco) , oraz analogicznie czasy
budowania (tez znacząco ;-P). BTW: piechota z rakietami ma kosztować znacznie drożej ;-) oczywiście
od zwykłej.
4. Powiększyć rozmiary pól bitewnych.
5 Dodać rzeczy w postaci nierówności terenu, generalnie znacząco zwiększyc zasięg wszystkich
jednostek strzelających. (zasięg większy niż pole widoku to standard, a nie zaleta).
6. Dostosować silnik gry do nowych wymagań
7. itd. ;-P

Hmm ... czyli innymi słowy zrobić nową grę ;-) No .. ale kto wie, moze tak właśnie będzie wyglądać
DoW 2 ??


Jeżeli będzie nosił tytuł = "Warhammer 40 000 Epic: Dawn of War 2", proszę bardzo.
Co zaś tyczy się zasięgu "pozaekranowego"...potrzebny jest tu porządny zoom, a takowego w DoW brakuje
Niemniej, stosowny mod już istnieje..:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować