Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

No i Małysz zaczął już skakanie w tym roku i zaczął jak zwykle od zwycięstwa. Niby ma jakąś małą nadwagę, ale myślę, że sobie z tym szybko chłopak poradzi. Trzymam kciuki za niego w tym sezonie, oczywiście chodzi mi o sezon zimowy bo letni jest tylko przygotowaniem do zimowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 23:39, pretorianie napisał:

No i Małysz zaczął już skakanie w tym roku i zaczął jak zwykle od zwycięstwa. Niby ma jakąś małą nadwagę,

Łe, tam. Taka nadwaga. 1 -1,5 kg. Zje 2 banany mniej i po kłopocie ;-)
Chciałbym mieć tylko taką nadwagę :-D
Problem w tym, że on z nadwagą, czy bez; w formie, czy bez - w kraju zawsze wygrywa. A gdzie są jego następcy?!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2007 o 01:45, A-cis napisał:

Łe, tam. Taka nadwaga. 1 -1,5 kg. Zje 2 banany mniej i po kłopocie ;-)
Chciałbym mieć tylko taką nadwagę :-D
Problem w tym, że on z nadwagą, czy bez; w formie, czy bez - w kraju zawsze wygrywa. A gdzie
są jego następcy?!!

No właśnie, ten sezon myślę, że będzie obserwowany z ciekawością przez wielu nie tylko ze względu na Małysza ale i ze względu na jego następców. Ja osobiście mam nadzieję, że Kamil Stoch dalej będzie robił takie postępy jak w ubiegłym sezonie. 30 miejsce w końcowej klasyfikacji i dobre występy na mistrzostwach świata dały nadzieję na to, że Małysz będzie niedługo miał swojego następce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt jakoś nie chce komentować skoków Małysza? :-)
A przecież zaczął on w Letniej Grand Prix całkiem nieźle. Podczas rozgrywanego w Hinterzarten konkursu inaugurującego zajął drugie miejsce za Morgensternem a przed Schlierenzauerem.
Jutro drugi konkurs (we francuskim Courchevel) do którego zakwalifikowali się wszyscy 4 Polacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 22:01, A-cis napisał:

Nikt jakoś nie chce komentować skoków Małysza? :-)
A przecież zaczął on w Letniej Grand Prix całkiem nieźle. Podczas rozgrywanego w Hinterzarten
konkursu inaugurującego zajął drugie miejsce za Morgensternem a przed Schlierenzauerem.
Jutro drugi konkurs (we francuskim Courchevel) do którego zakwalifikowali się wszyscy 4 Polacy.

Od początku prezentuje dobrą formę. Pierwsze zawody na 2 miejscu może jutro będzie jeszcze lepiej. Ważne, że Stoch od początku również dobrze skacze, Może w tym sezonie (zimowym) będzie jeszcze lepiej ze Stochem niż w poprzednim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 22:01, A-cis napisał:

Nikt jakoś nie chce komentować skoków Małysza? :-)

Mauchno kochana... całkowicie zapomniałem o sezonie letnim skoków narciarskich. Dzięki, że przypomniałeś.

Dnia 13.08.2007 o 22:01, A-cis napisał:

A przecież zaczął on w Letniej Grand Prix całkiem nieźle. Podczas rozgrywanego w Hinterzarten
konkursu inaugurującego zajął drugie miejsce za Morgensternem a przed Schlierenzauerem.
Jutro drugi konkurs (we francuskim Courchevel) do którego zakwalifikowali się wszyscy 4 Polacy.

Bardzo cieszy mnie fakt, że Małysz dalej utrzymuje dobrą formę i pozostaje mieć nadzieję, że w sezonie będzie podobnie. :) Letnia Grand Prix to nic innego jak jeden wielki trening i sprawdzian formy tak, więc gorszymi miejscami nie ma co się tu przejmować, a jak widać nawet tych gorszych miejsc nie ma. Szkoda tylko, że reszta Polaków na swoim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 22:49, pretorianie napisał:

Ważne, że Stoch od początku również dobrze skacze, Może w tym sezonie (zimowym) będzie jeszcze lepiej ze Stochem niż w poprzednim

No, Stoch w pierwszym konkursie jednak się do drugiej serii nie zakwalifikował, więc co do jego formy, to trzeba jeszcze być ostrożnym z pochwałami :-)
Zobaczymy jak wypadnie jutro. (A właściwie, to już dziś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 03:11, A-cis napisał:

> Ważne, że Stoch od początku również dobrze skacze, Może w tym sezonie (zimowym) będzie
jeszcze lepiej ze Stochem niż w poprzednim
No, Stoch w pierwszym konkursie jednak się do drugiej serii nie zakwalifikował, więc co do
jego formy, to trzeba jeszcze być ostrożnym z pochwałami :-)
Zobaczymy jak wypadnie jutro. (A właściwie, to już dziś)

No tak, miałem na myśli to że we wczorajszej serii kwalifikacyjnej dobrze się zaprezentował. Ale masz rację trzeba poczekać jeszcze trochę na jakiekolwiek oceny. Właściwie to będziemy wiedzieć w jakiej oni są formie dopiero jak się rozpocznie sezon zimowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak pospieszyłem się ze swoją oceną skoku Stocha. Po pierwszej serii 10 miejsce. Adam Małysz jest 6 a wszyscy z czołówki klasyfikacji są za Adamem. Ci co skakali na początku mieli chyba lepsze warunki bo odskoczyli o 7 metrów. Zobaczymy co będzie w drugiej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nasz Adaś jest w naprawdę dobrej formie. :) Gdyby nie fakt, że kilku zawodników dostało dzisiaj lepsze warunki to Małysz spokojnie zdeklasowałby dziś rywali. Szkoda tylko, że dobra pozycja Stocha to bardziej zasługo sprzyjających warunków, jednak jest się z czego cieszyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 21:15, Kukowsky napisał:

Widzę, że nasz Adaś jest w naprawdę dobrej formie. :) Gdyby nie fakt, że kilku zawodników dostało
dzisiaj lepsze warunki to Małysz spokojnie zdeklasowałby dziś rywali. Szkoda tylko, że dobra
pozycja Stocha to bardziej zasługo sprzyjających warunków, jednak jest się z czego cieszyć.
:)

No Stoch w obydwu przypadkach skoczył tylko 1,5 m mniej niż Adam. A jeśli chodzi o warunki, to niestety były loteryjne i dlatego wygrał Romoeren. Cieszmy się, że Kamil zajmuje pozycje w czołówce pierwsza 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 18:36, pretorianie napisał:

Właśnie zaczął się konkurs skoków we Francji. Na razie Stoch zepsuł swój skok, niestety.

Gdy oglądałem na żywo ten konkurs, to również pomyślałem, że zepsuł skok :-D
Jednak później sytuacja się wyjaśniła. Stoch bardzo długo utrzymywał 7 pozycję. Dopiero gdy zaczęła skakać ostatnia 3-ka zawodników, to zepchnęła go niżej.
Zobaczymy jak będzie jutro w Pragelato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 20:43, A-cis napisał:

> Właśnie zaczął się konkurs skoków we Francji. Na razie Stoch zepsuł swój skok, niestety.
Gdy oglądałem na żywo ten konkurs, to również pomyślałem, że zepsuł skok :-D
Jednak później sytuacja się wyjaśniła. Stoch bardzo długo utrzymywał 7 pozycję. Dopiero gdy
zaczęła skakać ostatnia 3-ka zawodników, to zepchnęła go niżej.
Zobaczymy jak będzie jutro w Pragelato.

No dzisiaj po treningach w Pragelato Małysz w kratkę raz 29 miejsce, na drugim treningu 4 miejsce. Natomiast Stoch tak sobie. W drugim treningu świetnie młody Kot się zaprezentował bo uzyskał 8 odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc mamy wyniki z dzisiejszego wieczornego konkursu w Pragelato. Adam Małysz (131,5 m i 139 m. Uzyskał łącznie 270,4 punktów) zajął trzecie za Austriakami: Gregorem Schlierenzauerem (133 m i 143,5 m - 277,2 pkt) i Thomasem Morgensternem (131 m i 143 m - 271,6 pkt.). Thomas Morgenstern zrównał się z Adamem Małyszem w klasyfikacji generalnej LGP - obaj zawodnicy zgromadzili do tej pory po 220 punktów.
Do drugiej serii zakwalifikowali się także inni nasi reprezentanci: Maciej Kot zajął 20. miejsce (126 m i 128,5 m - 235,1 pkt), a Kamil Stoch ukończył zawody na 29. pozycji (124,5 m i 122,5 m - 220,6 pkt).
Kolejne zawody odbędą się w sobotę w szwajcarskim Einsiedeln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co konkurs podium to wynik naprawdę wart pozazdroszczenia. :) O formę Adama w przyszłym sezonie się nie martwię, jednak obawiam się trochę o pozostałych Polaków. Maciej Kot skacze coraz lepiej co bardzo cieszy, jednak Stochowi daleko do formy z ubiegłego sezonu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj (prawie) cały konkursik i jestem pod dużym wrażeniem. Pierwsza seria to była spora loteria - warunki atmosferyczne ciągle były zmienne, jednym dopisywało szczęście, a drugim nie (Małysz, Morgenstern). Druga seria była zdecydowanie lepsza - warunki były w miarę stabilne, o miejscach decydowały jedne dziesiąte punktów i trzeba było wykazać się dobrą formą. Zadziwił mnie Maciej Kot - jak tak dalej będzie to ten szesnastko latek (!) będzie potęgą na miarę Małysza. W tym wieku startować w światowych konkursach i być w pierwszej 30? Według mnie miód, cud i malina :) Końcówka drugiej serii była wspaniała - nie spodziewałem się, że Morgenstern zajmie pierwsze miejsce, Małysz drugie, a Jernej Damian trzecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować