Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2007 o 20:14, master matrox napisał:

Zadziwił mnie Maciej Kot - jak tak dalej będzie to ten szesnastko latek (!) będzie potęgą na miarę Małysza.
W tym wieku startować w światowych konkursach i być w pierwszej 30? Według mnie miód, cud i malina :)

Zgoda, ale trochę obawiam się, żeby go nie zagłaskali na śmierć pochlebstwami. W tym wieku woda sodowa łatwo uderza do głowy. Chłopak może uwierzyć, że jest 8 cudem świata, spocznie na laurach i zniknie.
Tak jak młody Rutkowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym konkursie w Zakopanem wystartuje aż 9 Polaków więc w pierwszej serii będzie komu kibicować. Pytanie ilu z nich zakwalifikuje się do 2-giej serii :-)
Acha. Z nowych twarzy to będzie startował jakiś Dawid Kowal. Reszta, to są już ograne nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 00:52, A-cis napisał:

W dzisiejszym konkursie w Zakopanem wystartuje aż 9 Polaków więc w pierwszej serii będzie komu
kibicować. Pytanie ilu z nich zakwalifikuje się do 2-giej serii :-)
Acha. Z nowych twarzy to będzie startował jakiś Dawid Kowal. Reszta, to są już ograne nazwiska.

Nie jakiś tylko syn znanego niegdyś (chyba lata 80) skoczka polskiego Jana Kowala. Skakał z Piotrem Fijasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:09, pretorianie napisał:

Nie jakiś tylko syn znanego niegdyś (chyba lata 80) skoczka polskiego Jana Kowala. Skakał z Piotrem Fijasem.

Nie przesadzaj z tą "znanością" :-) Sam fakt, że musisz go podpierać nazwiskiem Fijasa, coś o tym świadczy :-)
O Fijasie, Fortunie lub Marusarzu nikt nie musi mówić, że to są ci, którzy startowali razem z Kowalem (lub innymi).
Ale w ogóle mowa jest o jego synu, o którym pierwszy raz słyszę. Jeśli się nie mylę nie było go w szerokiej kadrze ani za Kuttina, ani za Tajnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałeś nigdy o Dawidzie Kowalu? Mi się to nazwisko już kilka lat temu o uszy obiło i nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że kiedyś już chyba startował podczas konkursu w Zakopanem... może to Kontynentalny był? Nie pamiętam już... wiem, że jego nazwisko i imię nie jest mi obce. A kto z Polaków poza tym startuje? Ja niestety nie mam żadnego kanału sportowego i przez to z sezonem letnim zawsze jestem do tyłu. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 14:57, A-cis napisał:

> Nie jakiś tylko syn znanego niegdyś (chyba lata 80) skoczka polskiego Jana Kowala. Skakał
z Piotrem Fijasem.
Nie przesadzaj z tą "znanością" :-) Sam fakt, że musisz go podpierać nazwiskiem Fijasa, coś
o tym świadczy :-)
O Fijasie, Fortunie lub Marusarzu nikt nie musi mówić, że to są ci, którzy startowali razem
z Kowalem (lub innymi).
Ale w ogóle mowa jest o jego synu, o którym pierwszy raz słyszę. Jeśli się nie mylę nie było
go w szerokiej kadrze ani za Kuttina, ani za Tajnera.

Wiesz co? Ja myślałem, że tutaj wypowiadają się ludzie, którzy "coś" wiedzą na temat skoków. Ty podajesz nazwiska skoczków, którzy nawet ludzie nie oglądający skoków znają. Nazwisko Kowala podparłem Fijasem tak dla pewności, ale widzę, że trzeba by tu podać całą historię polskiej kadry w skokach. Jeśli chodzi o młodego Kowala to o nim było głośno już parę lat temu w Polsce. Ale jeśli ktoś śledzi tylko skoki na międzynarodowych arenach to nic dziwnego, że pierwszy raz słyszy o Kowalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 23:14, A-cis napisał:

Zgoda, ale trochę obawiam się, żeby go nie zagłaskali na śmierć pochlebstwami. W tym wieku
woda sodowa łatwo uderza do głowy. Chłopak może uwierzyć, że jest 8 cudem świata, spocznie
na laurach i zniknie.
Tak jak młody Rutkowski.

W sumie zawsze jak się pojawia ktoś nowy młody i błyskotliwy to jest obawa czy mu sodówa nie uderzy. Rutkowski miał słaby charakter, szybki sukces zabił jego ambicję i zbyt szybko chyba uwierzył, że jest kimś... po prostu przestał walczyć bo mógł myśleć, że wszystko mu dadzą... cóż, życzę Kotowi (dobrze odmieniam?) lepszej przyszłości...

--> Kukowsky
Widzę, że Własny Tytuł Ci się znudził i już zmieniłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 15:03, Kukowsky napisał:

Nie słyszałeś nigdy o Dawidzie Kowalu? Mi się to nazwisko już kilka lat temu o uszy obiło i
nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że kiedyś już chyba startował podczas konkursu w Zakopanem...

Kompletnie go nie kojarzę. Może i startował w Pucharze Kontynentalnym, ale tego Pucharu nie śledzę (co mi z pewną dozą złośliwości wytyka następny user). Trudno moja strata :-)

Dnia 24.08.2007 o 15:03, Kukowsky napisał:

A kto z Polaków poza tym startuje? Ja niestety nie mam żadnego kanału sportowego i przez to z sezonem letnim zawsze jestem do tyłu. :/

Poza Małyszem i Stochem startuje jeszcze Maciek Kot, oraz ze starej gwardii: Robert Mateja, Wojciech Skupień i Marcin Bachleda. Cała ta grupa zakwalifikowała się do II serii.
Nie zakwalifikowali się do drugiej serii jeszcze Hula, Żyła i wymieniany Kowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 21:28, A-cis napisał:

Kompletnie go nie kojarzę. Może i startował w Pucharze Kontynentalnym, ale tego Pucharu nie
śledzę (co mi z pewną dozą złośliwości wytyka następny user). Trudno moja strata :-)

Mi się to nazwisko raz o uszy obiło xD

Dnia 24.08.2007 o 21:28, A-cis napisał:

Poza Małyszem i Stochem startuje jeszcze Maciek Kot, oraz ze starej gwardii: Robert Mateja,
Wojciech Skupień i Marcin Bachleda. Cała ta grupa zakwalifikowała się do II serii.
Nie zakwalifikowali się do drugiej serii jeszcze Hula, Żyła i wymieniany Kowal.

O to w sumie dobrze jak ich sześciu weszło... no ale zobaczymy jak będzie w zimie ;) Wie ktoś na jakich miejscach weszli?

--> Kukowsky
Znowu zmiana! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morgenstern wygrał w jaskini lwa. Adam Małysz trzeci.
Jutro będzie miał jeszcze jedną szansę, ale chyba na tą chwilę Morgensternowi nie da rady. Mam nadzieję, że zimą kolejność będzie odwrotna :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Małysz 3, Skupień 11 a Bachleda 12. Do tego jeszcze 3 naszych w pierwszej 30. Bardzo ładnie. Fajnie by było gdybyśmy mieli chociaż 3 skoczków na zimę, którzy regularnie będą w finałowej 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 22:25, Kukowsky napisał:

Konkurs dla naszej reprezentacji całkiem udany. Trochę, jednak Stoch mnie zawodzi... A Morgi
niech sobie wygrywa, na zimę mu przejdzie. :P

Fajnie, że Adaś stylowo dobrze skacze. W drugiej serii skoczył mniej od Schlierenzauera ale i tak z nim wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym konkursie na Wielkiej Krokwi wystartuje tylko 4 Polaków: Adam Małysz, Marcin Bachleda, Wojciech Skupień i Maciej Kot.
Do konkursu zgłoszono tylko 50 zawodników więc kwalifikacji nie przeprowadzano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj napisałem, dziś kolejność 2 pierwszych miejsc na pudle jest odwrotna. Małyszowi udał się rewanż nad Morgensternem. Bardzo dobrze spisała się również pozostała trójka Polaków, choć Skupnowi nie dopisały chyba nerwy i trochę spóźnił drugi skok, a tym samym stracił szansę na bardzo dobre miejsce.
Podoba mi się Kot Maciek, który nie przejmuje się towarzystwem i skacze swoje. Rośnie nam następca Małysza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 22:24, A-cis napisał:

Rośnie nam następca Małysza?

Nie wyskakiwałbym tak wcześnie z takimi prognozami. ;) Dzisiejszy konkurs z pewnością możemy zaliczyć to bardzo udanych.Wysokie miejsca Polaków chociaż Skupień drugi skok faktycznie zawalił. :/ Nawet popatrzeć było na co. Zwłaszcza w pierwszej serii kiedy to mogliśmy oglądać naprawdę dalekie skoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 22:49, Kukowsky napisał:

> Rośnie nam następca Małysza?
Nie wyskakiwałbym tak wcześnie z takimi prognozami. ;)

Zwróć uwagę,że dałem znak zapytania. Ja się Was pytam, czy rośnie nam następca.
Rozumiem, że jesteś sceptykiem? :-)

Dnia 25.08.2007 o 22:49, Kukowsky napisał:

Dzisiejszy konkurs z pewnością możemy zaliczyć to bardzo udanych./.../
:/ Nawet popatrzeć było na co. Zwłaszcza w pierwszej serii kiedy to mogliśmy oglądać naprawdę dalekie skoki.

Bardzo dobrze, że nie zmienili rozbiegu w czasie konkursu.
Tak na marginesie. W trakcie oglądania miałem refleksję, że ranga letnich zawodów będzie chyba rosła. Warunki atmosferyczne częściej są dobre i nie wypaczają tak konkursów jak w zimie, a i kibice mogą oglądać to w lepszych warunkach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 22:56, A-cis napisał:

Ja się Was pytam, czy rośnie nam następca.

Pytasz więc odpowiem :D otóz... myślę, że za wcześnie by o tym mówić ;)

Dnia 25.08.2007 o 22:56, A-cis napisał:

Tak na marginesie. W trakcie oglądania miałem refleksję, że ranga letnich zawodów będzie chyba
rosła. Warunki atmosferyczne częściej są dobre i nie wypaczają tak konkursów jak w zimie, a
i kibice mogą oglądać to w lepszych warunkach :-)

a wiesz że to ciekawe spostrzeżenie? Bo niby narty kojarzą się z zimą, ale jeśli konkursy nie wypaczane (jest bepieczniej bo wiatr nie hula) i kibice się lepiej bawią bo cieplej to... czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 22:56, A-cis napisał:

Rozumiem, że jesteś sceptykiem? :-)

Owszem jestem, chociaż życzę Kotowi (Kotu?) jak najlepiej.

Dnia 25.08.2007 o 22:56, A-cis napisał:

Tak na marginesie. W trakcie oglądania miałem refleksję, że ranga letnich zawodów będzie chyba
rosła. Warunki atmosferyczne częściej są dobre i nie wypaczają tak konkursów jak w zimie, a
i kibice mogą oglądać to w lepszych warunkach :-)

Też mi się tak wydaję, jednak tego zimowego klimatu letnie zawody nie pobiją. Osobiście nie mam nic przeciwko by ranga zawodów letnich była większa, bo wówczas może miałbym przyjemność oglądania ich w telewizji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować