Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2008 o 16:25, Dark Templar napisał:

Sebat1 -> arkusze maturalne były wysyłane do szkół w formie elektronicznej kilka dni
temu. Niektórzy nie zastosowali się do poleceń CKE i rozpoczęli matury w poniedziałek.
Byli także nauczyciele, którzy informowali uczniów o tym co będzie. No i wiadomo - wszystko
trafiło do neta. U nas dowiedzieliśmy się o tym dopiero po językach obcych i wtedy postanowiono
przerwać maturę i możliwe, że nie będzie ona sprawdzana. Co dziwne, w innych szkołach
tak nie zrobiono.

Ja jednak nie miałem styczności z tym co ma być... Jak chyba wszyscy u mnie.. chociaż jedna osoba w mojej klasie przed angielskim ogłosiła, że będzie list formalny, bo w necie znalazła taka relacje, bo gdzieś wcześniej pisano.. Ostatecznie się nie potwierdziło..

Dnia 06.03.2008 o 16:25, Dark Templar napisał:

Ja do matur próbnych mam mieszane uczucia gdyż IMO ciężko jest odnieść je do prawdziwej
matury. Po pierwsze: człowiek przeważnie ma największą motywację do nauki krótko przed
egzaminem. Po drugie: Twój wynik nie zawsze może być adekwatny do Twojej wiedzy (z chłopami
bym nie dał rady, a powstania myślę, że byłyby bardzo ciekawe). Po trzecie: brak stresu
przed próbną - po prosty większy sprawdzian bez wpływu na Twoją przyszłość (przed egzaminami
na prawko poczułem co to prawdziwy stres ;]).


No ja jednak do próbnych też podszedłem poważnie, po części ze względu na małą rywalizacje w klasie (tylko 2 szaleńców w klasie piszą historie rozszerzoną, w całej szkole trzech) .. Co do tematu, to nawet jak ci się temat podoba, to nie znaczy, że dobrze ci pójdzie, możesz dużo napisać, a mało napisać o tym co chcą w kluczu... np mój kolega na tych od OPERONu zapisał całe możliwe miejsce, a dostał za to 3 pkt..

Dnia 06.03.2008 o 16:25, Dark Templar napisał:

Swoją drogą śmialiśmy się z kolegą, że jako że matury były szykowane jakiś czas temu
(pewnie za rządów PiS), to na pewno będzie coś o Powstaniu Warszawskim. I jak widać się
zgadza :D


Dziwna teoria.. No i temat o powstaniu Warszawskim było bo ogólnie było o powstaniach.. No i PiS nie miał wpływu na treść matur, ba przecież, CKE na początku w ogóle nie chciała organizowania próbnych, ta decyzja o próbnych zapadła już w trakcie roku szkolnego ze względu na apele od uczniów i nauczycieli.. A więc myślę, że przygotowali to jednak po klęsce kaczyzmu..

W sumie to, nie wiem czemu na to tak poważnie odpowiedziałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 16:55, Homo sum napisał:

Co do tematu, to nawet jak ci się temat podoba, to nie znaczy, że dobrze ci pójdzie,
możesz dużo napisać, a mało napisać o tym co chcą w kluczu... np mój kolega na tych od
OPERONu zapisał całe możliwe miejsce, a dostał za to 3 pkt..


Ale z tematu z którego jestem lepiej obeznany na pewno pójdzie mi lepiej niż z takiego o którym wiem niewiele konkretów. Dal mnie wypracowanie to przede wszystkim wykazanie się wiedzą, bo jeżeli ją masz, to automatycznie w Twoim wypracowanie pojawią się wnioski, związki przyczynowo-skutkowe i hipotezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 23:04, -Elk- napisał:

> > No powiedz... ja miałem 46% z historii rozszerzonej... wiec też marny wynik

>
> Ja nie wiele wiecej. 48%, co dla mnie jest totalną porażką, szczególnie, że na takich

> szkolnych próbnych nie spadałam poniżej 70% i z wypracowania zawsze miałam 14+ punktów,

> a tu temat o chłopstwie i punkty 4.... :(


Jeżeli wypracowania z historii były sprawdzane tak jak sprawdza CKE to gratuluje wiedzy
i umiejętności. Musisz być wielką pasjonatka historii i czytać multum książek historycznych,
jeżeli weszłaś na 4 poziom wypracowania z histor( 15+ pkt)i i umieściłaś w swojej pracy
elementy historiografii. Wynik na poziomie ~12pkt z wypracowania z historii jest to BARDZO
DOBRY wynik.


Wydaje mi się, że nasz historyk sprawdza pracę bardzo obiektywnie i właśnie tak jak na maturze, ale faktem jest też, że miałam zawsze farta do tematów. Nie jestem pasjonatką historii, wręcz przeciwnie bardzo jej nie lubię. Nie czytam też książek historycznych. Raczej odwoływałam się do swojej wiedzy z polskiego, no i potrafię pisać, więc to mnie ratowało.

Z ostatniej chwili: wos poszedł jak poszedł, nie liczę na nic specjalnego, ale historia mnie pozytywnie zaskoczyła pod względem tematów. Myślę, że mam szansę wejść na 3 poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie już nauczyciel podał wyniki - mam 60%...
Z jednej strony kiepsko, z drugiej to jednak z OPERONu miałem 46%... więc jest nawet spora różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w posiadaniu klucza odpowiedzi do tej próbnej maturki sprzed kilkunastu dni ? To chyba była CKE/Warszawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 16:00, jackass napisał:

Czy jest ktoś w posiadaniu klucza odpowiedzi do tej próbnej maturki sprzed kilkunastu
dni ? To chyba była CKE/Warszawa.

kilkunastu?
Chyba sprzed tygodnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 16:19, Homo sum napisał:

> Czy jest ktoś w posiadaniu klucza odpowiedzi do tej próbnej maturki sprzed kilkunastu

> dni ? To chyba była CKE/Warszawa.
kilkunastu?
Chyba sprzed tygodnia..

no niech i bedzie ze sprzed tygodnia ,nie pamietam dokladnie .Wiadomo czy jest gdzieś w necie klucz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem OKE, w związku z unieważnieniem matury i całą aferą, zdecydowało się nie publikować oficjalnych kluczy w internecie. Oczywiście nauczyciele nadal będą mogli sprawdzić nasze prace, a my wyniki i tak otrzymamy. Więc jeżeli ktoś uczciwie pisał, to i tak będzie wiedział co i jak mu poszło.

Ja dzisiaj dostałam wyniki maturki rozszerzonej z polskiego i muszę się tym pochwalić, jako że ten fakt rozświetla jakoś moją szarą egzystencję :P - 80%.

Piszcie jak Wam poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:15, Homo sum napisał:

U mnie już nauczyciel podał wyniki - mam 60%...
Z jednej strony kiepsko, z drugiej to jednak z OPERONu miałem 46%... więc jest nawet
spora różnica


Gratuluję to jest dobry wynik jak na próbną! Chciałabym osiągnąć podobny, niestety nam matury z histy oddadzą dopiero po przerwie Wielkanocnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 21:14, Paranoja napisał:

Ja dzisiaj dostałam wyniki maturki rozszerzonej z polskiego i muszę się tym pochwalić,
jako że ten fakt rozświetla jakoś moją szarą egzystencję :P - 80%.


Moje szczere gratulacje. Mam nadzieję że na prawdziwym egzaminie dostaniesz tyle samo jeżeli nie więcej :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 21:17, KŁEJK napisał:

> Ja dzisiaj dostałam wyniki maturki rozszerzonej z polskiego i muszę się tym pochwalić,

> jako że ten fakt rozświetla jakoś moją szarą egzystencję :P - 80%.

Moje szczere gratulacje. Mam nadzieję że na prawdziwym egzaminie dostaniesz tyle samo
jeżeli nie więcej :D.


Dziękuję! Ja potraktowałam tę maturę bardzo ambicjonalnie i bałam się, co z tego wyjdzie, ale na prawdziwej każdy wynik 80+ będzie dla mnie jak najbardziej satysfakcjonujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wyglądała próbna rozszerzona z wosu?? nigdzie nie mogę jej znaleźć a w tym roku podwyższam wynik z zeszłego roku bo nie do końca mnie satysfakcjonował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły wyniki z próbnej matury z wosu i nawet jestem zadowolony jako jedna z kilku osób w mojej klasie zdobyłem 52 % to chyba całkiem niezły wynik , trzeba będzie wziąć się w końcu do pracy żeby dojechać do tych 60 % , jeszcze mojej pracy na oczy nie widziałem ale i tak wiem że na pewno zrobiłem mnóstwo głupich błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem się jaki wynik uzyskałem z próbnej matury z anglika i ku mojemu zdziwieniu mam najlepszy wynik z klasy...49/50 pkt ;P. Jeden punkt potrącony za forme w liście ;D. Haha a mam 3 z anglika! Pewnie babka co mnie uczy doznała niezłego szoku ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konował -> good job! Proponuję, abyś teraz trochę podrażnił się z babką :D Jak widać matura, a to czego naucza się w szkołach to dwie różne rzeczy :/ Polski system edukacji nie ma sobie równych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 13:49, Sebat1 napisał:

Dzisiaj przyszły wyniki z próbnej matury z wosu i nawet jestem zadowolony jako jedna
z kilku osób w mojej klasie zdobyłem 52 % to chyba całkiem niezły wynik , trzeba będzie
wziąć się w końcu do pracy żeby dojechać do tych 60 % , jeszcze mojej pracy na oczy nie
widziałem ale i tak wiem że na pewno zrobiłem mnóstwo głupich błędów.

60% z wosu to i tak nie wiele jeśli myślisz o dziennych studiach. A jeśli zaoczne to byle było 30 i będzie fajno bo przecież na zaoczne studia decyduje kolejność zgłoszeń a nie wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do prezentacji, wybrałem temat z "Języka": "Omów pochodzenie nazw miejscowych twojego regiony. Analizy dokonaj na dowolnie wybranych przykładach". I nie wiem co mam wpisać w bibliografii jako literatura podmiotu, a co jako przedmiotu... No i jak zapisać źródła internetowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóc ci nie pomogę bo tego już nie pamiętam a wolałbym w błąd nie wprowadzać ale z takimi pytaniami to kierowałbym się do nauczycielki od polaka / bibliotekarek bo to one są w tym obeznane i jakby nie było jest to jeden z ich obowiązków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować