Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Ano właśnie, stres to rzecz oczywista na maturze i przed nią ( i przy odbieraniu wyników matur ;D ). Najważniejsze to nie zestresować się przed samym egzaminem ( i wtedy głowa pusta i głupotę można palnąć ) a więc podejść na luzie ale z dreszczykiem a będzie chyba dobrze ... :).

BTW: widzę że system cię lubi ... awans na Brygadzistę ... ops Brygadzistkę ;). I to na dzień przed ... to dobry znak ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 20:41, Homo sum napisał:

Ja od siebie zalecam jedzenie czekolady bo ma dużo magnezu, a magnez uspakaja i wspomaga
myślenie..

Dnia 04.05.2008 o 20:41, Homo sum napisał:


No i nauka jest wieczna, a piwo wietrzeje, wniosek z tego taki, że czas napić się piwa


Ale z czekolada nie można przesadzac:) Co za duzo to tez na dobre nie wyjdzie. A co do piwa to owszem nie zaszkodzi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 15:46, Azrathel napisał:

nie, nie liczą się. poza tym coś takiego jak liczenie słów na maturze z polskiego to
porażka - piszesz, dopóki nie wyciśniesz z tekstu absolutnie WSZYSTKIEGO, a nie tylko
''no, byle te 500 słów i fajrant''.

By-zy-dura. W wypracowaniu najważniejsze jest poruszenie jak największej ilości zagadnień, aby mieć jak największe szanse na trafienie odpowiedzi w kluczu. Lanie wody i rozwodzenie się nad jednym zagadnieniem nie jest potrzebne... a właściwie nie byłoby potrzebne, gdyby właśnie nie ten limit, bo wszystkie motywy wraz z dużym zapasaem można by zawrzeć w połowie tego wymaganego limitu, ale czymś trzeba resztę zapchać :P. Po próbnej maturze sam widziałem kilka prac powyżej 80%, gdzie autor ledwo mieścił się w limicie.

Przy okazji maturzystom życzę powodzenia, grunt to luz. ;) Na pocieszenie mogę dodać, że na studiach będzie jeszcze gorzej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro uiąde i zaczne pisanie o 9.00 a w środe ja juz bede po pisemnych potem ustna. Ciesze się że już dłużej czekać nie musimy. Dzięki wszystkim którzy będą trzymać za nas kciuki chociaż na samym początku o 9.00
Pewnie jutro tez powstanie temat czy było trudne i wogle.


P.S. Powodzenia dla wszystkich Maturzystów (sobie też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, trzeba jutro zgładzić pierwszy z maturalnych pomiotów, już
nie dysputując czy Tadzio czy Kordek się w tematach znajdą.
9 rano - doomsday ;)
Powodzenia gramowicze, jutro burza na forum
o pracy, ave!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 20:44, KŁEJK napisał:

Ano właśnie, stres to rzecz oczywista na maturze i przed nią ( i przy odbieraniu wyników
matur ;D ). Najważniejsze to nie zestresować się przed samym egzaminem ( i wtedy głowa
pusta i głupotę można palnąć ) a więc podejść na luzie ale z dreszczykiem a będzie chyba
dobrze ... :).

BTW: widzę że system cię lubi ... awans na Brygadzistę ... ops Brygadzistkę ;).
I to na dzień przed ... to dobry znak ;D.


O! Brawo! Nawet nie zauważyłam :D To faktycznie musi być jakiś dobry znak, tak przed samą maturą.

Właśnie to jest najważniejsze, aby nie spanikować, bo wtedy człowiekowi się w głowie miesza. Dlatego też starałam się nie przepracować i nie zakuwać "do oporu" bo z tego też nigdy nic dobrego nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2008 o 20:41, Homo sum napisał:

Ja od siebie zalecam jedzenie czekolady bo ma dużo magnezu, a magnez uspakaja i wspomaga
myślenie..


Trochę dużo dzisiaj zjadłem czekolady, żeby właśnie się uspokoić, ale z tym wspomaganiem myślenia to w moim przypadku się nie sprawdza.

Dnia 04.05.2008 o 20:41, Homo sum napisał:

No i nauka jest wieczna, a piwo wietrzeje, wniosek z tego taki, że czas napić się piwa


Piwa też dużo trzeba się napić, aby jutro zachować trzeźwość umysłu :P

KŁEJK

Dnia 04.05.2008 o 20:41, Homo sum napisał:

Ano właśnie, stres to rzecz oczywista na maturze i przed nią ( i przy odbieraniu wyników
matur ;D ). Najważniejsze to nie zestresować się przed samym egzaminem ( i wtedy głowa
pusta i głupotę można palnąć ) a więc podejść na luzie ale z dreszczykiem a będzie chyba
dobrze ... :).


Stres często niepożądanie przychodzi niestety sam i przeszkadza jak tylko może, samo postanowienie że nie chce się stresować może nic nie dać. Podejście na luzie i z dreszczykiem uda się tylko na pisemnym wosie i geografii.

Adikarius

Dnia 04.05.2008 o 20:41, Homo sum napisał:

Ale z czekolada nie można przesadzac:) Co za duzo to tez na dobre nie wyjdzie. A co do
piwa to owszem nie zaszkodzi :p


Pewnie że piwo nie zaszkodzi, najlepiej połączyć dużą ilość piwa z dużą ilością polskiej wódki i przyjść na maturę z zdrowym, porządnym polskim kacem :)

rob006

Dnia 04.05.2008 o 20:41, Homo sum napisał:

Przy okazji maturzystom życzę powodzenia, grunt to luz. ;) Na pocieszenie mogę dodać,
że na studiach będzie jeszcze gorzej ;D


Nie ma to jak dobre przedmaturalne pocieszenie :D Naprawdę czuję się bardzo pocieszony taką studencką przyszłością :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2008 o 21:42, Sebat1 napisał:

> Ano właśnie, stres to rzecz oczywista na maturze i przed nią ( i przy odbieraniu
wyników
> matur ;D ). Najważniejsze to nie zestresować się przed samym egzaminem ( i wtedy
głowa
> pusta i głupotę można palnąć ) a więc podejść na luzie ale z dreszczykiem a będzie
chyba
> dobrze ... :).

Stres często niepożądanie przychodzi niestety sam i przeszkadza jak tylko może, samo
postanowienie że nie chce się stresować może nic nie dać.


Ważne też jak działa stres na człowieka, u nie których stres nie tylko nie paraliżuje, a nawet pozwala sprawniej myśleć.

Mnie stres chyba nie paraliżuje, nawet chyba pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 21:55, Homo sum napisał:

Ważne też jak działa stres na człowieka, u nie których stres nie tylko nie paraliżuje,
a nawet pozwala sprawniej myśleć.


Mnie też stres nie paraliżuje, ale za to bardzo dekoncentruje i w ogóle bardzo mi przeszkadza.

Dnia 04.05.2008 o 21:55, Homo sum napisał:

Mnie stres chyba nie paraliżuje, nawet chyba pomaga


Trochę zazdroszczę tym ludziom którym stres pomaga w sprawniejszym myśleniu, ponieważ nigdy nie zdarzyło się aby stres i mi tak pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2008 o 20:49, rob006 napisał:

By-zy-dura. W wypracowaniu najważniejsze jest poruszenie jak największej ilości zagadnień,
aby mieć jak największe szanse na trafienie odpowiedzi w kluczu.


dokładnie to miałem na myśli używając stwierdzenia "wyciskanie wszystkiego z tekstu" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 22:20, Azrathel napisał:

dokładnie to miałem na myśli używając stwierdzenia "wyciskanie wszystkiego z tekstu"
;]


Ale nawet przy takim wyciskani wszystkiego z tekstu, w końcu trzeba zacząć lać wodę i liczyć słowa ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być dobrej myśli...
Trochę śmiesznie - przez ostatnie tygodnie i miesiące snuliśmy wyobrażenia odnośnie lektur jakie mogą pojawić się na maturze... Zaś jutro będziemy dyskutować nad słusznościami przypuszczeń i ostatecznie jaki temat wybraliśmy.

Ja powoli będę się ''zbierał'' - cóż, zapewne zasnę po dwóch godzinach po tym jak się położę... ale może jakoś zasnę ;)

Życzę powodzenia wszystkim zdającym (sobie również^^''), koncentracji, logicznych i spójnych wypowiedzi, ortograficznej i stylistycznej poprawności, a przede wszystkim celnego wstrzelenia się w klucz ;)

Ażeby jutrzejszy poranek okazał się zalążkiem maturalnego sukcesu ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2008 o 21:42, Sebat1 napisał:

Pewnie że piwo nie zaszkodzi, najlepiej połączyć dużą ilość piwa z dużą ilością polskiej
wódki i przyjść na maturę z zdrowym, porządnym polskim kacem :)


Wczoraj wieczorem byłam na imprezie i dzięki mojej roztropności wyszłam, zanim zaczęło się robić ciekawie. Pewnie byłoby niezbyt wesoło, gdybym miała 2-dniowego kaca lub gdybym dostała zatrucia i rozchorowała się prosto na maturę.

Ale pewnie jak jutro zobaczę tematy, to będę żałować, że nie mam ze sobą żadnej popitki, bo na trzeźwo to się tego nie da pisać XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 22:58, Paranoja napisał:

Ale pewnie jak jutro zobaczę tematy, to będę żałować, że nie mam ze sobą żadnej popitki,
bo na trzeźwo to się tego nie da pisać XD


Jeszcze masz czas ;] Dopiero 23.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 23:00, Adikarius napisał:

> Ale pewnie jak jutro zobaczę tematy, to będę żałować, że nie mam ze sobą żadnej
popitki,
> bo na trzeźwo to się tego nie da pisać XD

Jeszcze masz czas ;] Dopiero 23.00


W sumie - wczesna godzina, noc jeszcze młoda i inne takie frazesy. To wszystko będzie się mówić już po maturkach...albo nie, bo pewnie o tej godzinie to już nikt nie będzie w stanie mówić XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 23:02, Paranoja napisał:

W sumie - wczesna godzina, noc jeszcze młoda i inne takie frazesy. To wszystko będzie
się mówić już po maturkach...albo nie, bo pewnie o tej godzinie to już nikt nie będzie
w stanie mówić XD


Ale ja na koleżanki miejscu bym juz dawło w łózeczku leżal;]
A marzenia o rozpuście zostawil po maturze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2008 o 23:07, Adikarius napisał:

Ale ja na koleżanki miescu bym juz dawło w łózeczku leżal;]
A marzenia o rozpuście zostawil po maturach:)


Zaraz będzie czas, będzie czas na spanie. Tylko nie wiem jak ja zasnę hehe, myślę, że nie tylko ja mam dzisiaj taki problem. Chociaż kto wie, może za chwilę padnę kamiennym snem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 23:08, Paranoja napisał:

Zaraz będzie czas, będzie czas na spanie. Tylko nie wiem jak ja zasnę hehe, myślę, że
nie tylko ja mam dzisiaj taki problem. Chociaż kto wie, może za chwilę padnę kamiennym
snem :P


No ja myśle ze tylko ty nie spisz ;]
Tylko że za dużo snu to też dobrze nie wpływa. (chyba:) A radze juz iśc koleżance lulu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować