Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

No i są przykładowe rozwiązania:) -> gazeta.pl

2 błędy z listeningu i readingu, wiec mam nadzieje ze bezblednie mi ocenia formy pisane i mam 96% ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze tylko 7 exams to go...

Dwa pytanka:
1. "Whose" może być używane odnośnie tego "polowego krokieta" ;] ? Byłem przeświadczony, że to używa się tylko odnośnie stworzeń naszego gatunku ;P
2. Co w przypadku gdy nie zaznaczyłem numeru tematu? Zestresowany przeczytałem polecenie i pominąłem ostatnie zdanie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 12:27, Mixon1988 napisał:

A tu jest ten materiał o którym mówił Selendis, całkowita komedia z tą maturą
;]
http://wiadomosci.onet.pl/1742927,11,item.html



"Wyniki testu są druzgocące - w maturach nie zdobywa się punktów za kreatywność, ale za trzymanie się szablonów - podkreśla "Dziennik"." - cała prawda. Nie patrzy się na to jak myśli uczeń ale na to jak powinien myśleć, mimo że tak nie myśli (hmm, dziwne). To tak samo z testami czytania ze zrozumieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już angielski był trochę trudniejszy niż Polski. Jak teraz sprawdzałem w odpowiedziach, to z testów mam 22 punkty na 35. Do tego dojdzie jakies 10 punktów za list i notatke, więc będzie pewnie tak ponad 60 procent, czyli średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 15:55, Sarturias napisał:

"Wyniki testu są druzgocące - w maturach nie zdobywa się punktów za kreatywność, ale
za trzymanie się szablonów - podkreśla "Dziennik"." - cała prawda. Nie patrzy się na
to jak myśli uczeń ale na to jak powinien myśleć, mimo że tak nie myśli (hmm, dziwne).
To tak samo z testami czytania ze zrozumieniem...


Tak i pewnie jak zaczną to nagłaśniać to za kilka lat będzie znów "nowa matura" ;]
Ale z drugiej strony, jest to wygodne dla sprawdzających egzamin, w sumie każdy może go sprawdzić jak ma przy sobie klucz.
Ale i tak ten sposób wprowadza, że większe znaczenie ma szczęście, niby napiszesz dobrze a tu zonk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 błędów, 4 pkt do tyłu na rozszerzeniu. Teraz pozostaje czekać na sprawdzenie wypracowania i ustny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 15:58, Seqiu napisał:

Już angielski był trochę trudniejszy niż Polski. Jak teraz sprawdzałem w odpowiedziach,
to z testów mam 22 punkty na 35. Do tego dojdzie jakies 10 punktów za list i notatke,
więc będzie pewnie tak ponad 60 procent, czyli średnio.


Trudniejszy od polaka? :D Pozdro i poćwicz. Polak to zmora największa i nie wiem jak mógł być łatwiejszy od dzisiejszej matury ;]
Angol podstawowy był w miarę łatwy, a patrząc na odpowiedzi to będę miał w granicach 80-90%, więc nie jest jakoś super, ale też nie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 17:41, DEViANCE napisał:

Trudniejszy od polaka? :D Pozdro i poćwicz. Polak to zmora największa i nie wiem jak
mógł być łatwiejszy od dzisiejszej matury ;]
Angol podstawowy był w miarę łatwy, a patrząc na odpowiedzi to będę miał w granicach
80-90%, więc nie jest jakoś super, ale też nie najlepiej.

Polak dla mnie był banalny... p&p ;)
Ten temat z lalki można było napisać bez podanego żadnego fragmentu...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pytań.. zdana matura z anglika na pewno, ale ze słuchania to.. Kur** co za kraj.. Na sali było echo i gów** rozumiałem z tego słuchania.. Coś czuję że będzie 70 - 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2008 o 17:46, Seqiu napisał:

Polak dla mnie był banalny... p&p ;)
Ten temat z lalki można było napisać bez podanego żadnego fragmentu...;)


Ciekawe, czy takie same zdanie będziesz mieć po ogłoszeniu wyników... Wypracowanie należy napisać na podstawie fragmentu, więc opierając się na całej powieści, a nie na fragmencie, praca może zostać uznana za nie na temat i za całe wypracowanko 0 pkt..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No sorry za mały offtop, ale właśnie się skapłem, że od 3 maja mam delegata ... Tak zajęty byłem udzielaniem się w tym temacie no i maturami, że dopiero teraz zauważyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 17:58, Homo sum napisał:

Ciekawe, czy takie same zdanie będziesz mieć po ogłoszeniu wyników... Wypracowanie należy
napisać na podstawie fragmentu, więc opierając się na całej powieści, a nie na fragmencie,
praca może zostać uznana za nie na temat i za całe wypracowanko 0 pkt..

W poleceniu nie pisało, aby się odwołać do całej lektury, ale z doświadczenia wiem że zawsze trzeba się odwoływać. W sumie to za dużo informacji nie wypatrzyłem w tym fragmencie, więc musiałem odwołać się do całości i tak też zrobiłem... Zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w końcu pisałeś temat o Lalce? Ja również ten właśnie temat wybrałem i pisałem nieco na podstawie fragmentu jak i z wiedzy książkowej. Obawiam się właśnie, że to nie trafi zbyt mocno w klucz, zatem jeśli jakiekolwiek punkty dostanę to nie będzie ich wiele. Opisywałem głównie to co chciano czyli stosunek Izabeli do jej ojca i do Stanisława Wokulskiego.
Zobaczymy. Mam nadzieję, że tych kilka punktów dostanę i zdam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie napisałem adresu na jaki mają wysłać tą zostawioną rzecz z hotelu to chyba nie jest problem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 19:47, Mogrim napisał:

Jeśli nie napisałem adresu na jaki mają wysłać tą zostawioną rzecz z hotelu to chyba
nie jest problem...?

W przykładowym rozwiązaniu też nie ma podania adresu.. Wiesz, formalnie Hotel takie dane o klientach chyba posiada, dodatkowo adres można wziąć np z koperty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i pięknie ze słuchania 14/15 z czytania 19/20. Balem się że stracę koncentrację ale jednak nic takiego się nie stało. Notatka podejrzewam będzie 5/5 a list z 7/10 bo trochę daleko mu do formalnego:P co nie zmienia faktu że jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wypowiadał się na temat matury z pisemnego angielskiego, bo nie ma o czym. Dużo bardziej ciekawi mnie jutrzejszy dzień w którym będę pisał rozszerzony wos, mam nadzieje że trafi się dużo pytań związanych z działalnością Unii Europejskiej oraz z Polską gospodarką, bo to bardzo proste rzeczy są i dzięki temu poczuje się pewniej z końcowym wynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 18:43, Selendis napisał:

Ale w końcu pisałeś temat o Lalce? Ja również ten właśnie temat wybrałem i pisałem nieco
na podstawie fragmentu jak i z wiedzy książkowej. Obawiam się właśnie, że to nie trafi
zbyt mocno w klucz, zatem jeśli jakiekolwiek punkty dostanę to nie będzie ich wiele.
Opisywałem głównie to co chciano czyli stosunek Izabeli do jej ojca i do Stanisława Wokulskiego.
Zobaczymy. Mam nadzieję, że tych kilka punktów dostanę i zdam...

Ja pisałem właśnie ten temat o Lalce. I według Ciebie trzeba było odwołać się do całej książki, czy tylko jej fragmentu podanego na maturze...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować