Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Ciekawe od kiedy. Od zawsze jak była nowa matura, to przedmioty dodatkowe, spoza puli obowiązkowej, były zdawane tylko i wyłącznie na poziomie rozszerzonym.

EDIT: Heh. Ok. Matematyka zmieniła komplet zasad, mój błąd.

Citkowsky -> Chodziło mi o porażkę edukacyjną, nie wynikową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 20:08, Wilkv napisał:

Ciekawe od kiedy. Od zawsze jak była nowa matura, to przedmioty dodatkowe, spoza puli
obowiązkowej, były zdawane tylko i wyłącznie na poziomie rozszerzonym.

Od kiedy matematyka jest obowiązkowa. Masz przykład: http://www.oke.poznan.pl/cms,703,biologia_przedmiot_dodatkowy.htm

Dotyczy to każdego przedmiotu oprócz matematyki, polskiego, obcego, które jako dodatkowe zdajesz na rozszerzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem już to samemu, edytując swój poprzedni post przed odświeżeniem strony.

Notabene - durnota z taką zasadą. W takim momencie można wybrać 5 przedmiotów na podstawie, w tym 3 obowiązkowe i zdać maturę z palcem gdzieś. Zdecydowanie bardziej wolałem stare zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecny poziom matury podstawowej z matematyki (w każdym bądź razie próbnej i jakiejkolwiek innej podstawowej na NM) jest rzędu ''2+2 = ?. Podaj wynik.''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 20:14, Wilkv napisał:

Obecny poziom matury podstawowej z matematyki (w każdym bądź razie próbnej i jakiejkolwiek
innej podstawowej na NM) jest rzędu ''2+2 = ?. Podaj wynik.''



:oooooostro:DNo dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 20:14, Wilkv napisał:

Obecny poziom matury podstawowej z matematyki (w każdym bądź razie próbnej i jakiejkolwiek
innej podstawowej na NM) jest rzędu ''2+2 = ?. Podaj wynik.''

HEHE, to całkiem dobrze. Poradzę sobie : o
U mnie w szkole próbnej nie zdała jedna osoba na 180.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 20:21, Budyn napisał:

> Obecny poziom matury podstawowej z matematyki (w każdym bądź razie próbnej i jakiejkolwiek

> innej podstawowej na NM) jest rzędu ''2+2 = ?. Podaj wynik.''
HEHE, to całkiem dobrze. Poradzę sobie : o
U mnie w szkole próbnej nie zdała jedna osoba na 180.



Z matmy nie zdała?Czy ogólnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 20:27, NecroVisioneR napisał:

> > Obecny poziom matury podstawowej z matematyki (w każdym bądź razie próbnej
i jakiejkolwiek
>
> > innej podstawowej na NM) jest rzędu ''2+2 = ?. Podaj wynik.''
> HEHE, to całkiem dobrze. Poradzę sobie : o
> U mnie w szkole próbnej nie zdała jedna osoba na 180.


Z matmy nie zdała?Czy ogólnie?

Z matematyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 20:12, NecroVisioneR napisał:

Witam,mam pytanie czy matematyka w nowej maturze[podstawa] będzie trudniejsza od tej
"starej"?Bo słyszałem ze % niezdnaych matur z matmy był wysoki...?


U mnie w technikum próbnej podstawowej nie zdało ~70 %. 2 godz matmy w tygodniu w czwartej klasie= EPIC FAIL!! Natomiast znajomi z liceów z podstawy wszyscy zdali nie spadając poniżej 90%. (10 godz matmy na tydzień FTW xd) Czyli matura ta jest łatwa jeśli się odpowiednio do niej przygotuje, a także od zależy od ucznia czyli lubi matmę i kuma czy nie... uff na szczęście mam jeszcze 1,5h roku żeby wykuć rozszerzenie xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 14:56, NecroVisioneR napisał:

Jednak przy takim % osób,które nie zdały matmy w technikum wydaje mi się że jej poziom
będzie z roku na rok coraz niższy,ale przekonamy się:)


Raczej że albo w tym technikum będzie więcej matmy, albo będzie tam coraz mniej uczniów. Nie wiem jak można jeszcze bardziej obniżyć poziom matury z matmy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
ja mam takie pytanie. W zeszlym roku nie zdawalem matury (mimo skonczenia liceum) i w tym roku zlozylem deklaracje do dnia 30 wrzesnia. Dyrektorka powiedziala, ze jesli nic nie bede chcial zmienic w tej deklaracji to juz wiecej nie musze przychodzic do szkoly az do terminu matur. Jednakze dzis dostalem list a w nim moja deklaracje oO (nie wiem czy to kopia, czy oryginal czy jakis inny wymysl). Czy dyrektorka (specjalnie-nie specjalnie, malo mnie to obchodzi w tym momencie) wprowadzila mnie w blad? I jesli tak, to da sie to jakos "odkrecic" np. w OKE? Zalezy mi na dosc szybkiej odpowiedzi bo jestem troche podkur....zony obecnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 18:46, Ichvander napisał:


Do końca września podpisujesz deklarację wstępną. Najwyżej do 7 lutego musisz z kolei podpisać ostateczną - to ten sam papier, tylko musisz złożyć dodatkowy podpis w drugiej sekcji - niezależnie od tego, czy coś zmieniasz czy nie. Dyrektorka rzeczywiście trochę Cię nie doinformowała... Teoretycznie OKE zakłada możliwość poplątania przy dokumentach, ale w sytuacjach bardzo wyjątkowych, to dużo szarpania się... poza tym na ogół starają się naprawić swoje błędy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 19:26, Ragnos napisał:

Do końca września podpisujesz deklarację wstępną. Najwyżej do 7 lutego musisz z kolei
podpisać ostateczną - to ten sam papier, tylko musisz złożyć dodatkowy podpis
w drugiej sekcji - niezależnie od tego, czy coś zmieniasz czy nie.


Nie zgadzam się. Na tej deklaracji wstępnej jest napisane, że z dniem 8 lutego 2010 roku ta deklaracja, nawet nie podpisana ponownie jest uważana jako deklaracja ostateczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 20:07, Piotrbov napisał:



A, no dobra, w istocie tak jest (tak tylko dla porządku zapewne nam polecano to podpisać jeszcze raz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować