Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Jak działa zdawanie dodatkowej matury/ poprawy przez absolwenta?

Słyszałem, że w przypadku złego wyniku nic się nie dzieje, a w przypadku dobrego dosteje się aneks... Jak jest na prawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:38, Boguslav4 napisał:

Jak działa zdawanie dodatkowej matury/ poprawy przez absolwenta?

Słyszałem, że w przypadku złego wyniku nic się nie dzieje, a w przypadku dobrego dosteje
się aneks... Jak jest na prawdę?


Jak zdasz gorzej to nic się nie dzieje, a jak lepiej to rzeczywiście dostaje się aneks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam co typujecie na wypracowanie z Polskiego na maturze?
Jak dla mnie aby nie Lalka i Potop. Zbrodnia i Kara i Przedwiośnie to tak średnio. Reszta może być.
Fajnie by było jakby trafiło się coś z Ferdydurke, Jądra Ciemności albo Tango.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 11:33, kaczek93 napisał:

Tak z ciekawości zapytam co typujecie na wypracowanie z Polskiego na maturze?
(...) Zbrodnia i Kara i Przedwiośnie to tak średnio.


A ja bym się cieszył gdyby były te lektury. Zbrodnię i Karę mam na ustnej, poza tym to moim zdaniem jedna z ciekawszych książek w kanonie lektur. Przedwiośnie też porusza ciekawą tematykę, ale jego raczej nie będzie bo było na próbnej.

Oby nie było wspomnianej Lalki, Potopu czy też Chłopów albo Nad Niemnem. Ale na szczęście są dwa tematy do wyboru zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie chcę lalkę : D To jedyna z dłuzszych lektur, które przeczytałem, bo omawianie zbiegło się w czasie z moją miesięczną anginą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 18:38, Boguslav4 napisał:

Jak działa zdawanie dodatkowej matury/ poprawy przez absolwenta?

Ja zdasz gorzej, to na aneksie nie będzie wyniku, nic poza tym:) Z tym, że można się dowiedzieć jaki się uzyskało. Wiem z autopsji, hehe. Zdawałem Wos rozszerzony 3 razy i za pierwszym razem miałem 60%--->74%---> a za trzecim razem nie było wyniku na aneksie:) Gdy poszedłem się zpytać dlaczego to usłyszałem, że osiągnąłem 70% i dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy terminy:

4 maj - podstawowy polski pisemny
8 maj - podstawowa matematyka
10 maj - podstawowy angielski pisemny

są terminami, kiedy matury obowiązkowe piszą wszyscy maturzyści w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. W zeszłym roku wszyscy przed pisemnym polskim czytaliśmy Gazetę Wyborczą, w której wydrukowali już odpowiedzi.

Ty naprawdę w to wierzysz?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 19:58, Lfdracon napisał:

Jak najbardziej. W zeszłym roku wszyscy przed pisemnym polskim czytaliśmy Gazetę Wyborczą,
w której wydrukowali już odpowiedzi.

Ty naprawdę w to wierzysz?...

Z twoim pierwszym postem muszę przyznać że przez chwilę się złapałem ale w to z Wyborczą już nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko, jak się nie zda przypadkiem tego rozszerzonego angiielskiego to nie ma za to żadnych dodatkowych konsekwencji? W sensie mam maturę tyle że przy rekrutacji na studia mi liczą podstawę którą zaliczyłem?

Wiem, panikuję trochę. ;p Ale im bliżej do matury tym pojawiają się różne myśli. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Z tego co wiem to ci co piszą rozszerzenie z angola to piszą tylko to, bez podstawy. Także jeśli jest to język obowiązkowy który zdajesz to może być nie zaliczona matura.
Bo np. z polskiego jak się nie zda rozsz. to zostaje podstawa i jedyną konsekwencją jest udokumentowane niezdane rozszerzenie. Jednak mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 20:28, kaczek93 napisał:

/ciach/
Z tego co wiem to ci co piszą rozszerzenie z angola to piszą tylko to, bez podstawy.
Także jeśli jest to język obowiązkowy który zdajesz to może być nie zaliczona matura.

Bo np. z polskiego jak się nie zda rozsz. to zostaje podstawa i jedyną konsekwencją jest
udokumentowane niezdane rozszerzenie. Jednak mogę się mylić.

No raczej się mylisz... Bo polski, matmę i angielski obowiązkowo każdy pisze na podstawie, A dodatkowo też można wybrać rozszerzenie (ja tak zrobiłem) i o 9 w czwartek piszę angielski podstawę i o 14 rozszerzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 19:24, Lfdracon napisał:

Nie, połowa kraju pisze dzień później i zna już pytania :)


odpowiedz normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 22:42, CiRi0 napisał:

> Nie, połowa kraju pisze dzień później i zna już pytania :)

odpowiedz normalnie

Podchodzisz do matury. Myśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 21:12, Rokuto napisał:

O ile dobrze pamiętam, to nie da się nie zdać rozszerzenia (chyba, że nie przystąpisz).

Poprawcie jeśli się mylę :)


Też mi coś takiego świta, kiedyś w zamierzchłych czasach gdy pisałem maturę to jak się zdało podstawię (osiągnęło więcej niż 30%) to wynik z rozszerzonej wpisywali obok i mogło to być nawet 2 pkt a i tak matura była zaliczona. Wynik rozszerzenia nie jest wpisywany na świadectwo tylko jeśli się nie przystąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2012 o 19:21, CiRi0 napisał:

są terminami, kiedy matury obowiązkowe piszą wszyscy maturzyści w Polsce?


To zależy. Jak podchodzisz pierwszy raz, to tak, piszesz "ze wszystkimi". Ale jak np. ja poprawiam angielski, to piszę dzień później, czyli np. 11 maja.

Jest to nadal ten sam egzamin i teoretycznie mamy łatwiej (wg niektórych), bo możemy znać już odpowiedzi, ale ja podchodzę do tego na zasadzie wzajemnej uczciwości, bo przecież jak ktoś poprawia maturę, to nie po to pracował cały rok, żeby na końcu oczukiwac, prawda? :)

Ale jak piszesz maturę pierwszy raz, to tak - te w.w. terminy są oficjalnymi dla wszystkich z rocznika ''93 w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować