Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Ja zapytam nieco obok ale na temat. :)

Co polecacie na koncentracje w czasie matury? Napić się kawy? Wstać dużo wcześniej? Zjeść coś słdkiego (ponoć czekolada z orzechami uspokaja?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 09:07, JackXPPL napisał:

Co polecacie na koncentracje w czasie matury? Napić się kawy? Wstać dużo wcześniej? Zjeść
coś słdkiego (ponoć czekolada z orzechami uspokaja?)


I tak nie będziesz mógł spać, więc ten problem odpada. Kawy nie pij, da Ci kopa na 15 minut, potem wszystko wróci do normy. Czekolada na pusty żołądek (nie wspomniałeś o śniadaniu) to zły pomysł.
Chill, przewietrz pokój, wyśpij się ładnie, przygotuj wszystko (garniak, materiały itd.) wieczorem, żebyś rano nie latał po domu. Lekkie śniadanie (nawet jakaś drożdżówka, byle nie za słodka, bo Cię zmuli) i jazda.
Pierwszy egzamin najgorszy, później pójdzie z górki - prezentację pykniesz ot tak, bo jest chyba na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 09:07, JackXPPL napisał:

Co polecacie na koncentracje w czasie matury? Napić się kawy? Wstać dużo wcześniej? Zjeść
coś słdkiego (ponoć czekolada z orzechami uspokaja?)


Stoperan :)

A tak serio - wyluzuj, wszystko na spokojnie, czasu jest dużo na napisanie wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 10:48, Evertsen_Dante napisał:


> Co polecacie na koncentracje w czasie matury? Napić się kawy? Wstać dużo wcześniej?
Zjeść
> coś słdkiego (ponoć czekolada z orzechami uspokaja?)

Stoperan :)

A tak serio - wyluzuj, wszystko na spokojnie, czasu jest dużo na napisanie wszystkiego.


Ja się czuje jak przed sprawdzianem, a nie jak przed maturą. W piątek za tydzień dopiero będzie coś ciężkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 12:04, Heimdallr napisał:

Właściwie to była łatwiejsza, niż myślałem... Jeśli inne matury też takie będą, to super.


Z komentarzy, które obecnie czytam wynika, że faktycznie było łatwo. Wiedząc nawet jakie były tematy na wypracowanie też nie było tak źle. Ze swojej strony, jakbym musiał pisać to nie wiem, czy nie wybrał bym "Dziady"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Spotykam się z wami tutaj kolejny rok. Poprzednio udało mi się zdać wszystkie przedmioty, wraz z rozszerzonym angielskim bezproblemowo z bardzo dobrymi wynikami, lecz z matematyki miałem 24% a z poprawki 22%. Jestem kompletna noga, teraz będzie trzecie podejście, mam nadzieję że w końcu zaliczę tę sukę ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Test z czytania ze zrozumieniem dość podchwytliwy choć tekst prosty i przyjemny.
Wypracowanie oczywiście drugie. Dobrze że nie trzeba było się wykazywać szeroko zakrojoną znajomością Lalki. Ogólnie, w miarę pozytywistycznie.
Oby matma była równie przyjemna :)

A tak btw. to śmiać mi się trochę chciało z ludzi, którzy się stresowali. U mnie była siła spokoju i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakich stron korzystacie aby przeglądać komentarze ludzi na bieżąco? :) I z jakiej żeby jak najszybciej sprawdzic dobre odpowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 12:16, Piotr13PL napisał:

Witam wszystkich. Spotykam się z wami tutaj kolejny rok. Poprzednio udało mi się zdać
wszystkie przedmioty, wraz z rozszerzonym angielskim bezproblemowo z bardzo dobrymi wynikami,
lecz z matematyki miałem 24% a z poprawki 22%. Jestem kompletna noga, teraz będzie trzecie
podejście, mam nadzieję że w końcu zaliczę tę sukę ; )


A ja nie nadal zastanawiam, jak można matmy nie zdać mając kartę wzorów (to jest mało powiedziane, bo w tej karcie jest wszystko OPISANE)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

What the... Już z godzinę po maturze i jeszcze nikt nie jęczy na CKE na Kwejku? Czyżby naprawdę było tak łatwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 12:16, Piotr13PL napisał:

Witam wszystkich.


Tak z ciekawości - na ile zaliczyłeś angielski R ?

Dared00 - tematy były banalne, sam prostszych bym nie wymyślił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem - tekst fajny, tylko te pytania dość ciężkie były.
Temat o Dziadach podniósł mi ciśnienie, na szczęście jak zobaczyłem drugi to wykonałem gest zwycięstwa YES!. Akurat obie te lektury przeczytałem w całości :) Czego nie mogę powiedzieć o wielu innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 12:56, ManweKallahan napisał:

Czytanie ze zrozumieniem - tekst fajny, tylko te pytania dość ciężkie były.

Zależy. Maks. punktów raczej mieć nie będę, ale te 18-19 spokojnie. Trzeba było spełnić dużo wymagań na jeden punkt w większości zadań, więc łatwo było o potknięcie.

Dnia 04.05.2012 o 12:56, ManweKallahan napisał:

Temat o Dziadach podniósł mi ciśnienie, na szczęście jak zobaczyłem drugi to wykonałem
gest zwycięstwa YES!. Akurat obie te lektury przeczytałem w całości :) Czego nie mogę
powiedzieć o wielu innych...

Nie czytałem w całości żadnej z tych lektur, jedynie streszczenia + lekcje. Stworzyłem 4 pełne strony tekstu i myślę, że na tyle mocno trzymałem się tematu i próbowałem przewidzieć klucz, żeby te 18 pkt. za temat wciągnąć (bo resztę standardowo na maks. zawsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja przy przygotowywaniu tekstu w brudnopisie myślałem co by tu napisać, żeby wpadły jakieś punkty za walory :)
Tekstu miałem na 3,5 ale mam dość drobne pismo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem - tak przedmówcy. Podchwytliwy

Spoiler

(pytanie z cytatem można interpretować wielorako)


Lanie wody w porównaniu na pisaniu wypracowania. Zapewne z rozwinięcia tematu nie będę miał dużo(nigdy nie strzelam celnie), jednak liczę na punkty, oscylujące przy 70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc wypracowanie na drugi temat byłem przekonany, że Henryk to syn Joanny, napisałem o tym dwa zdania w rozwinięciu i jedno w zakończeniu, czy przez ten błąd będę miał 0 pkt za wypracowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 13:45, kedzior141 napisał:

Pisząc wypracowanie na drugi temat byłem przekonany, że Henryk to syn Joanny, napisałem
o tym dwa zdania w rozwinięciu i jedno w zakończeniu, czy przez ten błąd będę miał 0
pkt za wypracowanie?


Nie... nie wiem, ile stracisz, jakie są przeliczniki, ale obstawiałbym coś koło 3 pkt.

0pkt to praca musi być całkowicie nie na temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 13:48, Heimdallr napisał:

Nie... nie wiem, ile stracisz, jakie są przeliczniki, ale obstawiałbym coś koło 3 pkt.

0pkt to praca musi być całkowicie nie na temat...


Naczytałem się przed chwilą w internecie o błędach rzeczowych, kardynalnych, że za niezgodność z treścią może być zero i trochę mnie to zmartwiło że w sierpniu bede poprawiał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować