Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2007 o 11:37, Arek13 napisał:

Sygnaturka z gry Crysis.


Mi się niestety nie podoba. Czy zrobiłeś coś więcej niż wklejenie rendera na tło lasu? Nie wydaje mi się... Brakuje tu jakichkolwiek efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 12:18, Arek13 napisał:

Mi twoja Buka też się nie podoba.Howgh!

Nie ma to jak honorowe przyjęcie krytyki...

Dnia 09.12.2007 o 12:18, Arek13 napisał:

(a efekciarstwu mówię zdecydowane NIE)

Tia... Tylko render wklejony na tło bez jakiegokolwiek efektu (nawet bez wtopienia) to nie sygnatura. Jakieś efekty muszą być.


BTW: Zna ktoś dobrą stronę z tutkami do PS-a? Nie musi być po polsku, choć taka najbardziej by mnie ucieszyła.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą stronę: http://www.planetrenders.net/

Znajdziesz tu znakomite rendery (nie będziesz musiał już bawić się w wycinanie), a na forum jest sporo świetnych tutoriali.


Zajrzyj też na http://www.deviantart.com/
Jest to scena zrzeszająca zarówno profesjonalnych artystów jak i amatorów. Tu też znajdziesz samouczki, nie tylko do sygnaturek i prac w PS, ale też sztuki tradycyjnej. Poszukaj ich w kategoriach, lub po prostu wpisz w wyszukiwarce "signature tutorial" ;)

Arek13 - dzięki. Tylko wiesz co? To nie jest fotka, gdzie daje się "!0 za 1Q kOffAnY" lub odwrotnie... To, że wypowiedziałem swoje zdanie, to nie oznacza, że musisz krytykować moją pracę (nawet jakby, to wskaż co w niej Ci się nie podoba). Bo co jak co, ale efekciarska ona jak dla mnie nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 12:36, Baal Namib napisał:

Jak podoba wam się mój lay''out w całości robiony samemu ? No oprócz oczywiście Artworków.


Jest znacznie lepszy od poprzedniego :) Ale oczywiście nie może obejść się bez uwag ;P

1. "Moi znajomi" nachodzą na artwork. Może jakaś rameczka? Albo przesuń nieco postacie w prawo.
2. Czarny obrys postaci średnio mi się podoba. Jeśli koniecznie chcesz mieć coś wokół nich, może zastosuj poświatę?

I tyle. Jest ładny i przejrzysty. Niczego więcej nie potrzeba :) Jeśli miałbym oceniać, daję 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 12:41, Lesz3yk napisał:

Jest znacznie lepszy od poprzedniego :) Ale oczywiście nie może obejść się bez uwag ;P


Dzięki ! ;-) no to "Uważaj" :-D

Dnia 09.12.2007 o 12:41, Lesz3yk napisał:

1. "Moi znajomi" nachodzą na artwork. Może jakaś rameczka? Albo przesuń nieco postacie w prawo.


Gdzie na screenie widzisz moich znajomych ?! :-P Nie no. Nie wiem o co Ci tutaj chodzi...

Dnia 09.12.2007 o 12:41, Lesz3yk napisał:

2. Czarny obrys postaci średnio mi się podoba. Jeśli koniecznie chcesz mieć coś wokół nich,
może zastosuj poświatę?


Tak, tylko szczerze się przyznam, że do końca wycinać nie umiem, więc dałem tutaj czarny "stroke inside" :-D I nie widać niedowycinków, że tak to nazwę ;-)

Dnia 09.12.2007 o 12:41, Lesz3yk napisał:


I tyle. Jest ładny i przejrzysty. Niczego więcej nie potrzeba :) Jeśli miałbym oceniać, daję
8/10.


Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2007 o 12:41, Lesz3yk napisał:

1. "Moi znajomi" nachodzą na artwork. Może jakaś rameczka? Albo przesuń nieco postacie w prawo.


Już wiem o co chodzi, chodzi o ten napis w nagłówku ? ;-) Przewiduję tam dać półprzeźroczyste tło ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 12:45, Baal Namib napisał:

Gdzie na screenie widzisz moich znajomych ?! :-P Nie no. Nie wiem o co Ci tutaj chodzi...

Chodzi mi o zakładkę "Moi znajomi" na nagłówku. Obok "Strona główna" ;)

Dnia 09.12.2007 o 12:45, Baal Namib napisał:

> 2. Czarny obrys postaci średnio mi się podoba. Jeśli koniecznie chcesz mieć coś wokół

Dnia 09.12.2007 o 12:45, Baal Namib napisał:

Tak, tylko szczerze się przyznam, że do końca wycinać nie umiem, więc dałem tutaj czarny "stroke
inside" :-D I nie widać niedowycinków, że tak to nazwę ;-)

To w takim wypadku radzę zastosować miękkiego blura 3 - 6px

Dnia 09.12.2007 o 12:45, Baal Namib napisał:

Dzięki wielkie.

Nie ma za co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 12:56, Baal Namib napisał:

Hm, nie wycinam blurem... Wycinam tym narzędziem nowym w CS3 ;-)


Nie wiem, nie mam CS3. Tyle, że blur służy do zmiękczania krawędzi ;) Dzięki temu będą mniej widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 13:03, Baal Namib napisał:

Masz gdzieś do tego Tutka ? Czy chodzi Ci o rozmycie ?



Masz tego faceta jako osobną warstwę?
Jak maz go już całego zaznaczonego to naciskasz:
Select ---> Modify ---> Border ok.2-3px.
I wtedy gausian blur na 1.5 - 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 13:28, Laska-z-Polski napisał:

Pierwsza praca w Photoshopie - dwie wersje :) Przy okazji powiedzcie mi, gdzie mogę dodać cień
do jakiejś warstwy ;P


Druga praca jest ładniejsza. Cień do warstwy dodajesz w jej właściwościach. Po otwarciu okna wciskasz "Drop shadow" i ustalasz jego wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 13:28, Laska-z-Polski napisał:

Pierwsza praca w Photoshopie - dwie wersje :) Przy okazji powiedzcie mi, gdzie mogę dodać cień
do jakiejś warstwy ;P


"Auuu... " - pomyślał Rumcajs
"Niech ta laska lepiej poczyta więcej tutków, i się nauczy że sigi robie się w rozmiarach ok. 120x 430 " - rzekł
I choć z natury Rumcajs jest nieustępliwy, i wytyka we wszystkim błędy, tym razem powiedział:
"Baw sie więcej efektami, czytaj tutki, a cos z ciebie wyrośnie ;) ", po czym dodał "Napisz do mnie na GG (w opisie nr.) to ci pokażę kilka sztuczek"


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się,Lesz3yk. Ty wypowiedziałeś swoją opinię, a ja swoją.Ja twojej pracy nie skrytykowałem-tak samo jak ty wypowiedziałem swoje zdanie o twojej pracy,jak ty o mojej.Co mi się w twojej pracy nie podoba-chodzby brak ramki, która jest rzeczą podstawową i napis-jak dla mnie trochę za mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować