Zaloguj się, aby obserwować  
Markus89

Recenzje - wątek dla piszących

131 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2006 o 21:53, Luke Shadow napisał:

Mam pytanie; Trzeba pisac recenzje gier, ktore niedawno wyszly czy mamy wolna reke?


Kto co lubi/może napisać ;]
Tutaj nie prowadzę rekrutacji, jeżeli ktoś napisze extra reckę to owszem może liczyć na współpracę.
Swoje prace wrzucaj tutaj: http://www.mytempdir.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 22:54, Pediator napisał:

Ja chciałbym współpracować z jakimś serwisem internetowym i robić dla niego recenzje


Nie ma nic od razu. Trzeba się najpierw wykazać.

Proponuję umieszczenie swojej pracy tutaj: http://www.mytempdir.com/

Na forum jest kilka osób które prowadzą wortale o grach i może ktoś się zainteresuje twoją pracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:04, Markus89 napisał:

> http://www.mytempdir.com/1073293

Hmmm ja bym takiej wielkości tekst zaliczył do wstępu :P To dosłownie kilka zdań na temat gry.
Póki co myślę, że nie masz szans na pracę w jakimkolwiek wortalu. Musisz pisać dłuższe teksty
- to podstawa.

Wiesz pisałem to z nudów w wakacje i zajęło mi to z 30 minut więc się nie dziw że krótkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:04, Markus89 napisał:

Hmmm ja bym takiej wielkości tekst zaliczył do wstępu :P To dosłownie kilka zdań na temat gry.
Póki co myślę, że nie masz szans na pracę w jakimkolwiek wortalu. Musisz pisać dłuższe teksty
- to podstawa.

Za podstawę tego bym nie uznał. Najważniejsze jest rozeznanie w środowisku gier i umiejętność wystawienia grze subiektywnej oceny i konstruktywnej krytyki. Jednak sposób przedstawienia recenzji(w tym wypadku jej długości) zależy od woli recenzenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:12, el-coyote napisał:

> Hmmm ja bym takiej wielkości tekst zaliczył do wstępu :P To dosłownie kilka zdań na temat
gry.
> Póki co myślę, że nie masz szans na pracę w jakimkolwiek wortalu. Musisz pisać dłuższe
teksty
> - to podstawa.
Za podstawę tego bym nie uznał. Najważniejsze jest rozeznanie w środowisku gier i umiejętność
wystawienia grze subiektywnej oceny i konstruktywnej krytyki. Jednak sposób przedstawienia
recenzji(w tym wypadku jej długości) zależy od woli recenzenta.

Dzięki za wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:08, Pediator napisał:

Wiesz pisałem to z nudów w wakacje i zajęło mi to z 30 minut więc się nie dziw że krótkie.


Nie wiem czy wiesz, ale praca recenzenta to wcale nie jest sielanka. Grze trzeba poświęcić kilka, lub nawet kilka dziesiąt godzin a następnie przez jakiś czas siedzieć nad tekstem. Nie można tego robić z nudów. To co zamieściłeś w moim toku rozumowania wykreśla cię automatycznie z listy rezerwowych.

Oczywiście odmienić to może twoja pełna praca zawierająca minimum 7 tysięcy znaków ze spacjami (ogólna norma znaków w recenzji zamieszczanych na wortalach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:12, el-coyote napisał:

Najważniejsze jest rozeznanie w środowisku gier i umiejętność
wystawienia grze subiektywnej oceny i konstruktywnej krytyki.


Of course

Dnia 20.11.2006 o 23:12, el-coyote napisał:

Jednak sposób przedstawienia
recenzji(w tym wypadku jej długości) zależy od woli recenzenta.


Jasne... znajdź mi jeden wortal prezentujący krótkie recki. Chodzi o to, że recenzent wykonuje swój obowiązek i musi go wykonać najlepiej jak potrafi. Recenzja powinna być w miarę długa tak aby czytelnik zapoznał się z grą. Recenzja powinna też pomóc (co jest w sumie jej celem) w wyborze: kupić czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:16, el-coyote napisał:

> Dzięki za wsparcie.
Niestety w Twoim przypadku - wyszło to na minus ;-).

Wiem wiem ale zrozumcie to były wakacje grałem, robiłem recenzje, tworzyłem stronę i chciałem po prostu sprawdzić jak to jest . Nawet po tych 30 minutach pisania byłem trochę zmęczony bo popełniłem błąd : Nie napisałem sobie tej recenzji na kartce tylko od razu przelewałem swoje myśli na ekran monitora. Poza tym praca recenzenta jest bardzo męcząca i odpowiedzialna. I wiem że stworzenie 1 ale profesjonalnej recenzji zajmuje wiele godzin a niekiedy kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:20, Markus89 napisał:

Jasne... znajdź mi jeden wortal prezentujący krótkie recki. Chodzi o to, że recenzent wykonuje
swój obowiązek i musi go wykonać najlepiej jak potrafi. Recenzja powinna być w miarę długa
tak aby czytelnik zapoznał się z grą. Recenzja powinna też pomóc (co jest w sumie jej celem)
w wyborze: kupić czy nie.

Widzę, że problem wynika z terminologii. Recenzją może być opinia gramowicza na forum :). Jest w tym pewna prawda. Czasem taka krótka ocena jest lepsza od wielgachnej, przewalonej zbędnymi kiczami recenzji. Często się tym sugeruję, gdy chcę sięgnąć po zakup jakieś gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:23, Pediator napisał:

Nawet po tych 30 minutach pisania byłem trochę zmęczony bo
popełniłem błąd : Nie napisałem sobie tej recenzji na kartce tylko od razu przelewałem swoje
myśli na ekran monitora.

A wiesz, że ludzie piszący książki również często piszą odrazu na komputerze? :). Tak jest łatwiej i wygodniej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 23:27, el-coyote napisał:

Widzę, że problem wynika z terminologii. Recenzją może być opinia gramowicza na forum :). Jest
w tym pewna prawda. Czasem taka krótka ocena jest lepsza od wielgachnej, przewalonej zbędnymi
kiczami recenzji. Często się tym sugeruję, gdy chcę sięgnąć po zakup jakieś gry.


Ja tutaj tylko przytoczę post Pediatora:
Ja chciałbym współpracować z jakimś serwisem internetowym i robić dla niego recenzje

Więc nie ma problemu z terminologią ;] Ot może niewłaściwą pracę kolega nam udostępnił. Poczekajmy na jakąś dłuższą i wtedy wyraźmy swoje zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować