Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

StarCraft

1087 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2006 o 19:48, Dann napisał:

Takze przepraszam strasznie :) ale ja osobiście SC-owi na multi mówie NIE : /. I mam nadzieje,
ze to zrozumiecie ;) Thx. No chyba ze jak to Matteos ująłeś ... "Chociaż wielozerowe sumy mogą
mnie przekonać :P" [ROFL]


Nic nie szkodzi, dla mnie też multi "zabija" singlowego Starcrafta. Ale że ten drugi, multiplayerowy SC podoba mi się tak samo (choć to zupełnie inna gra!)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak króciutko na sam koniec :P

BRB -Be right back :P Widzisz nie jest z twoimi skrótami internetowymi az tak źle. :P Btw zacznij grac sobie w WoWa. Tam bez znajomości skrótów to ani rusz - LOLZ, ROFL, LMAO, SOZ, IDD, BRB, AFK, DND, ADD i wiele wiele innych wymyślonych zwykle przez samych graczy. :)

Czy Daggoth wyparował, to nie mam pojęcia. Ale mam równiez nadzieję, ze Blizz nie zapomni o nim tworząc fabułę SC 2 (choćby w zakładce - previously on Starcraft :PP)

Sprawę multi juz wyjasniłem więc: no more comment in this matter :) (i sorry ale i tak byście mnie ogrywali jak nic - chyba ze gracie tak samo sprawnie, jak SI :). A jakbym przegywał, to zebym mogł wziąć load game :P).

Jeszcze raz dzięki za tą rozmowe (Kto wie, moze Info o Stukovie jeszcze sie przyda :P) i Czekamy wszyscy na SC 2 : ) Pozdrowienia.

OVER AND OUT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zapomniał. Parę przydatnych linków.

Porady po polsku dla początkujących na Battle.necie:
http://starcraft.battlenet.pl/?dzial=16 (podstawy)
http://starcraft.battlenet.pl/?dzial=17 (alternatywne serwery)
http://starcraft.battlenet.pl/?dzial=18 (komendy)
http://starcraft.battlenet.pl/?dzial=19 (porady)
http://starcraft.battlenet.pl/?dzial=41 (ikonki)

Link do "kontrowersyjnej" ;] misji z Nintendo 64:
http://www.starcraft.org/maps/scums/Singleplayer/SingleplayerCampaigns/(1)Resurrection+IV

Oficjalne materiały o SC:Ghost (tu jeszcze są, lepiej się pospieszyć z oglądaniem):
http://www.blizzard.co.uk/ghost/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się nie odzywałem wcześniej, ale dopiero niedawno udało mi się wejść na gram.pl (wcześniej Mozilla uparcie twierdziła, że strona www.gram.pl nie istnieje :)). Z tego, co tu widzę, to wcale nie jesteś taki cienki, jak pisałeś (chyba, że tylko szpanujesz ;)) - więc na 1 na 1 z Tobą się nie odważę (pisałem coś o moim doświadczeniu w multi - prawdopodobnie w 2-3 minuty góra byłoby po mnie). Ale jak znajdzie się jeszcze ktoś chętny, to możemy spróbować jakąś rozgrywkę drużynową (myślę, że 2-3 "cieniasów" na Ciebie jednego powinno być sprawiedliwie ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 17:45, Blackhand napisał:

myślę, że 2-3 "cieniasów" na Ciebie jednego powinno być sprawiedliwie ;)).


Takich super-początkujacych to być może. Ale ja naprawdę nie jestem dobry. Chociaż "newbie" też to mnie nie pasuje ;] Po prostu lubię tę grę i wiem co nieco, ale nigdy nie miałem tyle chęci, by nauczyć się grać na serio. Po kilkunastu grach człowiek się trochę wyrabia. Dla dopiero zaczynających rzeczywiście wygląda to strasznie (O matko! Jakiś Pro!). To tylko złudzenie - po prostu taki gracz przestawił się na grę w multi, a do "wymiatacza" mu jeszcze daleko. Jak by to rzec, mocny w klawiaturze: czyli zna teorię, a praktyka jeszcze na etapie treningu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

""Sorry, że się nie odzywałem wcześniej, ale dopiero niedawno udało mi się wejść na gram.pl (wcześniej Mozilla uparcie twierdziła, że strona www.gram.pl nie istnieje :)).""

Hmm... a to ciekawe. Miałem dokładnie to samo przez cały ostatni wieczór, noc i część następnego dnia : / A uzywam Firefoxa. Moze to u CDP jakieś problemy techniczne miały miejsce :S ... No idea.

A co do gier online - jeszcze kilka miesięcy temu grałem w WoWa na serverze o low pop : ) Teraz juz nie grywam w nic : /. A RTSy na multi nigdy mnie nie przekonały (tak generalnie): zawsze przegrywałem, gdyz nigdy nie miałem dość czasu na spokojne zaplanowanie strategii i sił obronnych/ofensywnych ; ).
RTS na multi to IMO bardziej zręcznościówka lub gra na czas (czytaj: kto szybciej klika) niż strategia. A Starcraft jest tu najlepszym tego przykładem.

PS. napisałem tą moją opinię o RTSach (w tym i o SC) na multi tylko po to aby ten post nie był off topic ; ). Początkowo chciałem jedynie wspomnieć o tym, ze ja tez nie byłem w stanie wejść na gram.pl : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 23:32, Dann napisał:

Hmm... a to ciekawe. Miałem dokładnie to samo przez cały ostatni wieczór, noc i część następnego
dnia : / A uzywam Firefoxa. Moze to u CDP jakieś problemy techniczne miały miejsce :S ... No
idea.


Wałkowane to jest w wątkach o problemach technicznych. Ogólnie: "było źle, jest ok, nie wiadomo, kiedy znów będzie źle". Czyli norma.

I coś na temat: jeśli ktoś chciałby bezstresowo zacząć grę na Battle.necie, to służę pomocą. Porady, gra inaugurująca ;] i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

""Wałkowane to jest w wątkach o problemach technicznych. Ogólnie: "było źle, jest ok, nie wiadomo, kiedy znów będzie źle". Czyli norma.""

Aha jezeli to norma, to Ok ... :PP Juz myslałem, ze to coś u mnie :P.
I niestety dla mnie, gdyż staram sie z założenia nie przeglądać wątków o problemach technicznych :)) (w ogóle). I właśnie dlatego o takich "normach" człowiek dowiaduje sie na forum traktującym o czyms zupełnie innym (np. o Starcrafcie ;P).

A odnośnie tematu (bo cos trzeba przecież napisać :P): SC jest świetny ale nie na multi (L0L) - temat poruszony :P)
Ale mam jedną poradę dla beginnerów : grajcie Zergami ;P Jest to najłatwiejsza i zarazem dość skuteczna w graniu rasa. Protossi zazwyczaj z nimi przegrywają (i do tego trzeba umieć nimi grać), a Terranie ... no cóż nimi gra sie dość ciezko ale jak ktos lubi wyzwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 00:46, Dann napisał:

Ale mam jedną poradę dla beginnerów : grajcie Zergami ;P


Cóż, nigdy nie mogłem się przekonać do robali. Ale widząc, co wyrabiają z nimi dobrzy gracze, czuje się respekt. Mądrzy ludzie mówią, że Zerg uczy gry w polu i szybkiej ekspansji - bez tego się ginie.

Dnia 01.09.2006 o 00:46, Dann napisał:

Protossi zazwyczaj z nimi przegrywają (i do tego trzeba umieć nimi grać),


Powiedzmy, że średni gracz Protoski będzie miał cieżko ze średnim graczem Zergowskim. Bo takie generalizowanie nie ma sensu - Protosi mają swoje sposoby na pozbycie się Roju, ale to wymaga precyzyjnej gry. Zerg może grać dość lekko, ze stratami. Za to strata na początku kilku zealotów może doprowadzić do porażki. Nie mówiąc już o tym, że jeśli wcześnie nie osłabi się Zerga, pod koniec gry będzie zalewał nas masą. A tego nie wytrzyma nawet najlepszy Protoss.

Dnia 01.09.2006 o 00:46, Dann napisał:

a Terranie ... no cóż nimi gra sie dość ciezko ale jak ktos lubi wyzwania :)


Po opanowaniu Terran wyczynia się cuda. Kilka ghostów i nie ma Carrierów, Marines i medyczki to zgroza Zerga. Ta rasa ma swoje mordercze strategie - jak choćby EMP + Nuke na budynki Protosów. Ale i początkujący mogą spokojnie grać: dobra obrona i czołgi pozwalają czuć się dość pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Cóż, nigdy nie mogłem się przekonać do robali"

Ja tez - są takie oślizgłe :P)

""...Bo takie generalizowanie nie ma sensu - Protosi mają swoje sposoby na pozbycie się Roju, ale to wymaga precyzyjnej gry...""

Czy ja wiem ? Wymaga dla Protossa DUZO szczęścia :). I trzeba umiec się posługiwać czarem Psionic storm !!! A to mało kto potrafi. Aha i jeszcze jedno: mozna podarować sobie armie samych Dragoonów czy Zealotów (w szczególności Dragoonów , bo kilka razy juz cos takiego widywałem) bo to na dłuższą metę konczy sie zalaniem zerlingami (w przyp. Dragoonów) lub hydrami/lurkerami (w przyp Zealotów). A jak zaczną pojawiac się Ultraliski, to w zasadzie juz po tobie :PP. Takze musisz sie spieszyć :). Oczywście to zalezy jeszcze od tego, z kim grasz. Ale mówie to z własnego (skromnego ale zawsze :P) doświadczenia.
BTW Nigdy nie miałem szczęścia dojść do Reaverów (LOL) - moze one byłyby dobre na obrone :S

A co do Terran ... Mysle, ze to najpoteżniejsza rasa w tej grze - tylko, ze trzeba niestety UMIEĆ nią grać (a to nie łatwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Starcrafcie nie chodzi o mase tylko o dobre combo jednostek, dobry counter build-up do przeciwnika i zrozumienie gry i to sprawia że SC nie jest nudne ani łatwe. Żeby zabić DOBREGO przeciwnika (nie pierwszego lepszego^^) trzeba się ostro namęczyć i kombinować.
Nie mozna powiedziec która rasa jest najpotężniejsza- jest kilka match upów (mu) które są troche gozej zbalansowane (imba) np. P > T, Z >P, T > Z (Prot, Zerg, Terr) Co nie zmienia faktu że tych gier nie da się wygrać ( poprostu jest to trudne). Tak samo nie ma jednostki defensywnej- bo po prostu nie można grać defensywnie jeśli chce sie wygrać. Gra zerga w dużej mieze zalezy od mapy z racji tego że trzeba okrązać przeciwnika co jest bardzo trudne (flanking), przy czym protoss trzyma jednostki w kupie.
Jeśli ktoś miałby ochote zacząć grać (badź nauczyć się DOBRZE grać) to piszcie na mojego GG 8687558 albo dodajcie mnie do Flisty na Battlenecie (komenda /f a) nick Terranoova. Pomoge z każdą rasą i zapodam przydatnymi linkami. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ... tu niestety musze stwierdzić jedną przykrą rzecz. Ze względu na bardzo duze zróżnicowanie ras w SC, balans pomiędzy nimi nie zawsze jest taki idealny jak, co niektórzy uwazają. I chyba nikt tu nie zaprzeczy. Takie duże zróżnicowanie jest jak najbardziej Ok ale pod kątem fabuły w Singleplayer. Natomiast na multi juz nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 20:32, Dann napisał:

No właśnie ... tu niestety musze stwierdzić jedną przykrą rzecz. Ze względu na bardzo duze
zróżnicowanie ras w SC, balans pomiędzy nimi nie zawsze jest taki idealny jak, co niektórzy
uwazają. I chyba nikt tu nie zaprzeczy.


Balansu idealnego nie ma, bo to niemożliwe, gdy chce się zachować różnorodność. Mówiąc, że rasy są zbalansowane, najczęściej ma się na myśli fakt rekompensowania wad danej rasy. Przykładowo, obrona Protosów jest tragiczna w porównaniu z Terranem. Protos nadrabia to mobilnością: Dragoony i Zealoci poruszają się bardzo szybko, co umożliwia szybkie przerzucanie wojsk po mapie. Zerg mający średnią obronę bazy porusza się jeszcze szybciej, ale jego jednostki są słabsze. I tak dalej. Sztuka polega na tym, aby wykorzystywać plusy swojej rasy. I to jest najtrudniejsze - przykładowo ja ciągle mam problem Protoss vs terrańskie czołgi. Ale początkujący jestem, jeszcze się wyrobię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matteos:
Goony + obs zabijają miny i idą pierwsze, za nimi zealoty (co by na minach nie padły) Dodatkowo Arbiter ze Statis Fieldem i po tankach >:) oczywiscie możesz jeszcze brać do Shuttle''a 4 zealoty i dropowac nimi prosto na tanki (tank ma splash damage więc sam sie pozabija) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 13:49, Hitmanu napisał:

Goony + obs zabijają miny i idą pierwsze, za nimi zealoty (co by na minach nie padły) Dodatkowo
Arbiter ze Statis Fieldem i po tankach >:) oczywiscie możesz jeszcze brać do Shuttle''a
4 zealoty i dropowac nimi prosto na tanki (tank ma splash damage więc sam sie pozabija) pozdro


Arbiter to już raczej "late game", a czołgi zwykle przyjeżdżają zapukać do mnie wcześniej ;) Trochę usprawniłem rozbudowę, by szybciej dojść do Obserwatorów i jakoś idzie. Vulture jest strasznie tani, całe chmary się tego pchają po Dragoony. Ale już tak łatwo mnie nie minują, dobra nasza :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 17:47, Maxtreme napisał:

gram se na battle necie a tu że trzeba ściągnąć nowszy patch ściągam i pisze że błąd nie działa
co robić pomocy


A jak ten błąd wygląda? Zrób screena albo przytocz treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować