Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2007 o 17:54, marcin112 napisał:

czemu? Bo sama jests licealistka?


Chyba nie doczytałeś. Skoro chciałaby mieć mundurek, to chyba nie jest. Moim zdaniem to rozwiązanie jest do kitu, bo ja to interpretuję jako ograniczenie mojej wolności gwarantowane przez Konstytucję (może jestem w błędzie). Mimo wszystko, asska, wyprowadź mnie i marcina112 z błędu, jeśli taki popełniamy kwalifikując cię do którejś z grup wiekowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 08:55, Zebek napisał:

Idea mundurkow jest dobra
W szkole przestaje byc robiona rewia mody i zacieraja sie granice miedzy tymi bogatymi i biednymi


Chodzisz jeszcze do podstawówki albo gimnazjum?? Bo jeśli tak to jesteś pierwszą osobą (mi znaną) której mundurki się podobają.A jeśli jesteś już po gimnazjum to łatwo ci mówić bo ty wtedy takiego mundurka nosić nie będziesz.

A jeśli chodzi to to że bogaci naśmiewają się z biednych bo noszą gorsze ciuchy to tylko świadczy o ich inteligencji.
Na koniec dodam że w gimnazjum do którego chodze uczęszczają uczniowie mniej i bardziej zamożni ale nik nie naśmiewa się z wyglądu (w tym ubioru) drugiej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak skonczylem szkole srednia
Czy mundurki sa fajne?
Spojrzmy na Oxford czy Cambidge tam wszyscy nosza mundurki i jakos to nie plywa negatywnie na stosunki tam panujace
Widac szkola do ktorej uczeszczasz jest ewenementem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 08:55, Zebek napisał:

Idea mundurkow jest dobra
W szkole przestaje byc robiona rewia mody i zacieraja sie granice miedzy tymi bogatymi i biednymi

Jasne :P nie mówiąc już o tym, że jeżeli kupisz mundurek, który będzie miał nawet praktycznie taki sam krój, to jeżeli zapłacisz za niego kilka stów więcej to nie będzie tego widać? nawet w samym materiale lepszej jakości, dalej mamy wszelkie dodatki pasek, buty, łańcuszki, plecak, zegarek, cokolwiek, myślisz, że jak ktoś będzie chciał pokazać, że ma dzianych starych to nie pokarze tego? nawet gdyby trzeba było chodzić w workach po ziemniakach, to by było widać, kto ma więcej, a kto mniej kasy. A dla każdego będzie to dodatkowy wydatek, na ciuch, który będzie tylko do szkoły.

A licealiści też niech się tak nie cieszą:) mundurek obowiązkowy miał być dla podstawówek i gimnazjów, ale dyrektor może też zarządzić obowiązek noszenia mundurków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roman Giertych-co sądzicie o jego pomysłach????
Odpowiem krótko: BUUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA
BUUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mateusz9214 Nie twierdzę, że wszyscy, tylko część.

Genosuke

Jak wyżej, tylko że chodziło mi także o to, że poziom zachowanbia się obniżył, dawniej jak taki 6to klasista, wpadł na korytarzu na 8moklasiste, mimo, że tamten sam aniołem nie był to spojrzał się na tamtego i już nie latał tak, a teraz co nauczycieli jest za mało aby wszyscy uczniowie na nich wpadali. A co do poziomu to zależy nie tylko od poziomu szkoły, ale od indyuwidualnych chęci, jak ktoś chce to mu nawet pomieszane plany nauczania nie przeszkodzą, ale prawda jest taka, że na samym początku, kiedy nie było wiadomo jakie programy mają obowiązywac to sami nauczyciele nie wiedzieli czego uczyć, to co uczniowie mieli zrobić? Ci co mieli średnie chęci, je stracili.

Co do poglądów pana G. na inne sprawy to zgadzam się, że czasem potrafi mnie wręcz zwalić z nóg swoim brakiem tolerancji- najłagodniejsze słowo- dla wszelkiego rodzaju odstępstw od jego "idealnego" świata. Podoba mi się porządek jaki chce zaprowadzić - szczególnie godzina policyjna dla dzieciaków, ale co do niego jako osoby to mam kontrowersyjne odczucia.

Pracę na pewno mają jak w banku, tylko kto to wytrzyma bez prawdziwego powołania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 09:25, kordzio1 napisał:

> Idea mundurkow jest dobra
> W szkole przestaje byc robiona rewia mody i zacieraja sie granice miedzy tymi bogatymi
i biednymi
Jasne :P nie mówiąc już o tym, że jeżeli kupisz mundurek, który będzie miał nawet praktycznie
taki sam krój, to jeżeli zapłacisz za niego kilka stów więcej to nie będzie tego widać? nawet
w samym materiale lepszej jakości, dalej mamy wszelkie dodatki pasek, buty, łańcuszki, plecak,
zegarek, cokolwiek, myślisz, że jak ktoś będzie chciał pokazać, że ma dzianych starych to nie
pokarze tego? nawet gdyby trzeba było chodzić w workach po ziemniakach, to by było widać, kto
ma więcej, a kto mniej kasy. A dla każdego będzie to dodatkowy wydatek, na ciuch, który będzie
tylko do szkoły.

A licealiści też niech się tak nie cieszą:) mundurek obowiązkowy miał być dla podstawówek i
gimnazjów, ale dyrektor może też zarządzić obowiązek noszenia mundurków:)

Popieram i to zdecydowanie!! bo przecież to że jest sie bogatym nie pokazuje sie wyłącznie przez ubrania! Ale w większości brzez przeróżne gadżety jak właśnie zegraki, telefony czy otwarzacze Mp4! Po drugie moim zdaniem to szkoła powinna decydować o tym że takie mundurki mają zostać wprowadzone w danej szkole a nie nasz Roman! i oczywiście sam koszt! mundurków! bo przecież 10 zł to napewno kosztowac nie będzie więc dla biednych jest to może i spory wydatek finansowy! Myśle że nie powinniśmy sie wzorować na Anglii! Jak tam mają mundurki to niech se noszą ale co z tego! to że zaraz tam tak jest to unas też tak mósi! Powiem szczerze ze nie rozumiem Romana! co chwile ma jakieś pomysły! ostatnio słyszałem że chce wprowadzić religie do średniej! no głupota! ajkie go pomysły jeszcze złapią az strach pomyśleć! pewnie coś typu obowiązkowego noszenia krzyża na szyji na znak że sie jest katolikiem! Nie rozumiem dlaczego taki człowiek jest ministrem oświaty pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Anglii sa mundurki tylko, ze państwo daje pieniądze na ich zakup. Podobnie jest z ksiażkami, których ceny są baaaaardzo niskie. Tak niskie, ze uczniowie mają ich dwa komplety, jeden w szkole, a drugi w domu. A Romek kombinuje jak koń pod górę, by tylko swoje chore pomysły uchwalić i nie ponieść kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Co myslę o pomysłach G.? No coż - najłatwiej określić to mianem paranoja do kwadratu.

mundurki w szkołah nie zmienią NIC, jesli chodzi o tzw "rewie mody" w szkolach - Sposobow na zademonstrowanie kasiastych rodzicow jest wiele - a nie dadza rady zabronic wszystkiego. Mundurki odnioslyby tylko jeden skutek - uderzylyby powaznie po kieszeniach osoby, ktorym i tak sie nie przelewa. W ten oto sposob dziecko zamiast cieplej kurtki na zime, czy butow, bedzie mialo bezuzyteczny mundurek, z ktorego i tak szybko wyrosnie (podstawowka) a nawet jesli nie - to i tak trzeba rodzinka bedzie musala pieniadze wywalic w bloto na mundurek do gimnazjum. Nie ma tez co gadac na temat oszczedznosci- ze mundurek bedzie tanszy od normalnego ubrania - bzura - jesli komus sie nie przelewa, to nie bedzie kupowal niewiadomo czego.

Zaś co do religii w szkolach srednich - jest to uderzanie w wolnosc wyznania, wiec chyba wiecej na ten temat nie musze dodawac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi poprostu brak słów na to wszystko. Te jego mundurki nic nie dadzą, ale jeśli Giertych twierdzi, że w ten sposób jakos pomorze ... =/ I tak bedzie wiadomo kto jest bogatszy, a kto nie. Jedni będą mieli np. nowe mundurki, a inni używane i tak dalej.... Pozatym ubrania nie są jedymym sposobem na pokazanie ile kasy mają rodzice.

Co do książek to ja też nie rozumiem po co nam ich tyle. Codziennie trzeba nosić kilka kg do tej szkoły =/

A religia w szkołach średnich? -Totalna głupota ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 00:22, szymonek-20 napisał:

W Anglii sa mundurki tylko, ze państwo daje pieniądze na ich zakup.


A myślisz że nasze państwo: Polska, a raczej jej władze zechcą opłacić zakup mundurków? Minister edukacji, pan Giertych nie zapłaci przecież z własnej kieszeni, musiałyby pójść na to pieniądze państwowe. Nawet jeśli pan Giertych ma dobre intencje, to Kaczyńscy będą woleli wyremontować kolejną fontannę koło Pałacu Prezydenckiego, niż opłacić jakieśtam mundurki. Zarządzą, że mundurki uczniowie muszą zakupić na własną rękę... będzie to wydatek rzędu około 100zł. Niektóre rodziny nie pozwolą sobie na takie udogodnienia. Zaczną się protesty. Giertych będzie chciał wyciskać z ludzi pieniądze dla kraju(czyt. Kaczyńskich). Już i tak żyjemy w tak absurdalnych warunkach, gdzie wicepremierowie, pan Lepper i pan Giertych kpią sobie z uczciwych obywateli i hańbią swoje stanowiska, odwracając uwagę społeczeństwa od spraw istotnie dla kraju ważnych. Przepraszam, zapędzam się do polityki i głupoty władz... ale to są fakty. Widzicie post Vuko Drakkainen''a. ostatnio słyszałem że chce wprowadzić religie do średniej!. To tylko kropla w oceanie odwracania uwagi obywateli, o którym mówiłem.

BTW. Zaskakuję sam siebie, że o ministrze edukacji narodowej, tym, którego imię niezdrowo jest wymawiać, jestem w stanie pisać "pan" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej koleś. Nie rzucaj się do mnie. Wyraźnie napisałem, ze w Anglii sa mundurki, tytlko że państwo daje pieniadze na ich zakup. Nie oznacza to, ze uważam, że Polska da na to kasę. To jest niemozliwe. A giertych cjce teraz wprowadzić, zeby religia liczyła się do średniej ocen. On jest nienormalny. Co to siędzieje w naszym państwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 10:59, szymonek-20 napisał:

Hej koleś. Nie rzucaj się do mnie.


Ja tylko wyrażam swoją opinię, w sposób moim zdaniem nieobraźliwy dla ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

romek to po prostu wor i tyle :P mundurkow mu sie za chcialo.... co mam chodzi ciagle w smierdzacym mundurku? czy co ?? chyba ze bedzie ich co najmiej 3 to wtedy zdazy sie wyprac... lepiej niech ten imbecyl da przyklad i sam wlozy mundurek i pomiata w nim do usranej smierci.. ale ja mam na to wylane bo chodze juz do 1 lo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 00:38, Iras. napisał:

Zaś co do religii w szkolach srednich - jest to uderzanie w wolnosc wyznania, wiec chyba wiecej
na ten temat nie musze dodawac....


Gdzie widzisz uderzanie w wolność wyznania w tym, że ocena z przedmiotu dla chętnych będzie się im wliczać do średniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 11:17, vip konius napisał:

romek to po prostu wor i tyle :P mundurkow mu sie za chcialo.... co mam chodzi ciagle w smierdzacym
mundurku? czy co ?? chyba ze bedzie ich co najmiej 3 to wtedy zdazy sie wyprac... lepiej niech
ten imbecyl da przyklad i sam wlozy mundurek i pomiata w nim do usranej smierci.. ale ja mam
na to wylane bo chodze juz do 1 lo :D



Co najmniej 3 mundurki = jakies 300 zl. wywalone w bloto.

A ja gdybym miala miec mundurek, to bylabym wredna i w ostatecznosci miala tylko i wylacznie jeden.,... :P a jesli zaczalby smierdziec - nie moj problem :P Pomijajac fakt, ze nikt nigdy nie zmusilby mnie do zalozenia spodnicy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 11:18, Mogrim napisał:

Gdzie widzisz uderzanie w wolność wyznania w tym, że ocena z przedmiotu dla chętnych będzie
się im wliczać do średniej?


Chodzilo mi o obowiazkowa religie, nie zas o to ze nieobowiazzkowa bedzie miala sie zaliczac do sredniej - jesl ktos chce miec w niektorych sytuacjach spaprana srednia (bo prowadzacy zajecia sa rozni) to jego sprawa - niech sobie chodzi i slucha bzdu, ktore wygaduje klsiadz czy katecheta - gdy jeszcze chodzilam na religie nie raz gadali o rzeczach, o ktorych najmniejszego pojecia nie mieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować