Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

> Mam pytanie, jako że nie posiadam żadnego kodeksu, a chciałbym zbierać jakąś armie z
> tego uniwersum, albo Tau albo Eldarów. To chciałbym się dowiedzieć która nacja posiada
> silniejsze czołgi? Tau czy Eldarzy?

Czołgami bym się nie sugerował, bo wszystkie czołgi są "słabe". Kosztują kupę punktów i są magnesem na kule, rakiety, lasery itp. Często już w pierwszej/drugiej kolejce są zdejmowane z pola bitwy. A jeśli nie, to ukrywają się gdzieś za lasem czy budynkiem, bojąc się wychylić ^^ Z czołgami Eldarów i Tau jest jeszcze prostsza sprawa, bo mają niski pancerz i są "skimmerami", więc łatwiej je zlikwidować.
Jeśli zależy Ci tak bardzo na czołgach, to wybieraj ten, który ma większy zasięg broni (na tym polega ich prawdziwa siła). Fire prism tank ma zasięg 60". W Tau się nie orientuję, może ktoś inny dopowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 20:39, Nagaroth napisał:

Jak walić na czołgi to graj Gwardią Imperialną a konkretnie Stalowym Legionem i najlepiej
w Apocalypse ^_^


No pewnie, niech od razu stawia armię na 4000 pkt. Na start polecam 200 gwardzistów, 3 leman russy, 3 demolishery, 2x3 sentinele, 3 basiliski, baneblade a resztę uzupełnisz wedle uznania ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.... do tego jeszcze jakieś latajdło stado ogrynów, jeszcze setkę gwardzistów 10 lemonek dla pewności i może jeszcze jednego baneblada dla spokoju ducha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 06:08, Astropath napisał:

No pewnie, niech od razu stawia armię na 4000 pkt. Na start polecam 200 gwardzistów,
3 leman russy, 3 demolishery, 2x3 sentinele, 3 basiliski, baneblade a resztę uzupełnisz
wedle uznania ;P


A co się będzie chłopak krępował i ograniczał?? :P Tylko uważaj, bo jeszcze się posłucha i poleci kupować, a taki sam jeden Shadowsword z Forge Worlda to bez 100 funciaków nie ruszaj. Pół domu po komisach trzeba by opchnąć.

Swoją drogą przeglądam sobie kolejny raz właśnie menu w Forge Worldzie... Gosh, za każdym razem podziwiam jakie naprawdę ciekawe te tanki tam mają. Taki Titan Hunter ze zdejmowaną wieżyczką i pełnym wyposażeniem wnętrza. O Biotytanach już nie wspominając. Cute ^^''

Gdybym wygrał w totka, chyba już wiem na co bym tę kasę przepił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że nudno to porusze następną kwestię :>

Nie wydaje się Wam,że Relic robiąc SS dał wskazówkę co do pochodzenia Blood Raves?
I drugie, jak myślicie, kiedyś GW ujawni kim byli dwaj Primarchowie i ich legiony wykreślone z Index Astrates?

^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 23:18, General Sturnn napisał:

Widzę,że nudno to porusze następną kwestię :>

Nie wydaje się Wam,że Relic robiąc SS dał wskazówkę co do pochodzenia Blood Raves?
I drugie, jak myślicie, kiedyś GW ujawni kim byli dwaj Primarchowie i ich legiony wykreślone
z Index Astrates?

^^


Nie ujawni, zawsze coś musi zostac w sferze domysłów.
A co to za wskazówka, bo w SS nie grałem. Coś związane z 1k Sons?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko, w jakim stopniu to ma jakiś sens i jest wprowadzone "za przyzwoleniem i błogosławieństwem" Rerica. Wiesz, jak patrzyłem co wymyślali już w DC z Word Bearersami to zalatywało małą herezją... ;)

Co do skreślonych legionów... albo, jak pisał Szczur, albo zostawiają sobie je na VIII lub IX Edycję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 19:44, General Sturnn napisał:

A co z Word Bearers było nie tak? :>


Na pewno luzowała mnie miłość wszystkich czterech bogów. Okej, to że Słowa wspierają Chaos Niepodzielny to znany fakt. Ale jakoś mnie śmieszyło gdy Slaanesh ramię w ramię z Khornem oraz Tzeench wespół zespół z Nurglem pomagali im w jednej krucjacie. Bzdura IMHO.

I było coś jeszcze, ale mi z głowy wyleciało... ^^'' Może sobie jeszcze przypomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 18:59, Dexter McAaron napisał:

Zastanawiam się tylko, w jakim stopniu to ma jakiś sens i jest wprowadzone "za przyzwoleniem
i błogosławieństwem" Rerica. Wiesz, jak patrzyłem co wymyślali już w DC z Word Bearersami
to zalatywało małą herezją... ;)

To jeszcze nic w porównaniu z Alfa Legionem w SS, którzy zachowują się jak World Eaters (ciągłe gadanie o rzezi i krwi, to ma być Alfa Legion?!).

Również to nawiązanie do przeszłości Blood Ravens w SS nie traktowałbym jako kanoniczne. Zresztą jeden przedmiot niewiele zmienia. Nadal mogą pochodzić od Thousand Sons lub czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No akurat tak masz kolego,że jesli pojawi sie champion który będzie odnosił zwycięstwa, to wszystkie 4 Bóstwa są mu przychylne wiec to jest ok.

Legion Alfa w SS to faktycznie pomyłka.

A co Blood Ravens bardziej skłaniałbym się ku temu,że wywodzą się z Imperial Fists. Każdy kto choć troche ogarnia świat warhammera wie,że Druga Fundacja została rozpoczeta przez Guillmana, po Herezji, z lojalnych Imperatorowi Legionów I Fundacji.
Tak więc wszelakie spekulacje,że wywodzą się z Thousad Sons są absurdalne i bezpodstawne :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość zakonów późniejszych Powołań ma jeden z członów swej nazwy wzięty od oryginalnego legionu, więc to by sugerowało że primogenitorami Blood Ravens są Blood Angels lub Raven Guard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 21:33, General Sturnn napisał:

No akurat tak masz kolego,że jesli pojawi sie champion który będzie odnosił zwycięstwa,
to wszystkie 4 Bóstwa są mu przychylne wiec to jest ok.


Eeem...w jednej krucjacie?? Może jeszcze mi powiesz że naraz wysyłają do boju Wielkiego Nieczystego oraz Lorda Zmian... :> Oki, jak chcesz, ale IMHO ta akcja ze zdobywaniem miłości wszystkich Bogów naraz i Abbadona (tjaa, już widzę jak Abaddon wspiera jakiegoś samozwańczego apostołka z Word Bearersów) była troszkę naciągana...

Alpha Legionu w SS nie próbowałem, nie miałem już sił, wystarczyło mi przemęczyć się z całą kampanią Orków. ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 22:39, Nagaroth napisał:

Większość zakonów późniejszych Powołań ma jeden z członów swej nazwy wzięty od oryginalnego
legionu, więc to by sugerowało że primogenitorami Blood Ravens są Blood Angels lub Raven
Guard.


Też tak sądziłem, ale po pierwsze ta zasada wcale zasadą nie jest (np. zakony pochodzące od Blood Angels to Angels Sanguine, ale również Blood Drinkers czy Fleshtearers, a od Raven Guard pochdzą Revilers oraz Raptors), a po drugie za warhammer40k.wikia.com

"Because of their name and symbol, it has been theorized that they are a successor chapter of either the Blood Angels or Raven Guard, but this has been denied by Games Workshop."

Co nie zmienia faktu, że od żadnego zakonu który zdradził podczas Herezji Horusa pochodzić nie mogą, jak już napisał General Sturnn, ponieważ druga fundacja nastąpiła po Herezji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 13:47, pkapis napisał:

Też tak sądziłem, ale po pierwsze ta zasada wcale zasadą nie jest (np. zakony pochodzące
od Blood Angels to Angels Sanguine, ale również Blood Drinkers czy Fleshtearers, a od
Raven Guard pochdzą Revilers oraz Raptors), a po drugie za warhammer40k.wikia.com

"Because of their name and symbol, it has been theorized that they are a successor chapter
of either the Blood Angels or Raven Guard, but this has been denied by Games Workshop."

Co nie zmienia faktu, że od żadnego zakonu który zdradził podczas Herezji Horusa pochodzić
nie mogą, jak już napisał General Sturnn, ponieważ druga fundacja nastąpiła po Herezji.


Dużo w tym prawdy własnie nie ma,bo tacy Black Templars tez pochodzą do Imperial Fists. Co wiecej, Blood Ravens tak jak Imperial Fists i Black Templars nie mają rodzimej planety, żyjąc na pokładach Barek Bitewnych i Krażowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam... czy Eldarowie, jako jedna z ras stworzonych przez Pradawnych (Orków pomijam, bo im zwisają takie rzeczy :p), wie o swoim pochodzeniu? Czy też wiedza o ich stwórcach jest traktowana przez Eldarów jako kolejny mit, i owiana jest mgłą tajemnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować