Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2008 o 00:50, Dyzio Diablo napisał:

Tak się zastanawiam... czy Eldarowie, jako jedna z ras stworzonych przez Pradawnych (Orków
pomijam, bo im zwisają takie rzeczy :p), wie o swoim pochodzeniu? Czy też wiedza o ich
stwórcach jest traktowana przez Eldarów jako kolejny mit, i owiana jest mgłą tajemnicy?


Sądzę, że nawet Eldarowie nie mają pełnej świadomości swego pochodzenia. Zakładam, że stosowne zapiski mogą znajdować się w Czarnej Bibliotece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 10:22, Lord Avatar napisał:

Sądzę, że nawet Eldarowie nie mają pełnej świadomości swego pochodzenia. Zakładam, że
stosowne zapiski mogą znajdować się w Czarnej Bibliotece.


Nie wiem czy to prawda, ale na Wikipedii można przeczytać, że:

,,Eldarski panteon z Asuryanem, boskim Królem-Feniksem na czele, stworzył rasę Eldarów. W tamtym okresie nie było jeszcze bariery, która odgradzałaby bogów i śmiertelników."

Jako bibliografię autor podaje 2 i 3 wydanie kodeksu Eldarów i Warhammer Codex: Craftworld Eldar.

Może być też tak, że Eldarowie uważają Pradawnych za swoich bogów. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki rodzaj uzbrojenia jest zamontowany na statku. Ostrzał może być bombardowaniem torpedami z głowicami plazmowymi, lub innymi ładunkami przystosowanymi do zrzutu na powierzchnię planet (np. bomby wirusowe). Powszechne jest też wykorzystywanie baterii laserowych statków, które służą do bardziej precyzyjnych uderzeń (strzał z lancy zdolnej zniszczyć wrogi stek kosmiczny w wrogie zgrupowanie na powierzchni... sweet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 21:04, Grond napisał:

To zależy jaki rodzaj uzbrojenia jest zamontowany na statku. Ostrzał może być bombardowaniem
torpedami z głowicami plazmowymi, lub innymi ładunkami przystosowanymi do zrzutu na powierzchnię
planet (np. bomby wirusowe). Powszechne jest też wykorzystywanie baterii laserowych statków,
które służą do bardziej precyzyjnych uderzeń (strzał z lancy zdolnej zniszczyć wrogi
stek kosmiczny w wrogie zgrupowanie na powierzchni... sweet).

Aha...dzięki a ostrzał z melt może być? atak w W40k to ten ostrzał z laseru jest...nie? Bo taki niebieskawy promień^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 23:04, Maciek2194 napisał:

> stek kosmiczny w wrogie zgrupowanie na powierzchni... sweet).
Aha...dzięki a ostrzał z melt może być?


No melt niespecjalnie- melta to broń krótkiego zasięgu (multimelta też nim nie grzeszy). Strzelanie czymś gorączym w powierzchnię planety trochę mija się z celem. Poza tym to broń przeciwko celom opancerzonym/pojazdom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Dark Angels. Wszędzie czytam o ich mrocznym sekrecie itp itd. czy ktoś może mi coś powiedzieć więcej na ten temat ? Wiem jedynie że zakon ten ściga upadłych aniołów za to że opowiedzieli się za Chaosem, ale więcej nic nie wiem ktoś może mnie oświecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 21:47, Puszkin napisał:

Mam pytanie odnośnie Dark Angels. Wszędzie czytam o ich mrocznym sekrecie itp itd. czy
ktoś może mi coś powiedzieć więcej na ten temat ? Wiem jedynie że zakon ten ściga upadłych
aniołów za to że opowiedzieli się za Chaosem, ale więcej nic nie wiem ktoś może mnie
oświecić ?


Ten sekret to właśnie Fallen Ones- grupa braci która podczas herezji Hoursa odwróciła się od zakonu, przeszła na strone chaosu. Dla Dark Angels to hańba, i gonią ich po całej galaktyce za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 22:34, Puszkin napisał:

Acha, no myślałem że to jeszcze jakiś większy sekret tam skrywają,

Większy O_o Nie ma większej herezji i hańby niż przejście na stronę Bogów Chaosu.

Dnia 20.07.2008 o 22:34, Puszkin napisał:

no skoro ci upadli
są rozsiani po całej galaktyce to czy oni należą praktycznie to jakiegoś zepsutego zakonu

Nie mają raczej żadnej konkretnej organizacji. Jedni doczepiają się do oddziałów Chaosu, inni wędrują samotni, ogólnie to nie ma żadnej konkretnej organizacji pośród nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sekret jest jeszcze taki ze prawa reka <boze jak moj fluf zerdzewial>primarha (czyt. zdrajca> zostal znaleziony na resztce planety aniolkow i bredzil ze "oni go pojmali"(czyt primarha aniolkow) i nie jestem pewien czy to ten primarh czy ten od space wolvs byl w proroczej wizi ktora zapoczatkowala krucjate do oka terroru
p.s. jesli ktos umie to napisac dokladniej albo mnie sprostowac to prosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie musisz mi mówić że herezja, mutant i obcy to trzeba tępić itd :) orientuje się jeszcze w świecie trochę tylko mnie właśnie ciekawiło czy to jakiś większy sekret ;p a z tym że ktoś coś tam bredził to też gdzieś czytałem. ponoć ciekawa informacja o primarchu jest napisana w jednej z książek o Mrocznych Aniołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 22:47, RafiXxx napisał:

Sekret jest jeszcze taki ze prawa reka <boze jak moj fluf zerdzewial>primarha (czyt.
zdrajca> zostal znaleziony na resztce planety aniolkow i bredzil ze "oni go pojmali"(czyt
primarha aniolkow) i nie jestem pewien czy to ten primarh czy ten od space wolvs byl
w proroczej wizi ktora zapoczatkowala krucjate do oka terroru
p.s. jesli ktos umie to napisac dokladniej albo mnie sprostowac to prosze:)



No z tego co ja wiem, to Lion El''Jason wcale nie zaginął wraz z wiekszą częścią ,,Skały" po walce z Lutherem Zdrajca tylko jest przedtrzymywany w najgłębszej krypcie cytadelii Aniołów. Tylko nie pamietam w jakim jest stanie. Czy jest martwy czy tylko w śpiączce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po lekturze fluffowej części rulebooka do 5 edycji 40stki i chciałem wam przekazać pewien ciekawy fakt. Otóż GW wywaliło z uniwersum C''tanów i Necronom dało świadomość! Teraz każdy Necron ma świadomość istnienia i swój umysł, traci ją z czasem, a dokładniej wraz z każdą śmiercią ubywa mu kawałek osobowości i tak dopiero po paruset śmierciach i wskrzeszeniach w swoim Grobowcu traci ją całkowicie. Inna ciekawostka związana z martwiakami jest taka że zabity teleportuje się automatycznie do Grobowca gdzie przechodzi naprawy. Necronami dowodzą teraz Lordowie, C''tanów w ogóle nie ma. Póki co nie wiadomo jeszcze w jaki sposób Necrontyr stali się Necronami, musimy czekać na odpowiedni Codex ale to i tak już spore zmiany.

PS. Tym samym GW zniszczyło wszelkie spekulacje czy Smok Otchłani to Omnissiah czy nie i co będzie jak się przebudzi skoro kima na Marsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po GW nie spodziewałem się takiego ruchu. Jednak dzięki temu zjawisko "C''Tana w każdej teorii spiskowej" poszło wreszcie do piachu.
Co do braku samych C''Tanów, zostali unicestwieni/znikneli, czy po prostu najnowszy fluff traktuje ich tak, jak gdyby nigdy ich nie było? Jeśli to drugie, śmierdzi to jak usunięcie Squatów (bo Tyranidzi ich zjedli). Hmm.

No to najstarszą rasą - począwszy od teraz- są Pradawni. ;d

Co do innych ras, pojawiły się jakieś nowe rewelacje, czy wszystko pozostało po staremu?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nekroni zawsze byli teleportowani do grobowców. Dlatego nigdy nie udało się zbadać ich technologi- wszystko co imperialni znaleźli zaraz im uciekało w zielonym błysku :D

A z brakiem C''tanów to troche przegięcie. Kurde, z chęcią poczytałbym tą całą fluffową część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C''tani odegrali bardzo ważną rolę, moim zdaniem głupie posunięcie, jeśli ich faktycznie usunięto. No i jak niby teraz mieliby powstać Nekroni, i po co? Przecież stworzyli ich C''tani. Poza tym prócz gier są także książki poświęcone temu tematowi, w tym "Zwiastun Nocy" z sagi o Ultramarines, która opisuje przebudzenie Nightbringera i podległych mu Nekronów. A teraz co? Założyć, że nigdy to się nie wydarzyło? Mam wrażenie, jakby powoli rozwalali ten świat... Lubiłem Nekronów takimi, jakimi byli, a bez C''tanów to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dodali cos o eldarskim planie stworzenia boga do zniszczenia 4 poteg/odnalezienie"starej"technologi przez imperium/kolejnych tyranidzkich "flotach"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz fluff traktuje tak jakby ich nigdy nie było. Z innych dość ważnych zmian... Tech-Kapłani odkryli poważne uszkodzenia w Złotym Tronie których nie potrafią naprawić i światło Astronomicanu zaczęło przygasać tak że najdalej położone ludzkie kolonie takie jak Ultima Macharia zostały odcięte od Imperium. Ogólnie to w całym podręczniku promowana jest niby zagłada Imperium, często można spotkać teksty że Imperium upada i są małe szanse żeby przetrwało ale jeśli jednak to się stanie to ludzie staną się najpotężniejszą rasą we Wszechświecie i pokonają wszystkich swych wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 14:43, Nagaroth napisał:

Teraz fluff traktuje tak jakby ich nigdy nie było.


...? Zastanawia mnie w takim razie fakt, jakim cudem Khaine przeżył walkę ze Slanneshem, skoro od śmierci uratował go odłamek Necrodermis, który wbił mu się w pierś podczas walki z Night Bringerem. Skąd Cypher wziął swój magiczny scyzoryk, skąd Offico Assasinorum wytrzasnęło miecz dla Callidusek, skoro był wynalazkiem C'Tanów... przykłady można by mnożyć.

Dnia 30.07.2008 o 14:43, Nagaroth napisał:

Z innych dość ważnych zmian... Tech-Kapłani
odkryli poważne uszkodzenia w Złotym Tronie których nie potrafią naprawić i światło Astronomicanu
zaczęło przygasać tak że najdalej położone ludzkie kolonie takie jak Ultima Macharia
zostały odcięte od Imperium. Ogólnie to w całym podręczniku promowana jest niby zagłada
Imperium, często można spotkać teksty że Imperium upada i są małe szanse żeby przetrwało...


To akurat mi się podoba.

Dnia 30.07.2008 o 14:43, Nagaroth napisał:

ale jeśli jednak to się stanie to ludzie staną się najpotężniejszą rasą we Wszechświecie
i pokonają wszystkich swych wrogów.


Pachnie odrodzeniem Imperatora. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować