Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2008 o 17:38, żółwiu22 napisał:

Mam pytanie. Zaciekawił mnie świat Warhammera 40k(gram od piuątku w grę i właśnie dlatego).
Czy ktoś za (najlepiej polską) stronę o Świecie Warhammera?

www.cytadela.pl znajduje się tam kalendarium tego uniwersum, warto poczytać dość ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 19:13, Adrios1 napisał:

(na kogo trafią tego rozwalą).

Pierdu pierdu. Gdyby Mroczni Eldarzy na kogo wpadali tego rozwalali to przecież nie ludzie by rządzili galaktyką, tak?
DE to małe pipki które od czasu do czasu napadną nie potrafiacych się bronić ludzi, najczęściej z agroświatów, nie są zagrożeniem dosłownie dla nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 19:15, Nagaroth napisał:

> (na kogo trafią tego rozwalą).
Pierdu pierdu. Gdyby Mroczni Eldarzy na kogo wpadali tego rozwalali to przecież nie ludzie
by rządzili galaktyką, tak?
DE to małe pipki które od czasu do czasu napadną nie potrafiacych się bronić ludzi, najczęściej
z agroświatów, nie są zagrożeniem dosłownie dla nikogo.



Ano. To Relic pokazał ich w ss w taki sposob, ze są och ach budzącą strach siłe we wszechświecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Bo strach to owszem oni budzą i to nielichy. Tyle, że w skali galaktyki mogą tyle, co nic. Nawet dogorywający Eldarowie nakryliby ich czapkami <nie wspominając o którejkolwiek innej rasie>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 18:13, Lord Avatar napisał:

/.../

Bo strach to owszem oni budzą i to nielichy. Tyle, że w skali galaktyki mogą tyle, co
nic. Nawet dogorywający Eldarowie nakryliby ich czapkami <nie wspominając o którejkolwiek
innej rasie>.


Ooo jak ja lubie, jak ktoś mnie uczy o uniwesum warmłotka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 11:02, ezzos napisał:

Kim jest Brat-Kapitan Davian Thule ?? :D
Bo grałem w Dark Crusade i tam właśnie on jest ... i jaka jest historia jego :D


Został wymyślony przez Rerica, wiec nie bardzo mozna coś wiedziec. Poszukaj na Lexycanum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 11:02, ezzos napisał:

Kim jest Brat-Kapitan Davian Thule ?? :D
Bo grałem w Dark Crusade i tam właśnie on jest ... i jaka jest historia jego :D

Niemal wszystkie postaci pojawiające się w serii Dawn of War zostały specjalnie wymyślone na potrzeby gry, więc tutaj ani Davian Thule, ani nikt inny nie miał żadnej głębszej fabuły. Jedyne co wiadomo o Davianie Thule to tyle, ile można się dowiedzieć grając w kampanie. Wiadomo tylko tyle, że prawdopodobnie to on wygrał wojnę o Kronusa, skoro jest obecny z DoW2 (jest również wspomniane, że otrzymał blizny w walce z tamtejszym lordem Nekronów). I to tyle w sumie.

Wyjątek to Asdrubael Vect, który był obecny w Soulstormie w fortecy Dark Eldarów. Jednak jego obecność była w sumie marginalna (zresztą Soulstorm nie miał praktycznie żadnej rozbudowanej fabuły, jedynie konflikt o kilka planet i tyle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 14:58, Steel Dogg napisał:

czy zna ktoś strone z której mógłbym ściagnac chociaz demo warhammera 40k chaos gate
albo rites of war albo pełna wersje jeśli te gry to już abandonware


Google----> Chaos Gate demo

To nie jest abandonware... niestety. Przygotuj się też na ostrą przeprawę z Windowsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem Sons of Fenris i Wolve''s Honour i musze przyznac,ze jestem rozczarowany tym jak autorzy podchodzą do tego zakonu SM.
Wychwalanie go pod niebiosa, robienie z niego najlepszego z chapterów i najwierniejszego to lekka przesada, prawda? Z każdą ksiązką jest coraz gorzej xD O ile w Kosmicznym Wilku dalo się znieść kilka zdań wywyższania SW, to w tych ksiazka to aż boli.
Prosty przykład, głowny bohater Rangar, nalezy do oddziały Wolfblade (wiecie co to jest) i uwaga, w pojedynku z Kapitanem Kompani Dark Angels, ktory nalezy do Deathwing, wygrywa! No to po prostu mnie rozwaliło. Ja rozumiem, SW - specjalisci od cc, dzika furia itd, ale do cholery, Kapitan Deathwing to nie jest zwykły rekrut ktorego mozna pokonać Oo
Dalej, sama walka miedzy Wilkami a Aniolami. Wilki nie ponoszą żadnych strat w walce strzeleckiej z DA, mimo ,że nie sa specjalistami w range combat.
Dred SW wygyrwa z Dredem DA, ktory ma na pokładzie dwa laskanowy i zdjałbym tamtego zanim ten by podszedł do niego.
Kolejny przykład - samotny pancernik SW, daje sobie rade z Bojową Barką Aniołow i wspierajac ja flotą mniejszych jednostek a potem jeszcze odpiera szturm floty Chaosu :> Suppperr, nie?
Takie waleczne te Wilki...że też ciągle wojny w Imperium są, skoro jedna kompania SW wygrywa wojne jednoczesnie z Chaos Marines i Kompanią DA...
Ja rozumiem,ze autor chciał pokazać SW z jak najlepszej strony,ale bez przesady. Mijanie sie z realimia świata nie wyszlo na dobre tym książką.
Tak podzieliłem się moją obserwacją bo temat przysnął znów :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na temat tych dwóch wspomnianych książek czytałem w większości negatywne opinie. Ponoć autorzy nie trzymają tego samego poziomu, który reprezentował William King i ogólnie seria ta trochę się stoczyła. Cóż, to chyba dobry dowód na to, że czasem lepiej na siłę serii nie kontynuować. Z tego co wiem to autorzy są chyba fanami Space Wolves i pewnie stąd ta cała przesada na temat ich możliwości. No, ale jak wciskają takie głupoty jak to, że SW wygrywają z DA w walce strzeleckiej... I w ogóle z jakiego powodu tam oba te zakony walczą ze sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was ma własną armię (figurkową) do warhammera bo ja osobiscie posiadam podręcznik i 20 figurek Space Marines. Grałem też w każdą grę poza Soul Storm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:30, kingler napisał:

A czy ktoś z was ma własną armię (figurkową) do warhammera bo ja osobiscie posiadam podręcznik
i 20 figurek Space Marines. Grałem też w każdą grę poza Soul Storm.


No ja jestem w trakcie kompletowania armii Chaos Space Marines, a Death Guard konkretnie na 1.5k pkt..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja grałem w każdą część (oprucz DoW ll), nie mam ani jednej figurki, a w dodatku jedyny zakon jaki znam to krwawe kruki. No ale co jak co. Soulstorm i Dark krusade przechodzę nimi bez porażki (jak przegram to wczytuję sejva ;->)) i kim są te dark angelsy i wolwesy to całkiem odpadam.


Spoiler

A co do Mrocznych to oni mientcy som. tylko to z tą kosą czegoś jest mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 21:03, KrzysiekD96 napisał:

A ja grałem w każdą część (oprucz DoW ll), nie mam ani jednej figurki, a w dodatku jedyny
zakon jaki znam to krwawe kruki. No ale co jak co. Soulstorm i Dark krusade przechodzę
nimi bez porażki (jak przegram to wczytuję sejva ;->)) i kim są te dark angelsy i
wolwesy to całkiem odpadam.


Spoiler

A co do Mrocznych to oni mientcy som. tylko to z tą kosą czegoś jest mocne.



To ja się bardzo ciesze, ale jak nie masz nic inteligentnego i konstruktywnego do napisania, to lepiej nie pisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Necron Codex i kilka figurek, od początku nie miały służyć do gry (bo nie mam z kim grać).
Co do tych książek - heh, jak z innymi książkami na kanwie gier (w ogóle) - gra boska a "pismo" na siłę i do kitu.
O tym jaki wpływ na to miał DoW to juz rozmowa na inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to cała seria Kosmicznego Wilka jest dosyć słaba, jeśli chcesz coś fajnego to polecam Inquisition War które niedługo będzie wznowione. A jak coś o Marines to omnibus Krwawych Aniołów który jest całkiem niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować