Zaloguj się, aby obserwować  
L0ck3

Splinter Cell: Chaos Theory - temat ogólny

535 postów w tym temacie

Co zrobic, zeby ograniczyc ''plywanie'' celownika SC 20k, gdy spogladam przez lunete? Jakies wstrzymanie oddechu czy cos takiego. I jescze jedno - jestem w drugiej misji (Maria Narcissa) i gdy zabije Lacerde i chce wrocic na rufe nie moge tego zrobic, gdyz drzwi, ktorymi wszedlem do pomieszczenia z pompa (na poczatku misji) sa zamkniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 13:15, lydathegreat napisał:

Co zrobic, zeby ograniczyc ''plywanie'' celownika SC 20k, gdy spogladam przez lunete?
Jakies wstrzymanie oddechu czy cos takiego. I jescze jedno - jestem w drugiej misji (Maria
Narcissa) i gdy zabije Lacerde i chce wrocic na rufe nie moge tego zrobic, gdyz drzwi,
ktorymi wszedlem do pomieszczenia z pompa (na poczatku misji) sa zamkniete.


Wstrzymać oddech,bodajże przez nacisnięcie Shifta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie gramowicze.

Czy jest sens kupić i zagrać w Chaos Theory jak nigdy nie miałem styczności z pierwszą częścią ani z drugą ? Czy fabuła jest jakoś powiązana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 13:58, Chlorofil napisał:

Mam do was pytanie gramowicze.

Czy jest sens kupić i zagrać w Chaos Theory jak nigdy nie miałem styczności z pierwszą
częścią ani z drugą ? Czy fabuła jest jakoś powiązana ?

Niewiele, ci sami bohaterowie, 2 razy są wspomniane postacie z poprzednich części, śmiało kupuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile gadamy o wersji na PC, to nie kupuj Chaos Theory osobno, najlepiej poszukaj i kup to co linkowałem już komuś powyżej: http://cenega.pl/gra_opis.php?ID=2045 . To chyba jedyne wydanie, w którym nabyć możesz część pierwszą. Wszystko tam działa ok, sam to mam :) A kupowałem w Wirtusie za 40 zł.

Co do fabuły, są nawiązania do poprzednich części, nie jest to coś co sprawia, że nie zrozumiesz tam fabuły (bo intryga jest zupełnie inna i nie stanowi bezpośredniej kontynuacji), ale lepiej zagrać wcześniej w dwie poprzednie żeby nie psuć sobie zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja rok temu kupiłem na gram.pl "Limitowaną Edycje Kolekcjonerską" i masz wszystkie cześci Splinter Cell + 4 płytki ,3 poradniki , jakas dodatkowa płyta z jakimis bounsami i to wszystko za 50 z przesyłka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 17:05, Azvar napisał:

A o czym ja pisałem powyżej? :)


Nie czytałem :) Do końca twojego posta :p .

Lepiej zbierac kase na najnowszego Splinter Cella ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika tej gry chyba nigdy się nie zestarzeje... Pomijając całą resztę (oczywiście wyborną) chwilami kopara opada do poziomu morza, że się tak wyrażę. A wypadałoby zaznaczyć że jestem świeżo po Crysisie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 13:15, Shlafrok napisał:

Grafika tej gry chyba nigdy się nie zestarzeje...


Dokładnie. Myślę że jakby SC: Conviction wyglądał identycznie to nikt by nie miał prawa narzekać. To by nawet był plus, bo praktycznie każdy by sobie mógł pozwolić na maksymalne detale. Sam właśnie sobie po raz kolejny zainstalowałem Chaos Theory i muszę powiedzieć, że ta gra się w ogóle nie zestarzała i tak już chyba zostanie. Moim zdaniem Ubi Soft powinien tą markę już zostawić w spokoju a nie tworzyć z niej kolejnego tasiemca. Z tą grą jest tak jak z serią Heroes która swój szczyt osiągnęła wraz z trzecią częścią i uważam że tworzenie kolejnych w tych przypadkach działa tylko na szkodę tym tytułom. Nic lepszego się tutaj już nie da zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 23:11, dave03 napisał:

Nic lepszego się tutaj już nie da zrobić.


Dodam jeszcze, że podobne myślenie autorów marnie odbiło się na jakości DA którzy postanowili pożegnać się z fundamentami serii (podobno - nie grałem i po wrażeniach z demka nie zamierzam). Zresztą z tego co pamiętam ekipa od starych, dobrych Splinterów dobiła do portu Assasin''s Creed razem z paroma wyjadaczami od Prince of Persia. Hehe, aż wstyd pisać, ale na każdą nowinkę o tej grze momentalnie ścinało mnie jakbym był po paru setkach, w końcu to NIE MOGŁO się nie udać (trudno sobie wyobrazić lepszy skład na grę o chowaniu się w tłumie i akrobacjach nie z tej ziemi od autorów SC i PoPa). Jak to się skończyło wszyscy wiemy, chociaż nie powiem żeby było tragicznie. Ale to tak już gwoli maksymalnej dygresji. :)
Wracając do grafiki - chyba tylko dosyć sztuczne modele postaci, poza Samem, odstają od reszty. Trochę szkoda że chwilę wcześniej światło dzienne ujrzał Doom 3, przez co większość graczy prawdopodobnie nie doceniła fenomenalnego systemu cieniowania Chaosa. Z drugiej strony jak słusznie zauważyłeś oprawa trzeciej części Splitera to rozsądny kompromis między jakością i wydajnością. Przetrwa z palcem w nosie próbę czasu w przeciwieństwie do większości fpsów, ale taki już urok gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak Chaos Theory to taka mała rewolucja w grach.
Grafika nadal świetna. Modele postaci może faktycznie odstają ale całe otoczenie to miazga. Szczególnie w pierwszej misji daje o sobie znać.

Szkoda kurczę że Conviction będzie odstawał pod względem trzeciej części mimo iż robią go ci sami ludzie co robili CT.
A wymagania i tak większe. Hmm... może chociaż większa interakcja z otoczeniem będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w sumie w Chaos Theory nie podoba się tylko jedna rzecz...Co mam na myśli? Ano to że w grze niby udostępniono kilka ciekawych rozwiązań w pozbywaniu się wroga, weźmy pierwszy z brzegu przykład - misja pierwsza. I tak będąc już na latarni morskiej możemy wroga z niej efektownie zrzucić przez barierkę... Tylko co z tego skoro wykorzystując tego typu patenty w zasadzie uniemożliwiamy sobie zaliczenie misji na 100%, bo jak wiadomo zabicie przeciwnika = ujemne punkty. Myślę że tą kwestie można było rozwiązać lepiej, bo te nowe możliwości Fishera są bardzo ciekawe tylko co z tego skoro w ogóle nie ma sensu z nich korzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 11:04, Harrolfo napisał:

Bo trzeba myśleć jak pozbyć się przeciwnika :P


Toteż się go pozbywam tyle tylko że w bardziej standardowy sposób ;) No ale nie o to w tym chyba chodziło.

Dnia 02.04.2010 o 11:04, Harrolfo napisał:

Ale na przykład wisząć na rurze możesz skręcić kark lub tylko poddusić wroga


Tak wiem. W tym przypadku naciśnięcie lewego p. myszy zabija wroga, prawego na szczęście pozbawia tylko przytomności. A tak przy okazji bo jeszcze nie sprawdziłem - czy patent z drzwiami gdy wróg za nimi stoi zabija czy tylko ogłusza? Od jakiegoś czasu chcę to sprawdzić, ale jak na złość nie mogę znaleźć odpowiedniej ofiary ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko ogłusza. W jednym poziomie Sam może

Spoiler

zostać pojmany właśnie
przez bash drzwi albo zastrzelenie i zostaje zaciągnięty na przesłuchanie. Ale nie wiem czy ten bash działa w tym tylko poziomie czy zawsze w ten sposób, że ogłusza.



EDIT: Znalazłem w necie odpowiedź:
There are several places in the game where Sam will discover an enemy right
on the other side of the door when he uses the Optic Cable. If the gamer
selects 'Bash Door', Sam will throw the door open very forcefully and it will
hit the character and knock them down, many times out cold. Several times I
hit a moving character as they were moving away from a door and knocked them
down, but they got up again

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam trochę temat. Chciałem sobie już od jakiegoś czasu zagrać w trybie versus SC: CT, ale ciągle nie mogę znaleźć rozwiązania jednego problemu. Mianowicie, gdy gram najemnikiem, to latarka całkowicie nie działa : /. Na dodatek chyba jest coś nie tak z cieniami.

Czy spotkał się ktoś z Was z takim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Q lub E. Chyba że twórca serv. zablokował w opcjach latarkę. Jak chcesz pograć kiedyś w coopa lub versusa to pisz na gg zamieszczonym w gramsajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro temacik jest na górze to może i ja skorzystam, choć moja sprawa bardziej dotyczy pierwszej części niż ChT, ale do tamtego tematu to już chyba nikt nie zagląda. Czy ktoś może miał już styczność z Trylogią SC z Pomarańczowej KK? Chodzi mi o pierwszą część SC a konkretniej o to czy są w niej już zawarte te 3 misje bonusowe, które wiem że na pewno były w Edycji kolekcjonerskiej. I jak pod tym względem wygląda gra dołączona swego czasu do magazynu CDA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Pomarańczową Edycją, bo nie mam zamiaru kupywać, bo gry już mam. Ale jeśli chodzi o CDA 04/2006 to gra jest w polskiej wersji językowej i na niej nie chodzą dodatkowe rundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować