Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 jednak z wewnętrznym HD-DVD?

20 postów w tym temacie

Domek

Jak bumerang powraca temat Xboksa 360 z wewnętrznym czytnikiem HD-DVD. Serwis DigiTimes, powołując się na dobrze poinformowane źródła na terenie Tajwanu, informuje, że nowa wersja konsoli mogłaby trafić na rynek już na początku przyszłego roku.

Przeczytaj cały tekst "Xbox 360 jednak z wewnętrznym HD-DVD?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się dalej będą bujac i zastanawiać, czy dać wewnetrzne czy zewnętrzne HD-DVD, to efekt będzie taki, że doczekamy sie PS3, a HD-DVD w X360 nie będzie :D Ale wydawanie gier na konwencjonalnych DVD-9, podczas gdy do dyspozycji będzie HD-DVD jest nonsensem... PS3 będzie miało 50GB ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehm ja się tam nieprzejmuję tym newsem :) ma X360 i jak narazie niezamierzam kupować zewnętrznego HD-DVD... a pozatem skoro mają chodzić na nim tylko filmy to chyba wogole go niekupię :) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak by się pojawiły z wbudopwanym HD-DVD tylko do filmów to było by bardzo dobrze, bo ta przybuduwka średnio ciekawie wygląda. Ale czy jakiegoś Developera niebedzie kusiło aby na HD-DVD zrobic pod X360 gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamietam to już na start ps3 ma być wydana gra która zajmuje 22 GB (gdzieś to czytałem, nie pamietam juz dokładnie gdzie i co to za gra) także nie ma się co dziwić że Sony wolał jednak zainwestować w Blu-ray, a jak kiedyś mówiłem wkońcu doczekamy się X-klocka z wewnętrznym HD-DVD i pewnie z grami wykorzystujacymi go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiadomo komu wierzyć. Różne serwisy i "wysoko postawieni pracownicy" chcą trochę zamętu wprowadzić, zaś producenci (tu Microsoft) wszystkiemu zaprzeczają, ale co tak naprawdę myślą i kombinują, to tylko oni wiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 18:43, KK_MODED111111 napisał:

Heroes VI Będzie można kupić w wersjach 1x HD-DVD lub 5x DVD lub 31x CD ;)

lol
w ciagu 5 lat technologa naprawde ruszyla do przodu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że xbox został wypuszczony za wcześnie na rynek, co więcej, powiem odważnie, że microsoft tak postąpił z pazerwstwa i odbije im się to czkawką. Mam wrażenie, że nadejdzie taki dzień, w którym to jednak kilka osób ucierpi na tym, że już teraz kupiło to pudełko. No ale to tylko moje domysły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 18:41, PioTRaS napisał:

Jeśli dobrze pamietam to już na start ps3 ma być wydana gra która zajmuje 22 GB (gdzieś to
czytałem, nie pamietam juz dokładnie gdzie i co to za gra) także nie ma się co dziwić że Sony
wolał jednak zainwestować w Blu-ray, a jak kiedyś mówiłem wkońcu doczekamy się X-klocka z wewnętrznym
HD-DVD i pewnie z grami wykorzystujacymi go


Zapewne chodzi ci o Resistance : Fall of Man - waży 22 GB z czego 1GB zajmują pliki audio - co do tematu - prędzej czy później kompresja przestanie być skuteczna na X360 i zacznie się "dyskoteka" bo skoro Gears of War jest tytułem 2 generacji i prezentuje taką grafikę to aż strach myśleć o tym co pokażą tytuły 4 generacji - osobiście nie wierzę microsoftowi i jestem pewien, że gry będą się ukazywać na hd dvd i nie zdziwię się jeśli m$ będzie "wymuszać" zakup przystawki lub nowego modelu konsoli wydając Halo 3 na płycie hd - wszyscy wiemy jak strategicznym "franczajzem" są tytuły Bungie - wypromowały i wywindowały całą usługę LIVE - zrobią to samo z hd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał żeby jak najszybciej pojawił się (i jeszcze szybciej staniał:-P) napęd Blu-ray do peceta. I to wcale nie po to żeby sobie od razu gry na PS3 nagrywać, tylko tak po prostu, chociażby do archiwizacji - 4,5GB DVD to już mało:/
...hmm, kurcze, w sumie jak tak teraz o tym pomyślałem, to niesamowite - płytka DVD-R ma ok 4,5 giga, kosztuje głupią złotówkę, a już to dziś nie wystarcza! Dziś gigabajty danych ściąga się z netu... ech:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iwanatsu mi też dvd już nie wystarcza, sam raz czesto potrzebuje na dane 3-4 płytek DVD, ale i tak trzeba będzie conajmniej rok poczekać zanim ztanieja tak aby pospolity człowiek mógł sobie go kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to pracownicy z Tecmo ledwo upchneli dead or alive 4 na płycie DVD. Co jak co to napewno będą robione gry na HD-DVD robią tylko taką sciemę że do gier będą zwykłe DVD. No wkońcu muszą sprzedać te konsole ze starymi czytnikami no nie. A tak to co uzbieraliśmy na nową gre wydamy na nowy czytnik. I to taka polityka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno to nic nie wiadomo i tak jak man86 napisał, tylko pracownicy MS wiedzą jakie mają plany.

@neozeus
Tak samo Sony naobiecywało i w pośpiechu konstruują konsolę aby ją jak najszybciej wydać, bo MS już pewną część rynku zdołał opanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iwanatsu - napędy BluRay do PC już są od jakiegoś czasu, nagrywarki znaczy. Nagrywają płyty BR-R i BR-RE z prędkością 2x. Chwilowa cena - 4000 PLN lub więcej. Smacznego! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ChooChoo, choć przyznam, że jestem fanem konsoli Sony, to starając się patrzeć obiektywnie na to wszystko, już teraz można powiedzieć, że PS 3 jest bardziej przemyślaną konsolą od xbox 360. Porównując obie droższe wersje konsol, PS 3 oferuje więcej możliwości pod kątem wyjść i wejść. W wydajność nie wnikam, bo to mniej istotna rzecz. Jeszcze nie wiemy jak będzie wyglądało odprowadzanie ciepła w PS 3 i ilość wytwarzanych decybeli, ale jeżeli i to będzie lepsze od Xbox 360, to już w pełni będzie można uznać konsole sony za bardziej przemyślaną :) Już nawet samo Wii oferuje więcej pod kątem In/out. I na tej mocy uważam, że Xbox został wypuszczony tak szybko z pazerstwa :)

A propos zgarniętego rynku. Nie uważam, by teraz mozna było się już posługiwać tym zwrotem :) Ponieważ po wyjściu PS 3 i Wii może się okazać, że duża część posiadaczy Xbox będzie się starała pozbyć swojego pudełka na rzecz innej konsoli. Więc, strategia marketingu, przewidująca, że ten kto się pojawi pierwszy zgarnie plony jest dla mnie błędna, bo i tak wygra ta konsola, która będzie miała większe wsparcie. Oczywiście, gdyby rozpiętość pomiędzy premierami konsol wynosiła jakieś 2 lata i więcej, to wówczas taka strategie byłaby skuteczna, ponieważ developerzy chętni zarobić pieniądze nie czekaliby w nieskończoność na nowe platformy.

Szczerze powiem, że dziwi mnie strategia microsoftu, tym bardziej, że Stany Zjednoczone posiadają największą bazę danych badań empirycznych związanych z psychologią - w tym i psychologii marketingu i ogranizacji - a to co robią wydaje mi się być napędzane jedynie żądzą za pieniądzem. Nie mówię, że Sony robi wszystko z pasji i jest bezinteresowne, ale jednak Amerykanie są bardziej łapczywi na pieniądze :) To co Sony robi bardziej mi wygląda na próbę utrzymania swojego honoru, zaś z drugiej strony masa niedotrzymanych obietnic niebardzo temu sprzyja.

Się pożyje, się zobaczy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 21:20, neozeus napisał:

A propos zgarniętego rynku. Nie uważam, by teraz mozna było się już posługiwać tym zwrotem
:) Ponieważ po wyjściu PS 3 i Wii może się okazać, że duża część posiadaczy Xbox będzie się
starała pozbyć swojego pudełka na rzecz innej konsoli.


Beep. Źle:P Wydaje mi się, że tylko osoby przyciśnięte przez realia finansowe będą porzucać x360. Sytuacja na rynku konsolowym wygląda tak, że nie mając chociaż jednej konsoli traci się bardzo dużo dobrych tytułów. A jeżeli już kogoś dotknie brak gotówki to prędzej weźmie Wii niż PS3. Ja w każdym razie życzę wszystkim by mogli w domu postawić koło nowego HDTV wszystkie 3 konsole nadchodzącej generacji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 21:20, neozeus napisał:

Porównując obie droższe wersje konsol, PS 3 oferuje więcej możliwości pod kątem wyjść
i wejść. (...) Już nawet > samo Wii oferuje więcej pod kątem In/out.


wiekszego absurdu dawno nie czytalem. oswiec mi coz za wspaniala mozliwosc podlaczania urzadzen przez in/out oferuje wii.... ja na razie wiem tyle ze telewizora HD nie podlacze don w zaden sposob oferujacy cyfrowy przesyl danych ani oferujacy jakos HD, do swojej sieci wifi sie nie wepne bo konsola nie bedzie miala obslugi wpa2 (analogicznie jak dslite), nie wepne don mojego ipoda aby odgrywac z niego muze, nie wepne tez kompa i nie obejrze filmow z niego na telewizorze podlaczonym pod wii...

swoja droga twoje rewelacje na temat wyjatkowych mozliwosci in/out PS3 tez chetnie przeczytam.

Dnia 13.09.2006 o 21:20, neozeus napisał:

W wydajność nie wnikam, bo to mniej istotna rzecz.

a to zabawne, zawsze sadzilem ze konsole kupuje sie przede wszystkim do grania a nie do podlaczania kart pamieci, komputerow i odtwarzaczy bo to jest bajerek dodatkowy. bo szczerze, nikt z odrobina oleju w glowie nie kupi sobie wii zeby robic z niego centrum multimedialne. bo nadaje sie to do takiego zastosowania tak jak kilogram ziemniakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o Wii miałem w sumie na myśli jedynie możliwość obsługi pamięci flash. Ok, widocznie przesadziłem.
A propos Wifi, podepniesz jak najbardziej, jeżeli masz odpowiedni router, bardzo mi przykro, że masz taki, który nie jest w stanie obsłużyć Ci urządzeń Nintendo. Wejdź sobie łaskaw na stronę nintendo i zobacz listę routerów, które nintendo poleca do obsługi swoich urządzeń - stanowczo nie jest ich mało. Jakoś znalazłem w Gdańsku AP, gdzie mój DS bez problemu się łączył z internetem.
Moje informacje na temat in/out PS 3 - wejdź sobie na strone ps3.
Piszesz do mnie, jakbym Cię skrzywdził czymś.

A decyzję, do czego się kupuje konsole pozostaw tym, którzy ją kupują. Jedni kupują tylko do grania, inni zaś do wszystkiego co dana konsola oferuje. Ja kupiłem PS 2 z myślą i o ograniu i odtwarzaniu filmów DVD - i jakoś świetnie sobie z tym radziła konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować