Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2008 o 13:42, Chester001 napisał:

A ja ci radze idz sobie do media markt przejdz die zobacz co tam mają porównaj ceny...
pogadaj ze sprzedawcą... będziesz już coś miał zobacz sobie to na google napisz tam
___ nazwa tv + opinie poczytaj co tam inni mówią na ten temat i wtedy napisz tutaj :)

jeszcze jest cokupic.pl zobacz sobie...

dzięki, ale własnie napisałam, że już byłam w paru sklepach i to do niczego mnie nie doprowdziło , i w MM już byłam i tylko mam większe zamieszanie. A sprzedawca nie jest obiektywny i często sam nie ma pojęcia o sprzęcie, który sprzedaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę do osób które się znają na telewizorach . Czeka mnie za niedługo wymiana tego sprzętu , stary ma ponad 10 lat więc swoje już wysłużył , ma na koncie dorastające dziecko które próbowało go umyć sporą ilością wody .

Telewizor będzie oglądany z odległości 2-3 max.4 metrów .Być może będzie wykorzystana opcja wisząca , ale niekoniecznie ( wszystko zależy czy będzie mi się od razu chciało kuć ścianę , gdyż nienawidzę wiszących przewodów ) . Największym moim wyzwaniem jest wybór pomiędzy plazmą a LCD . Skłaniam się po rozmowach ze znajomymi za plazmą , choć wszyscy mają LCD . To co widziałem u nich raczej na kolana nie rzuca . Na razie jest podłączone zestaw kina DVD (LG jeśli to ważne ) i telewizja kablowa ( być może za niedługo będzie telewizja w jakości cyfrowej ) . Zależy mi przede wszystkim na jakości samego odbiornika jak i obrazu ale także na bezawaryjności i długowieczności .Ale mam wymagania ;))

Z góry dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 19:21, jaceloth napisał:

może określ jakiś przedział cenowy, bo inaczej nie wiadomo z jakiej półki proponować
ci sprzęt.


Ok 4000 pln . Oczywiście +/- , zawsze można część na raty dopłacić , jednak wolałbym coś w tych granicach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 19:37, spider88 napisał:

> może określ jakiś przedział cenowy, bo inaczej nie wiadomo z jakiej półki proponować
> ci sprzęt.
Ok 4000 pln . Oczywiście +/- , zawsze można część na raty dopłacić , jednak wolałbym
coś w tych granicach .

w tym przedziale cenowym właściwe zostaje wybrać między modelami panasonica.
nasuwa się Panasonic TH-42PY85 P.
choć ja bym się zastanowił i chyba w tym budżecie zdecydowałbym się na starszy, ale większy tv
TH-50PV700 P. jeśli będziesz oglądał z 3-4m będzie idealny. wprawdzie jest hd ready, nie full hd, ale to w zupełności wystarczy. a większy rozmiar da ci naprawdę znacznie większe wrażenia. to już jest kino domowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No cóż, jednak nie przepiszę, bo raz, ze mi się nie chce, a dwa, ze prawo autorskie zabrania bez zgody redakcji. przepisywać i umieszczać w inetrnecie całych artykułów. Sam zaś wniosek już podałem i nie będę sie powtarzał.
nie chodziło mi przecież o to, żebyś przepisywał cały artykuł, ale o to byś przytoczył jakie to zalety wg autorów świadczą o tym, ze lcd jest lepszym wyborem, niż plazma. jakie tv porównywali i jakimi metodami. to chyba nie łamie praw autorskich? na stronie pc format nie ma dostępu do tego artykułu, więc trudno mi odnieść się do tych rewelacji. jeśli chodzi o komputery, to szukam rzetelnych wiadomości w prasie komputerowej. jeśli chodzi o kino domowe, to jednak rzetelniejszym źródłem wydaje mi się prasa dedykowana temu tematowi (hi fi choice, audio video...). czytuję od dobrych kilku lat i jakoś nie zauważyłem peanów ogłaszających wyższość lcd nad plazmami. raczej tendencje są odwrotne.

Ja też nie jestem fanem żadnej technologii jako takiej, mogę jedynie podać co mnie bardziej odpowiada. A w dniu dzisiejszym bardziej odpowiada mi telewizor42 LCD. I tyle.
tyle, że na razie nie masz żadnych doświadczeń w porównaniu tych technologii. to że gapisz się na co dzień w komputerowy monitor lcd nic nie znaczy.

>Porównywalna, oczywiście, tak samo, jak można porównać trwałość volvo z trwałością poloneza.
obecnie panele plazmowe maja żywotność 70 - 100 tys godzin, co daje 24-34 lata grania przez 8h dziennie. rozumiem, że ci to nie wystarczy.
to jest twój osobisty wybór. zawsze możesz wybrać gorszy obraz od lepszego, nie ma problemu, ty za to płacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 12:43, seles napisał:

No to ja też mam taki problem co wybrać. Chodzi o LCD, HD ready(?), ale nawet
nie wiem od czego zacząć poszukiwania ;(
Żeby zawęzić krąg poszukiwań zdecydowałam sie na firmę Sony, ale to mi nic nie ułatwiło
:( bo telewizorów Sony Bravia jest pół sklepu, i co dziwne, cena nie jest tu proporcjonalna
do rozmiaru :o, a czasem też do rozdzielczości!, wiec nie wiem o co chodzi ...

A ma służyć do:
pod konsolę next gen (jeszcze nie wiem jaką, xbox lub PS3), tv(czasami) w tym HD , ew.
filmów HD więc:

- Jaka jest optymalna rozdzielczość i wielkość, żeby czas reakcji nadawał się jeszcze
do grania. Oczywiście fajnie jeśli byłby duży, ale czas reakcji matrycy tez ważny, wiec
gdzie jest złoty środek? Konkretne liczby jakieś?

- Na co zwrócić uwagę w parametrach? tylko nie mówcie, żeby obejrzeć jak wygląda obraz
w sklepie i wybrac, bo to i tak wiem, ale wydaje mi się, że czasem sztucznie podkręcają
w sklepach kontrast i kolory więc...

- Jakieś konkretne propozycje mile widziane, jakieś jakie macie i jesteście zadowoleni?
zależy mi na jakości, może być innej dobrej firmy...nie musi być Sony

damn, żadnych rad? z wyborem LCD do kompa nie było takiego problemu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż, trudno pomóc, jeśli nie podajesz przedziału cenowego, wielkości ekranu (choć w przybliżeniu) wielkości. chyba, że stać cię na każdy model, wtedy proponuje loewe i nie zawiedziesz się:-)
jak sony to pewnie coś z serii W4500. osobiście jednak o wiele ciekawszym tv wydaje mi się JVC LT-42V80. osobiście nie jestem zwolennikiem lcd. zwłaszcza w grach zawsze lepiej sprawdzi się plazma ze względu na nieporównywalnie mniejszy czas reakcji. rada chestera żeby po prostu pójść do sklepu i pooglądać jest rozsądna. można jeszcze nie tylko pooglądać, ale jeśli są takie możliwości podłączyć do konsoli i wypróbować na grach, które dobrze znasz. na pewno jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to żeby miał 100mhz. przynajmniej teoretycznie taki panel lepiej sobie poradzi z ruchem na ekranie, a tego w grach pełno. pozostałe parametry, to b. często wierutne bzdury. tylu zakłamanych informacji, jak przy reklamach lcd nigdzie nie uświadczysz. podawany czas reakcji (5ms, 6 ms) jest wyssany z palca. w testach najczęściej lcd osiąga rząd kilkunastu ms. imponujący mega kontrast, którym się chwalą to zazwyczaj kontrast dynamiczny, który nijak się ma do rzeczywistego kontrastu tv. pytaj się więc, jaki dany tv ma kontrast statyczny. jeśli główne przeznaczenie to konsola na pewno warto mieć full hd, chyba, ze zamierzasz grać z 3-5m, wtedy to wszystko jedno i tak nie zauważysz większej różnicy. podawane kąty oglądania to też jest abstrakcyjna wartość. spróbuj zobaczyć coś z pod kątem 170. skąd tak imponujące wyniki? po prostu producenci podają maksymalny kąt przy której kontrast nie spada poniżej 1/10 wartości osiąganej przy patrzeniu na tv na wprost. bez sensu? to nic, ważne, żeby na papierze dobrze wyglądało. pisze to po to, żeby uzmysłowić ci, ze w tym przypadku nie deklarowane parametry, ale twoje subiektywne wrażenie jest ważniejsze. z oglądaniem w sklepach problem jest o tyle, że warunki oświetleniowe nijak się mają do tego co mamy w domu. dlatego ja nie ryzykowałem i znalazłem salon, który przywozi ci do domu tv i możesz na miejscu przekonać się na trzech wybranych modelach jakie są różnice. mogę ci ich polecić. naprawdę umieją fachowo doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 16:20, jaceloth napisał:

no cóż, trudno pomóc, jeśli nie podajesz przedziału cenowego, wielkości ekranu (choć
w przybliżeniu) wielkości. chyba, że stać cię na każdy model, wtedy proponuje loewe
i nie zawiedziesz się:-)

przedział cenowy 3-4 000PLN (?), trochę ponad to nie gra różnicy i tak. Wiem, że lepiej dać wiecej i być zadowolonym, niz... są LCD 42 cale w cenie 1-2 tyś to musi być jakiś chaczyk, nie?;]

wiekość- na prawdę nie wiem:) Chyba powyżej 30 cali, poniżej chyba nie... Powyzej 40 nie wiem,czy się do gier nadają?
plazma raczej odpada, bo podobno wymagają specjanego traktowania jakiegoś i szybko się mogą zepsuć

Dnia 19.11.2008 o 16:20, jaceloth napisał:

jak sony to pewnie coś z serii W4500. osobiście jednak o wiele ciekawszym tv wydaje mi
się JVC LT-42V80. osobiście nie jestem zwolennikiem lcd. zwłaszcza w grach zawsze lepiej
sprawdzi się plazma ze względu na nieporównywalnie mniejszy czas reakcji. rada chestera
żeby po prostu pójść do sklepu i pooglądać jest rozsądna. można jeszcze nie tylko pooglądać,
ale jeśli są takie możliwości podłączyć do konsoli i wypróbować na grach, które dobrze
znasz. na pewno jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to żeby miał 100mhz. przynajmniej
teoretycznie taki panel lepiej sobie poradzi z ruchem na ekranie, a tego w grach pełno.
pozostałe parametry, to b. często wierutne bzdury. tylu zakłamanych informacji, jak przy
reklamach lcd nigdzie nie uświadczysz. podawany czas reakcji (5ms, 6 ms) jest wyssany
z palca. w testach najczęściej lcd osiąga rząd kilkunastu ms. imponujący mega kontrast,
którym się chwalą to zazwyczaj kontrast dynamiczny, który nijak się ma do rzeczywistego
kontrastu tv. pytaj się więc, jaki dany tv ma kontrast statyczny. jeśli główne
przeznaczenie to konsola na pewno warto mieć full hd, chyba, ze zamierzasz grać z 3-5m,
wtedy to wszystko jedno i tak nie zauważysz większej różnicy. podawane kąty oglądania
to też jest abstrakcyjna wartość. spróbuj zobaczyć coś z pod kątem 170. skąd tak imponujące
wyniki? po prostu producenci podają maksymalny kąt przy której kontrast nie spada poniżej
1/10 wartości osiąganej przy patrzeniu na tv na wprost. bez sensu? to nic, ważne, żeby
na papierze dobrze wyglądało. pisze to po to, żeby uzmysłowić ci, ze w tym przypadku
nie deklarowane parametry, ale twoje subiektywne wrażenie jest ważniejsze. z oglądaniem
w sklepach problem jest o tyle, że warunki oświetleniowe nijak się mają do tego co mamy
w domu. dlatego ja nie ryzykowałem i znalazłem salon, który przywozi ci do domu tv i
możesz na miejscu przekonać się na trzech wybranych modelach jakie są różnice. mogę ci
ich polecić. naprawdę umieją fachowo doradzić.


ok, polecaj:)
Jak mi kiedyś w MM koleś z obsługi doradzał kabelek to kupilam zły :(
Tym co napisałeś przyjrzę sie, dzieki.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 16:20, jaceloth napisał:

jak sony to pewnie coś z serii W4500.

One są tylko 40 calowe i większe, wiec nie wiem czy nie za duże...
O co chodzi z tymi seriami Sony, x, w, v,... któras jest lepsza? oprócz W4500
czy tylko różnią się wyglądem?
Nie znam się...Ma głównie dobrze chodzić w grach (dobra rozdzielczość + bez zauważalnego laagu ) i mieć wszystkie najnowsze wejścia i bajery jakie trzeba graczowi do szczęścia. Czyli podłączenie kompa, konsoli, tv, etc...

Dnia 19.11.2008 o 16:20, jaceloth napisał:

osobiście jednak o wiele ciekawszym tv wydaje mi
się JVC LT-42V80. osobiście nie jestem zwolennikiem lcd. zwłaszcza w grach zawsze lepiej
sprawdzi się plazma ze względu na nieporównywalnie mniejszy czas reakcji.

One mają czas reakcji jakiego rzędu ?
No i wada , jak podobno "wypalanie się ekranu" ? Cóz nawet mogłabym sie przekonać, ale nie ma chyba plazm ponizej 40 (czy nawet wiecej) cali w Full HD (?), a LCD są:). A te plazmowe powyżej 40 to już inny przedział cenowy. Wiec musiała by być plazma nie full HD... jak to wypada w porównaniu do LCD full HD?

I nadal nie wiem czy na LCD powyżej 40 cali da się jakoś grać bez lagu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 11:13, seles napisał:

O co chodzi z tymi seriami Sony, x, w, v,... któras jest lepsza? oprócz W4500
czy tylko różnią się wyglądem?

z grusza rzecz biorąc:seria v,to niższa półka cenowa, nie posiadają 100mhz, a seria x to wyższa półka cenowa. powszechne opinie są takie, ze seria w daje najlepszy stosunek cena/jakość.

Dnia 21.11.2008 o 11:13, seles napisał:

Nie znam się...Ma głównie dobrze chodzić w grach (dobra rozdzielczość + bez zauważalnego
laagu ) i mieć wszystkie najnowsze wejścia i bajery jakie trzeba graczowi do szczęścia.
Czyli podłączenie kompa, konsoli, tv, etc...

wszystkie wejścia, to obecnie standard raczej we wszystkich nowych tv.

Dnia 21.11.2008 o 11:13, seles napisał:

One mają czas reakcji jakiego rzędu ?

czas reakcji plazmy to 0,001ms.

Dnia 21.11.2008 o 11:13, seles napisał:

No i wada , jak podobno "wypalanie się ekranu" ?

to przeszłość. nowe plazmy maja dobre zabezpieczenia przed wypalaniem. oczywiście jak zostawisz tv włączony na statycznym obrazie na 8 godzin, to może się coś pojawić. lecz to szybko znika. z lcd również musisz na to zjawisko uważać, choć występuje ono o wiele rzadziej. ja na swoim pioneerze do tej pory nie zauważyłem śladu czegoś takiego, a nie chucham na niego tylko normalnie użytkuję.

>Cóz nawet mogłabym sie przekonać, ale nie ma chyba plazm ponizej 40 (czy nawet wiecej) cali w Full HD (?), a LCD są:).

http://www.skapiec.pl/site/cat/21/filtr/_0_0_876_0_0_0_0_0_0_0

>A te plazmowe powyżej 40 to już inny przedział cenowy. Wiec musiała by być plazma nie full

Dnia 21.11.2008 o 11:13, seles napisał:

HD... jak to wypada w porównaniu do LCD full HD?


http://www.skapiec.pl/site/cat/21/filtr/_0_0_876,877_3758_0_0_0_0_0_0

mi plazma służy do oglądania, nie grania. jednak czytam wiele entuzjastycznych opinii graczy. np. w cda (7/2008) allor rozpływał się nad wrażeniami z grania na panasonicu. sam jest użytkownikiem lcd, więc ma jakieś obiektywne porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 13:17, jaceloth napisał:

> Nie znam się...Ma głównie dobrze chodzić w grach (dobra rozdzielczość + bez zauważalnego

> laagu ) i mieć wszystkie najnowsze wejścia i bajery jakie trzeba graczowi do szczęścia.

> Czyli podłączenie kompa, konsoli, tv, etc...
wszystkie wejścia, to obecnie standard raczej we wszystkich nowych tv.


podobno wejścia HDMI nie są równe jedno drugiemu i mogą być w tv, ale przestarzałe
i co za różnica, czy są 2 czy 3?

Dnia 21.11.2008 o 13:17, jaceloth napisał:

czas reakcji plazmy to 0,001ms.


nawet 42 calowe?

Dnia 21.11.2008 o 13:17, jaceloth napisał:

> No i wada , jak podobno "wypalanie się ekranu" ?
to przeszłość. nowe plazmy maja dobre zabezpieczenia przed wypalaniem. oczywiście jak
zostawisz tv włączony na statycznym obrazie na 8 godzin, to może się coś pojawić. lecz
to szybko znika. z lcd również musisz na to zjawisko uważać, choć występuje ono o wiele
rzadziej. ja na swoim pioneerze do tej pory nie zauważyłem śladu czegoś takiego, a nie
chucham na niego tylko normalnie użytkuję.

>Cóz nawet mogłabym sie przekonać, ale nie ma chyba plazm ponizej 40 (czy nawet wiecej)
cali w Full HD (?), a LCD są:).

http://www.skapiec.pl/site/cat/21/filtr/_0_0_876_0_0_0_0_0_0_0


ale te panasonici nie są już full HD, 1024 x768 maxymalnie ;(

Dnia 21.11.2008 o 13:17, jaceloth napisał:

>A te plazmowe powyżej 40 to już inny przedział cenowy. Wiec musiała by być plazma
nie full
> HD... jak to wypada w porównaniu do LCD full HD?
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/filtr/_0_0_876,877_3758_0_0_0_0_0_0


no te są :) ale nadal nie wiem... jak firma Panasonic stoi jeśli chodzi o tv plazmowe? Czy to najlepszy wybór na rynku? I czy brałbys np. Sony LCD < 40 cali , czy panasonica plazmowego >42 cali

Dnia 21.11.2008 o 13:17, jaceloth napisał:

mi plazma służy do oglądania, nie grania. jednak czytam wiele entuzjastycznych opinii
graczy. np. w cda (7/2008) allor rozpływał się nad wrażeniami z grania na panasonicu.
sam jest użytkownikiem lcd, więc ma jakieś obiektywne porównanie.

hm, a nie kusiło cię w takim razie żeby spróbować na plazmie grania? Jeśli można zapytać, jaki Ty masz ten LCD i plazmę? A co do oglądania to lepiej plazma? To czy plazma ma jakieś wady w takim razie?

Dodam, że pokój , w którym ma być tv jest dość jasny, jeśli to ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaczyna mi się już przejaśniać :)
ale nasunęły mi się jeszcze dodatkowe pytania:

- podłączenie tv plazmowego czy nawet LCD do kompa - chyba jest fizycznie możliwe, ale czy ewentualnie mógłby działać jako zwykły ekran (oczywiscie nie przez cały czas) w takim razie do ekranu to potrzeba sterowników - jak z tym jest? Jest możliwość grać w gry pc na 42 calach? czy rozdzielczość i mniejsza ilość klatek na sekundę bardzo się będzie rzucać w oczy...

- jak z sygnałem analogowym na plazmowym i LCD. Czy opinie o plazmie tu są też przesadzone?

-czy plazmowy wymaga jakiegos specjanego traktowania, np. długo się włącza/wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 15:44, seles napisał:

zaczyna mi się już przejaśniać :)
ale nasunęły mi się jeszcze dodatkowe pytania:

- podłączenie tv plazmowego czy nawet LCD do kompa - chyba jest fizycznie możliwe, ale
czy ewentualnie mógłby działać jako zwykły ekran (oczywiscie nie przez cały czas) w takim
razie do ekranu to potrzeba sterowników - jak z tym jest? Jest możliwość grać w gry
pc na 42 calach? czy rozdzielczość i mniejsza ilość klatek na sekundę bardzo się będzie
rzucać w oczy...

Niektóre telewizory mają DVI i mogą byc wykrywane jako monitory (ostatnio widziałem takiego soniacza). A co do klatek to zależy od ich ilości, bo różnicy między 24 a 50 nie widać.

Dnia 21.11.2008 o 15:44, seles napisał:

- jak z sygnałem analogowym na plazmowym i LCD. Czy opinie o plazmie tu są też przesadzone?

Analog daje radę do 720p

Dnia 21.11.2008 o 15:44, seles napisał:

-czy plazmowy wymaga jakiegos specjanego traktowania, np. długo się włącza/wyłącza.

To co z każdym telewizorem: nie wyrzucać przez okno, nie walić młotkiem i takie tam. Dzisiaj plazmy mają już rotację obrazu, która dosć skutecznie zabezpiecza przed wypalaniem, ale lepiej nie dawać im statycznych sygnałów tzn. grać tak, ale pisać w wordzie to już nie jest dla niego zbyt bezpieczne. Dużo koloru białego, szybko rosnąca energia piksela i takie tam :P. Plazma raczej zalecana jest jako telewizor, ale LCD już spokojnie daje radę ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 15:44, seles napisał:

zaczyna mi się już przejaśniać :)
ale nasunęły mi się jeszcze dodatkowe pytania:

- podłączenie tv plazmowego czy nawet LCD do kompa - chyba jest fizycznie możliwe, ale
czy ewentualnie mógłby działać jako zwykły ekran (oczywiscie nie przez cały czas) w takim
razie do ekranu to potrzeba sterowników - jak z tym jest? Jest możliwość grać w gry
pc na 42 calach? czy rozdzielczość i mniejsza ilość klatek na sekundę bardzo się będzie
rzucać w oczy...

O ile dobrze kojarzę, to 42" plazma to HD Ready, a więc bodajże 1024*768 (lub nieco wyższa). To chyba nie za wiele, mniej więcej tyle co 17" LCD ;) Nie powiem, aby to specjalnie obciążało PC-ta ;)
PS Wbrew pozorom FullHD nic nie daje. Żadne kanały nie są tak emitowane, ani nawet gry na PS3 i Xboxa. To tylko taki chwyt marketingowy ;)

Dnia 21.11.2008 o 15:44, seles napisał:

- jak z sygnałem analogowym na plazmowym i LCD. Czy opinie o plazmie tu są też przesadzone?

Na plazmie jest lepiej niż LCD-ku, bo nie psuje tak bardzo jakości, gdy ogląda się na nim kiepsko jakościowt materiał (a nie HD)

Dnia 21.11.2008 o 15:44, seles napisał:

-czy plazmowy wymaga jakiegos specjanego traktowania, np. długo się włącza/wyłącza.

Nie. Jedyne o czym warto pamiętać, to żeby nie zostawiać na całą noc włączonego tego samego kanału, bo rano po jego zmianie pozostanie piękne logo np. TVN-u. A trzeba czekać z 15-20 minut, aby zniknęło ;) Ale to chyba jedyna istotna wada plazm.

A co do twoich poprzednich pytań:
Panasonic robi bardzo dobre plazmy. Ja osobiście polecam serię Viera - rozsądna cena i świetne parametry. Można też rozejrzeć się za Hitachi, jest równie dobry co Panasonic, ale ciężko go w Polsce zdobyć. Najlepszy jest Pioneer, ale jego 42" kosztują bodajże 6000 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 13:34, seles napisał:

> czas reakcji plazmy to 0,001ms.
nawet 42 calowe?

nawet 60''. każda plazma ma taki czas reakcji. to zaleta tej technologii.

Dnia 21.11.2008 o 13:34, seles napisał:

no te są :) ale nadal nie wiem... jak firma Panasonic stoi jeśli chodzi o tv plazmowe?

krótko mówia panasonic stoi dobrze:-)

Dnia 21.11.2008 o 13:34, seles napisał:

Czy to najlepszy wybór na rynku?

najlepszy wybór na rynku to kura:-) czyli pioneery. ale to wyższa półka cenowa. w stosunku cena/jakość rządzi panasonic.

I czy brałbys np. Sony LCD < 40 cali , czy panasonica

Dnia 21.11.2008 o 13:34, seles napisał:

plazmowego >42 cali

ja brałbym oczywiście panasa. zdecydować jednak musisz sama. tak naprawdę liczy się subiektywne wrażenie. mi obraz wyświetlany na plazmie podoba się zdecydowanie bardziej niż lcd - jak dla mnie sztuczne, nienaturalne kolory, bije z ekranu plastikiem, poza tym obraz w związku z gorszym poziomem czerni jest pozbawiony głębi. zaczynałem od wybierania lcd, ale im dłuzej oglądałem i czytałem o tym, tym bardziej skłaniałem się ku plazmie. w końcu na prezentacji u siebie w domu przekonałem sie, ze to słuszny wybór. co do wad i zalet obu technologii, możesz sobie poczytać porównanie i opinie użytkowników.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16409
jeśli cie interesuje prezentacja w domu, to znajdziesz na forum kikiego. pod każdym jego postem jest kontakt dla osób chcących zobaczyć przed kupnem sprzęt we własnym domu. on prowadzi salon w olsztynie i jeździ po całym kraju z prezentacjami. doliczają do ceny koszt dojazdu, ale ja uważałem, ze mogę wybulić dodatkowo 150zł, jeśli kupuje tv za 8k. sama prezentacja nic nie kosztuje, jeśli zdecydujesz się na któryś 3 modeli. nie czytałem jeszcze, żeby ktoś był niezadowolony z tej formy zakupu. nie dość, ze ci przywożą tv do domu, podłącza, zawieszą na ścianie...

Dnia 21.11.2008 o 13:34, seles napisał:

hm, a nie kusiło cię w takim razie żeby spróbować na plazmie grania?

nie jestem zwolennikiem konsol. nie ma tam dla mnie ciekawych gier. może kiedyś kupię wii, jak mi córeczka podrośnie:-) do peceta mam 21'' crt hp p1130 i kocham go;-) więcej mi nie potrzeba. natomiast obejrzeć mecz, film...to już 50'' jest w sam raz.

>Jeśli można zapytać, jaki Ty masz ten LCD i plazmę?
źle mnie zrozumiałaś. pisałem o allorze. on ma w domu lcd, a testował do grania plazmę.

>A co do oglądania to lepiej plazma? To czy plazma ma

Dnia 21.11.2008 o 13:34, seles napisał:

jakieś wady w takim razie?

wg mnie największe wady tv plazmowych zostały już zniwelowane: krótszy żywot paneli oraz wypalanie się stałych obrazów.

Dnia 21.11.2008 o 13:34, seles napisał:

Dodam, że pokój , w którym ma być tv jest dość jasny, jeśli to ma znaczenie.

ja mam plazmę w jasnym salonie i to vis a vis okna. specjalnie zamawiałem prezentację w czerwcowe południe, żeby zobaczyć jak to będzie. jeśli słońce wali ci w tv to nie ma rady na każdym to widać. przy jasnym świetle na szybie plazmy bardziej odbija się światło, niż na lcd. dla mnie jednak nie okazało się to czymś co jakoś istotnie przeszkadza. wiele modeli posiada czujnik, które dostosowuje kontrast tv do natężenia oświetlenia w pokoju. u mnie to się sprawdza. zresztą mało użytkuję tv w dzień, głównie jednak wieczorem. jasne światło poza tym markuje wady lcd. w pełnym świetle wydaje się, ze nawet ma czerń. wystarczy jednak lekko spuścić żaluzje i okazuje się, że czarne, to szare.
na hdtv.com.pl znajdziesz też wątki o modelach sony. może to pomoże ci podjąć decyzję. zdałbym się też na radę kikiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 16:03, ziptofaf napisał:

PS Wbrew pozorom FullHD nic nie daje.

to prawda, chyba, ze zamierzamy oglądać z odległości 0.5 metra.

>Można też rozejrzeć się za Hitachi, jest równie dobry co Panasonic, ale ciężko go w Polsce zdobyć.
przecież jest polski dystrybutor: horn. natomiast większy problem z serwisowaniem. najbliższy jest bodajże w pradze.

Dnia 21.11.2008 o 16:03, ziptofaf napisał:

Najlepszy jest Pioneer, ale jego 42" kosztują bodajże 6000 zł ;)

4280xa obecnie za 5500zł. muszę powiedzieć, że gdybym miał 4k, to wziąłbym 1500zł na kredyt i kupił właśnie to cudo:-) kura jest warta każdej wydanej złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, dziękuję wszystkim:)
Ponieważ nadal nie jestem zdecydowana,;( może lepiej wziąć najtańszy? w razie czego nie będzie się żalować;P Więc gdyby brać najtańszy , powiedzmy 2 kafle lub poniżej, 30-40 cali, to lepiej plazma HD ready czy LCD HD ready/Full HD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 17:17, seles napisał:

ok, dziękuję wszystkim:)
Ponieważ nadal nie jestem zdecydowana,;( może lepiej wziąć najtańszy? w razie czego
nie będzie się żalować;P Więc gdyby brać najtańszy , powiedzmy 2 kafle lub poniżej,
30-40 cali, to lepiej plazma HD ready czy LCD HD ready/Full HD?


proponuję
http://www.skapiec.pl/site/cat/23/comp/235270_komentarze/
w razie czego na pewno nie będziesz żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować