Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2009 o 20:35, Furion III napisał:

Witam, bardzo bym prosił o pomoc w wyborze telewizora na którym będę grał na Xbox 360.
Telewizorów jest niesamowita ilość, a ja szukam telewizora max do 1600zł i najlepiej
32''. Wiem że mogę sam pochodzić po internecie o poszukać, ale mam nadzieje że ktoś mi
poleci jakiś TV, z góry dziękuje.


Dopłać jeszcze 200zł i bierz Samsunga LE32A551.

32" full-hd, posiada złącze Component, sprawia się również bardzo dobrze jako monitor do komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mogę Ci powiedzieć o telewizorze Philipsa, ponieważ nie mam o nim zielonego pojęcia.
Wiem, jak sprawuje się podany Samsung - jeśli chcesz, pojutrze, lub w sobotę sprawdzę jak współpracuje z iksem. Poza kilkoma problemami związanymi ze skalowaniem obrazu, które można wyeliminować w ustawieniach, telewizor ten bije na głowę stosunkiem jakość/cena wszystkie, które oglądałem na początku listopada (obawiam się, że niestety nie podam modeli - zapisałem sobie tylko ten, który według mojej opinii był najlepszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do plazmy i LCD, ale tak mojego starego 28 calowego Sony ( ,,normlany") w żyicu bym nie oddał. Sprzęt liczy sobie już ponad 10 lat i wogóle mi się nie zepsuł. A jakoś obrazu dalej jest wysoka i ostra. CVo do LCD typu HD to obraz z bliska jest rozmazany ( przynajmniej, tak widziałem w saturnie ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 07:42, Ryan Kam napisał:

Nie mam nic do plazmy i LCD, ale tak mojego starego 28 calowego Sony ( ,,normlany") w
żyicu bym nie oddał. Sprzęt liczy sobie już ponad 10 lat i wogóle mi się nie zepsuł.
A jakoś obrazu dalej jest wysoka i ostra. CVo do LCD typu HD to obraz z bliska jest rozmazany
( przynajmniej, tak widziałem w saturnie ) .

Telewizorów nie ocenia się na podstawie tego co się widzi w wielkim markecie. Oni tam wszystkie telewizory podłączają do tego samego sygnału prez przedłużacze. Te znajdujące się najbliżej źródła nawet jak są gorsze, i tak będą miały lepszy sygnał wejściowy i niby obraz będzie lepszy. Być może, że te najdroższe podłączają do oddzielnych sygnałów, ale nie jestem pewien. Chcesz ocenić telewizor? Idź do prawdziwego salonu, albo zabierz ze sobą lapka jeśli masz i spytaj o możliwość podłączenia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 08:36, hans olo napisał:

Chcesz ocenić telewizor? Idź do prawdziwego salonu, albo zabierz
ze sobą lapka jeśli masz i spytaj o możliwość podłączenia się.


Ano racja. Ale u mojej cioci obraz też był lekko rozmazany, a był to nowy Samsung ( LCD oczywiście ).
Oglądałem wtedy film na dvd. Nie mogę, powiedzieć, że LCD są złe. Może to po prostu przyzywczajenie do starych kineskopów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy do Xbox''a telewizor musi być Full HD aby obraz wyglądał "fajnie", czy wystarczy HD Ready?
Pytam o to, ponieważ te telewizory Full HD są drogie w porównaniu z HD Ready.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 19:59, Furion III napisał:

A czy do Xbox''a telewizor musi być Full HD aby obraz wyglądał "fajnie", czy wystarczy
HD Ready?


To akurat nie ma większego znaczenia. Bardziej liczy się to, jak daleko siedzisz od telewizora i jakiej on jest wielkości.
Jeśli chcesz używać 32" jako monitora, lub zwyczajnie siedzieć ~2 metry od niego, to lepiej, żeby to był full-hd. Z kolei jeśli będziesz oglądać z większej odległości, to prawdopodobnie nawet nie zauważysz różnicy. Ogólnie rzecz ujmując - większa rozdzielczość - więcej pikseli na takiej samej przestrzeni - teoretycznie więcej szczegółów. Większość gier na iksa jest i tak robionych pod 720p i skalowanych do 1080p, więc nie sądzę, by miało Ci to jakoś szczególnie przeszkadzać.

Aha - ciekawostka, może się komuś przyda - od niedawna stosuje się wśród producentów sprzętu inne oznaczenia. Full-HD - nadajniki sygnału HD (odtwarzacze blu-ray, dekodery cyfrowe HD, etc), i HD-Ready 1080p - odbiorniki sygnału 1080p (czyli dawne telewizory określane full-hd). To tak, żeby w sklepie się nie zdziwić, że na żadnym telewizorze nie ma naklejki "Full-HD" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedniego tematu więc się tutaj zapytam. Otóż mój 10-letni telewizor Thomson wczoraj się popsuł. Włącza się normalnie, lampka się świeci przy zmianie kanałów. Dźwięk z głośników jest ale ekran się nie włącza. Ile może kosztować naprawa takiego telewizora? Czy takie coś można w ogóle naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 15:30, Tomek1120 napisał:

Nie znalazłem odpowiedniego tematu więc się tutaj zapytam. Otóż mój 10-letni telewizor
Thomson wczoraj się popsuł. Włącza się normalnie, lampka się świeci przy zmianie kanałów.
Dźwięk z głośników jest ale ekran się nie włącza. Ile może kosztować naprawa takiego
telewizora? Czy takie coś można w ogóle naprawić.

Jeśli to dioda elektronowa to się nie opłaca naprawiać. Jeśli to kwestia jakiegoś przetwornika, to uczciwy elektronik nie weźmie więcej niż 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem , a może raczej zapytanie, który opisałem już w jednym temacie, ale co ciekawe zaobserwowałem go też na tv. Otóż podczas oglądania telewizji (zwykłej, niecyfrowej) przy krawędziach telewizora pojawiają się cienkie czarne paseczki (to raczej nie kaszety bo są po każdej stronie). Jednak np gdy podłączyłem do tv ps2 i zacząłem grać to te paski się zdecydowanie powiększyły się przy dwóch bokach. Wydaje mi się, ze chodzi tu o rozdzielczość, bo gram na nowej panoramie, a jak wiadomo ps2 nie jest do niej dostosowana. Ale chciałbym wiedzieć czy to przez to. Wygląda to wtedy, jakby obraz nie wpasował się do końca w ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 21:26, reykan napisał:

Mam mały problem , a może raczej zapytanie, który opisałem już w jednym temacie, ale
co ciekawe zaobserwowałem go też na tv. Otóż podczas oglądania telewizji (zwykłej, niecyfrowej)
przy krawędziach telewizora pojawiają się cienkie czarne paseczki (to raczej nie kaszety
bo są po każdej stronie). Jednak np gdy podłączyłem do tv ps2 i zacząłem grać to te paski
się zdecydowanie powiększyły się przy dwóch bokach. Wydaje mi się, ze chodzi tu o rozdzielczość,
bo gram na nowej panoramie, a jak wiadomo ps2 nie jest do niej dostosowana. Ale chciałbym
wiedzieć czy to przez to. Wygląda to wtedy, jakby obraz nie wpasował się do końca w ekran.

Telewizor pewnie ma różne opcje skalowania. Posprawdzaj je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sony le40a656 i polecam. Jeśli chodzi o pytanie w temacie to ja bym brał lcd. Jakoś najbardziej mnie ciągnie. A ostatni wariant czyli tv normalne (kineskopowe) w ogóle odpadają :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 19:39, Buhahahahaha napisał:

Witam, mam pytanie. Czy w kategorii do 2k wybranie Sony Bravia 32" HD Ready jest dobrym
pomysłem?



O jaki model konkretnie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 21:41, Buhahahahaha napisał:

> > Witam, mam pytanie. Czy w kategorii do 2k wybranie Sony Bravia 32" HD Ready
jest
> dobrym
> > pomysłem?
>
>
> O jaki model konkretnie chodzi?

http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-plazmowe/sony-kdl-32p3000-lcd.bhtml



Powiem szczerze że najlepszym rozwiązaniem jest analiza tego tv w sklepie. Sam tv wygląda ok ale jakbyś go na żywo pooglądał to byś miał pewność co do parametrów :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować