Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

Prince of Persia 4

1197 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2009 o 22:16, Arisovo 14 napisał:

> >
>
> Ta, mam to na fona, znudziło mi się w 2 etapie...;P
Ile kosztuje?


9zł musiałem zapłacić z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 12:31, songohanssj2 napisał:

Kto jest polskim wydawca PoP''a


O ile się nie mylę to Ubisoft Poland ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) chce kupic sobie Pop-a na x-boxa i tu jet moja pytanie czy kupic wersje Polska czy ang ? jet duzo tekstu do czytania jakas zagmatwana fabula gdzie trzeba znac dobrze jezyka ang lepiej niz na podstawowym ? pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:42, miodus napisał:

Witam :) chce kupic sobie Pop-a na x-boxa i tu jet moja pytanie czy kupic wersje Polska
czy ang ? jet duzo tekstu do czytania jakas zagmatwana fabula gdzie trzeba znac dobrze
jezyka ang lepiej niz na podstawowym ? pozdrawaim


Nie ma nic. Fabuła jest cienka i służy tylko jako pretekst do biegania po platformach i zbierania światełek. W polskiej wersji (na PC, nie wiem jak na Xboxa, ale podejrzewam że identycznie) rozmowy Księcia i Eliki często są w ogóle pozbawione sensu, gadają bez ładu i składu. Tekstu jest tylko odrobina, głównie tłumaczenia że ten przycisk robi to, albo że wróg zmienił swój stan i od tej pory tylko jakiś rodzaj ataków może go zranić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:42, miodus napisał:

Witam :) chce kupic sobie Pop-a na x-boxa i tu jet moja pytanie czy kupic wersje Polska
czy ang ? jet duzo tekstu do czytania jakas zagmatwana fabula gdzie trzeba znac dobrze
jezyka ang lepiej niz na podstawowym ? pozdrawaim

ja mam polska wersje na xboxa i uwazam, ze jest super. i elika i ksiaze bardzo fajnie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 19:52, zuzzie napisał:

ja mam polska wersje na xboxa i uwazam, ze jest super. i elika i ksiaze bardzo fajnie.:)

Ja uważam, że jest wręcz odwrotnie. Nie dość, że gra słaba, łatwa, monotonna i krótka, to jeszcze ten dubbing. Szczerze odradzam tę grę, zwłaszcza w wersji PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gierkę można śmiało pograć, ale tylko w wersji angielskiej. Zabawa na kilka godzin, można miło spędzić ten czas. Myślę jednak, że nie opłaca się marnować więcej czasu i zbierać wszystkich ziaren światła dla dwóch skinów.
Ogólnie gierka na 3 zimowe wieczory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 20:07, Karanthir666 napisał:

> ja mam polska wersje na xboxa i uwazam, ze jest super. i elika i ksiaze bardzo fajnie.:)

Ja uważam, że jest wręcz odwrotnie. Nie dość, że gra słaba, łatwa, monotonna i krótka,
to jeszcze ten dubbing. Szczerze odradzam tę grę


Tak uważasz...? To czemu zbiera takie wysokie noty, ha? Poza tym pomimo iż fabuła jest krótka to nadrabia to jakością... Wg. mnie historia opowiedziana w grze należy do jednych z lepszych. A i monotonia jest dla wprawnego (przekonanego tylko do swojej racji) oka widoczna w każdej, nawet najlepszej grze... Zgadzam się tylko co do dubbingu, ale można się przyzwyczaić. Grę polecam tym, co nie grają by jak najszybciej przejść, ale by grać dla przyjemności. Fakt, da się nowego PoP''a bardzo szybko ukończyć, ale jeżeli ktoś nie przesiaduje przed PCtem kilkugodzinnymi sesjami ta "krótkość" nie będzie dużym problemem. Zakończenie miażdży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 19:44, przemcio256 napisał:

Tak uważasz...? To czemu zbiera takie wysokie noty, ha? Poza tym pomimo iż fabuła jest
krótka to nadrabia to jakością... Wg. mnie historia opowiedziana w grze należy do jednych
z lepszych.


Chyba żartujesz. Fabuła nowego PoP jest słabiutka i równie dobrze mogłoby jej nie być. Zagraj najpierw w PoP: Sands of Time to zobaczysz co to jest dobra fabuła i miażdżące zakończenie.

Dnia 08.02.2009 o 19:44, przemcio256 napisał:

Zakończenie miażdży...


Tak, swoją bezsensownością. Ponownie odsyłam do PoP:SoT żeby zobaczyć czym jest naprawdę miażdżące zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 19:44, przemcio256 napisał:

Tak uważasz...? To czemu zbiera takie wysokie noty, ha?

Bo jak gra jest promowana jako hit, to trzeba ją oceniać jak hit. No chyba, że wyjdzie gniot typu najnowszy NFS czy dodatek do Gothic 3.

Dnia 08.02.2009 o 19:44, przemcio256 napisał:

Poza tym pomimo iż fabuła jest
krótka to nadrabia to jakością... Wg. mnie historia opowiedziana w grze należy do jednych
z lepszych.

Ciekawe pod jakim względem? W tej grze nie ma praktycznie fabuły. Co najwyżej rozmowy pomiędzy bohaterami, ale są tak drętwe i nużące, że nie chce się ich słuchać.

Dnia 08.02.2009 o 19:44, przemcio256 napisał:

A i monotonia jest dla wprawnego (przekonanego tylko do swojej racji) oka
widoczna w każdej, nawet najlepszej grze...

Czy ty wiesz co to jest monotonia? To jest coś jak przez całą grę robisz ciągle to samo. Czyli tutaj mamy schemat: dojście do bossa, pokonanie go i zebranie ziaren światła. I tak cały czas. A czy Mafia była monotonna? Nie wydaje mi się. Na tę przypadłość chorują tylko najnowsze gry.

Dnia 08.02.2009 o 19:44, przemcio256 napisał:

Zgadzam się tylko co do dubbingu, ale można
się przyzwyczaić.

Jak ktoś nie zna angielskiego to tak.

Dnia 08.02.2009 o 19:44, przemcio256 napisał:

Grę polecam tym, co nie grają by jak najszybciej przejść, ale by grać
dla przyjemności. Fakt, da się nowego PoP''a bardzo szybko ukończyć, ale jeżeli ktoś
nie przesiaduje przed PCtem kilkugodzinnymi sesjami ta "krótkość" nie będzie dużym problemem.

Ta gra wystarcza na kilka godzin, góra 10. Zakładając, że przechodzę jeden etap dziennie, to gra jest cholernie długa. Jeśli interesują cię długie gry, to polecam Baldur''s Gate i Planescape Torment.

Dnia 08.02.2009 o 19:44, przemcio256 napisał:

Zakończenie miażdży...

Tutaj jak poprzednik, miażdży bezsensownością. Tym bardziej, że panowie z Ubisoft powiedzieli, że to nie jest prawdziwe zakończenie (czytaj: wyciągnijmy z ich portfeli ile się da, a głupki niech się z tego cieszą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 14:50, Karanthir666 napisał:

Ciekawe pod jakim względem? W tej grze nie ma praktycznie fabuły. Co najwyżej rozmowy
pomiędzy bohaterami, ale są tak drętwe i nużące, że nie chce się ich słuchać.


IMO dialogi nadrabiają za brak konkretnej fabuły... oczywiście mowię tu o oryginalnej wersji językowej... wersję PL słyszałem i wiem, że dobrze zrobiłem nie kupując jej :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Była zaplanowana jako hit i na dzisiejsze czasy i swój gatunek nie zawiodła.

Dwa. Wymagasz od zręcznościówki fabuły na miarę legend RPG? Bez jaj...

Monotonia... Jak wyżej. Chociaż zgodzę się, że większość głośnych hitów ma to do siebie, że innowacyjna nie jest. Poza tym to nie przeszkadza w połączeniu z tą krótką fabułą stworzyć coś, z czego czerpie się przyjemność z gry. A... nie, sorry. Ty pewnie oczekujesz by było tu wiele misji pobocznych, możliwość rozwoju postaci i masa NPCów? Jak nie to nie ma co narzekać...

Polonizacja. Mimo iż wolałbym wersję ANG, bo pewnie naturalniej by to brzmiało, itd. ale z braku laku... Oczywiście PL nie jest wersja doskonałą. Może nawet nie bardzo dobrą... Aczkolwiek nie da rady, że ktoś zrezygnuje z gry tylko dlatego, że PL jest słaby... nawet gdy reszta wydaje mu się dobra.

Co do czasu przechodzenia to chyba już pisałem... Nie musi być długa jak RPG, bo to jest zręcznościówka/platformówka! W takich produkcjach warto patrzeć jaka jest jakość gry i jak to wypada wględem czasu rozgrywki.

PS

Kolego pkapis

Kiedy ty widziałeś rozbudowana fabułę PoP''a? Widziałem każdą część i przyznam, że SoT były naprawdę dobre... Aczkolwiek patrząc sposobem Karanthira666 to zdecydowanie gorszy niż Wiedźmin, GTA IV, CoD 4...

A na zakończenie PoP''a "4" patrzyłem przez pryzmat poprzednich części... Nie spodziewałem się po tej grze takiej odmiany w tym aspekcie... Ot co. A, że trzepią dodatkowa kasę na tym... cóż. Taki ich zawód i nie są pierwsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak, pograłem chwilkę i już mam problem. Otóż nie wiem jak przejść tego niebieskiego bossa, takiego co mu w ogóle życie nie leci jak sie go atakuje. Myślałem, ze go trzeba z krawędzi rzucić, ale jakoś żadnym sposobem nie mogę tego uczynić. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 16:23, trutututu napisał:

Taak, pograłem chwilkę i już mam problem. Otóż nie wiem jak przejść tego niebieskiego
bossa, takiego co mu w ogóle życie nie leci jak sie go atakuje. Myślałem, ze go trzeba
z krawędzi rzucić, ale jakoś żadnym sposobem nie mogę tego uczynić. Z góry dzięki za
pomoc.


Którego bossa? Podaj jego nazwę ;P Ale domyślam się, że chodzi o wojownika, tego wielkiego, to tak, jego trzeba zrzucić z krawędzi. Gdy chce cię zdeptać szybko naciskaj przycisk, który pokazuje na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 16:32, Ecko09 napisał:

Którego bossa? Podaj jego nazwę ;P Ale domyślam się, że chodzi o wojownika, tego wielkiego,
to tak, jego trzeba zrzucić z krawędzi. Gdy chce cię zdeptać szybko naciskaj przycisk,
który pokazuje na ekranie.


No właśnie chyba o tym samym mówimy. Ale przecież jak on chce zdeptać... aaa, zepchnąć z krawędzi mnie. No to jak naciskam ten atak i on (Prince) tam robi unik i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 17:13, trutututu napisał:

No właśnie chyba o tym samym mówimy. Ale przecież jak on chce zdeptać... aaa, zepchnąć
z krawędzi mnie. No to jak naciskam ten atak i on (Prince) tam robi unik i nic.

masz go naciskać wile razy i to bardzo szybko a nie raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 17:13, trutututu napisał:

> Którego bossa? Podaj jego nazwę ;P Ale domyślam się, że chodzi o wojownika, tego
wielkiego,
> to tak, jego trzeba zrzucić z krawędzi. Gdy chce cię zdeptać szybko naciskaj przycisk,

> który pokazuje na ekranie.

No właśnie chyba o tym samym mówimy. Ale przecież jak on chce zdeptać... aaa, zepchnąć
z krawędzi mnie. No to jak naciskam ten atak i on (Prince) tam robi unik i nic.


Zrobi ten unik i jak będzie przy krawędzi zaatakuj go Eliką (e) i wtedy znowu będzie chciał cie zdeptać, znowu to szybko naciskać i Książe go zrzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie coś, plzzz ;D Jestem w etapie gdzie mam cztery filary z zielonymi znakami mocy, windę i zatruwane od dołu powietrze. Co trzeba zrobić żeby stąd uciec/oczyścić powietrze ? Bo nie mogę do tego za chiny dojść ... Z góry dzięki
Edit; Uff, udało się :D Znalazłem te przełączniki - strasznie tam ciemno i wcześniej je przeoczyłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować