Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

Prince of Persia 4

1197 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2009 o 00:34, Nightdew napisał:

wspaniałe, dialogi, fabuła, grafika... W sumie może moje pozytywne wrażenia zwiększa


Tak, grafika, sterowanie są bardzo dobre, nawet muzyka niezła, ale Stuart Chatwood to jednak pewna jakość.

Dnia 28.06.2009 o 00:34, Nightdew napisał:

Nie żałuje żadnej złotówki wydanej na tą grę. Dziwie się rónawet wnież osobą które narzekały
na na pl wersje. jak dla mnie super.


Szybkie pytanie - grałeś w Sands of Time? Jeśli nie to zagraj. Grafika słabsza oczywiście, gra się trudniej, ale muzyka lepsza (też Chatwood) a fabuła wgniata ostatniego PoPa w ziemię. I właśnie dlatego wiele osób narzeka - ta gra miała być czymś porównywalnym, ale nie zdołała nawet w połowie być tak dobra jak SoT.

Dnia 28.06.2009 o 00:34, Nightdew napisał:

Kurde, aż teraz nie mogę oderwać wzroku i non stop
puszczam galerię grafik:D Z tą muzyką z menu głównego super się ogląda:)


W SoT były takie momenty (Prison Intro) że specjalnie trzymałem save''a żeby móc do nich wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 00:48, pkapis napisał:

Tak, grafika, sterowanie są bardzo dobre, nawet muzyka niezła, ale Stuart Chatwood to
jednak pewna jakość.


Dokładnie, chociaż te 2 piosenki też wymiatają:P ;) http://www.youtube.com/watch?v=I_DyZPGznAE oraz http://www.youtube.com/watch?v=5ovLn5N_MzA


A jeszcze chciałbym zapytać czy powinienem mieć jakąś płytkę z soundtrackiem w pudełku? z tego co widzę u tego gościa to jest około 18 utworów: http://www.youtube.com/profile?user=sound050490track&view=videos&query=Prince

A właśnie jak to w końcu jest z tym zakończeniem? na 1000 % nie wyjdzie już na pc? to co w takim razie ma zrobić użytkownik pc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 14:32, Nightdew napisał:

A właśnie jak to w końcu jest z tym zakończeniem? na 1000 % nie wyjdzie już na pc?

To wie tylko samo Ubi. Jak na razie mało prawdopodobnym jest ukazanie się epilogu na PC.
Mogliby dorzucić go przy kolejnej części, jako "Bonus DVD".

Dnia 28.06.2009 o 14:32, Nightdew napisał:

to co w takim razie ma zrobić użytkownik pc?

Poczuć się oszukanym i nabitym w butelkę. Rzadko kupuje się grę bez zakończenia.
A tak na poważnie to obejrzeć go sobie na YT (linki chyba były już w temacie).
Wielkiej straty nie odczujesz, gra i tak jest wyjątkowo nudna i denna. :)

[Edit]
A co do płytki, to w polskim wydaniu, nawet w limitowanej edycji soundtracku nie uświadczysz. Swoją drogą, poprzednie części oprócz fabuły i grywalności miały też lepszą muzykę. W nowej części zrezygnowano z orientalnych klimatów co bardzo mnie smuci. Jeśli ktoś chce jakiegoś porównania, polecam: http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=J-pGsFWQfjY - mój ulubiony kawałek,

Spoiler

ach ta walka w windzie z hordami wrogów

. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 16:32, milten6 napisał:

Poczuć się oszukanym i nabitym w butelkę. Rzadko kupuje się grę bez zakończenia.


Ano. Dlatego ja teraz bojkotuję Ubisoft i nie kupię gry od nich chyba że najpierw się upewnię, że jest tak dobra jak SoT - wtedy mi będzie szkoda. Ubi się raczej nie przejmie, bo i tak bodajże 90% ich produkcji to gry na konsole, ale przynajmniej ja nie dam się im nabić kolejny raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Prince of Persia jest genialny, bajkowa grafika, widowiskowe walki i ostatnia sekwencja po prostu wgniata w ziemię. Mnie się naprawde ta gra podoba i nic nie zmieni mojego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 20:18, Ariela napisał:

Mnie się naprawde ta gra podoba i nic nie zmieni
mojego zdania.


A grałaś w poprzednie części? Podejrzewam, że one zmieniłyby Twoje zdanie ;).
Cała trylogia Piasków po prostu zgniata tą grę i miesza z błotem.
Nowy Książę jest przeciwieństwem swych poprzedników - nudne walki (ile razy można walczyć z jednym bossem?), schematyczność, odejście od orientalnych klimatów, bezsensowna fabuła (bla, bla, bla pomóż mi uratować świat...) itd. W poprzednich częściach oprócz ratowania świata, były wątki poboczne np. miłości księcia ;), co więcej gra niejednokrotnie zmusiła mnie do głębszej refleksji - "Czym jest czas?". Cała trylogia obfita była w zwroty akcji, nigdy nie było wiadomo kiedy Dahaka rozwali ścianę i zacznie nas gonić. Levele nie polegały tylko na skakaniu i bieganiu, kto pamięta jazdę rydwanem z Dwóch Tronów, ten wie o czym mówię :). A już na pewno nigdy nie zapomnę zakończenia pierwszej części trylogii. To, jak na razie, jedyne zakończenie do którego mógłbym zawsze wracać :).
Kakolukia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 20:53, milten6 napisał:

A grałaś w poprzednie części? Podejrzewam, że one zmieniłyby Twoje zdanie ;).


Trochę grałam w Dwa Trony to była fajna gra choć jakbym pograła w nią dłużej to bym troszkę zdanie zmieniła ale narazie najbardziej podoba mi się najnowsza części Księcia.

Dnia 15.07.2009 o 20:53, milten6 napisał:

Nowy Książę jest przeciwieństwem swych poprzedników - nudne walki (ile razy można walczyć
z jednym bossem?)


No jak robisz na raz całego bossa to się nudzi ale jak sobie zrobisz po Żyznym Polu na dzień to się tak szybko nie znudzą a do tego są strasznie widowiskowe (pamiętasz ostatnią walke z Wojownikiem?)

Dnia 15.07.2009 o 20:53, milten6 napisał:

bezsensowna fabuła
(bla, bla, bla pomóż mi uratować świat...) itd. W poprzednich częściach oprócz ratowania
świata, były wątki poboczne np. miłości księcia ;), co więcej gra niejednokrotnie zmusiła
mnie do głębszej refleksji - "Czym jest czas?". Cała trylogia obfita była w zwroty akcji,
nigdy nie było wiadomo kiedy Dahaka rozwali ścianę i zacznie nas gonić.


No może chwyt z ratowaniem świata jest już ograny do bólu ale za to jest prowadzony sprawnie. A tu też są wątki poboczne przecież jak byk widać, że książę się zakochał w Elice. Co do refleksji to się narazie zgodę:]
W najnowszym Prince of Persia są przecież zwroty akcji, przypomnij sobie chwile po ostatniej sekwencji...

Dnia 15.07.2009 o 20:53, milten6 napisał:

Levele nie polegały
tylko na skakaniu i bieganiu, kto pamięta jazdę rydwanem z Dwóch Tronów, ten wie o czym
mówię :).


No w najnowszym Prince of Persia też się ciągle nie biega i skacze są od czasu do czasu jakieś zagadki a magiczne płyty urozmaicają to skakanie. A co do jazdy na rydwańe to była super (udało mi się dojści do tego kawałka)

>A już na pewno nigdy nie zapomnę zakończenia pierwszej części trylogii. To,

Dnia 15.07.2009 o 20:53, milten6 napisał:

jak na razie, jedyne zakończenie do którego mógłbym zawsze wracać :).


W najnowszym też jest fajne zakończenie

Spoiler

bieganie i skakanie w świątyni z perspektywy oczu Arymana i do tego końcowy przelot na płytach zanim się wleci do gardła tego boga to nie zapomniane przeżycie


Dnia 15.07.2009 o 20:53, milten6 napisał:

Kakolukia!


Co to znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie pierwszej części było najlepsze, jakie kiedykolwiek widziałem, a cała trylogia piasków jest poprostu przemiodna (zwłaszcza część druga). Lecz moim zdaniem porównywać część 4 do innych owszem można, ale raczej z dużym przymrużeniem oka. Ubi nie chciało zrobić kolejnej PoP tylko zupełnie nową grę - jedynie szyld i marka są te same. I choć tylko te dwie rzeczy są już na tyle zobowiązujące by dostarczyć grę genialną,to chyba nie jest aż tak źle, nie? W końcu najnowszy PoP nie jest gniotem, tylko dobrą grą - choć inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 21:28, Ariela napisał:

No może chwyt z ratowaniem świata jest już ograny do bólu ale za to jest prowadzony sprawnie.
A tu też są wątki poboczne przecież jak byk widać, że książę się zakochał w Elice. Co
do refleksji to się narazie zgodę:]


No właśnie ja nie widziałem tego żeby się zakochiwał. Dialogi często były bezsensowne (ona o gruszce, on o pietruszce), a do tego ze względu na dowolność przechodzenia krain i sztywnie przypisane wypowiedzi do lokacji można trafić na takie sytuacje, gdzie Elika już wydaje się z księciem flirtować, a chwilę później oboje się zachowują jakby zupełnie się nie znali i nic jeszcze nie przeżyli razem. To poważny błąd Ubisoftu, a przecież można było uzależnić scenki od ilości oczyszczonych krain, by lepiej odzwierciedlały przeżycia bohaterów.

Dnia 15.07.2009 o 21:28, Ariela napisał:

> Kakolukia!

Co to znaczy?


Zagraj w Piaski czasu do końca a się przekonasz. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezła ta gierka, ale patent z płatnym zakończeniem (zresztą słabym) to przegięcie ze strony Ubisoft. Oderwanie historii od trylogii nie jest tak do końca fajne, bo tam fabuła trzymała długo przy grze i pełniła wiodącą rolę. Nowy PoP mimo swojej casualowości przyciąga, ale czy w następnej części taki sam motyw przejdzie to spierałbym się.

PS Piosenka z trailera to Sia - Breathe Me

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pal licho płatne zakończenie ,dopłaciłbym te pieniądze ale najgorsze było to że niewydano tego na wszystkie platformy na których ukazała się podstawka.Nie rozumiem jak to sobie wyobraża Ubisoft gracz ma sobie kupić drugą część bez wiedzy co wydarzyło się w Epilogue.Duży minus.
Nowego księcia stawiam na drugim miejscu w mojej hierarchii ,jest nieznacznie lepszy od duszy i tronów ale dużo gorszy od piasków czasu.

DoomnY
Dzięki za nazwę piosenki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 21:28, Black-Hawk napisał:

Jestem w Komnatach pałacowych. Jestem już na ostatnim piętrze. Jest kilka Elik. Co ma
robić. Jak którąś z nich sprawdzić?


Spoiler

Musisz skoczyć w przepaść bo wiesz że Elika zawsze ratuję księcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 21:31, Darnok_Rukia napisał:

> Jestem w Komnatach pałacowych. Jestem już na ostatnim piętrze. Jest kilka Elik.
Co ma
> robić. Jak którąś z nich sprawdzić?

Spoiler

Musisz skoczyć w przepaść bo wiesz że Elika zawsze ratuję księcia


Dzięki, ale przed chwilą bez twojej pomocy udało mi się rozwiązać tą zagadkę. Nie wiedziałem co robić, wkurzyłem się i skoczyłem w przepaść i w tedy dowiedziałem się, że trzeba było tak zrobić. Pozdrowienia dla małżonki.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, chodzi mi o wersje PS3, a dokładniej o trofea. Niby najłatwiejsze trofeum: Compass. Wystarczy wcisnąć trójkąt, a ja tak wciskam i wciskam i nic się nie dzieje, znaczy elika wskazuje drogę połmieniem niebieskim, ale trofeum nie wskakuje :/ Wie ktoś co jest nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować