Zaloguj się, aby obserwować  
Michu94x

N - Telewizja nowej generacji

195 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2006 o 02:30, Volvox napisał:

> No i trzeba uwzględnić, że do tego trzeba mieć ten dekoder za 450 zł.
Chyba nie.. Moze byc streamingowany. Chociaz przyznam ze nie mam pomyslu jak to sie odbywa

Z tego co wiem, to film będzie zapisywany na dysku
a gdy się cały sciągnie to będzie można go obejrzeć
Bo przecież z anteny nie można wysłać sygnału do satelity, że chcemy oglądać jakiś film
Jest tylko sygnał z satelity do dekodera,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastanawiasz się czy wziąść n to zapraszam do przeczytania testu nBoxa HDTV Recordera http://www.tcg.yoyo.pl/forum/viewtopic.php?t=13

Skoro dosłownie za parę dni premiera nowego nboxa HDTV recordera (27 listopad) warto napisać o nim parę słów. Nie będę się zbytnio rozpisywał gdyż nie ma tutaj jakieś gigantycznej listy nowości w stosunku do podstawowego dekodera ale te "kilka nowości" to naprawdę coś i jest na czym oko zawiesić. Ale od początku.

Jak pamiętamy platforma n zapowiedziała na początku dwa dekodery do swojej telewizji. Pierwszy nbox HDTV mamy okazję użytkować już od ponad miesiąca. Fakt, jego możliwości zostały sztucznie zawężone (oprogramowanie) ale jak wiemy co chwilę coś inżynierowie dodają i mam nadzieję, że dość szybko wszystkie jego możliwości będą dla nas dostępne. (wiem to wink.gif ). Kwestia czasu. Chodzi mi np. o Astre, używanie USB do różnych celów itd. Na drugi dekoder z dyskiem twardym musieliśmy troszkę poczekać. Ale czekanie kiedyś się kończy. Już za parę dni każdy będzie mógł sprawdzić nowy model w akcji. Postaram się nie co przybliżyć Wam ten dekoder od strony użytkownika.

Pudło
Tym razem pudło jest czarne a nie białe podobnie jak sam dekoder. Łatwo zatem odróżnić jeden rodzaj dekodera od drugiego. Sam kolor nboxa przypadł mi bardziej do gustu niż biały bo pasuje do sprzętu i myślę, że większości osób też będzie bardziej pasował do posiadanego sprzętu......
Cały test na http://www.tcg.yoyo.pl/forum/viewtopic.php?t=13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawi czy toprawda co mówią o antenach z n. Mianowicie, że są do "tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę". Podobno beznadziejne.
Pod względem oferty programowej jednak lepszy wydaje się być Cyfrowy Polsat. Taniej wychodzi jesli liczylibyśmy ilość dobrych kanałów w pakietach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 18:58, HumanGhost napisał:

Mnie zastanawi czy toprawda co mówią o antenach z n. Mianowicie, że są do "tam gdzie plecy
tracą swą szlachetną nazwę". Podobno beznadziejne.

Jeśli chodzi o anteny to nie wiem jak mozna stosować takie malutkie (wszystkie platformy w polsce sprzedają anteny 60cm)

Jam mam ponad 10-letnią antene. Nie wiem ile ma cm, na pewno ponad metr

Na prawie wszystkich kanałach mam 99% sygnału.
A pózniej to czytam na forach, że komuś podskoczył sygnał z 60% na 70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sygnał jest w okolicach 78%. Jakna taką małą antenę to i tak nieźle. Jeszcze nie narzekałem na odbiór. Zobaczę jak będzie z tym przy naprawde paskudnej pogodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moglbys moze podac linkow do tekstow, gdzies gdzie nie trzeba sie rejestrowac ? Mam troche dosyc zakldania dziesiatek kont na roznych stronach, na ktore potem nie mam zamiaru ani razu wejsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 17:53, HumanGhost napisał:

U mnie sygnał jest w okolicach 78%. Jakna taką małą antenę to i tak nieźle. Jeszcze nie narzekałem
na odbiór. Zobaczę jak będzie z tym przy naprawde paskudnej pogodzie.


Pytanie nooba jak sprawdzić te % sygnału? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 19:03, Fang napisał:

Pytanie nooba jak sprawdzić te % sygnału? :)


Rany, nie kojarze teraz. Jest gdzieś w menu. W informacji o programie są takie dwie kreseczki. Ta na dole wskazuje moc sygnału. Jak instalowałem to poza tym była pokazana moc w takim dużym menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie N sie opłaca mam plakietke z Avans i pisze: jak wybierzesz 2 pakiety dostaniesz w prezencie pakiet informacja i rozrywka!!A jeszcze pisze jak weżmiesz pakiet Hity filmowe to Cinemax dostaniesz za darmo do konca roku 2006.No w E jest dużo nowych kanałow. Ok wymienie wszystkie kanały polskie:MGM,Comedy Central,Wojna i pokuj ,AXN,AXN Crime,AXN Sci Fi,kino polska,TCM,TVP film,TVN Lingua,Discovery HD,Discovery,Discovery Civilisation,Discovery Sience,Animal Planet,TVP kultura,N sport,TVN Turbo,EuroSport,EuroSport2,TVP Sport,TVN,TVN24,TVN siedem,TVN Meteo,TVP 1,TVP 2,TVP 3,TVP Polonia,CNN,PLus,TVP Monde,Baby TV,Cartoon Network,Jetix,Jetix Play,Boomerang,Cinemax,Cinemax 2,TVN Styl,TVN Gra,VIVA,MTV,VHR,Fasion,MTV 2,Travel & Living,4 Fun,ITV. Bardzo dużo kanałów i bardzo tanio za wszystkie pakiety cena wynosi : 68 zł do końca roku !!
Nbox - 99zł , Nbox HDTV Recorder - 449zł . Różnią się tym że nbox HDTV recorder ma dysk 250 GB na którym można
nagrywać film,serial czy program jeszcze się różnią kolorem i ceną. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 11:46, pro evo napisał:

No fajny pakiet są sportowe,mowią że jakość jest super,to prawda??


Tak to szczera prawda !! Bo jest na nim nowe i znakomite kanały takie jak N sport i TVP Sport oraz pozostałe
Euro sport 1 i 2 , TVN Turbo!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już od około 4-5 dni jestem posiadaczem Telewizji Nowej Generacji ''n'' i włączyłem (kupiłem) ciekawość :P

Mam zwykłego nboxa HDTV ale najprawdopodobniej zostanie on wymieniony na nbox Recorder (ten za 450 zł), aby mieć 2 tunery i funkcję zapisu na dysk oraz wypożyczalnie filmów. Bodajże od 18 grudnia można wymieniać zwykłe nboxy na nbox recorder, trzeba będzie dopłacić różnicę ceny no i kupić nową i większą antenę specjalną dla recordera.

Ja mam pakiet darmowy oraz pakiet nauka kultura świat oraz sport i motoryzacja. Jestem bardzo zadowolony z ''n'' oraz z wysokości bardzo niskich opłat (u mnie 32 zł miesięcznie).

N polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 12:13, master matrox napisał:

Ja już od około 4-5 dni jestem posiadaczem Telewizji Nowej Generacji ''n'' i włączyłem (kupiłem)
ciekawość :P

Mam zwykłego nboxa HDTV ale najprawdopodobniej zostanie on wymieniony na nbox Recorder (ten
za 450 zł), aby mieć 2 tunery i funkcję zapisu na dysk oraz wypożyczalnie filmów. Bodajże od
18 grudnia można wymieniać zwykłe nboxy na nbox recorder, trzeba będzie dopłacić różnicę ceny
no i kupić nową i większą antenę specjalną dla recordera.

Ja mam pakiet darmowy oraz pakiet nauka kultura świat oraz sport i motoryzacja. Jestem bardzo
zadowolony z ''n'' oraz z wysokości bardzo niskich opłat (u mnie 32 zł miesięcznie).

N polecam każdemu.



Właśnie teraz tyle osob na N się decyduje bo są pyszne promocje!! A co do tego tunera Recorder bardziej opłaca sie go od zwykłedo :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 12:33, Woko11 napisał:

Czy na zwykłym telewizorze też widać jakość HD?


Nie, ale mozesz korzystac ze zwykłego telewizora i tez bedzie w miare ladnie wygladało najlepiej wyglada
na telewizorze HD bez dwoch zdan!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 12:33, Woko11 napisał:

Czy na zwykłym telewizorze też widać jakość HD?


Tzn. chodzi Ci o to czy w ogóle widać coś? Tak widać, ale np. na N Sport HD obraz jest zmniejszony, ale bardzo szybko pilotem można go powiększyć na cały ekran wciskając OPT i zmieniając na Powiększenie strzałką w bok :)

Ja mam zwykłego starego Triluxa i są paski na dole i na górze, ale da się oglądać bez problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja bd miał N po świętach. Wiecie ta promocja: Kup telewizor Bravia, a N na pół roku za darmo (wszystkie pakiety) -- mojego ojca to przekonało do szybszego zakupu telewizora nowego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować