Zaloguj się, aby obserwować  
iro1979

Joint Operations Typhoon Rising - wszystko o grze

1187 postów w tym temacie

ile kosztuje ten dodatek?? CO WY SIE TAK UCZEPILISCIE TEGO finito-yeti?!!!!!!!!!!!! co wy na to zeby zagrac meczyk z jego clanem????? moge sie go spytac tylko nie wiem co wy na to?? on jest w clanie EFA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 16:38, Px2-Piter- napisał:

ile kosztuje ten dodatek?? CO WY SIE TAK UCZEPILISCIE TEGO finito-yeti?!!!!!!!!!!!! co wy
na to zeby zagrac meczyk z jego clanem????? moge sie go spytac tylko nie wiem co wy na to??
on jest w clanie EFA

Najtaniej widziałem za 89zł. A uczepienie się - to on zaczął, a szczerze to nie jest dobry gracz :P zatukłem go 10x na 1 mapie (nóż/M4 i bodajrze 1 raz z 50 cal choć głowy nie dam czy w ogóle go z tego utukłem a jeśli tak to nie kampując), a on utłukł mnie ze snajperki (kamperstwo) i 2x z 50 cal na buggim jak stał z boq drogi schowany między drzewami (też kampienie -> co innego jak by jechał i sięztrzymał jak mnie zobaczył, ale nie on stoi i kampi mna przejeżdrzających). Dziwie mu się bo ma przegrane ponad 70 godzin i jest 17 graczem na świecie. Podobnie S.O.B.R jest już lepszy troche bo radzi sobie z normalnej broni ale jak na mapie jest naderka, czy apc to tylko z tego wali :P
Potem się dziwić że mają dobre ratio, spójżcie na 4 gościa, nie sztuka grać snajperem i mieć dobre ratio, ale jego użyteczność w teamie jest wątpliwa, pewnie kampował w X i nie przejął żadnego psp.
Co do meczu to jest ustawiony na sobote z GAL''ami ale można zagrać więcej. Pogadaj z HELLFIREM, on jest od organizowania meczy i taka informacja była by cenna dla niego. Mecz dojdzie napewno do sqtq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 17:35, kupczyk11 napisał:

Co to wogóle znaczy kampować?



Campować znaczy że jakiś gracz czai się w mało widocznym miejscu i czeka tam na innego gracza który wbiegnie mu pod celownik.Takiego ktośa prawie zawsze nie można zabić chyba żę jest to początkujący camper.Jest to nie lubiana metoda ubijania przeciwnika bo przeciwnik nie ma szans tylko nooby campią!Mam nadzieje że w dość jasny sposób to wytłumaczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 18:26, gen. Italia napisał:

O, właśnie znalazłem temat o Joint Ops. Ale fajnie :]
To co panowie, kiedy gramy?


Ja gram zawsze :), ale pracuje - jutro o 18:00 powinienem być chyba że cośwypadnie. Jestem w klanie Px2 - dobrze gramy. W weekendy walcze zawsze od rana do wieczora. Jaki masz nick w grze. Zamieszczam 2 obrazki - pierwszy z dodatq eskalacja :P (nie grałem od początq, ale mam najwięcej kili) a drugi na mapie awan atol.
PS: dzisiaj finito yeti mnie nie zabił a ja go kilka razy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 22:57, iro1979 napisał:

Ja gram zawsze :), ale pracuje - jutro o 18:00 powinienem być chyba że cośwypadnie. Jestem
w klanie Px2 - dobrze gramy. W weekendy walcze zawsze od rana do wieczora. Jaki masz nick w
grze. Zamieszczam 2 obrazki - pierwszy z dodatq eskalacja :P (nie grałem od początq, ale mam
najwięcej kili) a drugi na mapie awan atol.
PS: dzisiaj finito yeti mnie nie zabił a ja go kilka razy :P


No to git.
W grze mam taki sam nick jak tutaj, czyli gen. Italia. Jak dam radę, to se jutro razem pogramy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Wiedze że się dopiero uczysz ;P Kim grasz? Mam nadzieje że nie snajperem :) POdstawą jest opanowanie w tej grze strzelania z AK47 (rebelia) i M4 (Opsi), Dobrze skonfiguruj sobie postacie (obciążenie light lub normal), łatwiej będzie ci się grało. Szybciej biegasz trudniej cię trafić. Przeczytaj ten wątek pełen porad :) z tym że najlepsza dla gunnera jest giwera M240 reszta się zgadza :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 08:17, Lailonn napisał:

To nie o to chodzi ;) ziomki pytali teraz o dodatek Joint Operations Escalation :) a tego taniej sięnie znajdzie niż 89zł.
PS: Wczoraj yeti znowu mnie zaskoczył :D napisał mi "n1 gunner px2 irokez" niby wszystko wpożądq ale znowu grałem medem :P. Jest jeszcze 1 sprawa - pomyliłem się w 1 poście on nie gra ponad 70 godzin tylko ponad 70 dni :D hehe i nie rozpoznaje giwer z których zostaje zabity. 2x go zabiłem z M4 a ten mi już pisze sniper lub gunner lol. Jednego co moge zazdrościć temu gościowi to medalu za bugi (ja nie grałem w wersje bete i już się grać nie da :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 17:35, kupczyk11 napisał:

Co to wogóle znaczy kampować?

Sycylius dobrze ci to wyjaśnił, poprostu jak gościu się nie rusza i leży w trafie to jets niewidoczny, zdradza swoją pozycje tylko przy oddaniu strzału i jak jest strzał celny to nic mu już nie zrobisz :/ Tacy kamperzy są nieprzydatni do teamu i zazwyczaj team z dużą ilością snajperów przegrywa. Rozumiem 1-2 snajperów(dobrych) na team 30 osobowy, ale 15 to za dużo, nie ma z kim przejmować psp. Wczoraj na "dormandzie" właśnie taki team miałem :/ przegraliśmy w 15 minut miałem 4 lub 5 miejsce na serwerze ale lepsze ratio od 1 gościa (on miał punkty za psp i dlatego był wyżej). Potem tylko słyszałem szacunek przeciwniqw: " ładnie px2 jak na taki team" bo z rebeli w której grałe następny koleś miał 13 czy 15 miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daje link do stronki klanu RIP, tu są odznaczenia i za co się je dostaje.
http://www.rip-squad.com/bb/viewtopic.php?t=194
Braqje jedynie purpurowego serca (za uleczenia rannych) i medalu za asysty (za bonusy jak siękogoś podwozi) bo ciężko jest określoić kiedy się je dokładnie dostanie. Link daje bo nie każdy wie kiedy dostanie następny medal i dokładnie za co jest :D. Ja wczoraj ustukałem headhuntera (2) i brązową gwiazdę (1). Drudga gwiazda jest zbugwana i jej nikomu nie wyświetla w statach. Jest też bug medal za czas spędzony w wersji beta ale już go zdobyć nie można :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 06:56, iro1979 napisał:

...
Wiedze że się dopiero uczysz ;P Kim grasz? Mam nadzieje że nie snajperem :) POdstawą jest opanowanie
w tej grze strzelania z AK47 (rebelia) i M4 (Opsi), Dobrze skonfiguruj sobie postacie (obciążenie
light lub normal), łatwiej będzie ci się grało. Szybciej biegasz trudniej cię trafić. Przeczytaj
ten wątek pełen porad :) z tym że najlepsza dla gunnera jest giwera M240 reszta się zgadza
:)))


Hehe, gram medykiem. A z tym obciążeniem to już wyczaiłem. A co do gana dla gunnera - wg. mnie lepszy od M240 (czyli belgijski FN-MAG) jest M249, czyli też belgijski FN-Minimi. W rzeczywistości, bo jak w grze to nie wiem. Co prawda ma mniejszy kaliber (mniejszy kaliber = mniejsza dziura po pocisku), ale jest lżejszy i nadrabia prędkością pocisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
W grze zrobili tak że celność gunnera jest niska :P i najlepiej by często 1 pocisk zabijał a nie 3 :) dlatego M240 w grze jest lepszy (niby mniej celny ale szybko zabija). Jak się leży celność jest ogromna i na duże dystanse pewnie m249 byłby lepszy. M240 jets uniwersalny - i jest najlepszą bronią na małe dystanse.
PS: jak grasz medykiem to dobrze - ludzie cenią takich w teamie. Pamiętaj że pociski opadają i trzeba brać poprawki na ruch wroga. Na duże odległości strzelaj wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 13:34, iro1979 napisał:

...
W grze zrobili tak że celność gunnera jest niska :P i najlepiej by często 1 pocisk zabijał
a nie 3 :) dlatego M240 w grze jest lepszy (niby mniej celny ale szybko zabija). Jak się leży
celność jest ogromna i na duże dystanse pewnie m249 byłby lepszy. M240 jets uniwersalny - i
jest najlepszą bronią na małe dystanse.
PS: jak grasz medykiem to dobrze - ludzie cenią takich w teamie. Pamiętaj że pociski opadają
i trzeba brać poprawki na ruch wroga. Na duże odległości strzelaj wyżej.


Fizykę w grze też już mam "rozpracowaną". Mniej - więcej. A co do ganów - M240 ma większy zasięg (zarówno efektywny jak i maksymalny) od M249 i nieco szybciej strzela. Minimi jest jednak lżejszy i mniejszy więc troche łatwiej z niego strzelać i na mniejsze odległości jest skuteczniejszy od M240. Z broni tego typu nie strzela się raczej na odległość pól kilometra (właściwie trafienie przy tym dystansie jest tylko kwestią szczęścia - widziałeś, jaki "duży" jest człowiek z 500m?), używa się do tego raczej broni snajperskiej. Dlatego właśnie uważam, że M249 jest lepszy od M240.

PS. Nic mnie w tej grze bardziej nie wku#$*ia niż medycy, którzy zamiast ratować ludzi chowają się w krzaki i czekają, żeby walnąć headshota (po jaką cholerę taki medykiem zostaje???). No, może oprócz kretynów, którzy strzelają do swoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 15:04, gen. Italia napisał:

... A co do ganów - M240 ma większy zasięg (zarówno efektywny jak i maksymalny) od M249 i nieco szybciej
strzela. Minimi jest jednak lżejszy i mniejszy więc troche łatwiej z niego strzelać i na mniejsze odległości jest
skuteczniejszy od M240. Z broni tego typu nie strzela się raczej na odległość pól kilometra (właściwie trafienie
przy tym dystansie jest tylko kwestią szczęścia - widziałeś, jaki "duży" jest człowiek z 500m?),
używa się do tego raczej broni snajperskiej. Dlatego właśnie uważam, że M249 jest lepszy od
M240.

Troche nie tak jak piszesz :) Może z M249 celniesz częściej niż z M240 ale właśnie na małe odległości jest M240 najlepszy co z tego że z M249 celniesz 2x jak i tak gościu przeżyje :P z M240 przy 2 celnych strzałach nie ma opcji by gościu przeżył a bardzo często padają od 1 strzału (nawet 2 gości :P) zobacz tu http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1257&pid=274 M249 jest dobry właśnie na wspomniane dystanse (500m) jak się leży na nie zatrawionym terenie, a na mniejsze dystanse ok.300m, kazda broń jest dobra (wiem że 300m to dużo)

Dnia 16.03.2006 o 15:04, gen. Italia napisał:

PS. Nic mnie w tej grze bardziej nie wku#$*ia niż medycy, którzy zamiast ratować ludzi chowają
się w krzaki i czekają, żeby walnąć headshota (po jaką cholerę taki medykiem zostaje???).

To są nooby, nie przejmuj się nimi, ale czasami trzeba poczekać aż cię ktoś "podniesie" bo jak jest duży dym to muszą to robic ostrożnie (jak zgini eto cię nie podniesie)

Dnia 16.03.2006 o 15:04, gen. Italia napisał:

No, może oprócz ....którzy strzelają do swoich.

Tak oni wqżają najbardziej dlatego nie gram na serwerach spec ops

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o gany naprawdę, nie w grze (nie gram gunnerem i się nie znam). Bo tak w życiu jedno trafienie w większości przypadków eliminuje żołnierza z gry - nawet, jeśli nie zginie raczej nie będzie w stanie strzelać z dziurą w plecach. Nie da się tego chyba sensownie odtworzyć w grach (przynajmniej nie mam żadnego pomysłu, jak zrobić w grze NAPRAWDĘ dobry system obrażeń, że o symulacji działań medyka nie wspomnę - żeby nie rzucać w ludzi apteczkami) - w końcu to nie ty dostajesz kulkę tylko komputer przelicza sobie jakieć liczby i wychodzi mu, że nie żyjesz :]
A co do medyków - nie chodziło mi o tych, co nie chcą się dać zabić - sam przecież też nie ładuję się przeciwnikom pod lufy (a w każdym razie nie za często :] ) tylko o takich cymbałów, którzy zamiast, jak to ładnie ująłeś, "podnosić" tylko polują na wrogów. Strasznie to wkur... e, znaczy denerwuje, kiedy ty leżysz sobie "martwy", a taki szpagatowy inteligent przebiega koło ciebie i... nic. Dalej leżysz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 15:33, gen. Italia napisał:

A co do medyków - nie chodziło mi o tych, co nie chcą się dać zabić - sam przecież też nie
ładuję się przeciwnikom pod lufy (a w każdym razie nie za często :] ) tylko o takich cymbałów,
którzy zamiast, jak to ładnie ująłeś, "podnosić" tylko polują na wrogów. Strasznie to wkur...
e, znaczy denerwuje, kiedy ty leżysz sobie "martwy", a taki szpagatowy inteligent przebiega
koło ciebie i... nic. Dalej leżysz :/

Co do gunnerów - zajażyłem jak już dodałem posta (domyśliłem się że chodzi ci o realizm a nie o gre sry)
Co do medyqw. Nie zawsze medyk cię może podnieść, nie wiem czy zauważyłeś ale się upewnie. Jak dostajesz HS lub knifa to sie leczyć nie da. Jak giniesz naciśni 9 to krzykniesz że potrzebujesz meda i może ktoś zareaguje. Czasem się nie da podnieść gościa który zginął normalnie (taki bug - gdzieś 2x na 100). Poza tym jak ty leczysz to też nie zawsze sie udaje bo gościa już tam nie ma (zwłoki są nie odświeżone). Poszukaj ostatnie pare stron w tym wątq , dałem dużo rad dla początqjących medyqw. Taka duuuża litania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Zauważyłem. A co do "nieodświeżonych zwłok" (jakże ładnie to brzmi :] ) to myslałem, że to u mnie jest coś nie tak (np. problem z łączem - bo mam neo i czasem lubi sobie polagować), ale widze, że jednak nie.
Właściwie całą "mechanikę" gry mam jako tako obcykaną. Nie kumam tylko tego menu pod V, od zarządzania drużyną, czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 16.03.2006 o 16:01, gen. Italia napisał:

Właściwie całą "mechanikę" gry mam jako tako obcykaną. Nie kumam tylko tego menu pod V, od
zarządzania drużyną, czy jakoś tak.

Mało kto tego używa, jednak my w klanie zaznaczamy sobie kolorami wszystki px2 żebyśmy się łatwo znajdywali i dołączamy się wszyscy do kogokolwiek z teamu bo widać wtedy że gramy razem :P. Są tam opcje do wyciszania głosów -> ja użyłem tego tylko raz bo był jeden taki co nonstop mówił aformativ i negativ i zaczęło mnie to irytować to go wyłączyłem ;P. Można tam dołączać do teamu ziomqw i dzielić ich na grupy (fireteams) i wydawać im polecenia np. piszerz by zaatakowali na komende łiski i potem tylko łiski i lecą :). Ale jak już pisałem lepszy jest team speak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować