Zaloguj się, aby obserwować  
rzyczliwy

WoW totalna porazka! GMs to rasisci nie lubia Polaków a Polacy im placa za to pieniadze!

121 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2006 o 13:08, Jester napisał:

To nie jest kwestia szczescia ale checi i samozaparcia. Bo poczatki nie byly łatwe. Zreszta
nigdy nie bylo latwo :)


Mówisz o samozaparciu itd. I mi właśnie również o to chodzi.
Komuś cos sie nie spodoba, wyklnie wszystkich i opuści gildię. Kilka razy takie coś i juz za mało osob do MC itd.
Potem znajdzie się kilku obojętnych na wszystko graczy z aspiracjami i bez motywacji ( OMG :/) którzy przechodza bez zadnego wachania do takiej Enigmy (Miałem tego nie pisać ale ... :P) i juz kolejna gildia PL nie istnieje.
Ja osobiście bym tu jeszcze powiedział o braku ze strony Polaków jakiejkolwiek dyscypliny, zrozumienia, tolerancji itd. (nie podoba ci się, to spadaj i tyle : /) A o jakiejkolwiek przyjaźni nawet nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 13:36, Dann napisał:

Ja osobiście bym tu jeszcze powiedział o braku ze strony Polaków jakiejkolwiek dyscypliny,
zrozumienia, tolerancji itd. (nie podoba ci się, to spadaj i tyle : /) A o jakiejkolwiek przyjaźni
nawet nie wspomnę.


Jeśli chodzi o przyjaźń to i tu pewnie Cie zaskocze. Od jakiegoś czasu Hegemoniacy spotykają się również w realu :) I bynajmniej nie po to aby sie kłucić a raczej pójść do pubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 08:35, hans olo napisał:

Ambroży - od cognomen Ambrosius wywodzi się z greckiego przymiotnika Ambrósios,
Augustyn/Augustyna - Utworzone od łacińskiego przymiotnika "augustus",
Barbara - pochodzenia greckiego od przymiotnika barbaros,
Sylwester - od silvestris (to jest najlepsze bo znaczy "żyjący w lesie, dziki"),
Mirela - pochodzi od włoskiego przymiotnika mirabile,
Maksyma - od łacińskiego przymiotnika maximus,


Nie wiem czy tak ale co z tego? Z czasem znaczenie slow sie zmienilo. Kiedys imiona/nazwiska nadawano wlasnie np na podstawie miejsca zamieszkania. Nie wiem skad wziales te dane ale nawet nei wyjasniles znaczenia slow ;D Nie zmienia to jednak faktu, ze jakbys uslyszal, ze ktos sie nazywa "Wesoły" to bys pomyslal, ze kretyn. Czasy inne wiec nie wyskakuj mi tu z starozytna grecja czy rzymem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 14:38, Lailonn napisał:

Nie wiem czy tak ale co z tego? Z czasem znaczenie slow sie zmienilo. Kiedys imiona/nazwiska
nadawano wlasnie np na podstawie miejsca zamieszkania. Nie wiem skad wziales te dane ale nawet
nei wyjasniles znaczenia slow ;D Nie zmienia to jednak faktu, ze jakbys uslyszal, ze ktos sie
nazywa "Wesoły" to bys pomyslal, ze kretyn. Czasy inne wiec nie wyskakuj mi tu z starozytna
grecja czy rzymem

1. google.pl znowu strajkuje??
2. O bosh'' a myślałem, że właśnie o to chodzi, że imiona mają być klimatyczne. Czyli defacto sięgać do czasów gdy rodziły się mity i legendy. Darujcie sobie bo wasza krucjata problizzardowska sięga szczytu kretyństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2006 o 13:43, Jester napisał:


Jeśli chodzi o przyjaźń to i tu pewnie Cie zaskocze. Od jakiegoś czasu Hegemoniacy spotykają
się również w realu :) I bynajmniej nie po to aby sie kłucić a raczej pójść do pubu.


Jasne ... wszyscy tak mówią. W Ś.P. Husarii :P podobno też się spotykali, bo częśc luda z Krakowa była czy jakoś tak. Tylko ze co z tego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Ja tylko tak gwoli poinformowania - otóż na serwerze Earthen Ring [RP] gra wiele polaków o stricte polskich imionach, jednak nie są to genialne pomysły typu "rzyczliwy", a np. Wieszcz czy Slonko. Czemu nie zmieniają im imion? Widzę dwie przyczyny, wyjaśnię je na obu podanych przeze mnie przykładach:
1) Wieszcz - faktycznie, poproście anglika, aby wymówił to imię, to najpierw zabije was, a potem pochlasta z frustracji samego siebie :P. Jednak imię to podchodzi pod regulamin (póki co nie wymuszono w nim rezygnacji z rodowitych nazw i imion, a pomijając to, określenie Wieszcz ma sporo wspólnego z Fantasy), więc nie widzę żadnych przeszkód żeby dana osoba musiała zmienić imię.

2) Slonko - No, z wymową tego imienia przez obcokrajowca już jest znacznie lepiej. Fakt, myśląc stricte o Fantasy/średniowieczu nie bardzo nam się łączy z tymi klimatami takie imię, ale mało to bohaterów nosiło imiona czerpane z przyrody? Skoro Sapkowski (o ile pamięć nie płata mi figli ;)) mógł nazwać jedną ze swych postaci "Cykada", to czemu gracz nie może nazwać swego avatara-bohatera "Slonko"? Nie widzę problemów w tej kwestii.

A w ogóle abstrachując już od tego wszystkiego myślę, że gdybyś się nie "ciskał" do GMa, a grzecznie pogadał z nim i powiedział mu, że w Twym języku określenie "rzyczliwy" nie obraża nikogo, oraz nie jest aż tak "szkodliwe" jak np. "SuperBionicHaxxor", to zapewne odpuściłby sobie i nie zadziałałby tak stanowczo, ale taka to nasza polska mentalność ;) - gdy zwrócą Ci uwagę, odgryź im głowę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 16:24, hans olo napisał:

1. google.pl znowu strajkuje??
2. O bosh'' a myślałem, że właśnie o to chodzi, że imiona mają być klimatyczne. Czyli defacto
sięgać do czasów gdy rodziły się mity i legendy. Darujcie sobie bo wasza krucjata problizzardowska
sięga szczytu kretyństwa.


1. To ty podales pewne przyklady i to TY masz je objasnic a nie ja szukac

2. Kretynstwem jest pisanie "o boshe"
3. Nie jestem problizzardowski chociaz uwazam ich za swietnych developerow. GMowalem dosc dlugo w grach RPG i "rzyczliwego" tez bym usunal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 19:46, Lailonn napisał:

1. To ty podales pewne przyklady i to TY masz je objasnic a nie ja szukac

Dlaczego ja mam cokolwiek jeszcze objaśniać? Podałem te fakty, które są potrzebne.

Dnia 07.10.2006 o 19:46, Lailonn napisał:

2. Kretynstwem jest pisanie "o boshe"

Nie powiem ale lubię używać kretyńskich słów, gdy ludzie używają kretyńskich argumentów.

Dnia 07.10.2006 o 19:46, Lailonn napisał:

3. Nie jestem problizzardowski chociaz uwazam ich za swietnych developerow. GMowalem dosc dlugo
w grach RPG i "rzyczliwego" tez bym usunal...

Więc naucz się korzystać z google.pl, bo chyba nadal nie czaisz, że to imię jest zgodne z tym regulaminem, o którym tu mówimy i to, że mistrzowałeś nie jest żadnym usprawiedliwieniem Twojej niewiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2006 o 19:56, hans olo napisał:

Więc naucz się korzystać z google.pl, bo chyba nadal nie czaisz, że to imię jest zgodne z tym
regulaminem, o którym tu mówimy i to, że mistrzowałeś nie jest żadnym usprawiedliwieniem Twojej
niewiedzy.


Jest. To GM decyduje czy dane imie jest klimatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jester juz ci wyjasnil.

Dla twojej wiadomosci ignorancie. Skoro rzucasz jakimis "faktami/danymi" to musisz podac ich zrodlo. Napisanie "uzyj google" mozesz sobie zatrzymac dla siebie.

Natomiast autor topicu zamiast pogadac z GMem zaczal sie stawiac. Efekt takiego zachowania jest oczywisty dla kazdego-przynajmniej powinien byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co Blizzard tworzy tregulamin, który i tak nie ma przełożenia w rzeczywistości pytam zatem? Bo cały czas o to mi chodzi. Jeśli wszystko zależy od mistrza gry, to po co regulamin?
A skoro nadal nie potraficie się dostać na tą tajemniczą stronę to wam dam tego cholernego linka, 5 sekund się zastanawiałem co wpisać i wstydzić sie tylko możecie
http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=imi%C4%99+od+przymiotnika&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
Przecież mówiłem, że źródłem było google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 11:17, hans olo napisał:

Po co Blizzard tworzy tregulamin, który i tak nie ma przełożenia w rzeczywistości pytam zatem?
Bo cały czas o to mi chodzi. Jeśli wszystko zależy od mistrza gry, to po co regulamin?


Przeciez to aż nadto oczywssite. Poniewaz zaden regulamin nie jest w stanie obiac wszystkich sytuacji jakie moga wystapic w tak wielkiej grze. Obejmuje przewaznie najczesciej wystepujace aspekty. Regulamin nie jest w stanie dbac o klimatycznosc gry. To moze tylko GM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 14:57, Jester napisał:

Przeciez to aż nadto oczywssite. Poniewaz zaden regulamin nie jest w stanie obiac wszystkich
sytuacji jakie moga wystapic w tak wielkiej grze. Obejmuje przewaznie najczesciej wystepujace
aspekty. Regulamin nie jest w stanie dbac o klimatycznosc gry. To moze tylko GM.

No ale regulamin istnieje i GM tak jak każdy musi się do niego stosować pilnując by każdy go przestrzegał i musi to robić jak najbardziej obiektywnie. Jeśli nie chce mu się 5 sekund pomyśleć nad wpisaniem hasła w googlach to sorry ale ja bym takiego na zbity pysk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2006 o 17:03, NattaN napisał:


A w ogóle abstrachując już od tego wszystkiego myślę, że gdybyś się nie "ciskał" do GMa, a
grzecznie pogadał z nim i powiedział mu, że w Twym języku określenie "rzyczliwy" nie obraża
nikogo, oraz nie jest aż tak "szkodliwe" jak np. "SuperBionicHaxxor", to zapewne odpuściłby
sobie i nie zadziałałby tak stanowczo


1. z tymi botami nie da sie rozmawiac dla nich to nie i koniec, ciskalem sie bo chcialem podyskutowac dlaczego.
2. mam i tak ich teraz gdzies, szkoda moich pieniedzy na tak marna firme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już napisał, możesz wysłać do Blizzarda mail ze skargą. Jeżeli GM postąpił niesprawiedliwie i wina jest po jego stronie Blizzard napewno coś z tym zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 16:37, super bizon napisał:

> Ja mam pytanie do założyciela tematu.
>
> Czy doświadczyłeś tego na sobie??? Jak tak to może zwróć uwage dla Blizzarda. Bo tak nie
może
> być. A jak nie to graj w tibię. : )


O lol w tibie?gra ujdzie w tłoku ale to dla nałogowców
zaraz pewnie tibiomaniacy mnie zaatakuja :D


ale nie wiem, bo nie gralem w wow. dla mnie to z duży koszt. wole gulid warsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 22:04, rzyczliwy napisał:

1. z tymi botami nie da sie rozmawiac dla nich to nie i koniec, ciskalem sie bo chcialem podyskutowac
dlaczego.


Z botami GMowie niewiele mają wspólnego ;). Wielokrotnie moje postulaty w ich kierunku przeradzały się w całkiem miłą konwersację z nimi ;). Jeśli zadawane im pytania nie mają większego sensu, wolą korzystać z wklejania graczom utartych już regułek :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś trochę grałem na serwerze RPPvP i spotkałem wiele niezbyt kilmatycznych nicków. Co najlepsze byli to gracze wysokopoziomowi, którzy musieli przecież grać od dłuższego czasu. Jakoś nikt im tych nicków nie zmienił. Ogólnie to teraz serwery RP/RPPvP zrównały się z PvE/PvP. Próżno tam szukać klimatu, wielu graczy do tego się już nie stosuje. Zresztą trudno skontrolować takie masy ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować