Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Mam wielki problem!
Konsola mi sie sama nagle wylaczyla. Teraz podczas pruby wlaczenia jej wiatraki zaczynaja bardzo mocno wymychac powietrze z konsoli i glosno pracowac, konsola niechce sie wlaczyc. Swieci sie zielone swiatoelko i nic sie niedzieje, po prubie wylaczenia ja na przycisku power (tym co sie wlacza konsole), swiatelko zaczyna mrugac na czerwono i sie niewylacza. Nieda sie jej zresetowac itp. Tylko odlaczenie od pradu dziala.
Co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 23:18, ja33no napisał:

Mam wielki problem!
Konsola mi sie sama nagle wylaczyla. Teraz podczas pruby wlaczenia jej wiatraki zaczynaja
bardzo mocno wymychac powietrze z konsoli i glosno pracowac, konsola niechce sie wlaczyc.
Swieci sie zielone swiatoelko i nic sie niedzieje, po prubie wylaczenia ja na przycisku
power (tym co sie wlacza konsole), swiatelko zaczyna mrugac na czerwono i sie niewylacza.
Nieda sie jej zresetowac itp. Tylko odlaczenie od pradu dziala.
Co to moze byc?


Ja bym ją zaniusł do serwisu. A to o czym mówisz to wygląda na odkurzanie. Jest tak funkcja naszych konsolkach. trzeba nacisnąć włącznik i przytzymać to od wyciągania płyt. Tak się to uruchamia.
Ja polecam odłączyć ją od prądu (przycisk z tyłu) i znów podłączyć. A i pousuwał bym niepotrzebne ( i podejrzane) rzeczy.

A co do Piwomaniak to różnią się dość sporo. 60 GB może odtwarzać gry z PS2 (choć to mają też zrobić na 40 ale to jest tylko przeciągnięciem plotki więc niepodchodzcie do tego powaznie). No a po za tym ma 4 wejścia USB a nie 2 i czytnik kart pamięci. To chyba wszysko... no 60 jest niby głośniejsza i zkarmi się więkrzoą ilością prądu przez to, że ma emulator do PS2. Za błędy przepraszam ale jestem trochę śpiący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 02:01, ja33no napisał:

Konsola padla, wiec jednak do serwisu bede ja musial oddac. Mam pytanie ile to moze potrwac?


Hm, z tego co pamiętam jest to 14 dni roboczych, czyli w sumie wyjdzie około 3 tygodni. Konsole powinieneś mieć już na początku lipca.

Co do różnic pomiędzy wersjami - odsyłam do brytyjskiej Wikipedii, gdzie wszystkie modele zostały porównane szczegółowo, w ładnej i przejrzystej tabeli:

http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3#Retail_configurations

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.Posiadam wersje 40GB i mam zainstalowane GTA i MGS 4 oraz utworzone 2 profile i coś mi nie pasuje co do wolnego miejsca ponieważ pokazuje mi, że mam wolne 23GB/37GB.Aha i jak np odinstaluje grę to savy zostają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 11:49, Scorcho napisał:

23GB/37GB.Aha i jak np odinstaluje grę to savy zostają?


W jaki sposób chcesz rzekomo "odinstalować" grę?
Nie ma jako takiej opcji. Gra oprócz save''ów w katalogu "Game data utility" robią tam swoje pliki - i tam są te "instalki". Oczywiście, możesz je usunąć i to spowoduje przy kolejnym włączaniu gry jej instalację. Według mnie save''y w katalogu "Saved data utility" pozostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie są gry w które warto zagrać na PS3 a nie ma ich na PC (tak jak GTA4 (czyli nie tylko) na wyłączność PS3 choć w tym przypadku wierzę że pojawi się na PC)??
Czy można przeglądać zwykłe strony internetowe (całą sieć) na PS3?? bo obiło mi się o uszy że na Xbox''ie można tylko te związane z Live!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 16:34, player000 napisał:

Jakie są gry w które warto zagrać na PS3 a nie ma ich na PC (tak jak GTA4 (czyli nie
tylko) na wyłączność PS3 choć w tym przypadku wierzę że pojawi się na PC)??
Czy można przeglądać zwykłe strony internetowe (całą sieć) na PS3?? bo obiło mi się o
uszy że na Xbox''ie można tylko te związane z Live!

Gran turismo, Uncharted i MGS. Te mi się podobają. Cały internet możesz przeglądać. Kiedyś byliśmy w parę osób u kolegi i oglądaliśmy śmieszne filmiki na youtube na ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 16:34, player000 napisał:

Jakie są gry w które warto zagrać na PS3 a nie ma ich na PC (tak jak GTA4 (czyli nie
tylko) na wyłączność PS3 choć w tym przypadku wierzę że pojawi się na PC)??

Resistance, Ucharted, MGS4, Heavenly Sword, a z gier ktore wyjda to zdecydowanie Resistance 2 i Killzone 2.

Dnia 30.07.2008 o 16:34, player000 napisał:

Czy można przeglądać zwykłe strony internetowe (całą sieć) na PS3?? bo obiło mi się o
uszy że na Xbox''ie można tylko te związane z Live!

Mona przegladac wszystkie strony, pisac na forum, tworzyc wpisy na GSie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska...działa komuś PSN? Bo włączyłem przed chwilą konsolę i za nic w świecie nie mogłem się zalogować. Albo coś mi się schrzaniło albo jest jakiś maintenance ( coś mi się właśnie o uszy obiło ). Będę wdzięczny za info;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale nie zdążyłem edytować. Już wszystko działa...Albo PSN było off, albo wystarczył restart routera...Tak czy siak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm....ja na przykład podczas działania konsoli chcę podłączam to mi net nie działa. Musze włączyć modem zanim włączę konsole lub jeśli już mam włączoną to muszę ją ponownie uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 20:39, Sand Wraith napisał:

Zgodnie z Wikipedią w nowym modelu nie będzie wstecznej kompatybilności ... WHY???


Prosta sprawa - Sony nadal sporo zarabia na Playstation 2, więc wyposażenie we wsteczną kompatybilność w nowym modelu PS3 byłoby nieopłacalne dla ich firmy.

Co do internetu w konsoli - ja często podłączam go, gdy już mam włączoną konsole. Nie ma żadnego problemu, od razu automatycznie loguje mnie do Playstation Network - żadnych błędów, ani podobnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do lepiej zorientowanych dotyczące wymiany dysku w PS3, a właściwie kilka pytań:
1. Jaki dysk pasuje do PS3, wiem że 2.5" ale są dwa rodzaje SSD i notebook, a może są dodatkowe obostrzenia np. co do pojemności (temperatura) ?
2. Czy sama wymiana jest skomplikowaną operacją czy raczej nic trudnego (serwis czy rękodzieło) ?
3. Czy po wymianie dysku mogą wystąpić jakieś komplikacje, czy system jest zapisany w pamięci wewnętrznej czy trzeba coś kombinować ?
4. Jak sama wymiana wpływa na warunki gwarancji ?

Chyba wsio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 18:46, Pablor napisał:

Pytanko do lepiej zorientowanych dotyczące wymiany dysku w PS3, a właściwie kilka pytań:
1. Jaki dysk pasuje do PS3, wiem że 2.5" ale są dwa rodzaje SSD i notebook, a może są
dodatkowe obostrzenia np. co do pojemności (temperatura) ?
2. Czy sama wymiana jest skomplikowaną operacją czy raczej nic trudnego (serwis czy rękodzieło)
?
3. Czy po wymianie dysku mogą wystąpić jakieś komplikacje, czy system jest zapisany w
pamięci wewnętrznej czy trzeba coś kombinować ?
4. Jak sama wymiana wpływa na warunki gwarancji ?

Chyba wsio...



1. Dysk do PS3 to 2,5", natomiast SSD to chyba te dyski na kościach pamięci. Do PS3 natomiast dysk Sata (niech ktos zweryfikuje czy nie Sata II), najlepiej o obrotach 5400, bo 7200 się zbytnio grzeją. Ja kupiłem Seagate, po wymiania okazało się, że dysk który dostalem z konsolą to także Seagate. :)
2. Nic trudnego, sam zrobisz jeżeli masz tylko śrubokręt. :)
3. Trzeba będzie dysk sformatować. Nie będziesz miał żadnych plików, savów itepe i wydaje mi się, że jeżeli masz jakiś kupony content z PSS to mogą być problemy nawet gdy weźmiesz i przekopiowałbyś to w jakis sposób na nowy dysk. :)
4. Gwarancja pozostaje nietknięta, gdyż do dysku jest specjalna szyfladka i nic się nie odkręca, przyrywa czy uszkadza. :) Wymiana jest bezpieczna dla Twej gwarancji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh , takie podstawowe pytanie :) Co ma PS3 a nie ma Xbox 360 i na odwrót . W sensie sprzętowym itp. Ogólnie ogólnie. Bo właśnie chce kupić konsole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 16:34, player000 napisał:

Jakie są gry w które warto zagrać na PS3 a nie ma ich na PC (tak jak GTA4 (czyli nie
tylko) na wyłączność PS3 choć w tym przypadku wierzę że pojawi się na PC)??
Czy można przeglądać zwykłe strony internetowe (całą sieć) na PS3?? bo obiło mi się o
uszy że na Xbox''ie można tylko te związane z Live!


MGS4, God of War (tyle że chyba to na PS2 wyszło :/ ale fajne) a GTA4 niedługo na PC wyjdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować