Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Kaucz co do twojego pytania, ciężko powiedzieć. MAG może i kupie ale strzelanek mam już bardzo dużo... :/ wole HR,GOW3 i inne lepsze tytuły kupić :) MAG to średniak po becie wnioskując a taki rewelacyjny to nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Po dlugim namysleniu chcialbym zakupic ps3.
Wczesniej chcialem kupic xboxa, ale odciągnął mnie od zakupu sam nie wiem dlaczego :)
I tak:
Chce kupic wersje slim 250gb (czy to przesada?Czy lepiej kupic 120gb)<Roznica bodajze 100zl>,
jaka jest jej awaryjnosc (mam na mysli wersje slim, wieksza niz wersji fat 40gb?)
Jak jest u niej z gwarancja, a wiec czy jak zakupie np. na Allegro, to muszę w razie problemu odsyłać ja do użytkownika, u którego kupiłem, czy do jakiegoś salonu Sony czy coś?

PozDraWiaM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 07:36, DesMonD__PL napisał:

Chce kupic wersje slim 250gb (czy to przesada?Czy lepiej kupic 120gb)<Roznica bodajze
100zl>,

Skoro różnica 100zł to kupuj śmiało większą pojemność. Więcej dem, zapisów gry, filmów, zdjęć itp.

Dnia 23.01.2010 o 07:36, DesMonD__PL napisał:

jaka jest jej awaryjnosc (mam na mysli wersje slim, wieksza niz wersji fat 40gb?)

Wersja fat 40GB była najbardziej awaryjna i najstarsza więc niepotrzebne porównywanie. Wersja slim psuje się w 0.5%, czyli BARDZO rzadko.

Dnia 23.01.2010 o 07:36, DesMonD__PL napisał:

Jak jest u niej z gwarancja, a wiec czy jak zakupie np. na Allegro, to muszę w razie
problemu odsyłać ja do użytkownika, u którego kupiłem, czy do jakiegoś salonu Sony czy
coś?

Masz gwarancje, do tego czasu możesz odesłać do sklepu za darmo do naprawy, po gwarancji już na własną kieszeń naprawa, najczęściej są to kwoty 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Dzieki
Ale jeszcze jedno napisales:
"możesz odesłać do sklepu"
Czyli tam gdzie kupowalem to jest uzytkownik allegro?
A czy lepiej kupic w jakims sklepie np. Saturn/MM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 08:24, DesMonD__PL napisał:

/.../
Dzieki
Ale jeszcze jedno napisales:
"możesz odesłać do sklepu"
Czyli tam gdzie kupowalem to jest uzytkownik allegro?
A czy lepiej kupic w jakims sklepie np. Saturn/MM?

A właśnie. jak kupiłeś w sklepie to możesz tam oddać, jak na allegro to tylko jeśli dał ci gwarancje, do sklepu w którym kupił, jeśli nie to kasa $.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do awaryjności konsoli, niestety, nie ocenisz tego.
Dlatego?
Bo slim zwyczajnie ukazał się kilka miesięcy temu. Równie dobrze, za rok, paść może 50% konsol ;-) Dlatego ostrożnie podchodziłbym do tych ciaśniejszych pudełeczek.
80 GB FAT ownz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 10:28, ww3pl napisał:

Dlatego ostrożnie podchodziłbym do tych ciaśniejszych pudełeczek.
80 GB FAT ownz.


Teraz są 2 lat gwarancji na slim. Poza tym nie mam zamiaru gnieździć się na kilku GB, 80GB to bardzo mało. Dlatego wezmę slim 250GB co i tak uważam za nie wielką ilość. Strasznie małe te dyski w konsolach i od dawna nad tym ubolewam. Na Xboxie z 60GB nigdy nie mogę się z niczym pomieścić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2010 o 11:53, Stfforex napisał:

Teraz są 2 lat gwarancji na slim. Poza tym nie mam zamiaru gnieździć się na kilku GB,
80GB to bardzo mało.


Nie przesadzasz czasem . Ja mam na kompie 80 GB więc na konsoli to dużo ,on nie będzie co trzeci dzień gier kupywał . Przynajmniej tak myśle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 12:08, FiZbAn09 napisał:

Nie przesadzasz czasem . Ja mam na kompie 80 GB więc na konsoli to dużo ,on nie będzie
co trzeci dzień gier kupywał . Przynajmniej tak myśle :D


W kompie mam 1,4TB w tej chwili i twierdzę że to już jakaś sensowna wielkość jest;-) Ale bez przesady, zostało mi 400GB wolnego tylko :P
Na konsoli dopiero 250GB już jako taką wystarczającą wielkością do wszystkiego ;-) Ale 80? Mam na Xboxie 60GB i prawie 30ści gier, zainstalowanych mam 5 i totalny brak miejsca. Zainstalowało się z 2 dodatki, kilka gier arcade kupiło i jak chce się w coś pograć to zawsze nie to co jest zainstalowane :p A nachodzi na chęć by w coś pograć to znów trzeba odinstalować i instalować od nowa, bo na płycie grać nie będę - gdy dłużej się wczytują i klocek hałasuje :P

Na PS 3 też będę miał kolekcję wielu gier i wiem by to pomięścić potrzebuję więcej niż 80GB;-) Dlatego slim jest jedynym moim wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 12:21, FiZbAn09 napisał:

A ile mniej więcej zajmują gry na PS3 ?

Najwięcej kiedy ja się spotkałem to Resident Evil 5. Aż 5 GB. Nie wiem ile MGS4 ale też dużo.
A tak ogólnie to do 3GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 12:21, FiZbAn09 napisał:

A ile mniej więcej zajmują gry na PS3 ?


Nie wiem bo nie mam, na klocka 5-10GB ale 10 bardzo rzadko. Wiadome jest że jak ktoś ma kilka gier to 80GB w pełni wystarczy. Ale ja np. jestem chory jak mam coś instalować;-) Lubię usiąść i po prostu grac. Z drugiej strony nie kupuję konsoli by mieć na niej 3 gry bo to dla mnie przynajmniej bez sensu :P Slim z dyskiem 250Gb jest teraz w bardzo przystępnej cenie i jak dla mnie warto dołożyć myśląc przyszłościowo. Potem z miesiącami kupi się więcej gier, jakieś dodatki, gierki pomniejsze "arcade" i inne cuda się wgra na konsole, miejsce będzie ubywać w zastraszającym tempie;-)

Slappy Gry na PS 3 zajmują ogólnie 3 GB? To gry w większości są czytane z wolnego napędu BR? Jestem przerażony;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 12:26, Stfforex napisał:

Slappy Gry na PS 3 zajmują ogólnie 3 GB? To gry w większości są czytane z wolnego
napędu BR? Jestem przerażony;-)

No taki GTA IV to 3 GB.
Taki Uncharted 2 czy Killzone 2 lecą od razu z płytki bez instalowania.

Szczerze nie jestem z tego faktu zadowolony. Wolałbym przerzucić te od 5-10GB dla świętego spokoju. A po porządnym ograniu gry po prostu usuwałbym z dysku. Nie lubię mieć bałaganu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 12:44, Slappy napisał:

No taki GTA IV to 3 GB.
Taki Uncharted 2 czy Killzone 2 lecą od razu z płytki bez instalowania.

Szczerze nie jestem z tego faktu zadowolony. Wolałbym przerzucić te od 5-10GB dla świętego


Ja teraz patrze na Xklocka Batman 6,9 battlefield 6,5, forza 8,8. GTA IV też zajmowało grubo powyżej 6GB.

Czyli jednak Microsoft lepiej to rozwiązał. Bo jak zainstaluje się grę na X360 to płytę czyta tylko jak uruchamiasz grę, potem siedzi cicho.
Ale Uncharted 2 nie da się w ogóle zainstalować?
No to również nie jestem z tego faktu zadowolony, bo pamiętam jak Halo 3 grałem bez instalacji to czas wczytywania wydłużył się o sporo. Dodać wolny napęd na PS 3.
Cóż chyba nie można nie wszystkiego?;-) Głupie konsole i każda ma minusy :P

Aha chciałbym się upewnić, czy w zestawie PS 3 jak się kupuje serio nie ma headseta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja gram i mi się jakoś strasznie długo nie wczytywało.
Byłem zaskoczony że Uncharted 2 w ogóle żadnych zwolnień, nic nie ma. Gra płynna i przyjemna. Ja już mam od 2008 roku konsole i nie miałem żadnych problemów z grami czy ich płynnością. To po prostu zależy od producenta. Słyszałem z gier ostatnio że Assassin''s Creed II na PS3 do 30 FPS nie dociąga.

Nie. Headseta nie ma. Ja ostatnio w Saturnie u siebie za 119zł kupiłem ten oficjalny od Sony. I niezły jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinienes byc. Gra sie bardzo przyjemnie i bezproblemowo :). GTA4 smiga az milo :)


Z gier ''plytowych'' (mam jeszcze kilka tytulow z PS Store, ale wiadomo, ze te tylko z dysku jadą ;)) miejsce zajmuja:

NFS: Shift ~3.5GB
LBP ~ 700MB
GTA IV ~ 3.4GB
inFAMOUS ~1.3GB
Ratchet & Clank: ToD ~ 420MB
GoW: Collection ~zero ;)

Do tego sporo gierek z PSS, kilka filmow w divxie oraz muzyka i zostalo mi 64GB z 111GB. Tak, SPORO miejsca zajmuje system z duperelami i ''kradziejowanie'' pojemnosci poprzez inny przelicznik bajtow ;). Dysk 160GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 10:28, ww3pl napisał:

Co do awaryjności konsoli, niestety, nie ocenisz tego.
Dlatego?
Bo slim zwyczajnie ukazał się kilka miesięcy temu. Równie dobrze, za rok, paść może 50%
konsol ;-) Dlatego ostrożnie podchodziłbym do tych ciaśniejszych pudełeczek.

Cicho :P Slim się nie psuje i koniec, a jak się zepsuje to będzie na Ciebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować