• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

/.../

Właśnie nie do końca. Procesor, owszem, musi posiadać tę funkcję (w AMD to się nazywało Cool&Quiet, nie wiem jak w Intelu), ale obsługuje się go z pozycji BIOSu tudzież Windowsa. Tyle tylko, że w przypadku AMD wystarczyło w Windzie XP wyłączyć w ustawieniach zasilania "Minimalne zarządzanie energią" i procek chodził na nominalnym taktowaniu. Przy Intelu i Viście to nie działa. A w BIOSie jest sporo zakładek na ten temat, ale pojedynczo włączane/wyłączane nie dają oczekiwanego efektu, więc tuszę, że jest jakaś kombinacja klawiszy. I o to właśnie ustawienie mi chodzi. Poszukuję dalej rozwiązania. Thx za zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2007 o 10:29, Galadin napisał:

Tak, czytałem, zastanawia mnie cena, no i wydajność. Prawdopodobnie będą wydajniejsze od C2D.
Zależy jeszcze, czy Phenom X2 2.0GHz będzie wydajniejszy od C2D np. 2.4GHz albo i więcej, i
czy będzie się dobrze podkręcał, co najmniej o 1GHz. No i cena musi być jakaś w miarę, bo nadal
będzie królować E2140 lub E4300.


Pytanie, czy, cytując z któregoś vortalu: "...nowy "PHENOMENalny"... procesor" będzie faktycznie taki jak tego się oczekuje. A przyznam szczerze zaczyna to przybierać kształt wręcz kibicowania. Jest Intel, a może będzie AMD. Osobiście sądzę, że tak jak kilka lat temu Intel, tak teraz AMD jest w potężnych tarapatach. Trzyma ich tylko przejęcie ATI, które było nie było dzielnie dzierży jakieś 40% rynku kart graficznych. Na miejscu AMD dałbym sobie spokój z wrzucaniem kasy w CPU, bo Intele jest sporo w przodzie i zanosi się na to, że jeszcze bardziej odejdzie od "peletonu" (jak zapewne się orientujesz Intel zarzucił projekt 45nm i przechodzi od razu na 32nm - już są praktycznie technologicznie przystosowani do produkcji procesorów w tej wielkości) a zająłbym się "na ostro" pracami nad GCPU, bo w tej działce jeszcze niewiele producenci procesorów zrobili. Nie chciałbym się tutaj bawić w prorokowanie ale według mnie w tym jest przyszłość komputerów. Procesor służący jednocześnie za mózg i grafikę komputera. Ale to już ich sprawa.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja poczekam do wyjścia phenomów i wydaje mi się że AMD phenomami może przywrócić sobie dawną pozycje na rynku. Ale to się dopiero okaże, a do tego czasu wstrzymuje się z osądami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2007 o 16:36, mrosi napisał:

\...\


Nie można też zapominać o NVIDII, moim zdaniem przyszłość NV jest najbardziej nieprzewidywalna, nie wiem za bardzo o ich planach prócz G9, a zazwyczaj ma mocne wejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie bo jestem zielony chciałbym podkrecic intel c2d e4300 , i jak to sie robi bo słyszałem ze wchodzi się do biosa i tam szyne fbs (niewiem jak to się pisze ale coś w tym rodzaju) się podnisi do góry az do 333 i masz już procka 3.0 czy to prawda coś jeszcze trzeba zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.07.2007 o 09:22, gothix13 napisał:

Mam pytanie bo jestem zielony chciałbym podkrecic intel c2d e4300 , i jak to sie robi bo słyszałem
ze wchodzi się do biosa i tam szyne fbs (niewiem jak to się pisze ale coś w tym rodzaju) się
podnisi do góry az do 333 i masz już procka 3.0 czy to prawda coś jeszcze trzeba zrobic?


Powoli powoli. Najpierw napisz dokładnie jaką masz płytę główną, zasilacz i ram. Wtedy ktoś na forum na pewno Ci pomoże podkręcić. Inaczej mogą być problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.07.2007 o 09:22, gothix13 napisał:

Mam pytanie bo jestem zielony chciałbym podkrecic intel c2d e4300 , i jak to sie robi bo słyszałem
ze wchodzi się do biosa i tam szyne fbs (niewiem jak to się pisze ale coś w tym rodzaju) się
podnisi do góry az do 333 i masz już procka 3.0 czy to prawda coś jeszcze trzeba zrobic?


i pamietaj, ze fabryczny wentylator dawany przez intela raczej nie wytrzyma przetaktowania tego procka aż na 3.0 GHz. Jakie masz chłodzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To taj mam ten wentlator co był w pudełku ram mam 1gb 667 mhz a płyte główną asus p5b , p965/ich8, a i narazie niebede sobie dokupywał chłodzenia to do ilu moge krecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. W niedlugim czasie mam zamiar sobie kupic nowy komputer i planowalem do niego zakup core2duo e6750 i geforce'' 8600gt ale po przeczytaniu pewnego artykulu w Cd-Action mam dosyc duze watpliwosci co do tego czy nie lepiej jest kupic duzo tanszego pentiuma dual core i mocno go podkrecic i za zaoszczedzona kase kupic geforce''a 8600gts albo 8800gts. Co wy o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2007 o 10:03, Makus89 napisał:

Co wy o tym myslicie?

Jeśli jesteś graczem, to za priorytet przyjmij wydajną kartę graficzną (min. 8800GTS). Pamiętaj, że do podkręcenia procesora możesz potrzebować nieco lepszego zasilacza, płyty głównej, pamięci i chłodzenia. Uwzględnij to przy wyborze podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jestem graczem i to dosyc zażartym ;) Moje plany na kompa sa mniej wiecej takie :
Proc: Intel Pentium Dual Core E2140 1.6 GH
Plyta gl : Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI
Pamięć RAM : OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Special Ops CL5 lub OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium CL4 (cena taka sama a nie mam pojecia ktore beda lepsze?)
Zasilacz : Zasilacz do obudowy ATX 500W Feel II 500 (PFC)
Karta graficzna : GeForce 8800 GTS Asus 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)

To jak myslicie? Warto kupic slabszego proca (ktorego mam zamiar krecic) kosztem lepszej grafy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

<ciach>

Dnia 02.08.2007 o 12:12, Makus89 napisał:

To jak myslicie? Warto kupic slabszego proca (ktorego mam zamiar krecic) kosztem lepszej grafy?

Wydaje mi sie że tak, bo ten procek po oc jest bardzo mocny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2007 o 12:12, Makus89 napisał:

Proc: Intel Pentium Dual Core E2140 1.6 GH


To raczej niszowy model Intela. Jeśli faktycznie grasz dużo i w wymagające gry to pomyśl o C2D E6350 lub E6450 lub E6750. Ten ostatni to miodzio.

Dnia 02.08.2007 o 12:12, Makus89 napisał:

Plyta gl : Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI


Weź P5B Asusa (lub jeśli masz więcej kasy w wersji Deluxe). NVidia zrobiła rewelacyjne chipsety pod procesory AMD. Z tymi pod Intela jest już gorzej. Jeśli nie stać Cię na coś na NForce 68SLI to celuj w płyty na Intel965P.

Dnia 02.08.2007 o 12:12, Makus89 napisał:

Pamięć RAM : OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Special Ops CL5 lub OCZ Technology 2x 1GB DDR2
800MHz Platinium CL4 (cena taka sama a nie mam pojecia ktore beda lepsze?)


Osobiście jakoś wolę GeiL. Masz na nie gwarancję wieczystą. Choć tak naprawdę wybór należy do Ciebie. Cena i wydajność w zasadzie porównywalne

Dnia 02.08.2007 o 12:12, Makus89 napisał:

Zasilacz : Zasilacz do obudowy ATX 500W Feel II 500 (PFC)


No teraz pojechałeś. Fakt, że ta zasiłka jest najlepsza, ale z najniższej linii zasilaczy. Do tego zestawu niczego poniżej Chiefteca czy Tagana, tudzież zbliżonych marek nie polecam.

Dnia 02.08.2007 o 12:12, Makus89 napisał:

Karta graficzna : GeForce 8800 GTS Asus 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)


Bez zastrzeżeń.

Dnia 02.08.2007 o 12:12, Makus89 napisał:

To jak myslicie? Warto kupic slabszego proca (ktorego mam zamiar krecic) kosztem lepszej grafy?


Zdecydowanie jak wspomniałem wyżej, jeśli chcesz kręcić, przede wszystkim zatroszcz się o porządną elektrownię. Wbrew pozorom to zasilacz jest jedną z najważniejszych (jeśli nie najważniejszą) częścią komputera.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2007 o 17:54, mrosi napisał:

To raczej niszowy model Intela. Jeśli faktycznie grasz dużo i w wymagające gry to pomyśl o
C2D E6350 lub E6450 lub E6750. Ten ostatni to miodzio.


Niszowy, tani, ale bardzo dobry, podkręcony niczym nie ustępuje swoim droższym braciom, a mniejsza pamięć cache na razie nic go nie ograniczała. :)

Dnia 02.08.2007 o 17:54, mrosi napisał:

Weź P5B Asusa (lub jeśli masz więcej kasy w wersji Deluxe). NVidia zrobiła rewelacyjne chipsety
pod procesory AMD. Z tymi pod Intela jest już gorzej. Jeśli nie stać Cię na coś na NForce 68SLI
to celuj w płyty na Intel965P.


Dlaczego nie P5N? Sam taką chcę kupić, i pytam z ciekawości - jakaś wadliwa? Na wielu serwisach jest zachwalana za możliwości. NVIDIA zrobiła podobno bdb chipsety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.08.2007 o 16:36, Galadin napisał:

Dlaczego nie P5N? Sam taką chcę kupić, i pytam z ciekawości - jakaś wadliwa? Na wielu serwisach
jest zachwalana za możliwości. NVIDIA zrobiła podobno bdb chipsety.


Wychodzi na to, że kwestia gustu, upodobań wizualnych i zasobności portfela:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-16

Wszystko zależy od producenta, modelu. Jakoś osobiście nie mam przekonania do chipsetu NVidii (poza 680) pod procki Intela. Ale to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2007 o 17:54, mrosi napisał:

Osobiście jakoś wolę GeiL. Masz na nie gwarancję wieczystą.

Hehehehe :) Oj, bo będę złośliwy z tą wieczystą gwarancją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.08.2007 o 18:44, Clegan napisał:

> Osobiście jakoś wolę GeiL. Masz na nie gwarancję wieczystą.
Hehehehe :) Oj, bo będę złośliwy z tą wieczystą gwarancją :)


Oj możesz się pomylić. Zgodnie z tym o czym wypowiadał się na stronie Benchmark.pl przedstawiciel Kingstona, jest to prawda. To że sprzedawca daje np. 60 miesięcy gwarancji, to jest jego zabezpieczenie, że za 10 lat nie przyjdziesz wymienić padniętej kości. Bo musiałby wymienić na porównywalną na czas zgłoszenia wady. Kingston zapewnia, że nawet za 10 lat, jeśli pamięć padnie i prześle się ją do producenta, otrzyma się w zamian porównywalną, nową kość. W sumie tak kombinując, od siebie dodam, że jest niskie ryzyko tego, że za te 10-15 lat znajdzie się maniak, który będzie się fatygował żeby wysyłać pamięci na wymianę. No chyba, że ja. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.08.2007 o 22:02, mrosi napisał:

> > Osobiście jakoś wolę GeiL. Masz na nie gwarancję wieczystą.
> Hehehehe :) Oj, bo będę złośliwy z tą wieczystą gwarancją :)

Oj możesz się pomylić.

Chodziło mi o słowo ''wieczysta'' - bo ono nie oznacza wieczna; nie wiem co przedstawiciel Kingstona mówił na jakimś portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować