• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.10.2006 o 18:29, gracz 155 napisał:

mam pytanie mam pentiuma 4 1,5 czy da sie wsadzic jakiś lepszy bez wymieniania plyty gluwnej


To zależy od płyty głównej, ale przy odrobinie szczęścia może się okazać, że będzie pasować P4 Nothwood 2,8 GHZ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 18:29, gracz 155 napisał:

mam pytanie mam pentiuma 4 1,5 czy da sie wsadzic jakiś lepszy bez wymieniania plyty gluwnej


Jak możesz to podaj dane swojej płyty. Możemy porozmawiać na ten temat. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie otrzymałem odpowiedzi więc ponawiam pytania ;P :
Czy na chwilę obecną bardziej opłacołoby się kupić 2, czy 4-rdzeniowce?
Słyszałem, że windows XP Home nie potrafi obsługiwać nawet proców dwurdzeniowych, czy to prawda?
Jeśli chodzi o obecne dwa rdzenie, to czy bardziej opłaca się kupić Intela, czy AMD? (dla gier)

Znów proszę o odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 18:49, kombesista napisał:

Nie otrzymałem odpowiedzi więc ponawiam pytania ;P :
Czy na chwilę obecną bardziej opłacołoby się kupić 2, czy 4-rdzeniowce?
Słyszałem, że windows XP Home nie potrafi obsługiwać nawet proców dwurdzeniowych, czy to prawda?
Jeśli chodzi o obecne dwa rdzenie, to czy bardziej opłaca się kupić Intela, czy AMD? (dla gier)

Znów proszę o odpowiedzi. :)


Lepiej obecnie 2 rdzeniowca, bo:
a) Windows XP Home Edition rzeczywiście nie obsługuje żadnych dwu i więcej rdzeni procesora
b) Obłędna cena
c) Gry nie są przystosowane do pełnej mocy dwóch rdzeni, a co dopiero 4...

Lepiej wybrać Intela, najlepiej Core 2 Duo E6300 (cena ok. 700 zł) i płytę główną, która pozwoli go wykorzystać (od 200, ale trzeba mieć dobry chipset na płycie, więc koło 400)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 18:52, Dincooo napisał:

Jak sprawdzić jaki jest model Athlon''a64? Chodzi mi o coś takiego jak np. "venice".


Chyba programem Everest, albo Aida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 18:53, ziptofaf napisał:

Lepiej obecnie 2 rdzeniowca, bo:
a) Windows XP Home Edition rzeczywiście nie obsługuje żadnych dwu i więcej rdzeni procesora
b) Obłędna cena
c) Gry nie są przystosowane do pełnej mocy dwóch rdzeni, a co dopiero 4


Pozatym, nie ma jeszcze 4 rdzeniowych CPU w sprzedaży na chwilę obecną.

Dnia 17.10.2006 o 18:53, ziptofaf napisał:

Lepiej wybrać Intela, najlepiej Core 2 Duo E6300 (cena ok. 700 zł) i płytę główną, która pozwoli
go wykorzystać (od 200, ale trzeba mieć dobry chipset na płycie, więc koło 400)


No najtaniej to C2D znalazłem za 728zł. A na płytke do niego trzeba wyłożyć min. 550zł, bo inaczej może być niekompatybilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 18:49, kombesista napisał:

Nie otrzymałem odpowiedzi więc ponawiam pytania ;P :
Czy na chwilę obecną bardziej opłacołoby się kupić 2, czy 4-rdzeniowce?
Słyszałem, że windows XP Home nie potrafi obsługiwać nawet proców dwurdzeniowych, czy to prawda?
Jeśli chodzi o obecne dwa rdzenie, to czy bardziej opłaca się kupić Intela, czy AMD? (dla gier)

Ceny 4 rdzeni: http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=11123 , tańszych wersji jeszcze spory kawałek czasu nie będzie, nie mówiąc o tym, że to nie są ''prawdziwe'' 4 rdzenie.
Na dzień dzisiejszy do gier: core 2 duo. Co do Athlonów x2 to bierze się je wtedy i tylko wtedy jeśli nie stać kogoś na c2d [płyty pod x2 są tańsze].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

A tak naprawdę w obecnie dostępnych grach i aplikacjach (nie mówię o programach typu 3Dmark) AMD pracują tak samo jak Intel. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 19:02, Clegan napisał:

Ceny 4 rdzeni: http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=11123 , tańszych wersji jeszcze spory
kawałek czasu nie będzie, nie mówiąc o tym, że to nie są ''prawdziwe'' 4 rdzenie.
Na dzień dzisiejszy do gier: core 2 duo. Co do Athlonów x2 to bierze się je wtedy i tylko wtedy
jeśli nie stać kogoś na c2d [płyty pod x2 są tańsze].


Dobre info. Dzięki temu, na styczeń, luty C2D będą znacznie tańsze niż teraz, mam nadzieję, że 6300 będzie kosztować koło 500-600zł, a płytki spadną do 400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

To wcale nie tak wiele. Ja za Asusa M2N32SLI Deluxe płaciłem 693PLN. Z AMD Athlonem X2 4200+, Gigabyte GF 7900GT tworzą całkiem niezły tercecik. Swoją drogą jestem cały czas za AMD....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja myślę, że na DZIEŃ DZISIEJSZY nie opłaca sie kupować dwurdzeniowca. Nie jest on w pełni wykorzystywany przez aplikacje, jest o wiele droższy niż dobry procesor jednordzeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 19:56, Dark Demon napisał:

Ja myślę, że na DZIEŃ DZISIEJSZY nie opłaca sie kupować dwurdzeniowca. Nie jest on w pełni
wykorzystywany przez aplikacje, jest o wiele droższy niż dobry procesor jednordzeniowy.


Dlaczego nie? Najlepsze procki 1-rdz ma teraz tylko AMD - Athlon 64 3500 i 3800. Kosztuje jeden 400 a drugi 500. Dokładasz te 200 na C2D i kolejne 200 na płyte - posiedzisz na tym konfigu conajmniej rok lub dwa dłużej, niż na tym z AMD. To tak jak z DVD - po co kupować skoro robią nadal gry na CD? Tylko że teraz coraz więcej gier wychodzi właśnie na DVD i coraz więcej aplikacji będzie wykorzystywać wielordzeniowe CPU. Oczywiście, nie nakazuję i nie zmuszam nikogo do kupowania droższego sprzętu. Zależy od myslenia - co i na jak długo komu jest potrzebne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Ja poszedłem Twoim tokiem myślenia (chyba) bo właśnie po to kupiłem dwurdzeniowca żeby mieć na jakieś dwa lata (mam nadzieję) spokój ze sprzętem. To, że C2D ma lepsze wyniki w testach nie świadczy o tym, że np. F.E.A.R. będzie na tym procu chodził lepiej. Wszystkie dostępna (przynajmniej na razie) gry i aplikacje tak naprawdę w normalnym użytkowaniu nie są w stanie w pełni wykorzystać możliwości ani C2D ani X2. Tak bynajmniej mnie się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 20:12, mrosi napisał:

Wszystkie dostępna (przynajmniej na razie) gry i aplikacje tak naprawdę w normalnym użytkowaniu nie są w stanie
w pełni wykorzystać możliwości ani C2D ani X2. Tak bynajmniej mnie się wydaje...


Dlatego myślę, że za rok, dwa się przyda. ;) A skoro wychodzą 4 rdzeniowe, to tamte potanieją. Tak czy inaczej klient górą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

4 rdzeniowe prosesory...super, gry czy aplikacje które obsługują w pełni dwurdzeniowe procesory można policzyc na palcach obu dłoni, a oni już się biorą za 4 rdzeniowe...

Cóż,ja tam w najbliższym czasie kupie Athlona 64 X2 3800.Powinien starczyc na dwa latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dla graczy w pełni wystarczy najmoncjeszy jednordzeniowy komp... bo i tak przez wiekszy czas gry paracujecie z jedną aplikacją.., wiec drugi rdzeń sie obija... a po co przepłącać .. a w windowsie te kilka sekund i tak wytrzymacie bo z biegiem czasu nawet w najlepszym , najszybszym kompie windows bedzie sie dłuzej uruchamiał po jakimś tam czasie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 20:28, Chester001 napisał:

dla graczy w pełni wystarczy najmoncjeszy jednordzeniowy komp... bo i tak przez wiekszy czas
gry paracujecie z jedną aplikacją.., wiec drugi rdzeń sie obija... a po co przepłącać .. a
w windowsie te kilka sekund i tak wytrzymacie bo z biegiem czasu nawet w najlepszym , najszybszym
kompie windows bedzie sie dłuzej uruchamiał po jakimś tam czasie....


To dlaczego GPU np. GF 7900 pokazuje pełnię swoich możliwości dopiero przy FX albo X2? Podobno GPU bardzo zyskuje dzięki 2-rdz prockom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 20:22, Darkstar181 napisał:

4 rdzeniowe prosesory...super, gry czy aplikacje które obsługują w pełni dwurdzeniowe procesory
można policzyc na palcach obu dłoni, a oni już się biorą za 4 rdzeniowe...


Bo 75% kupujących myśli tak - 4 rdzenie = 4x2GHz. 2 rdzenie = 2x2GHz - kalkulując wyjdzie im, że 4 rdzenie są lepsze. A cała reklamówka da temu jeszcze większy popyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować