• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 22.10.2006 o 00:44, TTBoS napisał:

Ps. tak czytam sobie temacik od początku i widze ze podstawka AM2 i to do tego ASUSA jest niby
bardzo problemowe hmmm ja składałem koledze i sobie na ASUSIE AM2 i po 3 miechach nie widze
żadnego problemu w działaniu tej płyty z ta podstawką może pierwsze modele miały jakes problemy
ale teraz działają lepiej niż płyty z podstawką 939 zresztą maja większe możliwości itd.

Co takiego ? - jakie większe ''możliwości itd.'' mają płyty na am2 w porównaniu do 939 ? Powtarzasz brednie marketingowe i nic więcej. Nowsze nie zawsze znaczy lepsze.
A próbowałeś kręcić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2006 o 00:17, Galadin napisał:

> To chyba żyjemy na różnych planetach... :P

Dlaczego? Ja mówię poważnie. To tylko tak wygląda, że w gry grają dzieci i młodzież. Może liczbowo
więcej jest nastolatków. Ale ludzie poważnie myślący o grach i poważnie w nie grający są trochę
starsi. Tylko niech nikt się nie obraża, ja mam niecałe 18 lat. ;)


Ale tych "poważnie grających" jest chyba raczej niewielu... :P Może recenzenci i jacyś fanatycy? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2006 o 14:23, Dark Demon napisał:

Ale tych "poważnie grających" jest chyba raczej niewielu... :P Może recenzenci i jacyś fanatycy?


A co rozumiesz po tym pojęciem? Czy gość mający 18 lat jest bardziej poważnie grającym od 40-latka? Czy może ktoś kto gra popołudniami jest mniej poważnie grającym odo kogoś kto gra całe dnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2006 o 14:25, mrosi napisał:

> Ale tych "poważnie grających" jest chyba raczej niewielu... :P Może recenzenci i jacyś
fanatycy?

A co rozumiesz po tym pojęciem? Czy gość mający 18 lat jest bardziej poważnie grającym od 40-latka?
Czy może ktoś kto gra popołudniami jest mniej poważnie grającym odo kogoś kto gra całe dnie?


To nie ja wymyśliłem to stwierdzenie. :p To cytat z tego posta http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=12990&pid=139

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. mam pytanie: Czy procesor AMD Athlon 64 X2 3600+ jest duzo gorszy od AMD Athlon 64 X2 3800+? Bo właściwie jedyne czym sie różnią to ilość pamięci L2, a cena jest o 100 zł niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2006 o 14:25, mrosi napisał:

A co rozumiesz po tym pojęciem? Czy gość mający 18 lat jest bardziej poważnie grającym od 40-latka?
Czy może ktoś kto gra popołudniami jest mniej poważnie grającym odo kogoś kto gra całe dnie?


Nie chodzi w sumie o wiek, tylko o to co się czuje grając w jakąś grę. Poważny gracz to taki, który czerpie przyjemność z grania, wiąże z grami swoją przyszłość, ale także wie, że to jest to co mu daje więcej niż np. sport, kino lub coś takiego. Np. J. Dudka można nazwać człowiekiem poważnie zajmującym się piłką. Ale takiego zwykłego człowieka, który idzie pograć z kolegami raz na tydzień na boisko nie można nazwać przecież poważnie zajmującym się piłką. Dla jednych gry to zabawa na jakiś czas, dla innych jedna z najwspanialszych rzeczy jakie wymyślił człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2006 o 14:37, Magwisienka napisał:

Witam. mam pytanie: Czy procesor AMD Athlon 64 X2 3600+ jest duzo gorszy od AMD Athlon 64
X2 3800+? Bo właściwie jedyne czym sie różnią to ilość pamięci L2, a cena jest o 100 zł niższa.


Potrzebuje mniej mocy - wymaga tylko 65W, ma mniejszą pamięć. W sumie to nie będzie aż tak ogromnej różnicy, ale mimo wszystko pewniejszy będzie X2 3800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2006 o 14:17, Clegan napisał:

Co takiego ? - jakie większe ''możliwości itd.'' mają płyty na am2 w porównaniu do 939 ? Powtarzasz
brednie marketingowe i nic więcej. Nowsze nie zawsze znaczy lepsze.
A próbowałeś kręcić ?


nie bo moj komp jak narazie nie wymaga podkrecania a tu masz link poczytaj to sam sie przekonasz http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1680
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Wie moze ktos jak sprawuja sie procki Intela Dual Core 2 na płytach z nForce 5 ?? bo zamierzam taki zestaw zlozyc w grudnio i chcialbym wiedziec czego moge sie spodziewac.z gory thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2006 o 15:52, Barbarous napisał:

Witam. Wie moze ktos jak sprawuja sie procki Intela Dual Core 2 na płytach z nForce 5 ??

Nvidia wycofuje sie z ich produkcji i będa zastępowane przez nForce 6xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>.......

Dnia 22.10.2006 o 16:10, Clegan napisał:

Z artykułu jasno wynika że am2 wcale nie jest lepsze od 939.


hmm kłania sie czytanie z zrozumieniem zaraz na początku pisze "„Jaka płyta główna na socket AM2 jest najlepsza?” To ostatnio najczęściej zadawane pytanie na wszystkich komputerowych forach dyskusyjnych. W sumie nie ma się co dziwić – socket AM2 to nowość na rynku i wszyscy wierząc, że jest bardziej przyszłościowa niż starsze gniazdo 939 wybierają procesory z kontrolerem pamięci DDR2 (sAM2). Niedawno opublikowaliśmy testy porównawcze AM2 oraz 939 w różnych konfiguracjach pamięci DDR oraz DDR2 – faktycznie AM2 przy odpowiednio dobrych pamięciach jest wydajniejsze od s939." czyli jasnow wynki że AM2 jest wydajniejszy

to luknij jeszcze tutaj http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1680-4


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam mam małą prośbe do Was . Czy ktoś by mógł użyczyć jakaś stronke www na temat CELERONA .. chodzi o to że mam za zadanie porównać celerona 200Mhz z nowszym jak sie technologie zmeiniły itp.. itd.
z góry dziekuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2006 o 16:38, Chester001 napisał:

witam mam małą prośbe do Was . Czy ktoś by mógł użyczyć jakaś stronke www na temat CELERONA
.. chodzi o to że mam za zadanie porównać celerona 200Mhz z nowszym jak sie technologie zmeiniły
itp.. itd.
z góry dziekuje .


http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikroprocesory_firmy_Intel

Tutaj jest troszkę, chociaż w sumie nie zawiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2006 o 15:52, Barbarous napisał:

Witam. Wie moze ktos jak sprawuja sie procki Intela Dual Core 2 na płytach z nForce 5 ?? bo
zamierzam taki zestaw zlozyc w grudnio i chcialbym wiedziec czego moge sie spodziewac.z gory
thx.


Pod C2D opłaca się jedynie płytki Asusa P965 lub Gigabyte P965 - przynajmniej wiadomo że dobrze się sprawują. Najtańsze z nich znajdziesz już za 550zł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2006 o 15:00, Zauri napisał:

jaki procek do 200zl byl by najlepszy?? nieorietuje sie w tych sprawach za bardzo wiec was prosze o rade


Wszystko zależy czy do nowego komputera czy do tego który już masz. Jeżeli do nowego to masz np. takiego Semprona 64 3000+ AM2 http://x-kom.pl/index.php?show_prod=14348&_ssk=11&_spl=&_ih= - znajdziesz praktycznie w każdym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2006 o 16:33, TTBoS napisał:

hmm kłania sie czytanie z zrozumieniem

A obiecywałem sobie nigdy więcej o am2 na forach :/
Z testów wynika jasno że różnica między 939 a am2 jest minimalna i granicach błędu [bo wyniki zależą od konkrtnego sprzętu dobranego do testów], a przede wszystkim były [i są często dalej] duże problemy z doborem ram na konkretną płytę główną [o czym w w/w artykule jest wyraźnie napisane]; jak myślisz czemu za jedną z najlepszych uważana jest płyta dfi na chipsecie nForce4, skoro nowsze jest nForce 5xx ?
Poza tym widziałem na początku wejścia am2 testy na zagranicznej stronie [już nie pamiętam gdzie] gdzie am2 była wyraźnie gorsza w grach niż 939; niektórzy nawet pisali, że kontroler w procesorach jest do bani.
Tylko nie pisz że am2 jest lepsze od am2 bo nie jest - jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2006 o 19:06, Clegan napisał:

ciach


Może i pracują bardzo podobnie, ale również JAK WYNIKA z zapowiedzi/artykułów/testów jest NOWSZA. Łatwiej będzie w przyszłości dobrać do niej coś nowego niż do 939.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować