PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2007 o 19:53, Vanmati napisał:

Mam bardzo trudny problem,mianowicie robiłem format i kompuer mi się wyłączył włączyłem go
i wyskoczyło jak wywszukuje plyte windowsa to wyskakuje napis DISK BOOT FAILURE,INSERT SYSTEM
DISK AND PRESS ENTER,kolega mowi ze to dysk ale na biosie mi wyrywa dokładną nazwę i rozmiar
POMOŻCIE MI LUDZIE PLZ!!!!!


sory ze post drugi raz ten sam (to spam ale sory)bo nikt mi nie pomogl a to ważne!

pewnie sformatowałeś twardziela partycję systemową, musisz ustawić BOOT sequence (czy coś podobnego) w BIOSIE i na pierwszym miejscu musi się znaleść CDROM/DVDROM dopiero potem HDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 20:30, Vanmati napisał:

tak sformatowalem systemową i mi sie komp wylaczyl sequence jest tak właśnie ustawiona
POMOŻCIE!

a w napędzie jest płyta bootowalna? bo z 1 lepszej ci się komp nie uruchomi. pozatym ile masz napędów optycznych? może po prostu wsadziłeś płytę nie do tego co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jeden naped jest w nim plyta od xp oryginalna jak juz mam okienko przy formacie nacisnij enter-instalacja r-naprawa,F3-wyjscie (to przed formatowaniem partycji)daje neter itekst sprawdz czy stacje dsyków są zasilane i dobrze podłaćżone a jak nie wsadze plyty to pisz boot failure....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz z pół godziny czekam,naprawde mam problem,ostatnio jak zawiozłem kompa do proline to czekalem 3 miechy zeby mi karte naprawili,a potem stwierdzili ze co im tam i mi dali nową,kurde....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a podociskałeś kable od rzeczowego dysku? może się któryś poluzował, ew spróbuj na innym sprawnym kompie usunąć z niego wszystkie partycje i założyć na nowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moj dysk jest SATA ale jest z nim wszystko w porządku bo na moim kompie podłączyłem dysk kolegi i to samo jest ale jak jego dysk na jego kompie podlacze to jest ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 21:25, Vanmati napisał:

moj dysk jest SATA ale jest z nim wszystko w porządku bo na moim kompie podłączyłem dysk kolegi
i to samo jest ale jak jego dysk na jego kompie podlacze to jest ok!

w takim razie zostaje nam 3 podejrzanych: kabelki (od kontrolera oraz zasilacza, spróbuj podpiąć inne)) oraz sam kontroler (zwykle jest umieszczony na płycie głównej, wiec trzeba by albo zewnętrzny albo nową płytę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

włąsciwie to płyte zmieniłem tydzień temu na nową,więc lipa ale na innym forum szukalem i napisal ze za ktoryms restartem sie uruchomi i wtedy w konsoli uruchomic mam chkdsk,moze se dam rade,ale dzięki za twoj czas i uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jeden problem:(tak znowu ja...ten komp jest walnięty,z innymi tak nie mam)Mam zestaw Media-tech''a(bezprzewodowa klawiatura i mysz)chodzi o to że ją podłączam i dziala tylko mysz proboje klikac na connect ale nie dziala wymiana baterii tez nie pomogla(sry za ortografie w poprzednich postach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy BIOS widzi ten dysk twardy?
Co do tego bezprzewodowego zestawu, to może być wymagana określona kolejność "uaktywniania" urządzeń, np. przycisk connect na odbiorniku, potem myszy, znów na odbiorniku, następnie na klawiaturze. Wszystko powinno być napisane w instrukcji do zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo się to zalicza do problemów, raczej do ciekawostek.
Od dawna się zastanawiałem do czego służy pewien mały przycisk. Otóż klawiatura ma trzy diody. Num Lock, Caps Lock i Scroll Lock. No i moje pytanie brzmi, co u licha daje Scroll Lock ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 23:11, Hubi Koshi napisał:

Nie za bardzo się to zalicza do problemów, raczej do ciekawostek.
Od dawna się zastanawiałem do czego służy pewien mały przycisk. Otóż klawiatura ma trzy diody.
Num Lock, Caps Lock i Scroll Lock. No i moje pytanie brzmi, co u licha daje Scroll Lock ??

heh ja tylko wiem do czego służy Caps Lock. Pozostałe Locki nie wiem do czego służą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 23:11, Hubi Koshi napisał:

Nie za bardzo się to zalicza do problemów, raczej do ciekawostek.
Od dawna się zastanawiałem do czego służy pewien mały przycisk. Otóż klawiatura ma trzy diody.
Num Lock, Caps Lock i Scroll Lock. No i moje pytanie brzmi, co u licha daje Scroll Lock ??

klawisz ten pochodzi z czasów gdy arkusze kalkulacyjne obsługiwało się wyłącznie z klawiatury, zdaje się że zmienia w nich "tryb pracy" kursorów (tak jak num lock klawiatury numerycznej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 23:11, Hubi Koshi napisał:

Nie za bardzo się to zalicza do problemów, raczej do ciekawostek.
Od dawna się zastanawiałem do czego służy pewien mały przycisk. Otóż klawiatura ma trzy diody.
Num Lock, Caps Lock i Scroll Lock. No i moje pytanie brzmi, co u licha daje Scroll Lock ??

To klawisz będący pozostałością z oryginalnej klawiatury IBM PC, gdzie służył do zmiany zachowania klawiszy strzałek. Przy wciśniętym klawiszu Scroll Lock klawisze strzałek przewijały zawartość okna z tekstem, a przy wyłączonej funkcji Scroll Lock służyły do poruszania kursorem w tekście.

Wikipedia prawdę ci powie :D Tam jest jeszcze notka, że jak masz kilka monitorów to scroll lock + kursor numerycznej bodajże służą do przełączania się miedzy monitorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie , mam kartę graficzną ATI RADEON X1600PRO i monitor LCD 17 , Flatron L1730B
I kurde dlaczego maksimum mogę komputerowi dać tylko 75 Hz odświeżania ??
Oczywiścię mogę dać najwięcej 180 Hz jak odznaczę tam haczyk który wiecie do czego służy , ale dlaczego dopiero po odhaczeniu mogę ??

20070805172936

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 17:30, Virus 500 napisał:

Oczywiścię mogę dać najwięcej 180 Hz jak odznaczę tam haczyk który wiecie do czego służy ,
ale dlaczego dopiero po odhaczeniu mogę ??


Nie możesz i nie rób tego, grozi trwałym uszkodzeniem monitora z tego co wiem. Nawet jeśli nie, to i tak nie znaczy, że ustawisz sobie te 180 Hz w ten sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się