PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2007 o 20:05, sig. napisał:

jak szanujący się producent np gigabyte, to powinien na płycie być napisy jaka firma i model

Boję się otwierać pokrywę kompa, bo mogę coś zepsuć (kompletnie się nie znam na bebechach).
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 20:05, sig. napisał:

jak szanujący się producent np gigabyte, to powinien na płycie być napisy jaka firma i model

Ok, ściągnąłem program Everest i mi wykrył płytkę GA-8I915P-G
Tu mam sterowniki, ale nie wiem które wybrać ((Rev. 1.x) czy (Rev. 2.x)
http://www.gigabyte.pl/support/mb/driver/#intel_915p
A co tu chodzi?

A jak już ściągnę, to instalacja sterowników przebiega tak samo jak instalacja normalnych programów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdź przy włączaniu, może rev będzie podany w komunikatach biosu. a chodzi tu chyba o różne "podwersje" tego modelu płyty, może jakieś ulepszenia wprowadzali. jak nie to sprawdź płytkę dostarczoną z płytą główną, tam to powinno być. co do instalacji, to albo exe i wtedy się instaluje jak każdy inny program albo inf wtedy klikasz prawym klawiszem myszki i w menu będzie zainstaluj. ps sterowniki do płyty głównej to w zasadzie zestaw osobnych sterowników, do chipsetu oraz wszelakich zintegrowanych peryferiów. możesz więc skompletować je samodzielnie, na podstawie danych z everesta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chciałbym sie spytać czy jest jakiś program/komunikator dzięki któremu można prowadzić rozmowy głosowe w sieci LAN nie podłączonej do internetu(chodzi o program podobny do SKYPE)?

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 20:53, sig. napisał:

sprawdź przy włączaniu, może rev będzie podany w komunikatach biosu. a chodzi tu chyba o różne
"podwersje" tego modelu płyty/.../

Zainstalowałem Rev.2.x i komputer się nie spalił :)
Teraz mam problem następny, bo ściągnąłem uaktualnienie do BIOS-u, ale nie wiem z czym to się je (wiem, w dzisiejszych czasach, to wstyd :( ).
Nie wiem co odhaczyć, zaznaczyć itp.
Da się wtedy robić screeny z ekranu w takim trybie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BIOS uaktualniasz z Windowsa! Po prostu ściągasz ze strony producenta BIOS i program do aktualizacji (Live Update najczęściej) i tam postępujesz wg. wskazówek. Jeżeli Windows się nie zawiesi to masz 100% pewności, że będzie działać.

Kilka porad dot. BIOSu jest na moim gramsajcie, ale to nie jest reklama! O BIOSie pisz pod tematem.
BIOS - niebieski cud rev. 1.01G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh problem nie tyle z działaniem co ze składaniem kompa xD

Mam budę Thermaltake Mambo VC2000BNS i płytę Asus P5K. Wszystko cacy zamontowane tyle, że zostały mi od obudowy kabelki :P MIC_IN, MIC_OUT, GROUND i jeszcze jakby od głośnika R_OUT, L_OUT, R_RES, L_RES, GROUND. Kabelki są, ale gdzie je cholercia podłączyć xD? W instrukcji nic nie ma więc szukam pomocy u dobrych ludzi w internecie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 08:44, Satruss napisał:

Heh problem nie tyle z działaniem co ze składaniem kompa xD

Mam budę Thermaltake Mambo VC2000BNS i płytę Asus P5K. Wszystko cacy zamontowane tyle, że zostały
mi od obudowy kabelki :P MIC_IN, MIC_OUT, GROUND i jeszcze jakby od głośnika R_OUT, L_OUT,
R_RES, L_RES, GROUND. Kabelki są, ale gdzie je cholercia podłączyć xD? W instrukcji nic nie
ma więc szukam pomocy u dobrych ludzi w internecie xD


Wpisz nazwe w internecie nazwę i dopisz instrukcja.bo są portale z instrukcjami gdyż jak montowałem swoja karte graficzna do nowej obudowy to była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem. Mam napęd DVD Toshiby, muszę dodac, że już z 2 lata. Ostatnio coś się zchraniło i gdy wkładam płytkę... resetuje się komputer. Co dziwne, w płytach DVD rzadziej występuje taki błąd, ale gdy mam coś instalowac z np. 2 płyt to mi się nie ud, bo w połowe instalacji komputer mi się zresetuje :| Czy ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 09:13, Bonzaii napisał:

Wpisz nazwe w internecie nazwę i dopisz instrukcja.bo są portale z instrukcjami gdyż jak montowałem
swoja karte graficzna do nowej obudowy to była


Bah tyle, że ja mam instrukcję, ale w niej nic nie ma o tym xD No chyba, że w necie jakaś inna jest sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 09:10, Samildanach napisał:

pomoze mi ktos? z gory dziekuje

Tylko wtedy, gdy będzie pewny, że nie robisz nic nielegalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 09:13, Bonzaii napisał:

> Heh problem nie tyle z działaniem co ze składaniem kompa xD
>
> Mam budę Thermaltake Mambo VC2000BNS i płytę Asus P5K. Wszystko cacy zamontowane tyle,
że zostały
> mi od obudowy kabelki :P MIC_IN, MIC_OUT, GROUND i jeszcze jakby od głośnika R_OUT, L_OUT,

> R_RES, L_RES, GROUND. Kabelki są, ale gdzie je cholercia podłączyć xD? W instrukcji nic
nie
> ma więc szukam pomocy u dobrych ludzi w internecie xD

Wpisz nazwe w internecie nazwę i dopisz instrukcja.bo są portale z instrukcjami gdyż jak montowałem
swoja karte graficzna do nowej obudowy to była


słuchaj to są kabelki do przedniego panelu audio podłączasz je do pinów na płycie głównej (na niej masz opis pinów a jak nie to musisz zajżeć do instrukcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja MIAŁEM problem z quick timem. Otóż najnowsza wersja (7.2) nie pozwalała na odtwarzanie niczego! Zainstalowałem więc quick time alternative 1.81 ... i znów to samo. Powróciłem więc do starszej wersji (7.0xxx) i teraz znowu mogę się cieszyć filmikami z rozszerzeniem .mov . I teraz pytanie - czego to wina? Skopanej najnowszej wersji? Czy może sterowników nvidii (mam najnowsze,a starych nie mam na dysku więc nie mogę sprawdzić), a może czego jeszcze innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 09:23, PAPISHON napisał:

Mam poważny problem. Mam napęd DVD Toshiby, muszę dodac, że już z 2 lata. Ostatnio coś się
zchraniło i gdy wkładam płytkę... resetuje się komputer. Co dziwne, w płytach DVD rzadziej
występuje taki błąd, ale gdy mam coś instalowac z np. 2 płyt to mi się nie ud, bo w połowe
instalacji komputer mi się zresetuje :| Czy ktoś wie o co chodzi?


Najpierw spróbuj przeczyścić napęd. Cały. Głowicę czyść delikatnie patyczkiem do uszu nasączonym jak najmniej "kolorową" wodą toaletową. Jeśli to nie pomoże, spróbuj ściągnąć ze strony Toshiby i wgrać nowy soft nagrywarki. Większość producentów ma oprogramowanie pozwalające na zrobienia flasha oprogramowania wewnętrznego napędu z pozycji Windowsa (żadna filozofia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po kilku godzinach gry siedziałem jeszcze trochę na necie i nagle ekran zrobił się czarny. Po chwili się zrestartował. Nie dało się uruchomić, więc wrzuciłem płytkę z Windowsem. powiadomił mnie, ze nie odnaleziono podłączonego dysku twardego. Co mam robić?

Bardzo proszę o szybką pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 15:59, speedraid napisał:

Bardzo proszę o szybką pomoc!!!

Wycofuję pytanie, właśnie przed chwilą udało się uruchomić. Jednak komputer też potrzebuje odpoczynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 16:06, speedraid napisał:

> Bardzo proszę o szybką pomoc!!!
Wycofuję pytanie, właśnie przed chwilą udało się uruchomić. Jednak komputer też potrzebuje
odpoczynku :)


ale na wszelki wypadek przeczysc kompa i popodlanczaj wszytsko jeszcze raz moze gdzies sie cos poluzowalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 16:08, MLODY2K6 napisał:

ale na wszelki wypadek przeczysc kompa i popodlanczaj wszytsko jeszcze raz moze gdzies sie
cos poluzowalo :)

Najpierw to skopiuję wszystkie pliki na płyty, żeby dane były bezpieczne :) Dzięki za radę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 20:06, Kukowsky napisał:

/.../ co jakiś czas cały komputer zawiesza się na amen, bądź też resetuje się. Robi
się tak regularnie co jakieś 10 min. Czego może to być przyczyna i jak temu zaradzić?

Czy tak dzieje się w jednej grze, czy w innych też? Bo wygląda to na to, że zasilacz kończy żywot. Sprawdź jaki to zasilacz i ewentualnie, jak jest "no name" to kup markowy, od Chieftec''a 360 W wzwyż... Chieftec 360 W to minimum w dzisiejszych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się