PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie


Też tak miałem z płytami z CDA. Pomogło przeczyszczenie napędu płytą czyszczącą. Jednak mimo to problem co jakiś czas powraca coraz częściej. Czasami płyta "zaskoczy" dopiero za którymś razem. Albo nagrywarka mi się kończy albo trzeba by ją rozebrać i wywalić ze środka cały ten syf który się tam nazbierał przez te wszystkie lata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 18:25, Kosmitus napisał:

Pomogło przeczyszczenie napędu płytą czyszczącą.


Z tego co wiem płyty czysczące mało dają, a wręcz szkodzą, do tego są drogie jak na takie byle co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 19:00, Findan napisał:

> Pomogło przeczyszczenie napędu płytą czyszczącą.

Z tego co wiem płyty czysczące mało dają, a wręcz szkodzą, do tego są drogie jak na takie byle
co.


Coś chyba jednak dają skoro po przeczyszczeniu napęd czyta mi płyty dwuwarstwowe (nie "dwustronne" tak jak ty to piszesz :P). A Jeśli chodzi o cene to za swoją dałem chyba z 3 lata temu niecałe 20 zł a płyn mam jeszcze do teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć jak takiej płyty czyszczącej się używa ? Wkładam do napędu i co dalej ? Bo mam zamiar ją sobie kupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 19:20, AdiN2 napisał:

A może mi ktoś powiedzieć jak takiej płyty czyszczącej się używa ? Wkładam do napędu i co dalej
? Bo mam zamiar ją sobie kupić .

Płyta czyszcząca ma na swojej powierzchni Trochę miękkich włosków. Nalewamy na to kroplę czy dwie specjalnego płynu, i wkładamy do napędu. Potem odtwarza nam się krótki filmik (u mnie jest bardzo głupi :P) i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 19:23, no-to-gramy napisał:

jest tak samo u was ze czasami chodzi za głosno wentylatorek w kompie?


Zależy jaki . Jeśli od karty graficznej i od procka to tak . Ale tylko w upalne dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 19:09, Kosmitus napisał:

Coś chyba jednak dają skoro po przeczyszczeniu napęd czyta mi płyty dwuwarstwowe (nie "dwustronne"
tak jak ty to piszesz :P). A Jeśli chodzi o cene to za swoją dałem chyba z 3 lata temu niecałe
20 zł a płyn mam jeszcze do teraz.


Skoro tobie pomogło to moze i ja sprobuje, choc czytałem ze podobno niszczą napęd.

P.S. Jesli napisalem dwustronne to z pospiechu, oczywiscie chodzilo mi o dwuwarstwowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w programie Alcohol 52% nie mogę (obrazek 1) ustawić profili odczytu (obrazek 2)?
PS. Nie propaguję piractwa, bo w Alcoholu 52 nie da się tego robić. Chcę tylko sporządzić kopię zapasową - nikt mi chyba nie może tego zabronić?

20070811160440

20070811160505

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 16:06, Graszczur napisał:

Dlaczego w programie Alcohol 52% nie mogę (obrazek 1) ustawić profili odczytu (obrazek 2)?
PS. Nie propaguję piractwa, bo w Alcoholu 52 nie da się tego robić. Chcę tylko sporządzić kopię
zapasową - nikt mi chyba nie może tego zabronić?

Eeeech, odwrotnie:
Dlaczego w programie Alcohol 52% nie mogę (obrazek 2) ustawić profili odczytu (obrazek 1)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kruca złożyłem wczoraj kompa i mam problem... Jak go włączam wyskakuje

Chassis Intruded
System halted!

Co to ma znaczyć? Kurna chyba nie spaliłem płyty co? (Ale w sumie jest gwarancja i można trochę oszukać jak to się stało xD)

Aha części
Asus P5k
EVGA 8800GTS 640
Intel C2D E4400
2x1GB OCZ SpecialOps 900 Mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak pisze sig. - otwarta obudowa. są dwa kabelki (biały i czarny), które wpinasz w płytę główną i BIOS informuje Cię, że obudowa jest otwarta. Wyłącz w BIOSie funkcję "Stop if error" powinna być w zakładce Utilities.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 22:31, mrosi napisał:

Jak pisze sig. - otwarta obudowa. są dwa kabelki (biały i czarny), które wpinasz w płytę główną
i BIOS informuje Cię, że obudowa jest otwarta. Wyłącz w BIOSie funkcję "Stop if error" powinna
być w zakładce Utilities.


Aha dzięki. I jeszcze jedno mam budę Thermaltake Mambo i przewody od przedniego panelu mają 2 wtyczki na POWER LED. W instrukcji od Asusa jest opisane jak podłączyć z jedną, ale już o 2 nie pisze. Przez ten luźny kabelek komp czasami nie startuje tzn. muszę kilka razy włożyć tę luźną wtyczkę w jakiekolwiek złączki aż komp zaskoczy... Poradzicie co z tym zrobić?

PS. Może i pytanie laickie, ale po raz pierwszy sam składałem całego kompa ^^ (już nie piszę nawe, że nie mogę znaleźć kabelkó od PC Speakera xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 11:05, Satruss napisał:

PS. Może i pytanie laickie, ale po raz pierwszy sam składałem całego kompa ^^ (już nie piszę
nawe, że nie mogę znaleźć kabelkó od PC Speakera xD)


I nie znajdziesz. W tej budzie nie ma głośniczka. Wiem bo składałem ostatnio kompa z tą budą. Żadem problem. Wystarczy w dowolnym sklepie komputerowym kupić speakera na płytę główną. i podpiąć. To będzie taki "bębenek z końcówką" ;-P. Kosztuje grosze.
Co zaś do sygnalizacji otwartej obudowy. Daj sobie spokój. Najlepiej wyłącz to, kabelki zwiń w rg obudowy i tyle. Ja mam też to w budzie. Na początku miałem uruchomione. Potem dałem sobie siana. Jak Ci zacznie wyć po każdym otwarciu obudowy to prędzej czy później odpuścisz sobie. Chcę Ci zaoszczędzić nerwów, więc od razu to odłącz.
Co do wtyczki PowerLED. Do płyty Asusa na pewno dostałeś "kostkę", na którą podłączasz wpierw kabelki a potem całą kostkę wpinasz w płytę. Na tej kostce jest dokładnie wszystko opisane. Żadna filozofia. Tyle tylko, że w Asusie z reguły musisz końcówkę zamienić biegunami bo nie działa w sposób podany w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 12:47, mrosi napisał:

Co do wtyczki PowerLED. Do płyty Asusa na pewno dostałeś "kostkę", na którą podłączasz wpierw
kabelki a potem całą kostkę wpinasz w płytę. Na tej kostce jest dokładnie wszystko opisane.
Żadna filozofia. Tyle tylko, że w Asusie z reguły musisz końcówkę zamienić biegunami bo nie
działa w sposób podany w instrukcji.


Ano kostka jest, ale na tej kostce nie mieści się ten drugi kabelek PowerLED. I wg mnie to jest przyczyną, że czasami komp nie chce się włączyć i muszę tak długo wtykać i wyciągać tego 2 PowerLEDa, aż się komp odpali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się