PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2007 o 01:17, maniekk napisał:

Witam.
Mam takie trochę głupie pytanie: od jakich rozdzielczości jest wymagane aby karta graficzna
miała na pokładzie 512 MB ram?
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.


Od 1600\1200 pikseli. Nie wiem z jakimi kartami miales do czynienia.....jestem sklonny stwierdzic, ze 320 mb na pokladzie wystarczy jak na razie do plynnego grania w kazdego rodzaju gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałam w moim komputerze drugi dysk twardy, i od tego momentu mam kłopoty z uruchomieniem komputera. Czxas włączania to co najmniej 15 minut, a wczoraj zxostał pobity kolejny rekord - 1.5 h. Przy włączaniu po prostu komputer sie wyłąccza. Nie dzieiej sie to w określonym momencie, raz gdy pokazuje się pasek ładowania Xp, innym razem tuż po tym jak się już pulpit pojawi? Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 22:10, rob006 napisał:

> /.../

Cholera... :/ Wynik pierwszego skanowania:

(czas dostępu: ilość bloków)
<150: 19
<500: 5
>500: 2
6 uszkodzonych sektorów.

Drugie skanowanie było jeszcze ciekawsze:

<150: 20
<500: 12
>500: 2
5 uszkodzonych sektorów.


Wszystkie błędy w pierwszych 30% skanowania

Nie wiem w jakim stopniu ufać temu skanerowi, ale że winny jest dysk jest pewne. :) Czy jest
jakiś inny sposób przywrócenia go do użyteczności niż jego zerowanie? Nie dysponuję teraz czasem
ani za bardzo możliwościami żeby to załatwić, a kompa chcę zrobić najpóźniej do niedzieli do
południa. Poza tym chciałbym odzyskać też dane, a przynajmniej ich większość, które są na uszkodzonej
partycji.

A tak BTW: LiveCD Ubuntu 7.04 ma obsługę NTFS, 7.10 już nie. :)

Ten program to jeden z najlepszych programów do diagnostyki HDD ale zmieniająca się ilość błędów nie świadczy tu dobrze, możesz w opcjach scanu przestawić rename ON i może wyrzuci błędy z tablicy (jeśli ma zapas miejsca ) jeśli to nie zadziała to serwis i wymiana na nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa sprawna tylko że sterowniki nie chodzą wiecie z kąd ściągnąć sterowniki do kart dźwiękowej pod płytę główną P5LD2-X.
Sterowniki które są na płycie od płyty głównej nie działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 10:34, radosiewka napisał:

Zamontowałam w moim komputerze drugi dysk twardy, i od tego momentu mam kłopoty z uruchomieniem
komputera. Czxas włączania to co najmniej 15 minut, a wczoraj zxostał pobity kolejny rekord
- 1.5 h. Przy włączaniu po prostu komputer sie wyłąccza. Nie dzieiej sie to w określonym momencie,
raz gdy pokazuje się pasek ładowania Xp, innym razem tuż po tym jak się już pulpit pojawi?
Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?


Co znaczy "zamontowalam".....zrobilas macierz ?......drugi hdd jest jako poprostu drugi dysk ?......jakie to dyski ? ATA czy SATA ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejo! Mam do was pytanie mógłby mi ktoś pomóc.

Konkretnie chodzi o to że wcześniej mi wszystie gry chodziły a teraz nawet PES 6 sie kiełbasi plis pomózcie bo teraz muszę grać na laptopie. Aha mam Wiedźmina i nie mogę w niego zagrać oto moja konfiguracja ( jakby to coś miało pomóc):

Intel Pentium 4 2,4 gHz
Radeon 9200- 128 MB Pixel Shadery: 1.3 1.4
Karta dźwiękowa zintegrowana
Płyta chyba Abita ale nie wiem konkretnie jaka
1GB DDR GoodRam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 10:34, radosiewka napisał:

Zamontowałam w moim komputerze drugi dysk twardy, i od tego momentu mam kłopoty z uruchomieniem
komputera. Czxas włączania to co najmniej 15 minut, a wczoraj zxostał pobity kolejny rekord
- 1.5 h. Przy włączaniu po prostu komputer sie wyłąccza. Nie dzieiej sie to w określonym momencie,
raz gdy pokazuje się pasek ładowania Xp, innym razem tuż po tym jak się już pulpit pojawi?
Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

zmienić zasilacz, najprawdopodobnniej nie wyrabia i hdd się wyłącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 10:40, Małpa2474 napisał:

Karta dźwiękowa sprawna tylko że sterowniki nie chodzą wiecie z kąd ściągnąć sterowniki do
kart dźwiękowej pod płytę główną P5LD2-X.
Sterowniki które są na płycie od płyty głównej nie działają

zakładam że chodzi o płytę asusa, która wg googli ma czipset Intel 945GC,a co za tym idzie sterowniki są tu http://downloadcenter.intel.com/Product_Filter.aspx?ProductID=2766 (chociaż podejrzewam że asus dostarcza dokładnie te same, co najwyżej wersja starsza.
ps google nie boli, ja znalazłem od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 10:49, Diablomati napisał:

Hejo! Mam do was pytanie mógłby mi ktoś pomóc.

Konkretnie chodzi o to że wcześniej mi wszystie gry chodziły a teraz nawet PES 6 sie kiełbasi
plis pomózcie bo teraz muszę grać na laptopie. Aha mam Wiedźmina i nie mogę w niego zagrać
oto moja konfiguracja ( jakby to coś miało pomóc):

Intel Pentium 4 2,4 gHz
Radeon 9200- 128 MB Pixel Shadery: 1.3 1.4
Karta dźwiękowa zintegrowana
Płyta chyba Abita ale nie wiem konkretnie jaka
1GB DDR GoodRam


no to powodzenia karta nie spelnia wymagań wiedźmina, procesor też nie, polecam wymianę sprzętu na nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 11:00, czaja24 napisał:

> Hejo! Mam do was pytanie mógłby mi ktoś pomóc.
>
> Konkretnie chodzi o to że wcześniej mi wszystie gry chodziły a teraz nawet PES 6 sie kiełbasi

> plis pomózcie bo teraz muszę grać na laptopie. Aha mam Wiedźmina i nie mogę w niego zagrać

> oto moja konfiguracja ( jakby to coś miało pomóc):
>
> Intel Pentium 4 2,4 gHz
> Radeon 9200- 128 MB Pixel Shadery: 1.3 1.4
> Karta dźwiękowa zintegrowana
> Płyta chyba Abita ale nie wiem konkretnie jaka
> 1GB DDR GoodRam

no to powodzenia karta nie spelnia wymagań wiedźmina, procesor też nie, polecam wymianę sprzętu
na nowy


Hej to wiem tylko chozi o to czemu inne gry się tak wieszają niestety wiem że wymagań Wiedźmina nie spełnia ale plis o pomoc w tym co napisałem wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 11:02, Diablomati napisał:

> > Hejo! Mam do was pytanie mógłby mi ktoś pomóc.
> >
> > Konkretnie chodzi o to że wcześniej mi wszystie gry chodziły a teraz nawet PES 6
sie kiełbasi
>
> > plis pomózcie bo teraz muszę grać na laptopie. Aha mam Wiedźmina i nie mogę w niego
zagrać
>
> > oto moja konfiguracja ( jakby to coś miało pomóc):
> >
> > Intel Pentium 4 2,4 gHz
> > Radeon 9200- 128 MB Pixel Shadery: 1.3 1.4
> > Karta dźwiękowa zintegrowana
> > Płyta chyba Abita ale nie wiem konkretnie jaka
> > 1GB DDR GoodRam
>
> no to powodzenia karta nie spelnia wymagań wiedźmina, procesor też nie, polecam wymianę
sprzętu
> na nowy
>

Hej to wiem tylko chozi o to czemu inne gry się tak wieszają niestety wiem że wymagań Wiedźmina
nie spełnia ale plis o pomoc w tym co napisałem wyżej


Bo konfiguracja nie spełnia wymagań??? A może karta graficzna się "kiełbasi"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 11:05, gaweyn napisał:

> > > Hejo! Mam do was pytanie mógłby mi ktoś pomóc.
> > >
> > > Konkretnie chodzi o to że wcześniej mi wszystie gry chodziły a teraz nawet PES
6
> sie kiełbasi
> >
> > > plis pomózcie bo teraz muszę grać na laptopie. Aha mam Wiedźmina i nie mogę
w niego
> zagrać
> >
> > > oto moja konfiguracja ( jakby to coś miało pomóc):
> > >
> > > Intel Pentium 4 2,4 gHz
> > > Radeon 9200- 128 MB Pixel Shadery: 1.3 1.4
> > > Karta dźwiękowa zintegrowana
> > > Płyta chyba Abita ale nie wiem konkretnie jaka
> > > 1GB DDR GoodRam
> >
> > no to powodzenia karta nie spelnia wymagań wiedźmina, procesor też nie, polecam wymianę

> sprzętu
> > na nowy
> >
>
> Hej to wiem tylko chozi o to czemu inne gry się tak wieszają niestety wiem że wymagań
Wiedźmina
> nie spełnia ale plis o pomoc w tym co napisałem wyżej
>

Bo konfiguracja nie spełnia wymagań??? A może karta graficzna się "kiełbasi"??


Też o tym myślałem ale tak gadaliśmy z ojcem (domowy informatyk;p) że to raczej nie to bo by się wtedy raczej obraz nie wyświetląl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 11:22, Diablomati napisał:

Też o tym myślałem ale tak gadaliśmy z ojcem (domowy informatyk;p) że to raczej nie to bo by
się wtedy raczej obraz nie wyświetląl

a właśnie że może się kiełbasić, zwyczajnie przegrzewać i wtedy karta przechodzi w tryb spowolnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 11:24, czaja24 napisał:

> Też o tym myślałem ale tak gadaliśmy z ojcem (domowy informatyk;p) że to raczej nie to
bo by
> się wtedy raczej obraz nie wyświetląl
>
a właśnie że może się kiełbasić, zwyczajnie przegrzewać i wtedy karta przechodzi w tryb spowolnienia


Aha to dzięki za radę bo mi się zdawało że tak nie może być ( juupi wiem coś nowego ;/ ) Tzn. że będę musiał obgadać nowego kompa. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 21:08, Satruss napisał:

Ostatnio coś nieźle spadła mi wydajność w grach... We wszystkich bardziej wymagających... Testowałem
wszystkie stery od 162.18 do 163.75... Defragmentowałem dysk, sprawdzałem antywirem... Nawet
otworzyłem budę żeby sprawdzić czy kostka ram nie jest luźno czy coś i przy okazji przeczyściłem
trochę z kurzu, ale to nic nie dało... Czeka mnie format?



Już wiem skąd spadek wydajności... Odpaliłem SpeedFan i prawie z krzesła spadłem

CPU - 73*
Core 0 - 81*
Core 1 - 81*
Core - 66*
AUX - 119*

No nic w poniedziałek muszę kupić pastę termoprzewodzącą i od nowa nałożyć na radiator...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w mikołajki dostałem od Cenegi słuchawki SpeedLink, są fajne ale mam pytanie, jak chcę rozmawiać przez mic to zależy jakkie opcje wybiorę w regulacji głośności i jeżeli wybiorę jakieś 1 Mic2 Slect to jest głośno ale trzeszczy mocno, jak co innego to wgóle nie słychać itd. Jakie opcje mam wybrać żeby było ok?
Jeszcze pytanie, jak rozmawiać np. w grach przez te słuchawki, np w ET QW, UT2004, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 12:15, DJ Danielus napisał:

Temperatury bardzo wysokie, ale może to być błąd - sprawdź jeszcze za pomocą programu dołączonego
do mobo lub w BIOSie.


Nie to nie błąd 73*C... No nie dziwota skoro pewien geniusz z zaprzyjaźnionego sklepu, który poprosił mnie o pożyczenie sprzętu, bo chciał zobaczyć C2D na żywo (bida panie skoro koleś ze sklepu nie widział C2D jeszcze :P) zdjął radiator i przez cały dzień ten radiator leżał na półce i się kurzył, a potem go bez niczego pierdyknął na proc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się