PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2009 o 21:03, blacklio2 napisał:

Kolego wywal w diabły ten program bo on nic nie pokazuje, daj screena SMART z programu
HD Tune lub Everest


Proszę bardzo, raport z Everesta:

--------[ SMART ]------------------------------------------------------------------------------------ -------------------

[ ST3500320AS (5QM1NET5) ]

01 Raw Read Error Rate 6 117 99 163376440 OK: wartość w normie
03 Spinup Time 0 94 92 0 OK: zawsze pozytywnie
04 Start/Stop Count 20 99 99 1201 OK: wartość w normie
05 Reallocated Sector Count 36 100 100 0 OK: wartość w normie
07 Seek Error Rate 30 71 60 72130960 OK: wartość w normie
09 Power-On Time Count 0 96 96 3891 OK: zawsze pozytywnie
0A Spinup Retry Count 97 100 100 1 OK: wartość w normie
0C Power Cycle Count 20 99 99 1201 OK: wartość w normie
B8 <specyficzne dla dostawcy> 99 100 100 0 OK: wartość w normie
BB <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie
BC <specyficzne dla dostawcy> 0 100 99 6 OK: zawsze pozytywnie
BD <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie
BE Airflow Temperature 45 63 51 622395429 OK: wartość w normie
C2 Temperature 0 37 49 37 OK: zawsze pozytywnie
C3 Hardware ECC Recovered 0 51 36 163376440 OK: zawsze pozytywnie
C5 Current Pending Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie
C6 Offline Uncorrectable Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie
C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 20:55, Wukas napisał:

Nieee!!
Znowu się to pojawiło!!!
A Daemon jest cały czas odinstalowany :((

pewnie się jakiś dodatek do przeglądarki zainstalował, sprawdź w dodaj/usuń programy. a na przyszłość instalując daemona lite instaluj sam program a nie wszystko jak leci.

Zawsze możesz poszukać też w rejestrze klucza startpage i tam zmienić, ale nie odpowiadam ani za działanie tej metody ani za ew awarię systemu spowodowaną nieumiejętnym grzebaniem w rejestrze (takowy jest dość podatny na uszkodzenia, i potrafi "wyłożyć" system do tego stopnia że bez reinstalacji się nie obejdzie)

ps a najlepiej zainstaluj pełnowartościową przeglądarkę, IE przysporzy ci samych problemów ze względu na parodię systemu łatania błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 16.06.2009 o 21:08, lookastdu napisał:

05 Reallocated Sector Count 36 100 100 0 OK: wartość w
normie

Tutaj masz 0 czyli jest bardzo dobrze

Dnia 16.06.2009 o 21:08, lookastdu napisał:

C2 Temperature 0 37 49 37 OK: zawsze pozytywnie

Temp dysku 37 stopni jest OK

Dnia 16.06.2009 o 21:08, lookastdu napisał:

C3 Hardware ECC Recovered 0 51 36 163376440 OK: zawsze pozytywnie
C5 Current Pending Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

Tutaj masz 0 czyli nie masz bad bloców

Dnia 16.06.2009 o 21:08, lookastdu napisał:

C6 Offline Uncorrectable Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

Tutaj również jest OK ( każdy dysk ma pewną ilość zapasowych sektorów w przypadku badów uszkodzony sector jest wyłączany i aktywowany jest sector z tego zapasu właśnie )

Dnia 16.06.2009 o 21:08, lookastdu napisał:

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

Tutaj również jest w porządku jeśli byłby jakieś dane znaczy że taśma danych jest do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, trochę się uspokoiłem, by...
...zaraz ten spokój stracić :/

Oto co mam w dzienniku zapory osobistej w antywirze ESET:
Wykryto atak z preparowaniem pakietów dla pamięci podręcznej DNS
i masa tego :/ codziennie takie ataki od 4 czerwca z dwóch różnych IP (głównie powtarza się taki 88.220.188.xxx:53, drugi jest z 10.0.0.x:53) przez protokół UDP.
Nie wiem, może to fałszywe, ale ostatnio tak komp coś mi przy odpalaniu się może przywiesić, potem działa ok.

Tak w ogóle to skana robiłem w piątek/sobotę, całkowity (leciało wszystkie pliki wraz z sektorem rozruchowym i RAM''em) i znalazło mi 3 trojany, wszystkie te same: Win32/TrojanDownloader.Bredolab.AA koń trojański, w autostarcie i w Ustawieniach lokalnych -> Temp i Temporary Internet Files.

Poradźcie coś (oprócz ponownego scana dysków).

Edit: PS> Tak w ogóle google mi się nie ładuje :/ reszta stron tak, a google nie :/ Mozilla wybija mi to:
Przerwane połączenie
Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.
Połączenie sieciowe zostało przerwane podczas negocjacji. Spróbuj ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Windowsa XP Professional i przy każdym starcie systemu pokazuję mi się taki komunikat:

Czy jest może ktoś kto wie jak to usunąć?

20090618161002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam zakupioną nową drukarkę Epson Stylus Photo 1400, wszystko po podłączałem, po instalowałem i niby jest ok. Problem w tym, że drukarka nie pobiera papieru i nie drukuje, natomiast w okienku pokazuje, tak jakby kartridże były puste (a są nowe i dobrze założone)... strona testowa (w postaci kilku kwadratów) się wydrukowała ale na tym koniec... Wiecie jaka może być przyczyna? Dodam, że drukarka instalowana była dwukrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 16:10, CyberTechnology napisał:

Witam mam Windowsa XP Professional i przy każdym starcie systemu pokazuję mi się taki
komunikat:

Czy jest może ktoś kto wie jak to usunąć?


A co to za peogram vdot tool ?.
Symantec to nie czasem antywirus ?.
Usun te programy z autostartu i zobacz czy nadal ten problem wystepuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem niedawno Pendrive firmy Kingoston. Nazwa modelu : DT100. Pamięć wynosi 8 GB. Kiedy chce przenieść folder mający pojemność 5,81 GB, pojawia się mnie taki komunikat jak na zdjęciu. Na Pendrivie nie ma żadnych innych danych, więc pojemność równa się 100 % a tymczasem nie mogę przenieść danych. Jeśli ktoś wie jak pomóc, to Proszę o pomoc.

20090619144101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nagrywarke pod SATA Pioneer 216D.
Próbowałem coś nagrać na płyte DVD-R (próbowałem na Verbatimy i na TDK). Nero nie wykrywa mi nagrywarki... Więc próbuje IMGBURN jak nagrywam z max prędkością to wyskakuje mi takie coś:
http://i44.tinypic.com/9q92rc.jpg

Gry nagrywałem z prędkością 2,4x to na dole w dzienniku wyskakiwały mi żółte trójkąty i coś było coś takiego:
"Filed to Write Sectors 352=383 - Reason: Unknown (ASC: 0xA8, ASCQ: 0x03)
W 13:51:28 Retrying (1 of 20)..."
Kończył się zapis niby powodzeniem ale było źle nagrane.

Dlaczego w tym programie mam napisane PIONEER DVD-RW DVR-216D 1.09 (ATA), chociaż nagrywarka jest podpięta pod SATA...
Dodam że płyte CD nagrałem IMGBURNem bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj formatowac pamiec na rozne sposoby z poziomu cmd.exe (tam bedziesz mial wiele opcji do wyboru, miedzy innymi na jak szeroki segmenty chcesz dzielic pamiec itp.; moglbys tez probowac defragmentowac, albo przekonwertowac z FAT32 na FAT 16.
Jak nic nie pomoze, to (o ile masz rachunek :P) oddawaj do sklepu. ;)

@Archil

Jak masz Nero, to przetestuj plyty i nagrywarke tamtym wbudowanym (w Nero) softwarem. Moze firmware nagrywarki trzeba nowy zainstalowac? sprobuj tez podlaczac ta nagrywarke do innego kompa, oraz inna nagryware to Twojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to stosowny temat, ale cóż, kto pyta nie błądzi ;)
Chciałbym się dowiedzieć, czy w moim ośmioletnim komputerze, z DVD w tym samym wieku (szybkość: 16x/48x) mogą być problemy z działaniem płyt z nowej wersji Platynowej Kolekcji? Pytam, bo niedawno miałem takie problemy z Wiedźminem, nie polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się na moim laptopie hp pavilion tx 1000 z vistą pobawić w kontrolowanie kompa głosem. Jest problem. Mikrofon słabo mnie słyszy. Jest wbudowany w komputer, wyczuliłem go na 100% ale nadal jest źle. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem ze ściąganiem plików z sieci, w trakcie ściągania wszystko jest ok, ale po zakończeniu ściągany plik o prostu gdzieś znika - jakby proces w ogóle nie miał miejsca...czy to coś nie tak z programem antywirusowym, czy jakiś iny problem?
Mam Eset, wcześniej miałem Nortona i być może w trakcie odinstalowywania coś się niepotrzebnie usunęło...
sorki, za offtopa na temacie o Viście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 13:08, Isil napisał:

witam, mam problem ze ściąganiem plików z sieci, w trakcie ściągania wszystko jest ok,
ale po zakończeniu ściągany plik o prostu gdzieś znika - jakby proces w ogóle nie miał
miejsca...czy to coś nie tak z programem antywirusowym, czy jakiś iny problem?
Mam Eset, wcześniej miałem Nortona i być może w trakcie odinstalowywania coś się niepotrzebnie
usunęło...
sorki, za offtopa na temacie o Viście


Jesteś pewien że pobrane pliki trafiają tam gdzie powinny? sprawdź to w ustawieniach, używasz akceleratora? zazwyczaj mają inne foldery do pobranych plików, skorzystaj z wyszukiwarki windowsa :P

@Pile wgraj najnowsze sterowniki do dźwięku oraz DX jesli to konieczne. Tez miałem to z mikrofonem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2009 o 14:45, Mr_X4 napisał:

Jesteś pewien że pobrane pliki trafiają tam gdzie powinny? sprawdź to w ustawieniach,
używasz akceleratora? zazwyczaj mają inne foldery do pobranych plików, skorzystaj z wyszukiwarki
windowsa :P

Jestem pewien, bo jako cel zapisywania zacząłem dawać np. pulpit (np. zzipowann Media Player Classic) i wszytko ładnie ściąga, kończy ściąganie i nic - wszystko wyparowuje:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się