PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Moj komp to:
P4 2,666 GHz
2048 GHz RAM
GF 7600 GS Gigabyte 8x AGP
Win XP Pro SP2
Firefox ver. 2.0.0.1

Nie chce mi sie otworzyc witryna www.evga.com ani zadne podstrony... wie ktos moze co moze byc przyczyna? Jeszcze nigdy nie mialem takiego problemu, a teraz bym chcial o kartach graficznych poczytac i nie moge... Standardowe mam ustawienia zabezpieczen i blokowania witryn, wiec nie wiem o co biega... niby strona sie wczytuje, ale jest cala biala :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez Operę wczytuje się prawidłowo :) Bah, działa nawet przes starusieńkiego IE 6.0, wnioskowałbym więc, że brak ci jakiejś wtyczki typu Flash/Shockwave albo coś innego. Wątpie aby komputer cokolwiek do tego miał, tu raczej chodzi o jakiś software.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 16:43, Kris_bla napisał:

Nie chce mi sie otworzyc witryna www.evga.com ani zadne podstrony... wie ktos moze co moze
byc przyczyna? Jeszcze nigdy nie mialem takiego problemu, a teraz bym chcial o kartach graficznych
poczytac i nie moge... Standardowe mam ustawienia zabezpieczen i blokowania witryn, wiec nie
wiem o co biega... niby strona sie wczytuje, ale jest cala biala :-/


Próbowałeś na tą stronę włazić na innej przeglądarce - IE, Opera, Netscape.

Bardzo prawdopodobne, że ciasteczka się skrzaczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 17:01, s2nto napisał:

Próbowałeś na tą stronę włazić na innej przeglądarce - IE, Opera, Netscape.

Bardzo prawdopodobne, że ciasteczka się skrzaczyły


Na IE tez nie dziala :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 16:18, olki77 napisał:

Chciałbym podlączyć laptopa do mojego komputera. Czy wystarczy mi kabel telefoniczny czy jakiś
inny kabel. Jeśli to 1 to powiedzcie mi jak skonfigurować kompa i laptopa?

telefoniczny nie będzie, chyba że masz centralkę w domu i modemy w obu komputerach. powinny w obu być karty sieciowe eternet, więc starczy kupić skrosowany kabel (powiedz w sklepie że chcesz połączyć bezpośrednio 2 komputery a będą wiedzieli o co chodzi) i zwyczajnie postawić sobie minisieć z tych komputerów. można by też kupić specialny kabel usb do łączenia komputerów, ale takowy kosztuje paredziesiąt zł więc się zwyczajnie nie opłaca (bo eternetowy kilka do kilkunastu, płaci się "od metra"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 17:17, sig. napisał:

chyba coś z serwerem, u mnie jest to samo


:-/

Teraz jeszcze cos pogrzebalem i mi sie google.com odpala zamiast PL (tam w rogu wyszukiwarka) Jak to zmienic? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra ta strona już się wczytuje przynajmniej mi.
a z tą wyszukiwarka spróbuj tak z listy wyszukiwarek wybierz ostatnią opcję "zarządzanie wyszukiwarkami..." usuwasz tą z googla, następnie wchodzisz na google.pl i dodajesz wyszukiwarkę powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 13:42, DDK napisał:

O co tu chodzi?

Nie mam pojęcia ... :) Sprawdź metodą eliminacji, trochę to nie wygodne, ale coś może podpowie.
Odłącz twardziela. Instalka powinna się normalnie odpalić, a potem stwierdzić że nie ma dysków stałych. Jak się dalej wyłącza, to dysior niewinny. Jak masz skąd, to zassaj programik MS memory test ze stronki Microsoftu. Dosyć często instalka wysypuje się przez pamięci.
Pożycz od kogoś napęd optyczny na test ... miałem kiedyś na serwisie CD-ka, który przy błedach CRC restartował kompa (samsung :) ...
No i jeszcze zasilacz. Jak masz kilka napędów, to odepnij te które są niepotrzebne podczas instalacji ...
To nieco dziwna sprawa ... ciężko będzie coś pomóc tak na forum ... jego po prostu trzeba na stół w serwisie postwaić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 20:39, buras napisał:

To nieco dziwna sprawa ... ciężko będzie coś pomóc tak na forum ... jego po prostu trzeba na
stół w serwisie postwaić ...


Przyznam się bez bicia, że kiedyś komputer odstawił mi identyczny "bal". Ale to było tak dawno temu, że już nie bardzo pamiętam, jak to naprawiłem (pewnie w serwisie). Dysk i napęd odpada. Nic nie wymieniałem, a komputer jakoś sformatowałem... Zasilacz wymieniałem na lepszy, ale napęd mam tylko jeden (wtedy miałem inny zasilacz, więc to chyba również odpada). Tak więc zostaje ostatnia opcja: Serwis. No cóż, w poniedziałek komp pod pachę i lecę, dzięki za próby pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.
Mam wielki problem z komputerem. Otóż gdy gram np. w Guild Wars, albo Obliviona (w inne gry narazie nie gram), zdarza się, że nagle pokazują się takie paski, z tego co było na ekranie. Wtedy komputer nie reaguje na nic, działa jedynie reset. Czym może być to spowodowane? Ostatnio po takim zdarzeniu rozkręciłem szybko komputer i zobaczyłem czy jestem tam ciepło. Karta graficzna (GF 6800GS) : bardzo gorąca, zasilacz chieftec : ciepły, radiator(wiatraczek mam:) na procesorze athlon barton 2500 : bardzo gorący, dysk : ciepły. Proszę o pomoc!
Pozdrawiam

Ps. przepraszam, że jeszcze raz ten sam post, ale nikt mi nie odpowiedział wcześniej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 21:54, upiordliwy napisał:

A możesz mi jeszcze powiedzieć co mam zrobić w wypadku kiedy wyskakuje mi błąd typu : masz
zablokowane porty?

odblokować je w firewalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jednak udało mi się naprawić ten bad sector, wbrew temu co tu pisali tu niektórzy i wszystko działa poprawnie. Fakt hdd regenerator w wersji demo naprawi pierwszy napotkany bad sector, jednak mi to starczyło bo miałem jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest sprawdzenie w swoim komputerze wszystkich czynności,któe zostały wykonane przez inną osobę?Chodzi mi konkretnie o to czy moge sprawdzić np.czy w moim kompie osoba,która miała do niego wcześniej dostęp nie pozmieniała mi coś w moich dokumentach(nie chodzi mi o folder tylko o dokumenty textowe np).Dokumenty,które mam w kompie są dość spore i przeglądanie ich po kolei raczej nie wchodzi w rachube.Czy moge w jakiś sposób sprawdzić czy były "dotykane"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 22:44, Jarzy napisał:

Czy możliwe jest sprawdzenie w swoim komputerze wszystkich czynności,któe zostały wykonane
przez inną osobę?Chodzi mi konkretnie o to czy moge sprawdzić np.czy w moim kompie osoba,która
miała do niego wcześniej dostęp nie pozmieniała mi coś w moich dokumentach(nie chodzi mi o
folder tylko o dokumenty textowe np).Dokumenty,które mam w kompie są dość spore i przeglądanie
ich po kolei raczej nie wchodzi w rachube.Czy moge w jakiś sposób sprawdzić czy były "dotykane"?

Przecież przy każdym dokumencie masz podaną datę kiedy był ostatnio zapisywany/zmieniany.
Poza tym można się pobawić w Panelu sterowania-->Narzędzia administracyjne-->Podgląd zdarzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się