PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2008 o 22:25, Kawosz napisał:

Już była w serwisie i to samo. Na domiar złego komp sie nie restartuje tylko wyłącza,
czasem trzeba restartować bios, aby go uruchomić ponownie. Ten proceder ma miejsce podczas
grania w gry, gdy komputer jest obciążony...


Czyli tak samo jak miał mój kumpel. Jednak da się rozwiązać ten problem - potrzebny ci internet przez router, bądź drugi komputer z kartą sieciową. Wtedy komp nie wiesza się w ogóle.
EDIT
Oczywiście najlepszym (bo chyba najtańszym) rozwiązaniem jest zmiana płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2008 o 22:28, ziptofaf napisał:

Czyli tak samo jak miał mój kumpel. Jednak da się rozwiązać ten problem - potrzebny ci
internet przez router, bądź drugi komputer z kartą sieciową. Wtedy komp nie wiesza się
w ogóle.
EDIT
Oczywiście najlepszym (bo chyba najtańszym) rozwiązaniem jest zmiana płyty głównej.


NA pulpicie ipodczas korzystania z neta jest ok. Ja mam router Pentagrama. Komputer wyłącza sie tylko podczas gry i to nie zawsze. Czasem gram 1 godz, czasem 5 godzin. Nie wiem czemu tak jest, ale jest nieregularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 23:51, Kawosz napisał:

NA pulpicie i podczas korzystania z neta jest ok. Ja mam router Pentagrama. Komputer wyłącza
sie tylko podczas gry i to nie zawsze. Czasem gram 1 godz, czasem 5 godzin. Nie wiem
czemu tak jest, ale jest nieregularnie.


Zostaw włączone ściąganie z torrentów (np. ściagnij sobie najnowszego Ubuntu) na noc, a zobaczysz, że rano będziesz mieć zwieszony system. Problemem jest, jak już pisałem, płyta główna. Jej wymiana na 100% rozwiąże wszystkie kłopoty. Ale fakt, że wiesza ci się nawet gdy używasz routera jest dość ciekawy. Choć równie dobrze może mieć to choćby związek z jego marką (znajomy używa bezprzewodowego D-Linka). Tak, czy inaczej, winna jest płyta główna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm ciekawe.... próbowałeś osobnej karty sieciowej? koszt parenaście złotych, czyli mniej niż nowa płyta główna (a u ciebie psuje się chyba właśnie zintegrowana karta sieciowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 16:19, Crew 900 napisał:

Jest ! Dzięki bardzo !
Znalazłem i odznaczyła się jedna wtyczka xD


Polecam się na przyszłość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie się z tym zgłosić. Jako, że nie chce robić nowych tematów, to zapytam tutaj.
Mam problem z rozdzielczością. W laptopie mam ustawioną największą rozdzielczość 1280x800 bodajże. I mój problem jest następujący. Gdy gram w gry o mniejszej rozdzielczości np. w Gothica 2 to często po wyłączeniu gry rozdzielczość ta przenosi się na Windowsa. A prawie zawsze się tak robi, gdy nie zauważę, ze bateria się wyczerpuje i nie zdążę podłączyć. Jest to denerwujące. Szczególnie dla taty, który nie lubi jak się mu ikonki mieszają... Czy da się jakoś temu zaradzić???

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 10:31, MLODY2K6 napisał:

Moze jakies wyniki w 3DMARKU 06?? :))


Jeszcze nie. Dopiero dzisiaj wróciłem po wyjeździe weekendowym. Dzisiaj zabiorę się po pracy za kompa. Na razie mam goły system ze sterami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 06:54, sig. napisał:

Hm ciekawe.... próbowałeś osobnej karty sieciowej? koszt parenaście złotych, czyli mniej
niż nowa płyta główna (a u ciebie psuje się chyba właśnie zintegrowana karta sieciowa).


również ziptofaf
Nie rozumiemy się ;) Podczas korzystania z neta i ostrego ściągania plików jest ok!! Tylko podczas grania się wiesza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 20:09, kaganiec napisał:

Jest jakaś metoda na zmniejszenie temperatury procka bez wydawania kasy i teraz ''na miejscu''? ;D


Wyczyść radiator i wentylator na procesorze z kurzu - jeśli to nie pomoże to nie da rady "na miejscu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 20:09, kaganiec napisał:

Jest jakaś metoda na zmniejszenie temperatury procka bez wydawania kasy i teraz ''na
miejscu''? ;D


Przeczyscic radiator na procesorze z kurzu i poukladac klble by nie blokowaly przeplywau powietrza... Tyle mozesz zrobic teraz i bez wydawania kasy :D ja bym radzil dolozenie do tego wentylatora by poprawic przeplyw powietrza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 20:15, mrosi napisał:

Wyczyść radiator i wentylator na procesorze z kurzu - jeśli to nie pomoże to nie da rady
"na miejscu".


Akurat o to się nie martwię - cooler jest czyściutki, nowy :] A stary jest zbyt głośny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No to bez wydawania kasy nic nie zrobisz. Jeśli chcesz zmniejszyć temperaturę na procku to czeka Cię minimum 60PLN na zakup AC Freezer 7PRO. Jeden z najwydajniejszych coolerów w tym przedziale cenowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 11:21, mrosi napisał:

No to bez wydawania kasy nic nie zrobisz. Jeśli chcesz zmniejszyć temperaturę na procku
to czeka Cię minimum 60PLN na zakup AC Freezer 7PRO. Jeden z najwydajniejszych coolerów
w tym przedziale cenowym.


Zastanawiałem się też nad dodaniem na tył budy wentylatora 92 mm (trza najpierw kupić, ale chce jak najtaniej i jak najszybciej mieć to z głowy), który by wywiewał, ew. jeśli to by nie pomogło to jeszcze jeden zasysający (pchający?) powietrze z przodu budy.

Czasem chyba też tekturowe "tunele" pomagają, znaczy wg. innych o kilka *C; Jeśli ktoś coś wie na ich temat (czy to pomaga, ewentualne problemy etc.) to mógłby się podzielić wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 12:00, mrosi napisał:

Nie zyskasz więcej niż ~2*C niżej na temperaturze.


Ale trochę to powinno pomóc, jeśli nie będew kupował nowego coolera, topoza wiatrakami nie pozostaje mi zbyt dużo możliwości. Może w takim razie znasz inne metody? Ja nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Obawiam się, że nie ma bez kosztowych metod na to aby skutecznie i to o więcej niż o 2-3*C obniżyć temperaturę procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 12:21, mrosi napisał:

Obawiam się, że nie ma bez kosztowych metod na to aby skutecznie i to o więcej niż o
2-3*C obniżyć temperaturę procesora.


Ok dzięki. Jeszcze poszperam w necie jeśli coś znajdę to pokażę tu, a jeśli nie, to postaram się zadowolić tekturą i wentylatorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się