PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2008 o 17:45, Tokix napisał:

>/.../ > Niby mówi, że żadnej nie formatował... Instalka się włączyła, a on anulował.

Coś mi tutaj nie gra. Instalka sama się nie włacza, najpierw jest wybór, czy formatować czy naprawić instalację.Krok po kroku trzeba dokonywać wyboru, co chce sie zrobić - chyba, ze mi się wszystko pomyliło. Czyli, z tego co czytam, trzeba po prostu jeszcze raz spróbować zainstalować system na tej partycji, na której był poprzednio i zobaczyć, co dalej. Nie widząc, co z tego wyjdzie nie mogę powiedzieć co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 17:45, Tokix napisał:

Niby mówi, że żadnej nie formatował... Instalka się włączyła, a on anulował.

A może nie ustawił w BIOSie bootowania z dysku po wyjęciu tej płyty i teraz komputer czeka na jej włożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię, o ponownej instalce już wcześniej myślałem, ale myślałem również że darady będzie to obejść.
Dzięki ejszcze raz, ide się sam z tym zabawić^^ .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 15:36, ziomalp15 napisał:


lol ty masz viste szczere nie lubie tego windowsa ja mam windows xp home sp 2

a na lapku mam professional sp 3 i co ? i nic 0_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ze tak...po bootowaniu z plyty komputer musial poprosic o nacisniecie jakiegokolwiek klawisza aby rozpoczelo sie instalowanie systemu.
Jednak zanim dojdzie do faktycznego instalowania nalezy wykonac pare czynnosci miezy innymi wybor partycji do instalacji itp.
Jak zekoma instalacja zostala przerwana przed sformatowaniem calego dysku czy partycji to nic sie nie stalo. Wystarczy jak ktos wczesniej napisal wejsc do biosu mobo i ustawic bootowanie z dysku.
Stary system musi byc sprawny bo zadna krzywda mu sie nie stala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak już ci powiedziano, użyj odpowiednich programów. ja ze swojej strony polecam combo
1) reseeker http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=2368&RegSeeker+1.55
2) odkurzacz http://franmo.pl/odk.htm
3) ccleaner http://www.ccleaner.com/download [to jest darmo, nie musisz płacić, chociaż na stronie proszą o dotacje]
później, o ile dalej nie będzie działało, wypada ręcznie przeszukać rejestr [menu, uruchom, "regedit"] później z menu regedita odpalasz wyszukiwanie, wpisujesz "avg" albo coś w tym stylu i kasujesz klucze.
jeśli dalej nie będzie działać, wskakuj do C:\Documents and Settings\All Users i ręcznie przeszukuj podfoldery w poszukiwaniu niepotrzebnych pozostałości po AVG. ewentualnie możesz też zajrzeć do katalogu z windowsem. Niemniej, nie poza trzema w/w programami, nie polecam samodzielnego grzebania w Bardzo Ważnych Katalogach niedoświadczonym userom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddałem całego kompa do kolegi do sklepu. Ma załatwić wymianę płyty na tożsamą cenowo MSI. Na początku przyszłego tyg. podam więcej informacji. Na przyszłość będzie wiadomo, czy da radę wymieniać te modele i czy faktycznie są wadliwe, ewentualnie co nawala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 21:37, Kawosz napisał:

Oddałem całego kompa do kolegi do sklepu. Ma załatwić wymianę płyty na tożsamą cenowo
MSI. Na początku przyszłego tyg. podam więcej informacji. Na przyszłość będzie wiadomo,
czy da radę wymieniać te modele i czy faktycznie są wadliwe, ewentualnie co nawala.

O to co jest z nimi nie tak - http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=MSI+K9N+ULTRA-2F (ostatni komentarz). W sklepie ci ich nie wymienią - w końcu powinieneś wiedzieć, że kupujesz chłam. A, że go kupiłeś, to twoja sprawa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki dziwny i malutki problemik. A mianowicie, nie wiem jakim prawem komputer ni chce mi pisac "c" z kreseczką, jest to trochę denerwujące, bo inne polskie znaki normalnie mi się piszą. Czy wie ktoś co na to poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 11:16, trutututu napisał:

A ja mam taki dziwny i malutki problemik. A mianowicie, nie wiem jakim prawem komputer
ni chce mi pisac "c" z kreseczką, jest to trochę denerwujące, bo inne polskie znaki normalnie
mi się piszą. Czy wie ktoś co na to poradzic?

prawdopodobnie masz kartę ati oraz catalyst control center, Takowy przejmuje skrót alt +c na swoje potrzeby. odinstaluj go i powinno być ok. ew jak ci zależy na CCC to możesz spróbować tej http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_windows/problemy_z_litera_c__a_karty_graficzne_ati_radeon-133.html procedury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem kupilem router linksys WRT54GC zeby podzielic lacze na wifi. Cala konfiguracja poszla wysmienicie lecz predkosc na spadla z 256 do 12 kB/s(zarowno na stacjonarnym polaczonym kabelm z routerem jak i notebooku laczacym sie przez wifi) przy sciaganiu czegokolwiek z http.
Inne sieci takie jak torrent dzialaja na maxa

Ktos wie co zrobic zeby stronki chodzily normalnie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../
Niektóre, zwłaszcza gorsze routery mają problemy z szyfrowaniem - znacznie spowalnia transfery. Jeżeli więc używasz WPA-PSK, czy WPA-PSK2, to zmień je tymczasowo na WEP i sprawdź czy coś się poprawi. Jak to zrobić dowiesz się z instrukcji routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moimi słuchawkami. Otóż gdy je podłącze to głos słychać i w słuchawkach i w głośnikach oraz głos w słuchawkach słychać tylko z jednej strony. Please HELP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z Oblivionem, jak przejadę w lewy górny róg, pojawia mi się mysz sprzętowa, często wtedy kliknę, i mi wyskoczy do windowsa, a jak wskoczę spowrotem taki błąd.

20080724165901

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie teorie
1) wyłącz [o ile się da, nie grałem w obliviona] akceptowanie przez niego skrótów windowsowych [znaczy żeby np na alt+tab nie reagował]
2) zreinstaluj stery do grafy
a) na najnowsze
b) na najbezpieczniejsze - te z płyty, dorzucanej przy zakupie
Jeśli powyższe metody zawiodą, pomysli się nad czymś innym. No i zawsze można zreinstalować grę. Ale to dość brutalne rozwiązanie, niemniej czasem skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Gigabyte x48 z zaimplementowaną kartą dźwiękową, a po pokoju mam rozstawione głośniki 5.1, ponieważ w starym komputerze miałem karte dźwiękową Creative [c0000}(nei pamiętam dokładnie), próbowałem podączyc te głośniki ale są problemy z działaniem panelu rpzedneigo w komputerze jak i samych głośników. Oto one:

Po podłączeniu trzech mini jacków od subwoofera, i wejściu do Menedżera Realtek HD Audio, przy teście czy wszystko jest ok, dwa tylne głośniki nie grają, natomiast gdy puszczam muzykę nie działa tylko jeden.

Kabelki są tak połączone że gdy podepnę wszystko tak aby "według kolorów" nie działa panel przedni, nawet po odznaczeniu opcji "Wycisz panel tylny, gdy podłączone zostaną słuchawki do panelu przedniego"

Nadal nie działa, mikrofon również, a gdy podłącze mikrofon do panelu tylnego, wyskakuje komunikat "Ten typ urządzenia nie jest obsługiwany".

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś już miał taki problem, a jeżeli tak jak sobie z nim poradził.

W menedżerze nie ma opcji głośniki 5.1 są tylko 2ch 4ch 6 ch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z internetem, otóż ostatnio dość często, przestaje mi działać internet , ale działa normalnie GG, Skype,... Anie IE, Firefox, czy też programy chcące się połączyć choćby po aktualizacje, nie działają.. ale GG działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się