PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2009 o 11:09, igor8472 napisał:

Spróbuj może przy otwartej obudowie pograć, jak się sytuacja powtórzy zanurkuj z głową
do obudowy żeby dokładniej źródło pisku zlokalizować...


Zawsze gram z otwartą obudową, bo mam kable tak popsute, że nie mogę włączać kompa przyciskiem POWER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Mam pewien problem z kartą sieciową .
Musiałem odłączyć modem - niestety po podłączeniu, nie mogę się połączyć z siecią .
-Reinstalowałem sterowniki,
-resetowałem modem,
-reinstalowałem modem (tu pojawił się problem: "Brak karty Ethernet")
niestety nic nie pomogło .
W menadżerze urządzeń w ogóle nie wykrywa mi karty sieciowej (zintegrowana)... (wszystkie urządzenia poza nią działają poprawnie)
Gdy próbuje się połączyć z siecią przez centrum sieci i udostępienia - w ogóle nie wykrywa mi modemu .
Dodam, że korzystam z livebox''a na którym w tym momencie działają poprawnie 2 komputery (Ethernet ; Wi-Fi)

Ma ktoś metode na rozwiązanie tego problemu ?

*Vista home premium 32 bit
*Płyta główna asus p5b
*karta sieciowa - zintegrowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 00:16, TetraGramaton napisał:

Jeśli masz wyłączoną opcje w BIOS''ie to system nie będzie jej widział.



No ale przecież sama by sie chyba nie wyłączyła ...
Jaką opcję mam uruchomić więc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku mogła być wyłączona domyślnie albo sam wyłączyłeś przez nieuwagę.

Onboard albo Onboard LAN<- tak sie nazywa wartość w BIOS''ie. I ustaw ją na ''ON''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co można bezpiecznie usunąc z systemu żeby przyśpieszyc kompa ? Jestem u kumpla i on ma dobrego kompa ale strasznie zawalonego i wszystko się wiesza. Proszę o jakiś dobry program i listę tego syfu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 12:00, Rangarog napisał:

Co można bezpiecznie usunąc z systemu żeby przyśpieszyc kompa ? Jestem u kumpla i on
ma dobrego kompa ale strasznie zawalonego i wszystko się wiesza. Proszę o jakiś dobry
program i listę tego syfu :P


Antywirus (AVG, Esset itp. - tylko nie Norton bo on strasznie zamula), jakiś anty spyware (najlepsze to by było kombo AdAware+Spybot) no i program czyszczący typu CCleaner, poza tym jak mu siędużo programów uruchamia przy starcie to wywalić zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pilnie potrzebuje sterownik do LG FLATRON W1934S. Na oficjalnej stronie LG próżno szukać, a nie chce pobierać sterowników z nieznajomego źródła. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 10:58, TetraGramaton napisał:

Od początku mogła być wyłączona domyślnie albo sam wyłączyłeś przez nieuwagę.

Onboard albo Onboard LAN<- tak sie nazywa wartość w BIOS''ie. I ustaw ją na ''ON''

Dokładnie opcji o takiej nazwie nie ma - znalazłem jednak podobną, w której tak czy siak było zaznaczone "Enabled"...

Jakieś inne pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 12:56, heaton_1992_bdg napisał:

Witam. Pilnie potrzebuje sterownik do LG FLATRON W1934S. Na oficjalnej stronie LG próżno
szukać, a nie chce pobierać sterowników z nieznajomego źródła. Z góry dzięki za pomoc.



Sterowniki do monitora? A niby po co. Chyba nie bez powodu nie ma czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Czy podłącze głośniki, czy słuchawki cały czas coś strzela... To bardzo przeszkadza, w zasadzie nie da się tak niczego słuchać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 17:32, S1G napisał:

A podłączasz je do właściwego gniazdka?

Jasne, że tak ;) No bez jaj, czegoś takiego bym nie zrobił ;) Zresztą inne dźwięki słychać, ale... to strzelanie przeszkadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z WinXP. Dziś po próbie uruchomienia jednego pliku system się zwiesił, toteż z braku innych rozwiązań zresetowałem kompa. Aktualnie Winda nie ma już zamiaru się uruchamiać, podczas tej czynności następuje reset (nieważne, czy normalnie uruchamiam, czy w trybie awaryjnym). Z Debianem problemu nie ma, działa dobrze jak zawsze. Swego czasu miałem podobną sytuację, po reinstalce wszystko działało dobrze i to dość sporo czasu, więc mogę powiedzieć, że na czystej instalce problemów nie ma. Pytanie więc brzmi - czy da się jakoś przywrócić to do działania bez ponownej reinstalacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka jak u mnie. Otworzyłem kiedyś puszkę pandory ze złośliwym wirusem.
I po formacie (bo już nie było innej rady) miałem tego samego wirusa. W literaturze specjalistycznej doczytałem się że zostałem namierzony gdyż zgodziłem się prze nie uwagę na wysyłani mi trojanów do mojego kompa.
Musiałem zainstalować Spyware Terminatora i NODA 32. Pomogło. Bardzo dobre programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 15:53, S1G napisał:

To nie jest czasem monitor? takowe nie miewają sterowników

W instrukcji obsługi w formacie PDF było wyraźnie o tym napisane. Ten sterownik służy do konfigurowania jasności, kontrastu itp. Swoją drogą wystarczy wejść w menu monitora i mogę ustawić to wszystko. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 22:25, heaton_1992_bdg napisał:

> To nie jest czasem monitor? takowe nie miewają sterowników
>
W instrukcji obsługi w formacie PDF było wyraźnie o tym napisane. Ten sterownik służy
do konfigurowania jasności, kontrastu itp. Swoją drogą wystarczy wejść w menu monitora
i mogę ustawić to wszystko. Pozdrawiam.


To oprogramowanie powinno być dołączone na płycie z monitorem tam poszukaj. Nazywa się zdaje fortemanager.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się