PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Taki problem. Otóż po włączeniu komputera ekran zaczyna migać na czarno ci kilka sekund, a poza tym nie da się w ogóle ruszyć myszką czy cokolwiek zrobić. Wiem, że nie jest to problem z monitorem, więc z czym może być? Tj. wiem, że w sumie ze wszystkim, ale co jest najbardziej prawdopodobne? Zasilacz, procesor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak tylko przy włączeniu? Rozumiem, że już po zalogowaniu, ew na ekranie powitalnym, skoro mowa o kursorze. Jeśli tak, to w pierwszej kolejności szukałbym przyczyny programowej, nie sprzętowej. Jeśli o sam sprzęt chodzi zasilacz bym wykluczył, pozostawiając kartę graficzną i płytę główną, z większym naciskiem na płytę. Jeśli chodzi o stronę programową to system, sterowniki płyty głównej, grafiki oraz złośliwe oprogramowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 16:34, Codipar napisał:

System jest dopiero co przeinstalowany.

Czy został zainstalowany z oryginalnej tłoczonej płyty, w trakcie instalacji była odłączona wtyczka od sieci, po instalacji pierwszym zainstalowanym programem był antywirus, a pierwsze włączenie sieci pozwoliło mu ściągnąć najnowszą aktualizację, a systemowi wszystkie istniejące poprawki na dzień instalacji?
Bo ja nie byłbym tego pewien nawet co do swoich komputerów, a mogę chwalić się tym, że na swoich nie miałem nigdy ani jednego wirusa lub robaka (czyli przez ostatnie 26 lat).

Dnia 09.10.2010 o 16:34, Codipar napisał:

Czyli mam rozumieć, że Wasz serwis albo wydawca wrzuca jakiś syf do sprzedawanych gier tak?

Moderatorzy nie mają nic wspólnego z serwisem gram.pl, a i on ma bardzo niewiele wspólnego ze sklepem gram.pl. Moderatorzy, to tacy sami forumowicze jak ty czy inni.

Dnia 09.10.2010 o 16:34, Codipar napisał:

Bo na to wychodzi ... Wszystkie gry, które posiadam są zakupione u Was bądź w Empiku
... więc jak mogą być szkodliwe?

Jesteś więc absolutnie pewien, że na komputerze masz jedynie zainstalowany system oraz tylko i wyłącznie gry pochodzące z ww. sklepów? Jesteś pewien, że absolutnie nikt nie podłączał żadnego pendrive''a, a ty, ani ktokolwiek na pewno nie ściągnąłeś z sieci i nie uruchomiłeś na nim żadnego programu lub skryptu?
Bo jeżeli jesteś tego absolutnie pewien, to być może jedną z dróg przedostania się czegoś niepożądanego do Twojego komputera mogłaby być jakaś gra. Ale ponieważ od kilku lat nie słyszałem o takim przypadku, a jak żyję słyszałem o takim tylko kilka razy, to prawdopodobieństwo tego, że akurat u Ciebie coś takiego się zdarzyło jest chyba niższe niż trafienie szóstki w totka.

Dnia 09.10.2010 o 16:34, Codipar napisał:

Sugerujesz, że jadę na piratach gdzie nie wspomniałem o tym słowa czy, że wydawcy coś dorzucają ?

Sugeruję iż legalnie sprzedawane gry są totalnie ostatnią możliwą w praktyce drogą przedostania się szkodliwego oprogramowania do komputerów.
Znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że ktokolwiek uruchomił cokolwiek pobranego z sieci lub z dysku kolegi (jakieś 70% infekcji pochodzi od kolegi, reszta przez sieć, inne drogi, to promile przypadków).

Dnia 09.10.2010 o 16:34, Codipar napisał:

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale nowe wrsje pandy są troszkę inne od tych starszych.

Oczywiście. Każda kolejna wersja różni się i nawet musi się różnić. Ale pliki kwarantanny są najlepiej zabezpieczonymi plikami jakie potrafi obsługiwać antywirus. To taka mała potencjalna puszka Pandory.
Można jest w miarę łatwo skasować, ale wyciągnąć z nich pliki "z boku" to ciężka praca dla programisty. Dla osoby postronnej najlepiej założyć, że niemożliwa.

Dnia 09.10.2010 o 16:34, Codipar napisał:

Ponadto myślałem, że jestem na tyle kompetentny aby ocenić to czy zakupiona w sklepie
oryginalna gra może coś zawierać ... ale widać się myliłem bo coś dorzucacie ...

Każdy przypadek gdy do legalnie sprzedawanego softu doklejony był jakiś syf był w gazetach ogólnokrajowych. A nawet takie drobiazgi jak to, że na płytkach z gazetką było dołączonych kilka plików z pirackiego źródła.
Nie liczyłbym na to, że jesteś odkrywcą równie spektakularnego odkrycia. :)
Każda możliwa przyczyna złego działania komputera jest o wiele bardziej prawdopodobna niż Twoje podejrzenie.

Dnia 09.10.2010 o 16:34, Codipar napisał:

nie znałeś żadnych do głębszych szczegółów a zacząłeś wnioskować ...

Nie podałeś żadnych szczegółów, tylko rzuciłeś podejrzeniami. A z mojego doświadczenia wynika, że to co podejrzewasz jest nieprawdopodobne.

Dnia 09.10.2010 o 16:34, Codipar napisał:

czyli teraz co mam podesłać pliki .exe od kupionych u Was gierek do Panda
Labs i jeśli coś w nich będzie oskarżyć serwis/wydawce o zasyfioną kopię gry ?

Jeżeli masz rzeczywiście wirusa, to jego źródłem prawie na pewno nie są legalnie kupowane gry. Pliki jakie znajdują się na płytkach są pod tym względem bardzo rygorystycznie sprawdzane zarówno przez developera, wydawcę, setki niezależnych recenzentów oraz tysiące, a czasem miliony użytkowników.

Ostatnio usuwałem uszkodzenie Windows na przygotowanym przez siebie systemie obudowanym paranoicznymi blokadami i zabezpieczeniami. Nic nie pomogło bo użytkownik uruchamiał to co ściągnął z sieci, a od czasu do czasu wchodził jako administrator i pozwalał odpalić się paskudztwom, które rozpleniły się na jego koncie.
Jedynym pewnym sposobem zabezpieczenia się przed takimi przypadkami jest odcięcie się od internetu, wyłączenie USB, wyrzucenie napędów optycznych itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 20:21, Olamagato napisał:

Sugeruję iż legalnie sprzedawane gry są totalnie ostatnią możliwą w praktyce drogą przedostania
się szkodliwego oprogramowania do komputerów.
Znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że ktokolwiek uruchomił cokolwiek pobranego
z sieci lub z dysku kolegi (jakieś 70% infekcji pochodzi od kolegi, reszta przez sieć,
inne drogi, to promile przypadków).


Łatwo jest coś przemycić w cacku. Jeśli ktoś pobrał, to na 99% uruchomi ;) Dlatego nielegalne oprogramowanie nie dość, że nielegalne, to jeszcze szkodliwe. Poza tym wydawca nie wypuści czegoś ze szkodliwym oprogramowaniem, bo to może okazać się drogą do bankructwa, poprzez koszty sądowe, odszkodowania, kary i utrata zaufania klientów. Należy jednak pamiętać, że do pliku exe może się coś dołączyć już po, a nawet w trakcie instalacji, jeśli system ma w sobie "to coś". Dlatego w pełni popieram wyżej cytowany tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego podczas oglądania niektórych filmików na YouTube, komp mi się zacina i muszę go restartować ???

EDIT : Już znalazłem odpowiedź na innym forum. Problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

śiema mam problem z windowsem, a raczej z jego brakiem :) mam 7 ult, ale trzeba mi xp ( tylko tak, że 2 naraz i w biosie sie wybiera) programy mi nie chodza na 7 i nie wiem czy muszę coś dzielić na partcje kolejne itp a jak już muszę to ile na xp zostawić 30gb ? i czym to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisze tutaj gdyż jest to dosc uczeszczany temat a bardzo mi zalezy na czasie. otóz mam problem z wordem. Potrzebuje zrobić strone w układzie poziomym na ktorej beda znajdowac sie dwie kolumny tekstu. I to zrobiłem szybciutko,ale problem pojawia sie gdy chce na tej jednej stronie wstawic dwa numery strony,numer pod każda kolumna tekstu. Np, numer 1 po lewej stronie numer 2 po prawej stronie itd.jak to zrobic? bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Olamagato

Podczas instalacji systemu na nowo wszystko było tak jak być powinno.Najpierw system, potem antywirus i oprogramowanie od routera i karty sieciowej żeby mógł internet bezprzewodowo chodzić ... Później restart, połączenie z internetem aktualizacja Windowsa, Antywirusa ... i znowu restart ... później pobranie z bezpiecznych stron przeglądarki i instalowanie sterowników do innych urządzeń na USB itp.

Pliki jakie panda mi wrzuca do kwarantanny to np. stronghold.exe ( aplikacja od gry Twierdza ) i tak samo np. crashtime.exe ( aplikacja od gry Crash Time ) i parę innych programów i gier, które łączą się z internetem. Niektóre da się przywrócić a nie których nie mogę ... nie wiem czemu ... nawet jeśli zawierałyby złośliwy kod to program nie powinien ingerować w to co robię ... Spróbuję skontaktować z Pandą i przesłać im pliki i znaleźć jakieś rozwiązanie.Spróbuję jeszcze wykluczyć to ze skanowania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trafiłem na takiego wirusa co dopisywał swój kod do plików exe jakie znalazł na komputerze w takim tempie że antywirus nie był sobie w stanie z tym poradzić i dopiero uruchomienie go w trybie przed systemem i skasowanie wszystkiego co zostało wykryte rozwiązało problem. Więc moim zdaniem w Twoim wypadku może być podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie znalazłem tematu o drukarkach, więc napisze tu. Mam drukarkę Lexmark P4350 i od pewnego czasu nie moge nic wydrukować. Drukarka skanuje i kopiuje bez problemu, natomiast podczas drukowania w pasku pojawia sie zadanie drukowania i koniec , żadnego komunikatu, błędu zupełnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często mam tak ze swoją drukarką (EPSON Stylus DX4000 bodaj). Odistaluj WSZYSTKIE sterowniki od tego urządzenia (od skanera itd). Zainstaluj tylko do drukarki (uprzednio pozbywając się wpisów w rejestrze, bo to może namieszać), sprawdź dokładnie papier i poziom tuszu i kliknij raz, żeby sie drukowało. Czasem trzeba trochę poczekać, a w tym czasie bądź cierpliwy, weź prysznic, zjedz zupę, bo gdy naklikasz kilka razy to znowu sięposypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 10:59, vinnere napisał:

śiema mam problem z windowsem, a raczej z jego brakiem :) mam 7 ult, ale trzeba mi xp
( tylko tak, że 2 naraz i w biosie sie wybiera) programy mi nie chodza na 7 i nie wiem
czy muszę coś dzielić na partcje kolejne itp a jak już muszę to ile na xp zostawić 30gb
? i czym to zrobić ?

Wrzucasz płytkę Windowsa XP, wybierasz bootowanie z płyty. Robisz wszystko tradycyjnie, wybierasz partycję. Jeśli tam ma być sam system + stery i ew. programy to weź 15GB - w zupełności wystarczy. I zainstaluj. PRzy odpalaniu kompa będziesz miał do wyboru dwa OS-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 21:26, Ancient_Lord napisał:

> śiema mam problem z windowsem, a raczej z jego brakiem :) mam 7 ult, ale trzeba
mi xp
> ( tylko tak, że 2 naraz i w biosie sie wybiera) programy mi nie chodza na 7 i nie
wiem
> czy muszę coś dzielić na partcje kolejne itp a jak już muszę to ile na xp zostawić
30gb
> ? i czym to zrobić ?
Wrzucasz płytkę Windowsa XP, wybierasz bootowanie z płyty. Robisz wszystko tradycyjnie,
wybierasz partycję. Jeśli tam ma być sam system + stery i ew. programy to weź 15GB -
w zupełności wystarczy. I zainstaluj. PRzy odpalaniu kompa będziesz miał do wyboru dwa
OS-y.


dzieki tylko ze obecnie mam juz windowsa i kupe zeczy na nim i mam na 3 partycje podzielony wiec przy instalowaniu da sie jeszcze raz podzielić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale musiałbyś - albo zainstalowac to na jednej z istniejących już partycji, albo podzielić jakąś istniejącą na dwie - oczywiście dane z niej ulecą, więc lepiej zrób kopię zapasową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Jakieś 2 tyg. temu oddałem do naprawy GTX 460 Soinc Platinum od Palita do naprawy ponieważ pewnego razu zapomniałem włączyć funkcję kontroli obrotów w MSI AB~ i podczas gry w Mafie 2 karta spociła się do 96 stopni ponieważ obroty wentylatorka się nie zwiększają samoczynnie podczas obciążenia ... nie ważne jaka jest temp. karty wiatrak twardo kręci się na 40% mocy ... wg. ekspertyzy z kartą jest wszystko w porządku ... nie wiem co z tą kartą robili ale tak napisali i w sklepie powiedziano mi, że to może być wina płyty głównej ? To możliwe czy po prostu umywają ręce od wymiany/naprawy karty ? Dodam, że karta nadal nie zwiększa obrotów samoczynnie podczas obciążenia ... płyta główna to Gigabyte GA-EP35-DS3R ma lekko ponad 2 lata i jest pod s775

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pogrzebałem sobie w fire wallu, poblokowałem kilka rzeczy i teraz przeglądarka mi się trochę zacina. Uważam że poblokowalem pliki które są potrzebne do poprawnego działania mozilli. Jest jakaś opcja w fire wallu aby wszystkie ustawienia wyzerować. Wtedy wszystko było by odblokowanie jak na początku gdy zainstalowałem program. Może jest jakiś inny sposób aby to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się